رفتن به مطلب

خرید سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام چند تا سوال داشتم

میخوام یک سیستم خرید کنم

cpu مورد نظرم 4790k هست که توی مادربوردش موندم , سوال اینه که من مادربورد ASrock Z97 killer بگیرم که به نظر امکاناتش بالا هست اما برند معروفی نیست با انکه gigabyte gaming 3 Z97 که برند معروفتری هست ؟

استفاده ی من gaming هست و به هیج وجه over انجام نمیدم . اما میدونم وقتی Z97 باشه به جای H97 میتونم از رم های تا فرکانس 3200 استفاده کنم به جای 1600 . پس هم راجبه برندش برام بگید هم z یا h بودن (اگر پیشنهاد بهتری هم هست بهم بدید )

سوال بعدی راجبه CPU Cooler هست که بین دو گزینه ی thermalrigh : truespirit و HR-02 Macho مردد هستم و اینکه این دو با سوکت 1150 مشکلی ندارن ؟ (اگر پیشنهاد بهتری هم هست بهم بدید )

سوال بعدی راجب پاور هست که با چه قدرتی بخرم ؟ گرافیکم هم GTX 650 هست که در اینده میخوام 760 ti بخرم یا 770 و اینکه چه برندی باشه ؟ بین green و Corsair مونمدم ؟ (اگر پیشنهاد بهتری هم هست بهم بدید )

رم بین سه برند Adata , Corsair , gskill موندم ؟ کدوم بزای گیم بهتره ؟ و کارایی و کیفیت بهتری داره ؟ فرکانس 1600 بخرم یا بالاتر مثل 2400 ؟ چه قدر تناوت داره ؟ ( این قضیه به سوال 1 هم مربوط میشه که z بخرم یا h ? ) (اگر پیشنهاد بهتری هم هست بهم بدید )

یک کیس x1 green هم مخوام بخرم اگه چیزه بهتری هست تو این قیمت پیشنهاد بدین

و در اخر یک هارد 1 tb هم نیاز دارم از wd خیلی دلخرم چون یک هارد اکسترنالش کشکی سوخت ! اما اگه نظر دوستا بهش هست بگن , seagate هم دیدم هارد اینترنال داره . کیفیتش چجوره ؟ عمر هارد خیلی برام مهمه

تشکر از همه

لینک به دیدگاه

سلام

اساتیدان فروم میان راهنماییت میکنن اما نظر من

دوست عزیز تو گیم رم با فرکانس 2400 تفاوتی رو احساس نمیکنی.فرکانس 2400 بیشتر برای کارای رندرنیگ مناسبه واسه گیم همون 1600 خوبه. مادربرد سریhبگیرید. مثل این مدل GIGABYTE H97-Gaming 3 

کولر ماچور رو بگیرید با1150مشکلی نداره.

جی اسکیل کمی بهتره

یکم بودجه رو ببرید یه کیس بهتر بگیرید ایکس وان یدونه فن داره باس 3-4 تا فن هم بهش اضافه کنی هزینش با یه کیس ایکس 3 برابر میشه

سیگیت سرعتش بالاست اما اگر واسه نگهداری ارشیو و طول عمر میخواهید به نظرم wd خوب باشه.

ویرایش شده توسط BlackSound
لینک به دیدگاه

سلام چند تا سوال داشتم

میخوام یک سیستم خرید کنم

cpu مورد نظرم 4790k هست که توی مادربوردش موندم , سوال اینه که من مادربورد ASrock Z97 killer بگیرم که به نظر امکاناتش بالا هست اما برند معروفی نیست با انکه gigabyte gaming 3 Z97 که برند معروفتری هست ؟

استفاده ی من gaming هست و به هیج وجه over انجام نمیدم . اما میدونم وقتی Z97 باشه به جای H97 میتونم از رم های تا فرکانس 3200 استفاده کنم به جای 1600 . پس هم راجبه برندش برام بگید هم z یا h بودن (اگر پیشنهاد بهتری هم هست بهم بدید )

سوال بعدی راجبه CPU Cooler هست که بین دو گزینه ی thermalrigh : truespirit و HR-02 Macho مردد هستم و اینکه این دو با سوکت 1150 مشکلی ندارن ؟ (اگر پیشنهاد بهتری هم هست بهم بدید )

سوال بعدی راجب پاور هست که با چه قدرتی بخرم ؟ گرافیکم هم GTX 650 هست که در اینده میخوام 760 ti بخرم یا 770 و اینکه چه برندی باشه ؟ بین green و Corsair مونمدم ؟ (اگر پیشنهاد بهتری هم هست بهم بدید )

رم بین سه برند Adata , Corsair , gskill موندم ؟ کدوم بزای گیم بهتره ؟ و کارایی و کیفیت بهتری داره ؟ فرکانس 1600 بخرم یا بالاتر مثل 2400 ؟ چه قدر تناوت داره ؟ ( این قضیه به سوال 1 هم مربوط میشه که z بخرم یا h ? ) (اگر پیشنهاد بهتری هم هست بهم بدید )

یک کیس x1 green هم مخوام بخرم اگه چیزه بهتری هست تو این قیمت پیشنهاد بدین

و در اخر یک هارد 1 tb هم نیاز دارم از wd خیلی دلخرم چون یک هارد اکسترنالش کشکی سوخت ! اما اگه نظر دوستا بهش هست بگن , seagate هم دیدم هارد اینترنال داره . کیفیتش چجوره ؟ عمر هارد خیلی برام مهمه

تشکر از همه

1- ربطی به z97 یا h97 نداره و پروفایل XMP رم فرکانس بالاتر از 1600 رو پشتیبانی میکنه.

به نظر من چون cpu خیلی خوبی برداشتی مادربرد رو asus z97pro یا z97A بگیر.

2- واسه ی cpu cooler فقط به noctua فکر کن

من همه جور کولری داشتم ولی این noctua واقعا کیفیت بالایی داره. و مطمئن باش که پشیمون نمیشی از خریدش.

3- پاور هم سری oc گرین خوبه ,ولی از اون بهتر Enermax هست

یکی از آشناهامون طلا فروشی داره میگفت سیستم ظبط DVR واسه دوربین ها 24 ساعته روشنه

بعد از یک سال مادربردش سوخت ولی پاورش هنوز سالمه(کیفیت خازن ها و قطعات enermax)

G.Skill trident 2400 -4 بگیر که هم واسه گیم عالیه و فراتر از نیازه هم واسه رندر

در ضمن پروفایل XMP وظیفه کنترل و اورکلاک باس رم رو داره نه چیپ ست مادربرد.

5- کیس های گرین زیر 300 تومن بیشتر شبیه قوطی حلبیه.

کیس های انرمکس تو این مایه ها واقعا بهترینند.

6- هارد وسترن دیجیتال بلو بگیر.

اگه خیلی میخوای ازش کار بکشی وسترن بلک عمر بیشتری داره بعدش هم سری purple وسترن

لینک به دیدگاه

دوست عزیز کل بودجتون که برای کیس درنظر گرفتید چفدره ؟

لینک به دیدگاه

شما وقتی over نمیکنی باید 4790 بخری

Cpu قدرتمندیه باید مادربورد z97 بخری

اگه تونستی asus maximus vii renger بخر اگر نشد همون z97 X gaming3

ویرایش شده توسط leader
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...