رفتن به مطلب

کاهش وحستناک قیمت کارت گرافیک R9 295x2

Recommended Posts

خبر رو دیدم تعجب کردم

کاهش 500 دلاری کارت گرافیک R9 295x2

یعنی 1000 دلار به جایه 1500 دلار

دیگه هیچ چیزی نمیتونه باهاش رقابت بکنه

اینم لینک خبر

http://www.tomshardware.com/news/amd-r9-295x2-promotion,27588.html

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام خدمت شما 

کلا کارتای amd پس از یه مدتی کلـا خیلی از قیمت اصلـیش پایین میاد و اینم شده مثل کارت دو هسته ایه 7990 که در ابتدا 1000 دلار بود ولی بعــــد مدتی قیمتش نصف شد . 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ظاهرا قیمت تایتان Z هم میخواد کاهش پیدا کنه و به 1800 دولار برسه، ولی باز هم AMD خیلی سر تر هستش با این قیمت...

لینک به دیدگاه

amd با اینکارا میخواد فروششو بالا ببره ولی نمیدونه هر کاری کنه انودیارو عشقه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

AMD  کلا تو قیمت کارش درسته 

لینک به دیدگاه

انویدیا باید قیمت کارتایی مثل 780 و بالاتر رو بیاهر پایین.

اخه وقتی 290 داره 1700 فروش میره و از 780 قویتره کی میاد 2100 تا 2200 بده 780؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به دلـیلی از جمله خنک کنندگی ، قدرت اورکلاک پذیری بالا ، پشتیبانی قوی انویدیا الان اکثر دوستان دارن ازه مون 780 استفاده میکنن که شما میگین کسی پول نمیده ;)

خیلی ها 780 خریدن و خیلی ها هم 290 برین بپرسین کدوم بهتر بوده شاید بگین تو فریم ئدهی 290 کمی بیشتر از 780 میده اما پشتیبانی ، خنک کنندگی ، قدرت وارکلاک پذیری که انویدیا روی کارتاش گذاشته هیچ کدوم از کارتای amd ندارن . 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راستش من هم 780 داشتم و هم 290 و باید بگم که هر چند 290 رو به قیمت 1100 خریده بودم ولی دیدم انقدر نقص و نقطه منفی داره (مصرف برق زیاد در حالت Load و حتی Idle ، دمای بالا ، نویز فن زیاد ، بالا و پایین رفتن دائمی فریم ریت و ... )  که حتی به اون قیمت هم ارزش استفاده رو نداره و فروختمش. در ضمن تقریبا همه بازیها با 780 بهتر اجرا میشدن. 

ولی در کل رقابت همیشه خوبه و مثلا اگر AMD کارتهای 290 و 290X رو با اون قیمت عرضه نمیکرد الان نه تنها 780Ti اصلا وجود نداشت بلکه 780 معمولی هم به جای 500 دلار به قیمت 700 دلار فروخته میشد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راستش من هم 780 داشتم و هم 290 و باید بگم که هر چند 290 رو به قیمت 1100 خریده بودم ولی دیدم انقدر نقص و نقطه منفی داره (مصرف برق زیاد در حالت Load و حتی Idle ، دمای بالا ، نویز فن زیاد ، بالا و پایین رفتن دائمی فریم ریت و ... )  که حتی به اون قیمت هم ارزش استفاده رو نداره و فروختمش. در ضمن تقریبا همه بازیها با 780 بهتر اجرا میشدن. 

ولی در کل رقابت همیشه خوبه و مثلا اگر AMD کارتهای 290 و 290X رو با اون قیمت عرضه نمیکرد الان نه تنها 780Ti اصلا وجود نداشت بلکه 780 معمولی هم به جای 500 دلار به قیمت 700 دلار فروخته میشد.

سلام بهمن جان 

AMD تنها روی این کارتاش اینجوری نیست تو هر سری که عرضه میکنه این داستان ها هست و متاسـفانه معلوم نیست کی میخاد این داستانا برداشته بشه اما مشکل درایو هم داره که مثل اینکه کمی تونسته برطرف کنه اما همون ایراد فریم ریت بازم برمیگرده به درایو کارت .

