رفتن به مطلب

Recommended Posts

ورود تبلت ها و تلفن های همراه صفحه لمسی انقلاب بزرگی در صنعت کامپیوتر بود. در دنیای کامپیوتر های شخصی، شرکت مایکروسافت با ارائه ی ویندوز 8 سعی کرد بر روی موج اقبال عمومی به صفحه های لمسی سوار شود.

u3anhhasc7ux6qd87710.jpg

اما صفحات تاچ اسکرین محبوبیت مورد انتظار را در دنیای کامپیوتر های شخصی بدست نیاوردند. در واقع، علاقه به داشتن صفحه ی تاچ اسکرین نه در دسکتاپ ها و نه در لپتاپ ها شکل نگرفت و کار با موس و کیبرد اولویت اول کاربران باقی ماند.

عدم اقبال عمومی به ویندوز 8.1 خود گواه این مطلب است. حال به ظاهر آنچنان کشتی لپ تاپ های تاچ اسکرین به گل نشسته که دیگر تولید کنندگان از توسعه و عرضه آنها دست برداشتند.

به گزارش Digitimes، منابع در چرخه ی توزیع بالا دستی کامپیوتر عنوان کرده اند که خریداران موس و trackpad و کیبرد را برای لپتاپ بیشتر از تاچ اسکرین می پسندند. این موضوع در کنار توسعه ی تبلت ها و موبایل ها و علاقه خریداران برای آن بازار سبب گردیده تا فروش لپ تاپ های تاچ اسکرین بسیار ضعیف شود.

اضافه کردن صفحه ی لمسی به لپ تاپ هزینه های تمام شده ی تولید را افزایش می دهد و این افزایش قیمت در کنار عدم اقبال خریدارن به چنین امکانی بر روی لپ تاپ سبب گردیده تا تولید کنندگان حس کنند لپ تاپ تاچ اسکرین منطق تولید ندارد.

این تصمیم به توقف تولید و توسعه لپ تاپ های تاچ اسکرین شامل آلترابوک ها و نوت بوک های گیمینگ هم می شود. البته دستگاه های دو منظوره ی تبلت/لپتاپ شامل این موضوع نمی شود.

منبع: MaximumPC

مترجم: آرمین ابیشی

ویرایش شده توسط ARMIN ABISHI
لینک به دیدگاه

آره دیگه،

هر کسی را بهر کاری ساختند،

صفحه ی اچ آخه به چه درد لب تاب میخوره؟ :laughing:

لینک به دیدگاه

آقا خب واقعا به چه درد لپ تاپ میخوره تاچ؟؟؟؟

این رفیق احمق من هم رفت 4300 تو اوج گرونی پولشو ریخت توی جوب آب رفت به n550jk خرید.هرچی بهش گفتم بدردت نمیخوره و برو msi بخر که اقلا یه گرافیک خوب داره بخر نکرد که نکرد.الانم به روی خودش نمیاره که مثل الاغ پشیمونه وگرنه هست.خیلی هم پشیمونه.

لینک به دیدگاه

من اولترابوک ایسوس دارم که تاچ هست.

واقعا ازش راضی هستم. طوریکه وقتی با یه لپ تاپ دیگه کار میکنم ناخودآگاه صفحه اونا رو جهت وارد کردن دستور لمس میکنم!

هر چند از نقش موس نمیشه گذشت. ولی وجود تاچ و موس و کیبورد کنار هم کاملا مکمل هم هستن.

البته به نظر من معقوله وزن دستگاه و اندازه اش رابطه مستقیم با لذت استفاده از سیستم لمسی داره .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...