رفتن به مطلب

تفاوت کیفیت بین مانیتور های IPS و TN 3D چقدر هست ؟!!

اشتراک گذاری

34 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدوم برای فیلم و گیم بهتره ؟؟؟!

• VG248QE
      6
    • صرف نظر از زاویه دید و فقط (( کمی )) کیفیت رنگ بیشتر در IPS مانیتور VG248QE بهتر هست
      5
    • فقط IPS
      23
  2. 2. خرید VG248QE رو چطور ارز یابی میکنین !

• بهترین گزینه با بودجه 1.5 برای فیلم و گیم
      9
    • اشتباه! IPS چیز دیگه ای هست
      25

Recommended Posts

سلام دوستان مدتی هست بد جور دارم تحقیق میکنم مانیتور چی بگیرم

مصرف بنده فیلم و گیم هست

خودم VG248QE در نظر داشتم ولی بعضی دوستان اصرار دارن IPS کیفیت بیشتری داره و باعث پشیمونی میشه نگیری

نظر افراد زیادی رو پرسیدم ، ولی میخوام یه نظر سنجی بزارم و همین طور بحثی بشه تا افراد دیگه هم مثل من سر دو راهی گیر کردن

به پاسخ سوالشون برسن

مانیتور VG248QE رو اگر سرچ کنین ، کسی رو ناراضی ازش پیدا نمیکنین ، و گیمر ها اکثرا انتخابشون همینه

کلی ویدئو از یوتیــ وب هم گرفتم به خاطر همین ، و کیفیت بسیار خوبی رو شاهد بودم حتی نسبت به یک LED دیگه ای که کنارش بود رنگ

های بهتری داشت و وضوح بیشترش هم مشخص بود نسبت به بقلیش ولی باز من میخوام ببینم دوستانی که IPS دارن یا میدونند بهتره

ایا میتونند ثابت کنند IPS ارزش خرید بیشتری داره نسبت به این مدل ؟

تاپیک فقط برای جمع شدن یه سری اطلاعات مفید زده شد ( با این که در پی ام با یه سری از دوستان صحبت کردم در این مورد ) 

همین باعث میشه افرادی مثل من که بین دو راهی گیر کردن به نتیجه برسن

اگر کسی IPS داره یا VG248QE یا VG248HE داره حتما نظر بده و اگر میتونه عکس بزاره

ویرایش شده توسط iMPACT
لینک به دیدگاه

درود . اگر برای بازی و کارهای گرافیکی میخواین نظر بنده پنل tn هستش . حالا اساتید دیگه شاید نظری متفاوت داشته باشند

http://www.tnpanel.com/tn-vs-ips-va/

البته بنده سری MX را هم از نزدیک دیدم و کیفیت بسیار عالی داشت . شما زیاد وسواس به خرج ندین. طبق لینکی که دادم هر کدوم معایت و مزایای خودشون را داره ولی از نظر ظرافت و زیبایی و تصویر واقعا سری MX عالی هستند.

ویرایش شده توسط ApocalypseNow
لینک به دیدگاه

نظر سنجیم اشتباه شد! من LG IPS 226 دارم و کارم تو زمینه طراحی داخلی و طراحی دو بعدی هست و تقریبا یه گیمر سطح متوسط هستم به نظرم IPS کیفیت تصویرش و زاویه دیدش بی نظیره و اگه واقعا براتون کیفیت تصویر مهم هست هیچ شکی نکنید چون رنگ ها رو فوق العاده زیبا و دقیق نشون میده ولی خوب یه ایرادش زمان پاسخگویی 5میلی ثانیه هست که تو صحنه های سریع گیم ممکنه یه ذره ghost داشته باشه. بدون اغراق می تونم بگم از وقتی IPS گرفتم مانیتورهای دیگه زیاد برام خوشایند نیستند.

لینک به دیدگاه

درود . اگر برای بازی و کارهای گرافیکی میخواین نظر بنده پنل tn هستش . حالا اساتید دیگه شاید نظری متفاوت داشته باشند

http://www.tnpanel.com/tn-vs-ips-va/

البته بنده سری MX را هم از نزدیک دیدم و کیفیت بسیار عالی داشت . شما زیاد وسواس به خرج ندین. طبق لینکی که دادم هر کدوم معایت و مزایای خودشون را داره ولی از نظر ظرافت و زیبایی و تصویر واقعا سری MX عالی هستند.

