رفتن به مطلب

Recommended Posts

مایکروسافت به حکایت "گل رز را به هر نامی صدا کنی، بوی شیرینش تفاوتی نمی کند" اعتقادی ندارد. "بهش نگویید Windows 9، اسم سیستم عامل بعدی Windows 10 است!!" این جمله ی تری میرسن رییس دپارتمان سیستم عامل ویندوز مایکروسافت است. وی در یک نشست خبری در سانفرانسیسکو اظهار داشت: "ویندوز 10 کاملترین ویندوز مایکروسافت خواهد بود."

5dl98edqytqo8fz7xqak.jpg

ویندوز 10 برای اجرا بر روی دستگاه های مجهز به نمایشگر های کوچک چند اینچی تا مانیتور های 80 اینچی طراحی شده است. مایکروسافت یک فروشگاه نرم افزاری مرکزی خواهد داشت که در همه ی دستگاه های مجهز به سیستم عامل ویندوز 10 مشترک و قابل دسترسی خواهد بود.

ویندوز 10 از صفر برای انواع سیستم ها، چه موبایل و چه دستگاه های مجهز به امکان اجرای سیستم عامل ابری طراحی شده است. طبق گزارش ها ویندوز 10 کمی شبیه ویندوز 7 است با این تفاوت که به جای استارت منوی ویندوز 7، یک استارت منوی هیبریدی دارد که کاشی های ویندوز 8 را نشان می دهد.

16fh7ma8wsym5jp4k0t4.jpg

میرسن می افزاید: ویندوز 10 را نباید دنباله روی از ویندوز های سابق دانست، برای همین مایکروسافت سراغ اسم 10 رفت تا نشان دهد نسل کاملا" نوینی از ویندوز را ارائه میکند.

در مورد تم Modern UI ویندوز 8 که کاربران حرفه ای از آن بیزار بودند باید گفت که در ویندوز 10 خبری از آن نیست و فقط یک استارت منو وجود دارد که کاشی های زنده در سمت راست و در سمت چپ برنامه های کاربردی pin شده اند.

نوار وظیفه یا Taskbar جدید نیز می تواند برنامه های در حال اجرا را به نمایش قرار دهد. پنجره ی مجهز تر Command Prompt که به کاربر اجازه می دهد از shortcut ها و دستورات Copy Paste پیروری کند در کنار  نوار Charms Bar که ممکن است در ورژن نهایی حذف شود.

شرکت مایکروسافت به زودی یک نمونه نمایشی از Windows 10 را هفته ی آینده منتشر خواهد کرد. ورژن نهایی این ویندوز در بهار 1394 وارد بازار خواهد شد.

منبع: MaximumPC

مترجم: آرمین ابیشی

ویرایش شده توسط ARMIN ABISHI
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر کنم بالاخره بعد از 7 بشه با این کنار اومد. :-?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آرمین جان ممنون برای  خبر

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

کارهای مایکروسافت جالبه اخه مگه میشه یک طرح اولیه که چندین سال در مغز کاربرا هک شده عوض کرد یکی از اشتباعاتش منو مترو 

بود شبیه فضا هست  :laughing: نصبش کردم نسخه اولیه البته جدا از ظاهرش واقعا پر مشکلات بود نسخه جدیدش تست نکردم شاید نصبش کنم 

یادم رفت بگم تازگی ها مد شده همه یک پله دوپله میکنن همه شرکت ها سازنده 

مثل انویدیا 700 پرید 900  مایکروسافت 8 به 10  :wacko:

مثلا چی میشه 9 باشه اسمش نازش کم میشه  :laughing:

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

نه نازش کم نمیشه بلکه جلب توجه میکنه که این خیلی مهم هست دوست عزیز

لینک به دیدگاه

مرسی آرمین جان @};-

یه سوال ‍‍‍‍داشتم - ویندوز ۱۰ همون ویندوز ۹ هست که قراره به زودی رونمایی بشه یا کلا یه ویندوز دیگه ای هست؟

ویرایش شده توسط alireza_6345
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مرسی آرمین جان @};-

یه سوال ‍‍‍‍داشتم - ویندوز ۱۰ همون ویندوز ۹ هست که قراره به زودی رونمایی بشه یا کلا یه ویندوز دیگه ای هست؟

سلام

بله همون9هست که به عنوان 10 عرضه میشه.

لینک به دیدگاه

اول خبر 8.2 بود که منتظر بودیم امسال رو بشه که نشد

بعد خبر 9 اومد

الانم خبر 10

خدا به خیر کنه این مایکروسافت برامون چه اشی پخته

من فکر میکنم فقط چشمو هم چشمی تو کشور ما هست الان مایکروسافت عجب چشی رو انویدا گذاشتا

لینک به دیدگاه

ای بابا یه شوخی با این بیلی ( بیل گیست ) کردم - گفتم فردا نسخه 10 در میاد

رفت اسمش رو از 9 به 10 تغییر داد - ^_^

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اول خبر 8.2 بود که منتظر بودیم امسال رو بشه که نشد

بعد خبر 9 اومد

الانم خبر 10

خدا به خیر کنه این مایکروسافت برامون چه اشی پخته

من فکر میکنم فقط چشمو هم چشمی تو کشور ما هست الان مایکروسافت عجب چشی رو انویدا گذاشتا

ای بابا یه شوخی با این بیلی ( بیل گیست ) کردم - گفتم فردا نسخه 10 در میاد

رفت اسمش رو از 9 به 10 تغییر داد - ^_^

در گذشته همیشه قبل از رونمایی رسمی، محصولات این شرکت در اینترنت منتشر می شد  اما مشخص شد کار یکی از کارمندان ارشد خود مایکروسافت بوده و ایشون الان دارن پپسی کولا میخورن(آب خنک خودمون)!به همین دلیله که دیگه leakنمیشه. greensmilies-004.gif

لینک به دیدگاه

ولی به نظر من اسم خیلی مهمه. تاثیر روانی داره. شاید اگر 9 بود یاد 8 میفتادن یا اصلا" موفق نمی بود.

امیدوارم با 10 بشه رکورد اوورکلاک زد.

لینک به دیدگاه

از ارمین خان واسه این مطلب متشکرم

ولی یک چیزی سخت فکرمو سالیانه ساله که مشغول کرده اونم اینه که از خدا عمر می خوام تا ببینم که مایکروسافت اسم ویندوز ها رو که به ترتیب رفت 7.8.10.11.12...97.اسم ویندوز بعد از 97 رو چی میذاره؟؟؟؟ :-?

ویرایش شده توسط Bravo
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خبر فوری:نسخه پیش نمایش ویندوز10ارائه شد.

دانلود Windows 10 Preview

ویرایش شده توسط HeLen jOOn
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...