رفتن به مطلب

کمک جرقه زدن پورت یو اس بی

Mrh1376
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان.

امروز میخواستم یه هارد اکسترنال به پشت کامپیوتر وصل کنم که وقتی وصلش کردم یهو جرقه زد

دیگه روشن نشد. در ضمن بوی سوختگی هم از پاور میاد. فک میکنم پاور سوخته. ولی نمیدونم مادر برد سوخته یا نه؟

به نظر شما چرا این طوری شد؟ وفقط پاور عوض کنم درست میشه؟ در ضمن کامپیوتر قبلش سه چهار ساعت روشن بود.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سیستم رو با یک پاور دیگه  تست کنید -ضمنا دیگه فعلا از اون پاور قبلی رو به چیزی وصل  نکنید تا تست نکردید

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

اول اینکه یه عکس از Port USB بگیر و بزار ببینم چه بلایی سر سیستم اومده بعد یه عکس خیلی واضح از مادربرد قرار بده مخصوصا قسمتی که Port USB در اون قسمت هست

لازم بشه همه قطعات را باید جداگانه تست کنی

شانس اورده باشی فقط Power سوخته باشه

لینک به دیدگاه

فکر نکنم از پاور باشه احتمالا قسمتی از مادربوردتون اتصال کوتاه شده بوده 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست گرامی ،

به احتمال زیاد مشکل هارد بوده (خود هارد و یا کابل usb ) که اتصال کوتاه شده . هارد رو آخرین بار چطور استفاده کرده بودید ؟

احتمال خیلی کمی هم وجود داره ، اینکه خارد های پورت usb کنده شده بوده وقتی زدید بهم خوردن و اتصال کرده .

5 ولت USB مستقیم از پاور تامین میشه قاعدتا نباید مشکلی برای مادربورد بوجود آمده باشه ، پاور اینجور مواقع اتوماتیک خاموش میشه ، خاموش نشد ؟

مدل پاورتون چی ؟

لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی ،

به احتمال زیاد مشکل هارد بوده (خود هارد و یا کابل usb ) که اتصال کوتاه شده . هارد رو آخرین بار چطور استفاده کرده بودید ؟

احتمال خیلی کمی هم وجود داره ، اینکه خارد های پورت usb کنده شده بوده وقتی زدید بهم خوردن و اتصال کرده .

5 ولت USB مستقیم از پاور تامین میشه قاعدتا نباید مشکلی برای مادربورد بوجود آمده باشه ، پاور اینجور مواقع اتوماتیک خاموش میشه ، خاموش نشد ؟

مدل پاورتون چی ؟

سلام. مدل پاورم realهستش. همون موقع خاموش شد دیگه روشن نشد. درضمن هارد سالمه یهpcدیگه تست کردم اومد.

راستی کابل یو اس بی هارد دوتا سر یو اس بی داره یکیش مستقیم از هارد میاد. اون یکی یه سیم از هارد داره یکی هماز اونیکی سیم! امیدوارم فهمیده باشین....

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

اول اینکه یه عکس از Port USB بگیر و بزار ببینم چه بلایی سر سیستم اومده بعد یه عکس خیلی واضح از مادربرد قرار بده مخصوصا قسمتی که Port USB در اون قسمت هست

لازم بشه همه قطعات را باید جداگانه تست کنی

شانس اورده باشی فقط Power سوخته باشه

ممنون از راهنمایی تون ولی همه چیز عادیه هم پورت ها. هم مادر برد. اگه تونستم ی عکس میذارم

سیستم رو با یک پاور دیگه  تست کنید -ضمنا دیگه فعلا از اون پاور قبلی رو به چیزی وصل  نکنید تا تست نکردید

فعلا که پاور دیگه ای در دسترس ندارم ولی باز هم مرسی از راهنمایی ها تون
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام. مدل پاورم realهستش. همون موقع خاموش شد دیگه روشن نشد. درضمن هارد سالمه یهpcدیگه تست کردم اومد.

راستی کابل یو اس بی هارد دوتا سر یو اس بی داره یکیش مستقیم از هارد میاد. اون یکی یه سیم از هارد داره یکی هماز اونیکی سیم! امیدوارم فهمیده باشین....

احتمالا فیوز سوزونده ، شما باید اول مطمئن بشی مشکل از چی بوده رفعش کنی . بعد پاور رو تعمیر کنی .

باز هم هارد رو چک کن شاید وست کابل اتصالی و بگیر نگیر داره که وصل کردید یه سیستم دیگه مشکلی نداشته .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...