رفتن به مطلب

مشکل کوچک شدن تصویر کامپیوتردر تلویزیون full hd

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه دوستان لیونی عزیز...من دوسه روزه یه دونه کارت گرافیک 7950 از یکی از دوستان خریدم ..نمیدونم چراتصویرfull hd روتلویزیون کوچیکه .ولی با کارت قبلیم این مشکلو نداشت ...همه تنظیمات رزولیشن تو کامپیوتر و توتلویزیونو چند بار تست کردم کابل hdmi  رو هم عوض کردم ولی بازم درست نمیشه ..لطفا دوستان حرفه ای گلم منو راهنمایی کنند..تا اگه کارت گرافیک مشکل داره فوراعودت بدم ..تلویزیون بنده هم led 47 full hd هست.بازم ممنون...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز باید تو Catalyst و اگه اشتباه نکنم تو Scaling بود که Overscan رو بیاری بالاتر تا از کناره ها مثل تصویر Scop نباشه...

طبق تصویر نگاه کن:

post-10788-0-49733200-1408257034_thumb.png

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

سلام
در catalyst گزینه My VGA Displays رو باز کنید،سپس گزینه آخر یعنی ( Image Scaling (VGA Display رو انتخاب کنید و در آنجا تیک گزینه Enable GPU scaling رو بزارید!

ویرایش شده توسط Ali-S
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام به همه دوستان لیونی عزیز...من دوسه روزه یه دونه کارت گرافیک 7950 از یکی از دوستان خریدم ..نمیدونم چراتصویرfull hd روتلویزیون کوچیکه .ولی با کارت قبلیم این مشکلو نداشت ...همه تنظیمات رزولیشن تو کامپیوتر و توتلویزیونو چند بار تست کردم کابل hdmi  رو هم عوض کردم ولی بازم درست نمیشه ..لطفا دوستان حرفه ای گلم منو راهنمایی کنند..تا اگه کارت گرافیک مشکل داره فوراعودت بدم ..تلویزیون بنده هم led 47 full hd هست.بازم ممنون...

راهش همین هست که دوستمون اشاره کردند !

از 21.5 با بالا باید اینجوری تنظیم کرد تا تصویر فیت بشه !

عزیز باید تو Catalyst و اگه اشتباه نکنم تو Scaling بود که Overscan رو بیاری بالاتر تا از کناره ها مثل تصویر Scop نباشه...

طبق تصویر نگاه کن:

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماییهای خوب دوستان عزیز..تصویر درست شد ..فقط یه سوال بنظر شما تصویر افت نمیکنه ؟؟؟

2:تمام کارتهای amd همینجوریه یا فقط 7950 ؟؟؟ چون من تا حالا کارت amd نداشتم و فقط nvidia استفاده میکردم ..اگه اشتباه کردم بهم بگین لطفا...بازم ممنون  

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از راهنماییهای خوب دوستان عزیز..تصویر درست شد ..فقط یه سوال بنظر شما تصویر افت نمیکنه ؟؟؟

2:تمام کارتهای amd همینجوریه یا فقط 7950 ؟؟؟ چون من تا حالا کارت amd نداشتم و فقط nvidia استفاده میکردم ..اگه اشتباه کردم بهم بگین لطفا...بازم ممنون  

همه کارتهای AMD که من داشتم اینطوری بودن (تا حالا ندیدم انویدیا اینطوری باشه :دی)

الان هم مثل شما 7950 دارم و بیشتر اوقات به تلویزیون وصله که 42 اینچ و 1920 در 1080 هست

کیفیت تصویر در واقع افت نمیکنه چون رزولوشن ثابت هست شما فقط دارید فیتش میکنید

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

خدارو شکر مشکل حل شد ... لامصب بازی روی tv با pc یکی از بزرگترین لذت های دنیاس :D یه 2روز بشینی پاش دیگه نمیتونی با مانیتور کار کنی دلت رو میزنه :D من که اینجوری بودم ...

