رفتن به مطلب

خرید led 32 به عنوان مانیتور

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 

دوستان خیلی وقته میخوام این کارو بکنم ولی چون اطلاع کاملی ازش ندارم یه مقدار دودل هستم 

من الان یه مانیتور asus ml238h دارم و خوب دیگه همه میدونن که کیفیت این مانیتورها خیلی خوبه . منم ازش خیلی راضی هستم . چند وقت پیش برای خونه یه تی وی گرفتم la66100 و 42 اینچ . چند باری کیس رو بهش وصل کردم و خوب پی اس 2013 زدم که بدجوری حال میده و این بود که وسوسه شدم مانیتور رو بفروشم و یه تی وی 32 بگیرم به عنوان مانیتور ازش استفاده کنم 

با توجه به قیمتهای بالای مانیتورهای 27 ایسوز گفتم اگر بشه یه تی وی بگیرم که تو همون قیمت در میاد و 5 اینچ هم بزرگتر هست و لذت بیشتری داره . دوستان تا حالا کسی از تی وی به عنوان مانیتور استفاده کرده ؟ مشکلی چیزی نداشته ؟ و اینکه اگر میشه استفاده کرد و مشکلی نداره کدوم تی وی رو پیشنهاد میکنید 

پیشاپیش از تمام دوستانی که مشاوره میدن تشکر میکنم 

لینک به دیدگاه

هیچ وقت این کارو نکن چون tv lcd یا led دارای نور خطی آبی هست که به خاطر فاصله نزدیک شما بعد از مدتی چشمات دارای مشکلاتی میشن این نور تک خطی در مانیتور ها تا حدی محدود شدند و در مانیتور ها با پنل Ah-IPS plus به طور کامل محدود شدند.

مثل این مانیتور 27:

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2713hm.htm

یا این مانیتور30:

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u3014.htm

سعی کن این بنچمارکها رو با دقت بخونی

لینک به دیدگاه

هیچ وقت این کارو نکن چون tv lcd یا led دارای نور خطی آبی هست که به خاطر فاصله نزدیک شما بعد از مدتی چشمات دارای مشکلاتی میشن این نور تک خطی در مانیتور ها تا حدی محدود شدند و در مانیتور ها با پنل Ah-IPS plus به طور کامل محدود شدند.

مثل این مانیتور 27:

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2713hm.htm

یا این مانیتور30:

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u3014.htm

سعی کن این بنچمارکها رو با دقت بخونی

خیلی ببخشید ولی تا اونجا که من میدونم مانیتور و تلویزیون بر خلاف تصور عامیانه باعث ضعف چشم نمیشن/
لینک به دیدگاه

ممنون از دو دوست عزیز که وقت گذاشتن . دوستان دیگه هم خواهشا شرکت کنن تا به یه جمع بندی برسیم . که این کار اصلا درست هست یا نه 

لینک به دیدگاه

درود

بنظر من اینکارو نکن.بعداز مدتی دچار سردرد میشی

لینک به دیدگاه

خیلی ببخشید ولی تا اونجا که من میدونم مانیتور و تلویزیون بر خلاف تصور عامیانه باعث ضعف چشم نمیشن/

دوست عزیز این حرف رو اینجانب از روی حدس و گمان نزدم از روی فوق لیسانس الکترونیک که 7 سال براش وقت گذاشتم زدم

دیگه انتخاب با شماست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من تقریبا 8 ماهی هست که دارم از یه تلویزیون 32 اینچ سونی مدل w670 جای مانیتور استفاده می کنم و هیچ مشکلی ندارم

TV های جدید حالت TEXT دارن که اگر فعالشون کنید کیفیت تصویر برای حالت وب و خوندن متن بهینه میشه کوچکترین مشکلی هم ایجاد نمی کنه

فقط به دلیل بزرگ بودن محیط دید باید فاصله رو رعایت کنید تا چشمهاتون دچار خستگی نشه

برای مثال از یک مانیتور 24 اینچی باید به اندازه یک دست حداقل فاصله داشته باشید ( فصاله نوک انگشت تا سر شونه)

برای سایز 32 اینچ تقریبا 2 برابر باید فاصله بگیرید

لینک به دیدگاه

من تقریبا 8 ماهی هست که دارم از یه تلویزیون 32 اینچ سونی مدل w670 جای مانیتور استفاده می کنم و هیچ مشکلی ندارم

TV های جدید حالت TEXT دارن که اگر فعالشون کنید کیفیت تصویر برای حالت وب و خوندن متن بهینه میشه کوچکترین مشکلی هم ایجاد نمی کنه

فقط به دلیل بزرگ بودن محیط دید باید فاصله رو رعایت کنید تا چشمهاتون دچار خستگی نشه

