رفتن به مطلب

کمک فوری! روشن شدن مادربرد و خاموش شدن بعد از دو ثانیه

Hemen47
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

سیستمی با مشخصات زیر خریداری کردم که بعد از اسمبل و روشن کردنش بعد از یکی دو ثانیه خاموش میشه، دوباره خودش سعی میکنه روشن بشه و دوباره خاموش میشه. به مرحله ای نمیرسه که تصویری از بایوس بیاد.

مینبورد 

EliteGroup H81H3-A3

cpu

Intel G1820

ram:

4 گیگ 1600 Patriot

power:

Green 600 HP

فعلا بدون گرافیک

هارد 2 ترا وسترن گرین و یه ssd سیلیکون پاور 128

با پاور قبلی که 380 گرین دست دو بود همین مشکل رو داشت، با اینکه سالم بود توی تستر ولی در هر صورت پاور تعویض شد با 600 گرین ولی مشکل حل نشد!

وقتی رم داخل سلات نباشه، دیگه خاموش و روشن نمیشه، و به حالت نورمال میچرخه همه ی فن ها (cpu، power، case و ...) اما در هر صورت تصویری نمیاد!

با رم های مختلف Kingstone و adata و این آخری Patriot های 1600 و 4 گیگ ساده هم تست شد، با هیچ کدوم مشکل حل نشد!

موقه ی تست مادربرد برای رفع این مشکل تعدادی از پین های سی پی یو کج شد، که به تعمیرکار داده شد و مشکلش رو حل کرد و با تستر ازش تست گرفت و گفت که مادربورد سالمه! (هرچند که وقت نداشت و خیلی سریع انجام داد تست رو.. :\ )

الان دوباره همه چیز رو سر هم کردم خونه، همچنان مشکل اولیه سر جاشه...

مشکل از چی میتونه باشه؟ :\

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

خارج از کیس قطعات رو چک کنید شاید اتصال بدنه باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سيستم رو بياريد بيرون کيس ازش تست بگيريد !

اگر بازهم به اين صورت بود زيف رو دوباره چک کنيد و احتياط رو هم چاشني کارتون بکنيد که زيف بسيار حساس هست.

لینک به دیدگاه

داداشی سوکت 4 پین سی پی یو رو از مدار قعط کن ببین باز هم همین مشکل هست یا نه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بدون atx 4 پین سیستم که روشن نمیشه؟

@هیمن :

دوست عزیز چون قبلا هم چنین مشکلی داشتین باید از شخص ماهری برای اسمبل کمک میگرفتی تا دوباره مشکل پیش نیاد.لطفا به منظور جلوگیری از آسیب های احتمالی این کار رو به شخص با تجربه ای بسپارید.

ویرایش شده توسط Extreme+
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بدون atx 4 پین سیستم که روشن نمیشه؟

@هیمن :

دوست عزیز چون قبلا هم چنین مشکلی داشتین باید از شخص ماهری برای اسمبل کمک میگرفتی تا دوباره مشکل پیش نیاد.لطفا به منظور جلوگیری از آسیب های احتمالی این کار رو به شخص با تجربه ای بسپارید.

حرف دوستمون تاييد ميشه بدون 4 پين ATX روشن نميشه.

لینک به دیدگاه

داداشی این  کار باعث میشه تا ببینیم مشکل از سی پی یو یا مدار تغذیه ی سی پی یو هست یا نه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداشی این  کار باعث میشه تا ببینیم مشکل از سی پی یو یا مدار تغذیه ی سی پی یو هست یا نه

اگه سوکت رو نزنیم روشن نمیشه؟چطوری اونوقت مشخص میشه که فرضا مدار تغذیه پردازنده مورد داشته؟

نیت این بود ک ببینیم آیا باز هم ریست میشه یا نه

لینک به دیدگاه

خب همه مهندسا جمعا

فکر میکنم مشکل همینجاست »

(هرچند که وقت نداشت و خیلی سریع انجام داد تست رو.. :\ )

لینک به دیدگاه

ممنون از وقتی که گذاشتین.

بیرون از کیس هم تست کردم بدون هیچ تماس فیزیکی خاصی، باز مشکل سرجاشه

بدون برق سی پی یو هم اصلا روشن نشد.