دوست عزیز اتفاقا برای کارهای گرافیکی پنل Ips رو همه جای دنیا توصیه میکنن چون رنگارو واقعی نشون میده و از زاویه دید مناسبی نسبت به پنل TNبهره میبره.

نظر سنجیم اشتباه شد! من LG IPS 226 دارم و کارم تو زمینه طراحی داخلی و طراحی دو بعدی هست و تقریبا یه گیمر سطح متوسط هستم به نظرم IPS کیفیت تصویرش و زاویه دیدش بی نظیره و اگه واقعا براتون کیفیت تصویر مهم هست هیچ شکی نکنید چون رنگ ها رو فوق العاده زیبا و دقیق نشون میده ولی خوب یه ایرادش زمان پاسخگویی 5میلی ثانیه هست که تو صحنه های سریع گیم ممکنه یه ذره ghost داشته باشه. بدون اغراق می تونم بگم از وقتی IPS گرفتم مانیتورهای دیگه زیاد برام خوشایند نیستند.

مانیتور من IPSبا زمان پاسخگوئی 5 میلی ثانیه هست. تا حالا هیچ تاثیری رو چه تو فیلمهای اکشن سریع چه تو بازیهای سریع متوجه نشدم...بین 5میلی و یک میلی ثانیه زیاد تفاوتی نیست.. اگه مثلا 15 میلی ثانیه بود اون موقع تو بازیها سریع متوجه میشدی.

لینک به دیدگاه

اینکه میگین همه جای دنیا توصیه می کنند بنده مخالفم. این میشه فن بازی. بنده خودم لینکی را دیدم که اومده بود دو مانیتور یکی با پنل IPS و یکی با پنل TN را داده بود چند نفر تا کیفیت را تست کنند . که فکر کنم 10 نفر بودند و جالب اینجا بود که هیچ کدوم دلایل مثل هم نداشتند . ولی یکی از گیمر ها پنل IPS و دیگری TN را انتخاب کرده بود . پس کلمه ای به عنوان بهتر وجود نداره . مثل این میمونه که بگی بنده برم ماشین بنز بخرم یا بی ام دابلیو . هر کدوم یه خصوصیاتی داره

بنده هم نگفتم حتما TN بگیرن . ولی جمله آخر از IPS هم تعریف کردم

ویرایش شده توسط ApocalypseNow
لینک به دیدگاه

این هم یک لینک دیگه . می بینید که نظرها متفاوتند . دیگه تصمیم گیری با خودتون

http://www.tomshardware.com/answers/id-2158070/ips-gaming.html

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان یکی از رفقا VX239H داره و خودم هم VX238H اگر بتونم راضیش کنم مانیتورش رو بیاره و کنار هم تست کنیم خیلی عالی میشه و به نتیجه می رسیم که بالاخره IPS آری یا TN آری !؟

لینک به دیدگاه

دوستان یکی از رفقا VX239H داره و خودم هم VX238H اگر بتونم راضیش کنم مانیتورش رو بیاره و کنار هم تست کنیم خیلی عالی میشه و به نتیجه می رسیم که بالاخره IPS آری یا TN آری !؟

اقا مگه میخواین کالبد شکافی کنین راضی نشه ! :دی

ولی خواهشا این کار رو بکنین واقعا لازمه ، تو چند تا عکس و فیلم و بازی تست بشه واقعا عالی میشه

منتظریم از همین الان

خبری شد تو تاپیک بگین  تشکر

لینک به دیدگاه

دوستان در نظر سنجی هم شرکت کنین

در پایین صفحه ای که دوست عزیز لینک دادن لینک هایی از سوالات مختلف هست http://www.tomshardware.com/answers/id-2158070/ips-gaming.html

کسایی بودن مثل من چنین سوال هایی داشتند

هر کس یه چیز میگه :دی

اخرش IPS یا VG248QE ؟؟؟

ویرایش شده توسط iMPACT
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام خدمت شما دوست عزیز. 

بنده هم مانیتور VG248QE و هم مانیتور IPS داشتم خب شما اگر دوست عزیزبیشتر کارتون گیم هست و مهدف اصلیتون گیم هست تو انتخاب VG248QE شک نکنین یکی از بهترین مانیتورهایی است که نسبت به قیمت کارایی واقعا بالایی در گیم داره چه از لحاظ کیفیت چه از لحاظ زمان پاسخگویی و چه از لحاظ هرتز بالا .

یکی از بهترین ویژگی های این مانیتور هرتزش هست که 144HZ هست که این یه ویژگی مهم تو این مانیتوره . 