برای مثال از یک مانیتور 24 اینچی باید به اندازه یک دست حداقل فاصله داشته باشید ( فصاله نوک انگشت تا سر شونه)

عزیز میشه کامل یه توضیح بدید . که چه خوبی هایی داشته و چه بدی ها . من خودم تو تست با 42 اینچ بازی کال آف واقعا گیج میزدم انگار محیط فرق کرده بود . نمیدونم چطوری باید بگم انگار چرخش خیلی سخت تر شده بود یه چیزی تو این مایه ها  :D مثلا اگر میخواستی به پشت بچرخی انگار باید بیشتر از موس کار میکشیدی حالا نمیدونم به خاطر چه بود . یه مقدار کنترل سخت تر شده بود . ولی تو بازی مثل فوتبال خوب لذت خیلی بیشتر شده بود 

لینک به دیدگاه

عزیز یه مانیتور 24 کافیه...بین تلویزیون و مانیتور اختلاف قیمت زیادی هست این اختلاف قیمت الکی نیست تلویزیون رو هیچوقت با مانیتور یکی نکن

لینک به دیدگاه

منم هر از گاهی برای بازی از تلویزوین 32 خونه استفاده میکنم.بدیش اینه که چون تراکمش پایینه وقتی تو فاصله نزدیک بنشینی کیفیت تصویر واقعاً بد میشه.باید از دور نگاه کنی.

لینک به دیدگاه

عزیز یه مانیتور 24 کافیه...بین تلویزیون و مانیتور اختلاف قیمت زیادی هست این اختلاف قیمت الکی نیست تلویزیون رو هیچوقت با مانیتور یکی نکن

در تایید صحبت شما یک مانیتور پیشرفته 32 اینچ الان 2000$ قیمتشه اگر با یه تلویزیون 32اینچ تفاوتی از لحاظ کیفیت نداشت اصلا چرا کمپانی های فوق پیشرفته مثل EIZO  یا  DELL مانیتور رو تولید میکردن؟؟؟

لینک به دیدگاه

با عرض معذرت شما تفاوتها رو خوب متوجه نشدید

دوست عزیز:

یک مانیتور پیشرفته 32 اینچ الان 2000$ قیمتشه اگر با یه تلویزیون 32اینچ تفاوتی از لحاظ کیفیت نداشت اصلا چرا کمپانی های فوق پیشرفته مثل EIZO  یا  DELL مانیتور رو تولید میکردن؟؟؟

لینک به دیدگاه

با عرض معذرت شما تفاوتها رو خوب متوجه نشدید

دوست عزیز:

یک مانیتور پیشرفته 32 اینچ الان 2000$ قیمتشه اگر با یه تلویزیون 32اینچ تفاوتی از لحاظ کیفیت نداشت اصلا چرا کمپانی های فوق پیشرفته مثل EIZO  یا  DELL مانیتور رو تولید میکردن؟؟؟م

مشخصات یه مانیتور 32 اینچ 2000 دلاری با یه تلوزیون 32 اینچ زمین تا آسمون فرقش هست . من از نظر کیفیت و جزئیات تصویر اصلا نمیخوام قیاص کنم که خوب صد در صد مانیتور به خاطر اینکه برای فاصله نزدیک ساخته میشه کیفیت و تعداد پیکسل متفاوتی داره با یه تی وی که برای فاصله بیشتر ساخته میشه 

من منظورم در اصل همون اذیت نشدن چشم و آسیب به بینایی هست که اگر قرار باشه ضرری داشته باشه اصلا ارزش این کارو نداره . 

یه موضوعی که خیلی ذهنم رو مشغول کرده اینه که الان دیگه تی وی های جدید همه اسمارت هستش و کاربرد وبگردی و خوندن متن هم که بهشون اضافه شده . اگر قرار بود برای چشم مضر باشه به نظرتون چرا همچین کاری کردن ؟ الان دیگه همه با تی وی گیم بازی میکنن جالا ایکس باکس باشه یا کنسولهای دیگه با پی سی نمیتونه فرقی داشته باشه . مساله اصلی میتونه همون فاصله باشه که خوب میشه یه کاریش کرد . به نظرتون تفاوت وب گردی با خود تی وی یا از طریق پی سی روی تی وی چه تفاوتی میتونه داشته باشه ؟ 

همین حالت text که روی تی وی ها اضافه شده برای این نیست که بهترین تنظیمات رو برای خوندن متن روی تی وی انجام بده که به چشم آسیبی وارد نشه ؟ 

شرمنده یه مقدار سوالها زیاد شد دیگه  ;)