والا من شهرستان هستم ظاهرا دوستان قطعه فروش و اسمبلی کار هم چیزی بیشتر از من رو تشخیص ندادن و مشکل رو گذاشتن سر معیوب بودن یا ناهمخوانی رم که خودشون مغازه ddr3 موجود نداشتن تست کنن سه رم مختلف رو هم خریداری کردم (دو تا رو خریدم یکی رو از گارانتی تعویض کردم) کلا سه مارک مختلف روش نصب شده و مشکل حل نشده!

در هر صورت اگه اینجا به نتیجه نرسم تا عصر، حرف شما متینه، پیش کس دیگه ای میبرم مشکل یابیش کنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منظور من سوکت 24 پین نبودا

سوکت 4 پین ک بغل سی پی یو هست بود

دقیقا همین که شما میگی(eatx)،بدون این سیستم روشن نمیشه،همین سوکت 4 پین که اخیرا8پین شده توان مورد نیاز پردازنده رو تامیین میکنه بدون وصل کردن به هیچ عنوان سیستم روشن نمیشه،به اون24 یا20 پینی atx میگن

ویرایش شده توسط Extreme+
لینک به دیدگاه

خب همه مهندسا جمعا

فکر میکنم مشکل همینجاست »

آخه  لوگوی مادربرد و بایوسش رو به چشم خودم دیدم بعد خاموش کرد بهم داد. :\ برای من همین حدش رو هم نمیاره. با دو مانیتور سالم هم تست کردم

لینک به دیدگاه

سيستم رو بياريد بيرون کيس ازش تست بگيريد !

اگر بازهم به اين صورت بود زيف رو دوباره چک کنيد و احتياط رو هم چاشني کارتون بکنيد که زيف بسيار حساس هست.

ببخشید زيف رو نمیدونم چیه اصلا :\

ویرایش شده توسط hemen47
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از وقتی که گذاشتین.

بیرون از کیس هم تست کردم بدون هیچ تماس فیزیکی خاصی، باز مشکل سرجاشه

بدون برق سی پی یو هم اصلا روشن نشد.

والا من شهرستان هستم ظاهرا دوستان قطعه فروش و اسمبلی کار هم چیزی بیشتر از من رو تشخیص ندادن و مشکل رو گذاشتن سر معیوب بودن یا ناهمخوانی رم که خودشون مغازه ddr3 موجود نداشتن تست کنن سه رم مختلف رو هم خریداری کردم (دو تا رو خریدم یکی رو از گارانتی تعویض کردم) کلا سه مارک مختلف روش نصب شده و مشکل حل نشده!

در هر صورت اگه اینجا به نتیجه نرسم تا عصر، حرف شما متینه، پیش کس دیگه ای میبرم مشکل یابیش کنه.

هیمن جان اگه روز اول هم همین کار رو کرده بودی دیگه این مشکلات رو نداشتی،هرچند برای کسب تجربه خوبه اما برای جیب مبارک خیر.

آخه  لوگوی مادربرد و بایوسش رو به چشم خودم دیدم بعد خاموش کرد بهم داد. :\ برای من همین حدش رو هم نمیاره. با دو مانیتور سالم هم تست کردم

پس این احتمال هست دوباره معیوب شده باشه.

ببخشید زيف رو نمیدونم چیه اصلا :\

همین سوکت پردازنده(نصب بدون نیاز به فشار)

ویرایش شده توسط Extreme+
لینک به دیدگاه

با قطعات فعلی خودتون تست کرد آیا ؟

تستر یه چیزه

قطعه هم یه چیزدیگه

ویرایش شده توسط Vill
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست من پردازنده رو در بياريد و به دقت به اون سوزن سوزن ها يا همون سوکت، پين يا زيف يا هرچيز ديگه که مي ناميم :D  چک کنيد ! ببينيد خم شده يا پايين رفته داره يا خير !

