رفتن به مطلب

i5 4460تا چقدر اور میشه

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

i5 4460 معمولی سرعتش 3.2 گیگا هرتز تا 3.5 گیگا هرتز

حالا میشه این سیپی یو رو حدودا تا 3.9 گیگاهرتز اور کرد

سی پی یو سری k نیست معمولیه

لینک به دیدگاه

نه نمی تونی ولی اگر مادربرد از سری z باشه کمی میتونید اورکنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

اگر برنامه CPU-z رو دارید بعد از اینکه برنامه رو باز کردید روی آیکون گرافیکی داخل برنامه هست کلیک کنید ، بعد از اون یک صفحه اینترنتی باز میشه که بیشترین میزان اورکلاک که تونستن انجام بدن با این سی پی یو رو میبینید که البته شاید فقط در حد گرفتن ولید باشه و استیبل نباشه مثل عکس زیر :(

b4sighb9sq361lgthg8y_thumb.jpg    sfnu1d5s8tph3adfm82_thumb.jpg

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

مادر برد زد 97 گیگا

حدودا چقدر میتونم اور کنم که استیبل باشه؟ کسی تکربه نداشته

مدل کی چقدر میشه اور کرد

ویرایش شده توسط ..sajjas..
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز .سی پی یو های non k روی فقط میتوان به میزان Max Turbo اور کرد.یعنی تمام هسته ها در حداکثر فرکانس کاری خواهند بود.البته نیازی به اینکار نیست چون بطور اتوماتیک در موقع نیاز سی پی یو به میزان Max Turbo اور میشود.این کار جز اینکه باعث مصرف و گرمای بیشتر میشود ،فایده ای نخواهد داشت.چون در حالت idle هم در حالت Max Turbo کار میکند.

لینک به دیدگاه

چون پردازنده ضریب بسته هست، میتونی حداکثر چند واحد به multiplier اضافه کنی (۲ یا۳ تا) ولی توصیه میکنم baseclock رو تغییر ندید.

برای اضافه کردن multiplier هم باید مادربوردتون نرم افزاری براش داشته باشه، ایسوس رو میدونم داره. البته از طریق بایاس هم میتونید این کار بکنین.

با این کار حداکثر ۲۰۰ تا ۳۰۰ مگاهرتز به مکس توربو اضافه میشه. یعنی به جای اینکه مثلا کلاک تا ۳۴۰۰ بالا بره، تا ۳۶۰۰ یا ۳۷۰۰ بالا میره.

ویرایش شده توسط afshin b
لینک به دیدگاه

چون پردازنده ضریب بسته هست، میتونی حداکثر چند واحد به multiplier اضافه کنی (۲ یا۳ تا) ولی توصیه میکنم baseclock رو تغییر ندید.

برای اضافه کردن multiplier هم باید مادربوردتون نرم افزاری براش داشته باشه، ایسوس رو میدونم داره. البته از طریق بایاس هم میتونید این کار بکنین.

با این کار حداکثر ۲۰۰ تا ۳۰۰ مگاهرتز به مکس توربو اضافه میشه. یعنی به جای اینکه مثلا کلاک تا ۳۴۰۰ بالا بره، تا ۳۶۰۰ یا ۳۷۰۰ بالا میره.

آهااااااااااااااااااااااا

من این رو میخواستم ما این قدر میتونم اور کنیم در صورتی که پردازنده سری kنباشه

حالا اگه سری kباشه چقدر میشه اور کید

میخوام ببینم ارزش داره 100 هزار تومن بیشتر بدم

و برای رکورد نمیخوام میخوام استیبل باشه

میخوام سیستم رو تا 5 سال دست نزنم یا حد اقل ارتقاع های جزعی برای همین میخوام در آینده اور کنم

کولر پردازنده هم ماچو ه

سیستم فقط برای بازی نیست رشته ام کامپیوتره سال دوم دبیرستان ام  احتمالا برنامه نویسی هم دارم که برنامه نویسی برای این سی پی یو چیزی نیست

ویرایش شده توسط ..sajjas..
لینک به دیدگاه

آهااااااااااااااااااااااا

من این رو میخواستم ما این قدر میتونم اور کنیم در صورتی که پردازنده سری kنباشه

حالا اگه سری kباشه چقدر میشه اور کید

میخوام ببینم ارزش داره 100 هزار تومن بیشتر بدم

و برای رکورد نمیخوام میخوام استیبل باشه

میخوام سیستم رو تا 5 سال دست نزنم یا حد اقل ارتقاع های جزعی برای همین میخوام در آینده اور کنم

کولر پردازنده هم ماچو ه

سیستم فقط برای بازی نیست رشته ام کامپیوتره سال دوم دبیرستان ام احتمالا برنامه نویسی هم دارم که برنامه نویسی برای این سی پی یو چیزی نیست

اگر میخواید اور کنین در آینده، حتما ضریب باز بگیرین چون با اور ضریب بسته افزایش کارایی چندانی نصیبتون نمیشه. ضریب باز رو تا جایی که مشکل ولتاژ و حرارت نداشته باشه میتونین اور کنین، یعنی اگر شرایط محیا باشه مکس توربو رو مثلا تا ۵۰۰۰ مگاهرتز میشه بالا برد (و حتی بالاتر).

درضمن حیف مادربرد z97 گیگا هست که پردازنده ضریب باز نداشته باشه

لینک به دیدگاه

اگر میخواید اور کنین در آینده، حتما ضریب باز بگیرین چون با اور ضریب بسته افزایش کارایی چندانی نصیبتون نمیشه. ضریب باز رو تا جایی که مشکل ولتاژ و حرارت نداشته باشه میتونین اور کنین، یعنی اگر شرایط محیا باشه مکس توربو رو مثلا تا ۵۰۰۰ مگاهرتز میشه بالا برد (و حتی بالاتر).

درضمن حیف مادربرد z97 گیگا هست که پردازنده ضریب باز نداشته باشه

آقا مرسی ممنون با این توضیحاتی که دادید بهتره ضریب باز بگیرم که بعدا به دردم بخوره مرسی ممنون از پاسخت

لینک به دیدگاه

سما نمایندگی اینتل توی مشهد میشناسی

منظورم همون پخشه

لینک به دیدگاه

کسی آدرس نداره؟؟؟

دوست من پیشنهاد میکنم از کاربران اورکلاکر لیون مشورتی بگیرید

چون سی پی یو شما ضریب باز نیست و فک کنم شما باید با افزایش ولتاژ و افزایش باس(البت دقیق نمیدونم) اور کنید که کمی تخصصی هست

معرفی میکنم

بروبچ اور کلاکر لیون>>>..sajjas..  وووووووووووووووو(..sajjas.. >>>بروبچ اور کلاکر لیون)

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?app=members&section=view&module=list&filter=12

پوریا خان و اقای معتمدی هم دستی بر اتش دارن فک کنم حالا اگر سرشون زیاد شلوغ نباشه راهنماییت میکنن

یه سری هم به این انجمن بزن هم چیزایی یاد میگیری هم با کسانی که اور کارن اشنا میشی و میتونی ازشون راهنمایی بگیری

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showforum=165

ویرایش شده توسط mehrxad(مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...