رفتن به مطلب

کمک در مشکل هارد سامسونگ تورو خدا سریع جواب بدید

arash_aria
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

هارد 500 سامسونگ که تمام زندگیم توشه بدون هیچگونه بدسکتوری یا مشکلی تو اسکنهایروزانه با hd tun یکباره وقتی. یک بلو اسکرین رو سیستم اومد. که از رمها ایراد گرفت و مجبور به تعویض ویندوز شدم دو سه بار اول با بد بختی نصب شد و 24 ساعت کار کرد بدون مشکل بعدش دیگه فایلی رو سیستم نصب نمیشد و فقط ارور میداد ددوباره مجبور به تعویض ویندوز شدم و اینبار دیگه بعد از نصب ویندوز درایورها رو که نصب میکردم وسط راه هنگ کامل و ریست و بعدش ویندوز کرش میکرد و میرفت برای تعمیر خود ویندوز که مشکل شناسایی نمیشد و ریست و بعد از دو سه بار تعویضویندوز دیگه الان موقع نصب دیگه هارد دیتکت نمیشه و زمانی که باید درایو انتخاب کنیم هیچ درایوی نیست یعنی هارد رو نمیشناسه ولی تو ستاپ مادربرد میشناسه و با ez flash2. ککاملا تمام درایوا دیتکت میشن و حتی مسیر فایل برای اپدیت بایوس مادربورد میخواد که تمام هارد رو میشناسه .

هارد صدا نداره روشن میشه و روشن میمونه

الانم دسترسی به هیچ چی ندارم با گوشیه داغون انلاینم پس سریع جواب بدید

چون اطلاعات برام مهمه اگه قابل بازیابی نیست برم زندان معرفی کنم خودمو تمام پروزههای مردم توشه منم پولشو گرفتم واییییییییییی

لینک به دیدگاه

هارد رو به یه سیستم دیگه وصل کن ببین شناسایی می شه 

جای کابل های ساتا رو عوض کن 

با یه کابل دیگه امتحان کن 

لینک به دیدگاه

شما اول کابل ساتا رو روی پورت دیگه ای از مادربورد بزن . اگر کابل دیگه ای داری ، کابل رو هم عوض کن .

بهتره که یک هارد دیگه بگیری و ویندوز روش نصب کنی . بعد این هارد رو وصل کنی و ببینی کار میکنه یانه .

شما که اینقدر اطلاعاتت حیاتیه روی هارد ، چرا بک آپ نمیگیری ازشون ؟ هارد یک وسیله مکانیکیه که هر لحظه ممکنه خراب بشه . هارد رو اگر کار نکرد به یک تعمیرکار نشون بده . شرکتهایی هستن که اطلاعات رو بازیابی میکنن . ولی هزینه زیادی داره .

لینک به دیدگاه

تمام اینکارا انجام شد به جز وصل به سیستم دیگه مطمعنم ااز هارده من گیر افتادم یه جای دور دسترسی به هارد دییگه یا سیستم دیگه ندار گم بااینکه تو ez flash هارد رو شناخته امیدی هستت رو ویندوز بشناسه?

ویرایش شده توسط arash_aria6231
لینک به دیدگاه

اول شکن به پاور و پل جنوبی بود ولی با اتفافات افتاده که توضیحش طولانیه اطمینان دارم 90% از هارده ولی چیکارش کنم موندم اگه یه هارد دیگه داشتم مییشد یه کارایی کرد و سعی کردم روی فلش ویندوز نصب مکنم که اونم نمیشه ینی نشد رو فلش نصب بشهگه ویندوز وگرنه سریع بک اپ میگرفتم از فایلا از طرفی میترسم هدش باشه چون به کیس ضربات سنگین واارد شده من نبودنم جابجایی داخل منزل بوده و کیس متحمل ضربات سنگینی شده چون فلت جلویی از جاش درومده و....

و ممکنه هد باشه و روشن موندن زیادش پلات هارد رو مخشوش میکنه و دیگر هیچ

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز بدون هیچ اقدام اضافه ای به یک متخصص مراجعه کنید.(مراکز بازیابی داده)

لینک به دیدگاه

من دوتا از این هارد مزخرف داشتم

یکی رو که اصلا استفاده نکردم اما دومی فقط 2 سال به من کارد بعد دقیقا مشکل شما واسم پیش امد .هر چی بگی انجام دادم از تعویض کابلها و پاور گرفته تا تعویض مادربرد بعد مجبور شدم دادم به متخصص اطلاعات هارد را بازیابی کرد و فرستادم رو هارد دیگه..

طرف به من گفت این هارد عمر خودشو کرده واصلا توجهی به مقدار سلامتی که در برنامه های تست هارد هست نکنید چون دقیق نیستند..

انصافا راست هم می گفت چون با نصب همان هارد روی سیستم دیگه فقط 1 روز به من کار داد و دیگه بالا نیومد. هر چند توی بایوس بخوبی شناسائی می شد

هارد 500 سامسونگ فوق العاد بی سرصدا است اما هنگامیکه سیستم را روش میکنید اگر دقیق گوشتان را نزدیک هارد بگذارید متوجه صدای تیک تیک متوالی هارد می شوید که یعنی هارد مشکل داره

به شما توصیه میکنم به محض اینکه هارد بالا امد حالا به هر نحوی در اولین فرصت اقدام به انتقال اطلاعات از روی این هارد بکنید که اصلا نمیشه بش اعتماد کرد... یا بدید به به یک نفر استاد محتویات هاردتان را بعداز بازیابی روی هارد دیگه ای منتقل کنه.

