رفتن به مطلب

انویدیا نسخه 8 گیگابایتی GTX 980 را در ماه نوامبر عرضه می کند

Recommended Posts

• کاربر ویژه

اتفاق بسیار هیجان انگیزی در مورد پرچمدار  انویدیا Geforce GTX 980 در حال رخ دادن است،Hermitage Akihabara یکی از منابع موثقی که من میتوانم از آن یاد کنم با اطمینان کامل گفته است که انویدیا در حال آماده سازی نسخه 8گیگابایتی پرچمدار  فعلی خود است.بدون شک این خبر مهم خواهد بود چراکه نه تنها به فروش پردازنده های گرافیکی مکسول کمک میکند بلکه مقابله ای هم با گونه های 8 گیگاباتی رقیب، AMD  خواهد بود.

NVIDIA-Maxwell-Third-Generation-Delta-Co

انویدیا با عرضه نسخه 8 گیگابایتی ،گیمینگ 4K را هدف می گیرد

کارتهای یگانه با 4گیگابایت حافظه  گرافیکی برای اغلب بازی ها  کافی خواهند بود ،هرچند با ورود شما به قلمرو 4K میزان حافظه و پهنای باند اهمیت بیشتری می یابد،آخرین نسل رقیب،با نام R9 290X پهنای گذرگاه بالایی معادل512بیت داشت که بدون شک از هر پردازنده گرافیکی با  پهنای گذرگاه 256بیت  برتر است. در مقابل انویدیا تکنیک های نرم افزاری و فشرده سازی رنگ گسترده ای را به کار برده تا این مقدار کم پهنای گذرگاه مشکل ساز نشود.

در حال حاضر هیچ یک از پردازنده های گرافیکی یگانه(تکی) نمی تواند بازی های مدرن امروزی را با وضوح تصویر4K و تنظیمات گرافیکی بالا اجرا کند،زیرا این پردازنده ها اغلب میزان حافظه ای فراتر از 4 گیگابایت ندارند،هرچند اگر شما وارد دنیای پردازنده های گرافیکی چندگانه شوید،گیمینگ 4K واقعیت می یابد و اگر میزان زیادی anti aliasing اعمال کنید این میزان حافظه به سرعت مورد استفاده قرار می گیرد،همانطور که شاید اغلب شما بدانید،در پیکربندی crossfire  و یا sli ،حافظه ویدئویی جمع بسته نمی شود،از این رو کارتهایی با 8گیگابایت حافظه برای پیکربندی  پردازنده گرافیکی چندگانه ،ایده آل هستند.

Hermitage Akihabara گفته است که این کارت در ماه نوامبر سال جاری و کارت GTX 960 در فصل اول 2015 عرضه میشود.

برگردان:خبات کریمی

منبع خبر:http://wccftech.com

ویرایش شده توسط Extreme+
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آماده باشید برای 980ti که برای رقابت با 390x داره آماده میشه-

با تشکر از شما برای خبر

لینک به دیدگاه

جالب بود

دست شما درد نکنه عزیز

ما که همچنان منتظر پائین امدن قیمت سر 900 هستیم.. البته از لحاظ بودجه مشکلی ندارم اما دلم نمی یاد 1700 بابت 970 بدم =))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر از شما برای خبر

سلام استاد

According to SweClockers AMD is planning to launch more Radeon R9 290X graphics cards with 8GB GDDR5 memory on board in November.

جالب بود

دست شما درد نکنه عزیز

ما که همچنان منتظر پائین امدن قیمت سر 900 هستیم.. البته از لحاظ بودجه مشکلی ندارم اما دلم نمی یاد 1700 بابت 970 بدم =))

درود وتشکر از شما دوست عزیز

ویرایش شده توسط Extreme+
لینک به دیدگاه

با تشکر از شما برای خبر

خیر

390X برای مقابله با 980TI داره آماده میشه :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا سری 900 خیلی خوب درآمده شاید نسل بعدی AMD بتونه  حریف 900 بشه توی کارایی ولی توی دما یا  مصرف بعید میدونم -البته 980 Ti هیولا خواهد بود ولی شیرین ترین نقطه سری 900 همچنان 970 sli خواهد بود مخصوصا نسخه های اور شده حرفه ای با کولر قوی  رسما نابودگر هستند

لینک به دیدگاه

قیمت 770 هم پایین بیاد من یک sli با کارت خودم بزنم البته باید دید 970 چند میشه شاید خرید یک 970 به صرفه تر باشه دراینده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دو عدد 770 عالی هستند توی sli- اسکیل بالایی دارند و کارایی تا 50 درصد افزایش پیدا میکنه

لینک به دیدگاه

کلا سری 900 خیلی خوب درآمده شاید نسل بعدی AMD بتونه  حریف 900 بشه توی کارایی ولی توی دما یا  مصرف بعید میدونم -البته 980 Ti هیولا خواهد بود ولی شیرین ترین نقطه سری 900 همچنان 970 sli خواهد بود مخصوصا نسخه های اور شده حرفه ای با کولر قوی  رسما نابودگر هستند

همین گونه که میفرمایین هست البته به جای شاید باید میگفتین قطعا!