لینک به دیدگاه

بازم ممنون از همه دوستان گلم ..همه تون مشکل منو حل کردین انشاالله خدا هر مشکلی که دارین حل کنه... راست میگین بازی روی tv یه چیزه دیگست ... 

راستی تا یادم نرفته کیفیت کاتهای amd تو بازی بهتره یا nvidia ..البته اینو باید قبل از خرید کارت میپرسیدم ..ولی حالا میپرسم تا تجربه بشه برام ... هرکسی هم تجربه خودشو بگه .البته اگه اینجا جاش هست ... *dry#

لینک به دیدگاه

راستی این دکمه بغل کارت واسه چیه ..باید روشن باشه یا نه ..نگید چقد بیسوادم چون تا حالا همچین کارتی نداشتم .میگم...

لینک به دیدگاه

بازم ممنون از همه دوستان گلم ..همه تون مشکل منو حل کردین انشاالله خدا هر مشکلی که دارین حل کنه... راست میگین بازی روی tv یه چیزه دیگست ... 

راستی تا یادم نرفته کیفیت کاتهای amd تو بازی بهتره یا nvidia ..البته اینو باید قبل از خرید کارت میپرسیدم ..ولی حالا میپرسم تا تجربه بشه برام ... هرکسی هم تجربه خودشو بگه .البته اگه اینجا جاش هست ... *dry#

به نظر من این 2 برند رابطه ی مستقیمی با جیب دارن... اگر کیفیت خوب میخوای و پول زیاد میتونی بدی و کارت خنک و قدرمندی میخوای nvidia گزینه شما هست ... و AMD با قیمتی کمتر از nvidia قدرتی مساوی و در بعضی مواقع بیشتری رو به کاربر میده ... من خودم همین چند روز پیش با اینکه 2300 پول داشتم بازم رفتم 290x برداشتم چون زورم میاد واسه همون قدرت پول الکی بدم.. الان کارت من توی همه ی بنچمارک ها کارت 780 رو میزاره زمین و با کمی اورکلاک 780TI هم باز میزاره زمین :D... در آخر باز این قضیه به نظر خود کاربر بر میگرده...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راستی این دکمه بغل کارت واسه چیه ..باید روشن باشه یا نه ..نگید چقد بیسوادم چون تا حالا همچین کارتی نداشتم .میگم...

اگه منظورتون دکمه ای هستش که سوویچ ماننده و نزدیک پل های crossfire هستش اون سوویچ مربوط به انتخاب بین بایوس 1 و 2 هست 

لینک به دیدگاه

اون دکمه واسه 2 تا بایوس مختلف هست که یکیش قدرت پیشفرض کارت رو به شما میده و یکیش که Boost Bios هست قدرتی بیشتر از حالت پیشفرض رو به شما میده و البته توی بعضی از برند ها فقط نقش 2تا بایوس رو بازی میکنه که اگه هنگام فلش کردن بایوس خراب کاری صورت بگیره بشه از اون یکی بایوس استفاده کرد...

ویرایش شده توسط shayan.vampire
لینک به دیدگاه

همه کارتهای AMD که من داشتم اینطوری بودن (تا حالا ندیدم انویدیا اینطوری باشه :دی)

الان هم مثل شما 7950 دارم و بیشتر اوقات به تلویزیون وصله که 42 اینچ و 1920 در 1080 هست

کیفیت تصویر در واقع افت نمیکنه چون رزولوشن ثابت هست شما فقط دارید فیتش میکنید

برای من روی ویندوز 7 این مشکل بود،اما با 270X در ویندوز 8.1 این مشکل وجود نداشت!

پس جامعیت نداره...

ویرایش شده توسط Ali-S
لینک به دیدگاه

با زم ممنون از همه دوستای گلم که به همه سوالام جواب دادین ..واقعا استفاده کردم ..همگی در پناه حق موفق باشین...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...