دوستانی که تا حالا این کار رو انجام دادن ممنون میشم یه راهنمایی بکنن . شاید خیلی ها به این کار فکر کرده باشن و به خاطر سوالاتی که الان داره پرسیده میشه این کارو نکرده باشن 

لینک به دیدگاه

سلام

این تجربه شخصی بنده هست و کاری به نظرات دوستان ندارم ولی بنده الان حدود یک سال و نیم یا دو سال دارم از تلوزیون 32 به جای مانیتور استفاده میکنم و هیچ مشکلی هم ندارم

از درگاه HDMI استفاده میکنم و به نظر من مشکل خاصی تا الان نداشته

فقط اوایل براتون کار کردن باهاش سخته چون بزرگ شده و به قول دوستمون باید موس بیشتر جا به جا بشه که بعد از یه مدتی دست عادت میکنه و همه چیز عادی میشه

در کل من به شخصه راضی هستم و PES&FIFA با 32 اینچ خیلی حال میده :D

یاعلی

لینک به دیدگاه

مشخصات یه مانیتور 32 اینچ 2000 دلاری با یه تلوزیون 32 اینچ زمین تا آسمون فرقش هست . من از نظر کیفیت و جزئیات تصویر اصلا نمیخوام قیاص کنم که خوب صد در صد مانیتور به خاطر اینکه برای فاصله نزدیک ساخته میشه کیفیت و تعداد پیکسل متفاوتی داره با یه تی وی که برای فاصله بیشتر ساخته میشه 

من منظورم در اصل همون اذیت نشدن چشم و آسیب به بینایی هست که اگر قرار باشه ضرری داشته باشه اصلا ارزش این کارو نداره . 

یه موضوعی که خیلی ذهنم رو مشغول کرده اینه که الان دیگه تی وی های جدید همه اسمارت هستش و کاربرد وبگردی و خوندن متن هم که بهشون اضافه شده . اگر قرار بود برای چشم مضر باشه به نظرتون چرا همچین کاری کردن ؟ الان دیگه همه با تی وی گیم بازی میکنن جالا ایکس باکس باشه یا کنسولهای دیگه با پی سی نمیتونه فرقی داشته باشه . مساله اصلی میتونه همون فاصله باشه که خوب میشه یه کاریش کرد . به نظرتون تفاوت وب گردی با خود تی وی یا از طریق پی سی روی تی وی چه تفاوتی میتونه داشته باشه ؟ 

همین حالت text که روی تی وی ها اضافه شده برای این نیست که بهترین تنظیمات رو برای خوندن متن روی تی وی انجام بده که به چشم آسیبی وارد نشه ؟ 

شرمنده یه مقدار سوالها زیاد شد دیگه  ;)

دوستانی که تا حالا این کار رو انجام دادن ممنون میشم یه راهنمایی بکنن . شاید خیلی ها به این کار فکر کرده باشن و به خاطر سوالاتی که الان داره پرسیده میشه این کارو نکرده باشن 

ببین عزیز من اونطور که من میدونم به خاطر نسبت ppi اگر از tv به جای monitor میخوای استفاده کنی باید فاصله خودتو حداقل 1.5 متر باشه.

در این اواخر کمپانی ها متاسفانه میل زیادی به تولید tv 32 ندارن برای همین کمتر سعی میکنن  1920*1080 بزنن پس یه برندی رو انتخاب کن که حداقل 1920*1080 باشه تا چشمات زیاد اذیت نشه

لینک به دیدگاه

البته این رو هم بگم باید از تنظیمات Adjust font size فونت خودتو بزرگتر کنی تقریبا 6 ماه پیش با یه tv 55 با رزولیشن 4k من این کار رو کردم ولی با اینکه نور رو کم کرده بودم سر درد زیادی بعد از 2 ساعت کار کردن نصیبم شد که فکر کنم به خاطر تفاوت  TFT matrix پنلهای tv به نسبت ips ها هستند که نور  رو به شکل عمودی به پنل پرتاب میکنن.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز من خودم  tv 32 اینچ دارم به درد وب گردی و تایپ و ...نمیخوره چشمارو اذیت میکنه با اینکه روی حالت نور خیلی کم گذاشتم درسته بعد مدتی عادت میکنی ولی این عادت کردن به این معنیه که  چشمات اون حساسیتشونو از دست دادن بعد یه مدت جزئیات رو نمیتونی ببینی ولی برای گیمینگ با فاصله عالیه به نظر من یا یه مانیتور 27 بگیر که هم بزرگ باشه هم چشمارو اذیت نکنه یا یه tv32بگیر در کنارش یه مانیتور کوچیک

ارزون قیمت بگیر مخصوص وب گردی و ....

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...