رفتن به مطلب

R9 285 رقیب GTX 760 یک قدم به بازار نزدیک شد

Recommended Posts

گرافیک جدید Radeon R9 285 به قلب GTX 760 نشانه رفته است! این گرافیک بر پایه چیپست 28 نانومتری "Tonga" که همانند "Tahiti" برای شما عملکردی بهتر در مقابل GK104 شرکت انویدیا به ارمغان خواهد آورد.

این گرافیک دارای 1.792 پردازشگر Stream از نوع CoreNext ، 112 TMU، 32 ROP، حافظه مموری 2 یا 4 گیگ از نوع 256بیت و GDDR5 میباشد. سرعت کلاک این گرافیک 918 مگاهرتز برای هسته و 5.50 گیگاهرتز برای مموری میباشد.

bll8zfqe9lkozg5nrcig.jpg

شرکت AMD ادعا کرده که این گرافیک 15 درصد از GTX 760 سریعتر خواهد بود.

7347r8kj37w8gx5dmt63.jpg

منتظر این گرافیک در 11 شهریور با قیمت 249 دلاری باشید.

منبع : TechpowerUp

مترجم : محمد نبی علیرضایی

ویرایش شده توسط silvermn
لینک به دیدگاه

تو ایران به همون قیمت 760 فروش خواهد رفت

نظارت خاصی رو قیمت گذاری وجود نداره 

برای اینکه مدل ها دیگه هم فروش برند قیمت قطعات به هم دیگه نزدیک میکنن 

این وارد کننده ها اصلا اطلاعاتی از قطعات ندارند فقط براساس جیب خودشون 

قیمت گذاری میکنن 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهتر بگیم رقیب جدید !

R9 280 خیلی راحت از پس 760 بر میاد ولی AMD سعی داره با این کارت در ارائه DX12 پیش دستی کنه.البته حدود 10-15 درصد قدرت بیشتر و 10-15 درصد مصرف کمتر نسبت به 280 هم برای این کارت نقاط مثبتی هست.

لینک به دیدگاه

نظارت خاصی رو قیمت گذاری وجود نداره 

برای اینکه مدل ها دیگه هم فروش برند قیمت قطعات به هم دیگه نزدیک میکنن 

این وارد کننده ها اصلا اطلاعاتی از قطعات ندارند فقط براساس جیب خودشون 

قیمت گذاری میکنن 

موافقم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر کنم یه مقدار دیر قلب 760 رو نشانه گرفته چون تا حدود یک و نیم ماه دیگه 860 عرضه خواهد شد که در همون رنج قیمت ، قدرتی بالاتر از 770 خواهد داشت....

لینک به دیدگاه

بهتر بگیم رقیب جدید !

R9 280 خیلی راحت از پس 760 بر میاد ولی AMD سعی داره با این کارت در ارائه DX12 پیش دستی کنه.البته حدود 10-15 درصد قدرت بیشتر و 10-15 درصد مصرف کمتر نسبت به 280 هم برای این کارت نقاط مثبتی هست.

خوب 280 تو برندهای یکسان حدود 200 تومن از 760 بالاتره(کمی بالا کمی پایین تر)تازه 384 بیت هم هست!!

مصرف برق و گرماشم بیشتره!!!(البت مصرف برقو مطمعن نیستم ولی گرما زیادی تولید میکنه)

فک نمکنم مقایسه خوبی باشه.!اگه به قیمته 280 باشه باید با 770 مقایسه بشه که 770 قوی تره!!

الان که  285 هم 256 بیته شده و مصرف برقش کم شده و اگه تو قیمت با 760 مساوی باشه مقایسه خوبیه.

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب 280 تو برندهای یکسان حدود 200 تومن از 760 بالاتره(کمی بالا کمی پایین تر)تازه 384 بیت هم هست!!

مصرف برق و گرماشم بیشتره!!!(البت مصرف برقو مطمعن نیستم ولی گرما زیادی تولید میکنه)

فک نمکنم مقایسه خوبی باشه.!اگه به قیمته 280 باشه باید با 770 مقایسه بشه که 770 قوی تره!!

الان که  285 هم 256 بیته شده و مصرف برقش کم شده و اگه تو قیمت با 760 مساوی باشه مقایسه خوبیه.