در آخر بهتون میگم بازه م اگر هدف گیم هست ===> VG248QE

اگر بیشتر اوقات هدف دیدن فیلم ، وب گردی ، گیم و ... هست مانیتورهای IPS اما IPS پنل خوب .

در اخر انتخاب با خودتونه . :)

لینک به دیدگاه

ممنون از همه  شما دوستان که با نیت خیر نظر دادین @};-

ویرایش شده توسط iMPACT
لینک به دیدگاه

سلام

من 23ea ال جی دارم. ازش راضیم، تو فیلم و وبگردی و .. خوبه اما بازی زیاد رنگا رو خوب نشون نمیده !!!!! شاید بخاطر طبیعی نبودنشون هست. حالت گیم هم صفحه رو ابی میکنه. من اگر الان برگردم به قبل حتما tn می گرفتم. برای من طبیعی بودن مهم نیست بلکه نشون دادن حقایق طراحی شده مهمه که فکر میکنم نمیتونم ببینم.

ویرایش شده توسط gosbe
لینک به دیدگاه

ببینید VG248QE و دیگر مانیتور های پنل TN، روی Refresh rate و Response time مانور میدن.
از این سو TN رو بیشتر برای گیم پیشنهاد میدم.

از قلم نیفته که مدل VG248QE هم مانند باقی رقبا 16M رنگ هست ولی برای دستیابی به اون پاسخگویی و فرکانس تصویر فوق العادش، از طیف خیلی کمتری استفاده میکنه.

و اون دسته دیگه که IPS هستن، 60hz اما ترکیب و دقت رنگ بالاتر و البته زاویه دید خیلی خوبی رو بهمراه دارن.

پاسخگویی 5ms شاید اسما خیلی خوب نیست، اما بسته به دقت خودتون تفاوت زیادی حس نمیکنید؛ شاید هم هیچ!

برای جمع بندی میشه گفت که IPS کمی انعطاف پذیرتره، تا اینکه فقط در یک زمینه تمرکز داشته باشه.

اما اگر استفاده شما بیشتر گیم و گاها فیلم هست، نیاز نیست خیلی سر رنگ و زاویه دید حساس باشید! چراکه فرکانس 144hz واقعا حس خوبی رو القا میکنه.

ناگفته نمونه برای sync بازی به این مقدار فریم، یک کارت گرافیک فوق العاده قوی نیز احتیاجه ، البته اگر مایل نیستید کیفیت رو فدای FPS کنید.

شب / صبح بخیر

ویرایش شده توسط pKasra
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دقیقاً هر دو این مانیتور ها رو برای دوستانم گرفتم

هیچکدومشون به 23720 خودم نمیرسه

البته Vx239 خیلی چقر تر هستش :D

جمع بندی نهایی

23720

VX238

VX239H

به نظرم 238 رنگها رو طبیعی تر و تقریباً مثل 23720 نشون میداد. ولی 239 یجور خاصی بودش زیاد خوشم نیومد

-----------------------------------------------------------------------

ضمناً اگر شما تهران هستید یه سر به بازار بزنید همه چی براتون مشخص میشه

و در آخر سوال من همچنان پابرجاست که وضعیت PLS به چه صورت هستش

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان ما که در آخر متوجه نشدیم چیکار کنیم!!!!

اما میشه لطف بفرمایید و تفاوت های اصلی 2 مانیتور زیر رو بفرمایید.

http://lioncomputer.ir/product/3463/ASUS+MX299Q+AH-IPS+Ultra-wide+Monitor/

http://lioncomputer.ir/product/3893/LG+25UM65+Ultra-Wide+IPS+LED+Monitor/

تفاوت اصلیشون به غیر از سایزشون در چی هست؟

لینک به دیدگاه

دقیقاً هر دو این مانیتور ها رو برای دوستانم گرفتم

هیچکدومشون به 23720 خودم نمیرسه

البته Vx239 خیلی چقر تر هستش :D

جمع بندی نهایی

23720

VX238

VX239H

به نظرم 238 رنگها رو طبیعی تر و تقریباً مثل 23720 نشون میداد. ولی 239 یجور خاصی بودش زیاد خوشم نیومد

-----------------------------------------------------------------------

ضمناً اگر شما تهران هستید یه سر به بازار بزنید همه چی براتون مشخص میشه

و در آخر سوال من همچنان پابرجاست که وضعیت PLS به چه صورت هستش

رنگها باید کالیبره و تنظیم بشن.

و هرکس نسبت به عادت خودش باقی تصاویر رو نمیپسنده.

