رفتن به مطلب

2 تا 4 گیگ یا 4 تا 2 گیگ…؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان مادربردم 4 اسلات رم داره و قصد ارتقا دارم به نظرتون با توجه به دوال چنل شدن رم ها 4 تا 2 گیگ بگیرم بهتره یا 2 تا 4 گیگ ؟ با توجه به اینکه تا دو سال اینده قصد ارتقا رم رو ندارم 4 تا 2 گیگ رو مدنظر دارم به نظرتون انتخاب درستیه؟

لینک به دیدگاه

منم با نظر دوست عزیزمون موافقم کار بهتر و عاقلانه تری هست

لینک به دیدگاه

درود

به صورت دو آل یعنی 2 تا 4 گیگ بهتره،

تو بعضی از فروم ها گفتن بصورت دو ال 4 تا 2 گیگ بهتره...رم ها کمتر داغ میشه و بصورت 4 کاناله کار میکنه

لینک به دیدگاه

چی :eek: 4 کاناله ؟؟؟؟؟؟؟؟

من که رفتم مادربرد X79 خودم را از پنجره پرت کنم بیرون ~x( دوست عزیز 4 تا 2 گیگ هم مصرف برق بیشتری داره هم کل اسلاتها را پر میکنه

ولی درست هست چون تعداد چیپهای حافظه بیشتر میشه سرعت بیشتری داره ولی چیپهای رم هم 8X و 16X و 32X هستن که هر چقدر حجم چیپها بالاتر باشه معمولا سرعتشون هم بیشتر میشه

پس در نتیجه اگر از 1 برند معتبر رم بخرید فرقی در 2 با 4 گیگ بودنش نیست و هر چقدر رم بیشتری داشته باشی سیستم بهتر کار میکنه چون مادربرد ظرفیت رمها را بین اجزاع اصلی سیستم تقسیم میکنه

سیستم شما چند گیگ رم را با چه فرکانسی ساپرت میکنه ؟ رمهایی که داری چی هستن ؟

لینک به دیدگاه

چی :eek: 4 کاناله ؟؟؟؟؟؟؟؟

من که رفتم مادربرد X79 خودم را از پنجره پرت کنم بیرون ~x( دوست عزیز 4 تا 2 گیگ هم مصرف برق بیشتری داره هم کل اسلاتها را پر میکنه

ولی درست هست چون تعداد چیپهای حافظه بیشتر میشه سرعت بیشتری داره ولی چیپهای رم هم 8X و 16X و 32X هستن که هر چقدر حجم چیپها بالاتر باشه معمولا سرعتشون هم بیشتر میشه

پس در نتیجه اگر از 1 برند معتبر رم بخرید فرقی در 2 با 4 گیگ بودنش نیست و هر چقدر رم بیشتری داشته باشی سیستم بهتر کار میکنه چون مادربرد ظرفیت رمها را بین اجزاع اصلی سیستم تقسیم میکنه

سیستم شما چند گیگ رم را با چه فرکانسی ساپرت میکنه ؟ رمهایی که داری چی هستن ؟

روی سیستم هنوز رم ندارم یه 4 گیگ داشتم بردم گارانتی تا دو هفته دیگه بارش میاد :-( اگر شما دوال چنل رو مدنظر قرار بدید 4 تا 2 گیگ بهتره یا اینکه چیزی هست که من ازش بی اطلاع هستم

مادربردم 32 گیگ با باس 2400 ساپورت میکنه

ویرایش شده توسط Hamed.Madadi
لینک به دیدگاه

دیگه همه چی الان سلیقه ای شده بحث علمی جایی نداره و به فراموشی سپرده شده :)

شما باید ببنید روی چه سوکتی می خواهید استفاده کنید بعد تصمیم بگرید ولی به هر صورتی حساب کنید 4 تا 2 گیگ بهتر خواهد بود

لینک به دیدگاه

دیگه همه چی الان سلیقه ای شده بحث علمی جایی نداره و به فراموشی سپرده شده :)

شما باید ببنید روی چه سوکتی می خواهید استفاده کنید بعد تصمیم بگرید ولی به هر صورتی حساب کنید 4 تا 2 گیگ بهتر خواهد بود

درود بر شما منم از اول همینو میگفتم :-)

لینک به دیدگاه

دوست عزیز هرچی عشقت میکشه بزار روش ولی لز برندهای معتبر من هم همیشه دوست داشتم اسلاتها را پر کنم جون اینطوری قشنگتر دیده میشه و همونطور که گفتم تعداد چیپها هر چقدر بیشتر باشن بهتر هست شما 4 تا 2 گیگ بخر و نصب کن ولی نباید با هم فرقی داشته باشن همه از یک برند و چیپهای شبیه هم باشن من در گزشته هر وقت میخواستم رمها را ارتقاع بدم مال خودم را میفروختم و همه را با هم میخریدم تا با هم فرق نداشته باشن حالا شماره سریالها زیاد مهم نیست

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

به نظر من دو تا 4 گیگ بگیر انقدر که تکنولوژی سریع پیش رفت میکنه ممکنه تا چند سال دیگه به 16 گیگ رم نیاز داشته باشی

مثلا چند سال پیش عمرا فکر نمیکردیم هارد 3 ترابایت بیاد یا مثلا سیستم با رم 512 میگرفتیم بش افتخار میکردیم :) 

البته باس رم هم مهم هست سعی کن 1600 به بالا بگیری البته اگه مادربوردت ساپورت میکنه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگر مادر بورد x79  نداشته باشین با خرید چهار عدد رم دو گیگ نه کارایی شما افزایش پیدا میکنه و نه تاثیری توی عمر دستگاه .. فقط پول بیشتری خرج کردی و دست خودت رو برای ارتقاع سیستم بستی .. چون نه جا خالی برای رم براتون میمونه و هم اینکه 3 4 سال دیگه کسی رم 2 گیگ بدردش نمیخوره که بتونی بفروشی و واست دردسر میشه  والسلام :-?

ویرایش شده توسط maxmood
لینک به دیدگاه

دو تا 4 بهتره در کل شاید پولدار شدی دوتا 4 دیگه اضافه کردی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...