رفتن به مطلب

Recommended Posts

شرکت AMD از 10 شهریور ماه قیمت بسیاری از پردازنده های خود را کاهش خواهد داد. مهمترین این تعدیل قیمت شامل پردازنده ی FX-9590 خواهد شد. در حال حاضر این پردازنده در Newegg به قیمت 300 دلار به فروش میرسد اما از اول سپتامبر با قیمت جدید 215 دلار عرضه خواهد شد.

kyhzkwhu3j4t5t2nh4p.jpg

دیگر تغییرات قیمتی شامل پردازنده های زیر خواهد بود:

کاهش قیمت پردازنده ی FX-9370 از 219 به 199 دلار

کاهش قیمت پردازنده ی FX-8350 از 189 به 169 دلار

کاهش قیمت پردازنده ی FX-8320 از 149 به 139 دلار

کاهش قیمت پردازنده ی FX-6350 از 129 به 119 دلار

کاهش قیمت پردازنده ی FX-6300 از 109 به 99 دلار

کاهش قیمت پردازنده ی FX-4350 از 119 به 95 دلار

کاهش قیمت پردازنده ی FX-4300 از 99 به 95 دلار

همچنین طبق گزارش ها شرکت AMD احتمالا" تولید این پردازنده ها را متوقف می کند و یا اینکه قیمت آنها را مانند سابق باقی می گذارد:

FX-8150, FX-8120, FX-6200, FX-6100, FX-4170, FX-4130, FX-4100

منبع: MaximumPC

مترجم: آرمین ابیشی

ویرایش شده توسط ARMIN ABISHI
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

گرافیکاش چی پس؟؟؟  :(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی خوب هست که حداقل قیمت ها رو داره کاهش میده

خداییش مین هاش نه PCI3 دارن، نه M2 دارن ، نه خبری از SATA Express ، باید با USB3 سر کرد واقعاً این AMD به چه امید زنده هستش

یادش بخیر کلاً طرفدار AMD بودم :crying: :crying:

من موندم چرا هیچ چیپ جدیدی برای مین هاش نمیده بیرون حداقل با سرافرازی این شکست رو پایان بده

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

شاید ندونی با این خبرهای دسته اول که میگذاری چیکار می کنی، ولی هر چی که هست ادامه بده...  @};- 
تازه قصد داشتم یه پردازنده ی جدید و یه سیستم جدید بگیرم، ولی با این خبر صبر می کنم تا هر چند بیشتر طول بکشه یه FX9590 بخرم.  :big hug: 

لینک به دیدگاه

درود

گرافیکاش چی پس؟؟؟  :(

گرافیکش رقیب خاصی نداره در قیمت فعلا انویدیا قیمت هاش بالاتر از ای ام دی هست

لینک به دیدگاه

خیلی خوب هست که حداقل قیمت ها رو داره کاهش میده

خداییش مین هاش نه PCI3 دارن، نه M2 دارن ، نه خبری از SATA Express ، باید با USB3 سر کرد واقعاً این AMD به چه امید زنده هستش

یادش بخیر کلاً طرفدار AMD بودم :crying: :crying:

من موندم چرا هیچ چیپ جدیدی برای مین هاش نمیده بیرون حداقل با سرافرازی این شکست رو پایان بده

www.asus.com/Motherboards/SABERTOOTH_990FXGEN3_R20

لینک به دیدگاه

دقیقا برای همین بود هیچ شرکتی حاصر نبود یک ماه اخیر سی پی یو ای ام دی وارد کنه

یک 9590 حدود 650 هزار تومان :eek: اینطوری واقعا کارایی در مقابل هزینه ای ام دی به 100% می رسه در مقابل اینتل .

لینک به دیدگاه

این  خبربرای طرفدارای مدل FX-9590 خبر خیلی خوبی هست هزینه کمتر میکنن 

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دقیقا برای همین بود هیچ شرکتی حاصر نبود یک ماه اخیر سی پی یو ای ام دی وارد کنه

یک 9590 حدود 650 هزار تومان :eek: اینطوری واقعا کارایی در مقابل هزینه ای ام دی به 100% می رسه در مقابل اینتل .

مگه سری قبلی پردازنده هایی نظیر 9590 یا 8350 با دلار 3 تومانی ارائه شدن که توقع دارید که قیمت 9590 به قیمت 650 تومان باشه !

نمیدونم چطوری هست که پردازنده های اینتل به قیمت تمام شده حتی پایین تر از قیمت دلاری و قیمت اینتل در میاد ولی AMD معمولا 20-50 درصد بالاتر از قیمت دلاری هست.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

واقعا خبر خوب و عالی بود.من هم دقیقا مثل بعضی از دوستان قصد خرید پردازنده رو داشتم که الان با این تفاسیر و اخبار واقعا ارزش صبر کردن رو داره.

ممنون از آرمین عزیز بخاطر این خبر بسیار خوشحال کننده ای که گذاشتن @};-

لینک به دیدگاه

مثل اینکه باید کلن ار اینتل مهاجرت کنم به ای ام دی!

قیمتش خیلی عالیه!