نه دیگه 280X رو با 770 مقایسه می کنن.

میتونید به چارت سلسله مراتبی تامزهاردور مراجعه کنید برای مقایسه کارتهای رقیب و همرده.

لینک به دیدگاه

نه دیگه 280X رو با 770 مقایسه می کنن.

میتونید به چارت سلسله مراتبی تامزهاردور مراجعه کنید برای مقایسه کارتهای رقیب و همرده.

البت hierarchyتامز هاردور هم سلسله مراتب قدرتی هست نه قیمتی و میتونه یه کارت با قیمت بالا هم رده یه قیمت پایین قرا بگیره

ولی درست میفرمایید اشتباه از بنده بود به اون x ش دقت نکردم و قیمت داخلیها رو چک کردم.

لینک به دیدگاه

یعنی این کارت پشتیبانی کامل از directx 12 داره؟ یا مثل کارتای دیگه از همه ویژگی ها بهره نمی بره؟

لینک به دیدگاه

دوستان یکی بگه کلآ قراره چه چیزایی تا مهر و آبان معرفی شه؟ فقط گرافیک و رم و مادربورد؟

مرسی @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

یعنی این کارت پشتیبانی کامل از directx 12 داره؟ یا مثل کارتای دیگه از همه ویژگی ها بهره نمی بره؟

والا خبری نیست، تا اعلان رسمی DX12 باید منتظر موند و دید که پشتیبانی میکنه یا نه!

دوستان یکی بگه کلآ قراره چه چیزایی تا مهر و آبان معرفی شه؟ فقط گرافیک و رم و مادربورد؟

مرسی @};-  @};-  @};-

معلوم نیست عزیز، پردازنده ها هم که معرفی شدن، دیگه چی میخواین مگه؟ :D

لینک به دیدگاه

والا خبری نیست، تا اعلان رسمی DX12 باید منتظر موند و دید که پشتیبانی میکنه یا نه!

معلوم نیست عزیز، پردازنده ها هم که معرفی شدن، دیگه چی میخواین مگه؟ :D

همشون قیمت بالان :( نمیارزه صبر کرد براشون. من میخوام سیستم بگیرم اما به شدت دودل شدم که صبر کنم از این جدیدا بگیرم یا 5 6 ماه طول میکشه تا قیمتش بیاد پایین

لینک به دیدگاه

همشون قیمت بالان :( نمیارزه صبر کرد براشون. من میخوام سیستم بگیرم اما به شدت دودل شدم که صبر کنم از این جدیدا بگیرم یا 5 6 ماه طول میکشه تا قیمتش بیاد پایین

حتما تعادل در قیمت ها زمان بر هست، تازه وارد ها سوکت X99 هستند، که فکر نکنم نیازی داشته باشین، برای راهنمایی بیشتر اساتید میتونید یک تاپیک بزنید که بهتر راهنمایی بشین @};-

لینک به دیدگاه

حتما تعادل در قیمت ها زمان بر هست، تازه وارد ها سوکت X99 هستند، که فکر نکنم نیازی داشته باشین، برای راهنمایی بیشتر اساتید میتونید یک تاپیک بزنید که بهتر راهنمایی بشین @};-

این سی پی یو ها core i5 ندارن؟ رم ها که قیمتشون خفن بالاس. مادربوردا چی؟ قیمتشون هنوز معلوم نشده؟ الان سی پی یو و برد انتخابیم MSI H97 Gaming و COrei5 4690 هستن. البته به علت کمبود بودجه گرافیکای مورد نظرم GTX750ti و R9 270 هستن....

لینک به دیدگاه

این سی پی یو ها core i5 ندارن؟ رم ها که قیمتشون خفن بالاس. مادربوردا چی؟ قیمتشون هنوز معلوم نشده؟ الان سی پی یو و برد انتخابیم MSI H97 Gaming و COrei5 4690 هستن. البته به علت کمبود بودجه گرافیکای مورد نظرم GTX750ti و R9 270 هستن....

نه عزیز، ندارن، اونها که به راحتی توی بازار پیدا میشه، میگم، اگر که تاپیک ایجاد کنید راحت تر میشه راهنمایی کرد

ممنون @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

امروز 11 شهریوره. کارت ریلیس شده؟

من خودم پیگیری میکنم :batting eyelashes:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...