هارد هم هاردهای قدیم یدونه 40 گیگ دارم که اگر بگم بیش از 10 سال دارمش دروغ نگفتم هنوز عین ساعت روی سیستم دیگه کار میکنه

لینک به دیدگاه

دقیقا سال 88 خریداری شدش پارسال دو تا سیگیتم همزمان ارور گرفتن و خراب شدن ویک سال،بعد هارد سانسونگ و از 1.4 ترابایت الان 0 گیگ هارد دارم

لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی

بهترین راهنمایی رو کاربر Helen joon کردند !

در شرایط فعلی این بهترین کاره !!!

لینک به دیدگاه

اگر مشکل بد سکتور باشه و کار به جاهاي باريک کشيده نشده باشه ؛

با ويندوز لايو يک امتحاني بکن ، شايد نتيجه داد .

Hiren's Boot

ویرایش شده توسط Vill
لینک به دیدگاه

چون اطلاعاتت مهم روش بوده هر روز تست میکردم مشکلل بد سکتور یا کلا مشکلی که به شلامت هارد اسیب بزنه نداشت یک دفه شدش احتمالا بر به خاطر ضربه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر هارد در بایوس شناسایی میشه بهترین کاری که خود شما میتونید بکنید اینه که برنامه HDD Regenerator رو دانلود بکنید و روی یک سیستم دیگه نصبش بکنید و به وسیله اون یک دیسک Bootable بسازید و سیستمی که هارد معیوب به اون وصله رو با اون دیسک بوت بکنید تا از طریق اون سکتور های هارد رو Regenerate بکنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اول شکن به پاور و پل جنوبی بود ولی با اتفافات افتاده که توضیحش طولانیه اطمینان دارم 90% از هارده ولی چیکارش کنم موندم اگه یه هارد دیگه داشتم مییشد یه کارایی کرد و سعی کردم روی فلش ویندوز نصب مکنم که اونم نمیشه ینی نشد رو فلش نصب بشهگه ویندوز وگرنه سریع بک اپ میگرفتم از فایلا از طرفی میترسم هدش باشه چون به کیس ضربات سنگین واارد شده من نبودنم جابجایی داخل منزل بوده و کیس متحمل ضربات سنگینی شده چون فلت جلویی از جاش درومده و....

و ممکنه هد باشه و روشن موندن زیادش پلات هارد رو مخشوش میکنه و دیگر هیچ

درود مجدد

جناب  arash_aria6231 عزیز:همونطور که جناب بهمن فرمودن راههای زیادی برای بازیابی فایلها و ترمیم فایل سیستم  یا بدسکتورهای احتمالی هست،اما باتوجه به حساس بودن داده هاتون و ریسکی که داره چنین اقداماتی اصلا منطقی نیست،بهترین کار اینه که به یک شخص حرفه ای مراجعه کنید،هرچند ممکنه هزینه هایی داشته باشه اما خودتون هم اشاره کردین ارزش داره.در واقع ممکنه اقدامات پیشنهادی باعث آسیب جبران ناپذیر بشه (با نبود تجربه کافی احتمال خطا بسیار زیاده)

ویرایش شده توسط HeLen jOOn
لینک به دیدگاه

از همه دوستان ممنون من هارد رو گزاشتم کنار تا ببرم تهران بدم اطلاعاتشو منتقل کنند رو هار دیگهای خصوصا از جناب هلن ممنونم .

چون با گوشی هستم امکان نقل قول زدن ندارم

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز هارد در ویندوز لایو لونیکس خونده  شدو تمام اطلاعات سالم سر جاشونه

منم کاری نکردمنه کپی نه نصب نه تغیر در فایلها حالا یک هارد بخرم منتقل کنم ؟

ممکنه تو ویندوز بیاد بالا؟یا نه باید تو همین اوبوندو برم؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز هارد شما هیچ مشکلی نداره من هم همین مشکل را با 2 تا از هاردها داشتم

مشکل دقیقا از مادربرد هست که با این هاردها سازگاری نداره

شما با یه کامپیوتر قدیمی میتونی از هاردت استفاده کنی یا شاید با یه مادربرد از یه برند متفاوت

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز هارد در ویندوز لایو لونیکس خونده  شدو تمام اطلاعات سالم سر جاشونه

منم کاری نکردمنه کپی نه نصب نه تغیر در فایلها حالا یک هارد بخرم منتقل کنم ؟

ممکنه تو ویندوز بیاد بالا؟یا نه باید تو همین اوبوندو برم؟

گفتم يا نگفتم !؟

گفتم يا نگفتم !؟

گفتم يا نگفتم !؟

همونطور که گفته بودم از ويندوز لايو هم ميتوني استفاده کني . :clapping:

اول از همه يک کپي از اطلاعات تهيه کنيد در يک هارد ديگه.

دوم هاردتون رو با نرم افزار HDD Regenator تست کنين اگر بد سکتور داشت ، ريپير کنين و يک فرمت درست و حسابي با نرم افزار سامسونگ انجام بدين + تعويض کابل SATA

سوم ويندوز رو رو حالت IDE بريزيد و اطلاعاتتون رو برگردونين و با خوبي و خوشي به کارتون ادامه بدين .

(*) راه حل مطمئن تر هم اينه که يک هارد جديد(برند معتبر) تهيه کنين و ادامه کار.

ویرایش شده توسط Vill
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...