کلا پشتیبانی AMD هرگز به NVIDIA نمیرسه و دلیل بالا بودن کارتای NVIDIA کیفیت و پشتیبانی خوب این شرکت میتونه باشه . 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز

من شخصا از این کاهش قیمت AMD همایت میکنم چون این کار باعث میشه شرکت Nvidia با ختر از دست دادن بازاره جهانی بشه که = با فاجعه من که حال میکنم

حالا چرا من ازاین داستان حال میکنم !!!!!!!!!!

چون Nvidia میترسه بازار را از دست بده قیمت کارت گرافیکهای خودش را می کوبه زمین و من چی!!!!!!! یک عدد GTX780 با قیمت پایینتر میخرم و سیستمم SLI میشه :cool:

اینجا سایت LionComputer هست I Love You AMD =;

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام بهمن جان 

AMD تنها روی این کارتاش اینجوری نیست تو هر سری که عرضه میکنه این داستان ها هست و متاسـفانه معلوم نیست کی میخاد این داستانا برداشته بشه اما مشکل درایو هم داره که مثل اینکه کمی تونسته برطرف کنه اما همون ایراد فریم ریت بازم برمیگرده به درایو کارت .

کلا پشتیبانی AMD هرگز به NVIDIA نمیرسه و دلیل بالا بودن کارتای NVIDIA کیفیت و پشتیبانی خوب این شرکت میتونه باشه . 

من الان 7950 دارم هیچ مشکلی نداره و عملکردش از 760 که داشتم خیلی بهتر هست ! دماش به 60 نمیرسه در بازیها ،افت فریم ریت ندارم و مصرفش هم منطقی هست،پتانسل اورکلاکش هم فوق العاده هست !

در جمله دوم منظورتون دقیقا چجور کیفیت هست !؟

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

کارت های قدرتمنده amd مشکل مصرف برق و دما دارند سری 7950 کارت گرافیک میانه رو هست و گرافیگ فوق حرفه ایی حساب نمیشه  :)

در کل دم amd گرم نبود الان قیمت کارت های گرافیک با پراید برابریی میکرد  :laughing:

لینک به دیدگاه

دوستان اسیک هاش فرق می کنه. یکم تحقیق کنید متوجه میشید. کیفیتشون خیلی می آد پایین. یک کارخانه دیگه تولید می کنه سری بعد رو مثل 7990 ها.

هیچ ارزانی بی دلیل نیست.

حداقل nvidia ری ورژن می زنه برای سری ساخت های بعد...

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

سری بعد 280X ها رو با 7970 ها مقابسه کنید .

مثال زنده برای خودم روی 54% هست. تازه فقط که این نیست.

دوست دارم اطلاعات جامع تری جمع آوری کنم و دراختیارتون بزارم تا سر در گم نشید.

پرچم Nvidia همیشه بالاست.

لینک به دیدگاه

احساس میکنم این قضیه  بو داره ؟ !!!!!

-

AMD  چرا باید کارتی به این گرونی رو بخواد 500 دلار ارزون تر بده ؟ :-?

فک میکنم قضیه بر میگرده به   دایرتایکس 12 :-?

یا تغییر تکنولوژی ساخت

----------

ویرایش شده توسط king-baxx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من الان 7950 دارم هیچ مشکلی نداره و عملکردش از 760 که داشتم خیلی بهتر هست ! دماش به 60 نمیرسه در بازیها ،افت فریم ریت ندارم و مصرفش هم منطقی هست،پتانسل اورکلاکش هم فوق العاده هست !

سلام

کلاً AMD شانسی هستش که کیفیتش چه جوری در بیاد

مثل همین ماشین هایی که سوار میشیم

لینک به دیدگاه

amd واقعا گرافیکهای قدرتمندی تولید میکنه  :x

درایورهاشم خدا میرسونه  :laughing: کلا با نصب هر ورژن جدید کاتالیست هیچ تضمینی برای اجرای بازیهای قبلی به صورت مطلوب وجود نداره کاملا به اقبال مشتری ربط داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بحث چی بود و چی شد 

باز تاپیک شد کل کل طرفداری دو برند  :-?

ما تو این مورد دو جنس گرا هستیم از هر دو مورد استفاده کردیم 

فرقی توشون ندیدیم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منم کاملا موافقم.