لینک به دیدگاه

بله با همین قطعات تست کرد، و اتفاقا بخاطر ترسی که داشتم سی پی یو رو اصلا در نیاوردم از جاش :D و فقط فنش رو جدا کردم برای حمل و نقل. از تهران تا سنندج!!! ولی باز... :\

البته اون کج شدن زیف ها هم اتفاق بود وگرنه اونقدرها هم ناشی نیستم، قبلا یه سیستم 775 و یه 478 رو هم اسمبل کرده م (تازه اونها که پین روی سی پی یو بود و به مراتب حساستر) :)

ویرایش شده توسط hemen47
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله با همین قطعات تست کرد، و اتفاقا بخاطر ترسی که داشتم سی پی یو رو اصلا در نیاوردم از جاش :D و فقط فنش رو جدا کردم برای حمل و نقل. از تهران تا سنندج!!! ولی باز... :\

البته اون کج شدن زیف ها هم اتفاق بود وگرنه اونقدرها هم ناشی نیستم، قبلا یه سیستم 775 و یه 478 رو هم اسمبل کرده م (تازه اونها که پین روی سی پی یو بود و به مراتب حساستر) :)

درود بنده و دوستان منظور بدی نداشتیم @};- همه ما تجربیات تلخی داریم و طبیعیه

پس سایر قطعات باید بررسی بشن و احتمال زیاد مشکل یا ناسازگاری بینشون هست

1-کابلها

2-رم

3-پاور

ویرایش شده توسط Extreme+
لینک به دیدگاه

نه حالا منم محض خنده گفتم اون رو خبات جان وگرنه به دل نگرفتم، قطعا در مقایسه با شماها نوبی بیش نیستم :D

پاور که تعویض شد کابل برق پاور رو هم اتفاقا عوض کردم (یکی دو تا دیگه داشتم مال پرینتر و ...)

یه سوال اینکه:

برای سی پی یو g1820 نوشته شده که باس 1333 بیشت رو ساپورت نمیکنه تو سایت اینتل، تمام رم هایی که تست کرده م 1600 بوده ن. بنظر شما میتونه مشکل از این باشه؟

لینک به دیدگاه

بسیار خوب

پس مادربورد + سی پی یو خودتون، و رم از اون بود ؟ یا رم هم رم فعلی خودتون بود؟

شما Clear CMOS انجام دادی ؟

لینک به دیدگاه

والا الان که فکر میکنم رمش رو مطمئن نیستم مال خودم رو انداخته باشه، چون حس میکنم برچسب بسته ی رم باز نشده بود که از گارانتی گرفتم و خونه باز کردم. اما بابت سی پی یو مطمئنم.

آخه کلا تصویر نمیاد که وارد بایوس بتونم بشم و کاری رو انجام بدم، سخت افزاریش هم بلد نیستم (جامپر و ایناش)

لینک به دیدگاه

والا الان که فکر میکنم رمش رو مطمئن نیستم مال خودم رو انداخته باشه، چون حس میکنم برچسب بسته ی رم باز نشده بود که از گارانتی گرفتم و خونه باز کردم. اما بابت سی پی یو مطمئنم.

آخه کلا تصویر نمیاد که وارد بایوس بتونم بشم و کاری رو انجام بدم، سخت افزاریش هم بلد نیستم (جامپر و ایناش)

سلام

دو حالت داره که یا رم ایراد داشته باشه یا مین در حالت تست قطعات هست که شما بهش مهلت نمیدی کارش رو انجام بده

اگر از رم باشه که شما میگی 3 مدل رو امتحان کردی که بعیده

ببین توی مین ها و بایوس های جدید مادربرد وقتی قطعه ای جدید بهش وصل میشه علی الخصوص رم وقتی روشنش میکنی بعد از چند ثانیه خاموش میشه و دوباره روشن میشه و اینکار رو چند بار انجام میده و بعد سیستم بالا میاد که فکر کنم یجور قطعات رو تست میکنه خوب حالا شما بهش مهلت دادی اینکار رو بکنه یا نه معمولا 4 یا 5 بار اینکار رو میکنه من سیستمم z97 هست چند وقت پیش رم رو تعویض کردم 4 بار سیستم خاموش و روشن شد و بعد بالا اومد

یاعلی

لینک به دیدگاه

بنده یک مین برد DFI دارم که همین مشکل را دارد

بعد از تست کلیه قطعات -کلیر سی موس و غیره به تعمیرکار مراجعه و همانطور که حدس زده بودم بایوس پریده بود. تعمیرکار محترم هم گفت باید بایوس پروگرام بشه که البته فعلا نیازی بش ندارم

تنها چیزی را که تست نکردم خمیدکی پایه ها درون سوکت cpu بود

امیدوارم مادربرد شما بایوس نپرونده باشه

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...