فقط با یک نگاه نمیشه تشخیص داد که رنگها "طبیعی" هستند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رنگها باید کالیبره و تنظیم بشن.

و هرکس نسبت به عادت خودش باقی تصاویر رو نمیپسنده.

فقط با یک نگاه نمیشه تشخیص داد که رنگها "طبیعی" هستند.

مانیتور اگه درست درمون باشه اصولاً به صورتی کالیبره بیرون میاد از کارخونه که باعث بشه هر مصرف کننده ایی بپسندتش دوست گرامی

کالیبره کردن مانیتور بر عهده سازنده اون هستش نه مصرف کننده که در اکثر مواقع اطلاعات کافی در موردش ندارن

لینک به دیدگاه

این فیلم هم بد نیست ولی من خیلی خوشم نیوم

http://www.youtube.com/watch?v=7bq6fnNU4T4

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز پنلهای ips مخصوصا برادر پیشرفته اونها معروف به   ah ips 2k اصلا قابل قیاس به twisted nematic یا همون پناهای TN نیستند

پنلهای TN فقط تصویر مناسب رو در حالت نگاه مستقیم به کاربر میدن در حالیکه Ah ips در هر حالتی به شما تصویر میده حتی اگر بخواهید روی کاناپه بخوابید و به مانیتور نگاه کنید.

میتونید به این لینک برید و مقایسه ah ips رو با سایر مانیتورها ببینید:

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2713hm.htm

در ضمن اگر بخواهید میتونیم این مانیتور فوق پیشرفته که مورد بنچمارک قرار گرفته رو تو تهران تقدیم کنیم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

من که این مانتور جدیدمو که گرفتم وقتی روشن کردم انگار دنیارو قشنگ تر میدیدم حس خیلی خوبی داشتم اون لحظه، البته با مانیتورهای led که خونه دوست و آشنا دیده بودم میگم (البته خودم aoc 2230 fm داشتم قبلش که فکر کنم جزئ اولین مانیتورای 1ms بود) ... الانم نید فور ریوالز زدم مشکلی ندیدم ... با اینحال زیاد تفاوت نداره این دو مانیتور مورد نظرت با هر کدوم بیشتر حال می کنی بگیرش ضرر نمی کنی!

برای من حداقل تنها خوبی داشت این بود که دیگه چند نفر برای دیدن یه فیلم با کامپیوتر مجبور نیستیم سیخ بشینیم...  =))

ویرایش شده توسط Nima Mazrouie
لینک به دیدگاه

با درود

من هم mx279h رو داشتم ... پنل ای پی اس ... بسیار مانیتور خوبی بود نشان دادن رنگها بسیار عالی بود زاویه دید که نگو...5ms توی بازی به چشم میاد ولی نه خیلی...

این mx279h مدل trace free هم داره که کشیدگی ها رم کم میکنه توی گیم ( خلاصه بسیار خوب بود)

الان VG278HE دارم 144hz هستش حتا حرکت موس روی دسکتاپ هم خیلی روونتر از مانیتور های 60hz هست ... توی گیم هم که عالیه ... ولی زاویه دیدش اصلا مثل mx279h نیست و تا مقداری رنگش

در کل وسواس بیش از حد در هر موردی بده و ادم رو دچار سر در گمی میکنه

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام دوست خوبم مطابق تجربه شخصی من بهترین انتخاب برای بازی و فیلم TV هست ! اما مشکل بزرگ Clear Type نوشته ها در ویندوز هست در واقع بهترین کیفیت رو در بازی و فیلم خواهید داشت اما در ویندوز کیفیت پایینی خواهید داشت .

اما مانیتور های IPS از کیفیت رنگ خیلی خوبی برخوردار هستند و تا حدود زیادی تجربه ایی نزدیک به TV خواهید داشت + این مطلب که کار در محیط ویندوز هم لذت بخش خواهد بود فقط عمده تفاوت TV شارپنس هست که اونم با برنامه Sweet FX میشه برطرف کرد .

مانیتور های IPS از لحاظ کیفیت رنگ و شادابی تصویر عالی هستند .

لینک به دیدگاه

پس چرا من تفاوتی بین سامی c300 و الجی IPS مدل 2261 نمیبینم شاید سامی بهتر هم باشه

یا بهتر بگم چی رو باید تنظیم کرد؟ اون پروفایلهای دیسپلی مثلا که فکرکنم تو نرم افزارهای گرافیکی صرفا تاثیرشو نشون بده

ویرایش شده توسط majd
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...