ممنون بابت خبر.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

www.asus.com/Motherboards/SABERTOOTH_990FXGEN3_R20

با سلام

دقیقاً امار این برد رو دارم

فقط همین مدل و همین برند هست که PCI3 رو داره و تازه اون هم با عرضه محدود به شدت کمیاب هستش ولی شاید بشه از خیر این هم گزشت ولی ما بقی چیز ها رو چیکار باید کرد

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قیمتش خیلی عالیه!

ممنون بابت خبر.

نه دیگه در این حد :دی

به شخصه تا AMD اون جریان 2004-2005 رو تکرار نکنه سمتش نمیرم !

لینک به دیدگاه

با سلام

دقیقاً امار این برد رو دارم

فقط همین مدل و همین برند هست که PCI3 رو داره و تازه اون هم با عرضه محدود به شدت کمیاب هستش ولی شاید بشه از خیر این هم گزشت ولی ما بقی چیز ها رو چیکار باید کرد

بله، حق با شماست، گویا فقط همین مادربرد قابلیت پشتیبانی از PCI3 رو داره، من که چیز دیگه ای پیدا نکردم، و در کل این خوب نیست.

لینک به دیدگاه

مگه توی اون سالها AMD چیکار کرده بود که اگر نکنه شما سراغش نمیری؟

لینک به دیدگاه

قیمتش خیلی عالیه!

ممنون بابت خبر.

نه خب این رو همین جوری گفتم که یه چیزی گفته باشم!

من خودم i5 رو بشخصه ترجیح میدم به ۹۵۹۰(نظر شخصی)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب تو ایران چجوری میشه؟؟؟

آیا پایینتر میاد یا بالاتر میره؟

چشم من که آب نمیخوره...

مگه اینکه از بیرون تهیه کنید.

خبر خوبی آرمین جان...

بابت PCIE 3 هم زیاد ناراحت نباشید، زیاد تاثیر نداره اگه 16X استفاده بشه، فرق زیادی نداره که PCIE 2 باشه یا PCIE 3...

ولی این قضیه تا کارتهای گرافیک فعلی اینطوری بوده، معلوم نیست که مکسول و پاسکال و یا حتی فیجی بتونه با PCIE 2 بتونن کنار بیان، حتی بحث این هستش که PCIE 4 در راه هستش...

لینک به دیدگاه

به شخصه باز هم i 5 های اینتل رو به 95** های AMD ترجیح میدم ...

با توجه به اینکه قیمت دلاریشون یکیه ...

لینک به دیدگاه

مگه سری قبلی پردازنده هایی نظیر 9590 یا 8350 با دلار 3 تومانی ارائه شدن که توقع دارید که قیمت 9590 به قیمت 350 تومان باشه !

نمیدونم چطوری هست که پردازنده های اینتل به قیمت تمام شده حتی پایین تر از قیمت دلاری و قیمت اینتل در میاد ولی AMD معمولا 20-50 درصد بالاتر از قیمت دلاری هست.

بله 8350 با توجه به این که 190 دلار بود گارانتی هم داشت 630 هزار تومان فروخته می شد حساب کنید می شه دقیقا قیمت جهانی یا خود 9590 حدود 1.100 بود که می شد دقیقا هم قیمت جهانی

فقط سری APU کمی با قیمت جهانی تفاوت داره سری FX دقیقا قیمت جهانی اون قطعه فروخته می شد این هم در نظر بگرید اینتل در ایران گارانتی نداره ولی ای ام دی گارانتی تعویض داره

لینک به دیدگاه

خودش هم فهمیده بخاری برقی داده بیرون ارزون کرده رو دستش نمونه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله 8350 با توجه به این که 190 دلار بود گارانتی هم داشت 630 هزار تومان فروخته می شد حساب کنید می شه دقیقا قیمت جهانی یا خود 9590 حدود 1.100 بود که می شد دقیقا هم قیمت جهانی

فقط سری APU کمی با قیمت جهانی تفاوت داره سری FX دقیقا قیمت جهانی اون قطعه فروخته می شد این هم در نظر بگرید اینتل در ایران گارانتی نداره ولی ای ام دی گارانتی تعویض داره

8350 که این اواخر خیلی گرون تر از این حرفا بود که البته از سر کمبود موجودی بود و کلا هم دیگه نایاب شد.

9370 رو نمیگید که نزدیک 900 تومان بود در حالی که باید نزدیک 700 تومان باشه !؟

از اونطرف پردازنده های اینتل از قیمتی که خود سایت اینتل داره هم ارزونتر در میاد در بازار ما البته بیشتر رده پایین ها و پردازنده های سطح بالا درست با سطح قیمت دلار برابری می کنن :

g1820

قیمت خود اینتل 42 دلار هست و در بازار ما 100 تومان در حالی که حداقل باید 130 تومان باشه.

i3 4150

قیمت دلاری 125 دلار به عبارتی حدود 400 تومان و در بازار ما 340 تومان.

g3220

64 دلار محدوده 200 ولی در بازار ما الان حدود 180 هست.گرچه بنده خودم 165 هم خریدم زمانی که دلار نزدیک 3200 بود !

از نظر قیمت دلاری به ریالی پردازنده های اینتل تو بازار ما منطق خرید بیشتری دارند !

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

ای ام دی دیگه باید به فکر سوکت am4 باشه و تغییرات زیادی بده مثلا پشتیبانی از pci3 و رم های ddr4 و تکنولوژی ساختش رو هم بیاره رو 20 نانومتر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...