من 290 دارم و نه مشکلی با دماش دارم نه با افت و یا متغیر بودن فریم.

همین دیشب هم دانلودmetro last light redux تموم شد و نصبش کردم که واقعا گرافیکش دیوانه کننده است.

حالا فریمی که در حالت حداکثر تنظیمات گرفتم خیلی جالبه.

حداقل 100

حداکثر 110

لینک به دیدگاه

درود

این کاهش قیمت موقته اگه منبع رو خونده باشین یجور آفر زمانی به حساب میاد برای فروش بار اضافه شرکت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یادمه وقتی سری GTX 400 انودیا اومد وارد ایران شد هیچکس از طرفدارانش داخل ایران از گرمای 101 درجه در حالت لود 480 نمینالیدن و کسی اونو عیب نمیدونست یا حتی مصرف برقش که کولاک میکرد

الان هم سری 290 مصرف برقش نسبت به کاراییش کاملا متناسب هستن با هم و قدرتش کاملا مصرف برقش رو توجیه میکنه ولی زمان 480 قدرتش 2یا 3 درصد ار 5870 بالاتر بود ولی مصرف برقش واویلا

اینم مدرک مقدار مصرف در حالت کارت رفرنس و تنظیم دستی دور فن 

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-r9-290x-hawaii-review,3650-29.html

در حالت گیمینگ تنها 8 وات مصرفش از تایتان بالاتره و فکر کنم از 780ti کمتر باشه تازه این در شرایطی باید باشه هر دو کارت 290X و 780 یا 780TI فرکانس هسته و مموری با هم برابر باشند 780ti فرکانس هسته 876 مگاهرتز در برابر 1000 مگاهرتز 290x

اینم مدرک که در فرکانس 1000 مگاهرتز از 290x مصرفش بیشتره

http://www.techpowerup.com/reviews/EVGA/GTX_780_Ti_Classified/22.html

گرما رو قبول دارم AMD کم کاری کرد ولی بردهای غیر رفرنس که اومده این مشکل رو جبران کرده با خنک کننده غیر رفرنس تازه قیمتش میشه رفرنس 780

ویرایش شده توسط HD5870
لینک به دیدگاه

والا منم چند ساله دارم از کارتهای amd استفاده میکنم سنگینترین بازیهای رو هم باهاش بازی کردم تو هیچکدوم از بازی ها هم کارتم لنگ نزده

حالا مثلا انودیا با اون قیمتای تخیلی کارتاش چه گلی به سرمون زده که اینطوری بعضی از دوستان سنگشو به سینه میزنن .

هر جور به قضیه نگاه کنید کارتای شرکت amd  از نظر قیمت و عملکرد کارت خیلی بهتره عمل کرده

ویرایش شده توسط hassan820
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همین چند روز پیش که R9 285 رونمایی شد رو براتون تعریف میکنم که از اول قرار بود با معماری تونگا به صورعت مستقیم رقیب مکسول باشه که واقعا موفق نشده که از این رو متوجه میشیم که این کارت نچندان قوی و نچندان کم مصرف هست . 

perfrel_1920.gif

قیمت و مصرف انرژی تقریبا مثل همان R9 280 هست و تغییرات چندانی نکرده اما فقط در ظاهر تغییر کرده است و پهنتای باند 384 بیت به 256 بیت کاهش پیدا کرده است . تفاوت کمتر از 10 در نسل اول GCN است که این رقم در برابر پیشرفت مکسول انویدیا هیچ است . 

این یه نمونه بود برای ضعف AMD !!!!!!

مصرف برق بالایی که این کارت داره اصلا قابل توجیح نیست !!!!!!!!!!

power_peak.gif

دقیقا بنده متوجه نمیشم هدفــــــــ اصلی AMD از ساخت این کارت چیه !!!!!!!!!!

جالب اینجاست که میخان این کارتو با سری 900 انویدیا مقایسه کنن.  

فرماوش نکنیم که NVIDIA هم برای له کردن هر چه تمام تر AMD کارت 770 رو از قیمت 320$ به 275 دلار کاهش داد . ;)

ویرایش شده توسط EHSAN BAHAVAR
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...