کلا من هم که amd فن هستم از مکسول خوشم اومد

ولی سری 300 با اختلاف زیادی قدرتش بیشتر از 900 خواهد بود . . .این جور که من شنیدم رقیب 980 کارت 380 خواهد بود ! تو بحث دما و توان مصرفی amd باید در سری بعد یه فکری بکنه

رقابت اصلی دو کمپانی از gtx 1000 و احتمالا سری   r9 400 خواهد بود !!!!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همین گونه که میفرمایین هست البته به جای شاید باید میگفتین قطعا!

کلا من هم که amd فن هستم از مکسول خوشم اومد

ولی سری 300 با اختلاف زیادی قدرتش بیشتر از 900 خواهد بود . . .این جور که من شنیدم رقیب 980 کارت 380 خواهد بود ! تو بحث دما و توان مصرفی amd باید در سری بعد یه فکری بکنه

رقابت اصلی دو کمپانی از gtx 1000 و احتمالا سری   r9 400 خواهد بود !!!!!!

مصرف و دما مهمه-اگر قدرتش خیلی هم بالا باشه ولی صدای هلیکوپتر بده و کیس رو از حرارت آب کنه فایده ای نخواهد داشت -باید بهینه باشه-قدرت که همین کارتها هم کافی هستند و ججوابگو -تمام بازی های شاخص مولتی پلتفرم اومده داره و میاد ما هم 1080 و به بالا داریم تجربه میکنیم -دیگه چیزی نمونده!!

دقت کنید انویدیا هم میتونست میزان هسته های کودا رو روی مکسول تا آخرین حد آنلاک کنه و از هر کارتی یک هیولا بسازه که حتی کارتهای گرون به پای 970 هم نرسن چه برسه به 980 ولی بخاطر دما و مدیریت مصرف اومد روی ترمال و پاور لیمیت چیپ ها خیلی کارکرد تا با میزان مصرف کم بالاترین کارایی رو بدن و کمترین دما و صدا و رو ایجاد کنند-وگرنه کارت قوی ساختن اسانه-اینکه یک کارت بسازید اندازه یک کامپیوتر کامل مصرف کنه و و دماش به 95 برسه و صداش غیرقابل تحمل  کار شاخصی نیست.

لینک به دیدگاه

690 sli کردیم ولی دوتا ۷۷۰ یه چیز دیگست

لینک به دیدگاه

درود

دوستان یکم درباره ی اینکه موقع SLI یا CrossFx حافظه ها جمع نمیشن بیشتر توضیح میدین؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوستان یکم درباره ی اینکه موقع SLI یا CrossFx حافظه ها جمع نمیشن بیشتر توضیح میدین؟

درود

در حالت کارت دوگانه و فراتر حافظه هر کارت صرفا در اختیار خود اون کارته،یعنی اینطور نیست با 2کارت4گیگابایتی،هرکارت بتونه تا8گیگ حافظه (به صورت اشتراکی)در دسترس داشته باشه.احتمال میدم برقراری چنین لینکی سخت باشه و پهنای باند هم کاهش پیداکنه.

ویرایش شده توسط Extreme+
لینک به دیدگاه

درود

در حالت کارت دوگانه و فراتر حافظه هر کارت صرفا در اختیار خود اون کارته،یعنی اینطور نیست با 2کارت4گیگابایتی،هرکارت بتونه تا8گیگ حافظه در دسترس داشته باشه.

مرسی از پاسخ.

پس در حالت کلی 8 گیگ در دسترس نرم افزار هست. درسته؟

برای مثال پس نرم افزار میتونه از 8گیگ استفاده کنه. درسته؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مرسی از پاسخ.

پس در حالت کلی 8 گیگ در دسترس نرم افزار هست. درسته؟

برای مثال پس نرم افزار میتونه از 8گیگ استفاده کنه. درسته؟

نه نرم افزارهم نمیتونه. شما 4 تا کارت 4 گیگ هم داشته باشی باز از دید نرم افزار ها و بازیها 4 گیگ مموری گرافیک داری. چون هز GPU فقط میتونه با مموری خودش کار بکنه و وقتی یک کار رو با مثلا 4 GPU به طور همزمان انجام میده هر کدوم از GPU ها فقط با 4 گیگ مموری کار میکنن و اطلاعات به طورمساوی در مموری هر GPU وجود داره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه نرم افزارهم نمیتونه. شما 4 تا کارت 4 گیگ هم داشته باشی باز از دید نرم افزار ها و بازیها 4 گیگ مموری گرافیک داری. چون هز GPU فقط میتونه با مموری خودش کار بکنه و وقتی یک کار رو با مثلا 4 GPU به طور همزمان انجام میده هر کدوم از GPU ها فقط با 4 گیگ مموری کار میکنن و اطلاعات به طورمساوی در مموری هر GPU وجود داره.

درود جناب بهمن

خب اینم از نظر پیشکسوت لیون و نیازی به توضیح من نیست.

البته استاد چون Task بین همهGPUها تقسیم میشه،فکر کنم در نهایت فرقی نداشته باشه.؟

ویرایش شده توسط Extreme+
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس چرا sli میکنن وقتی حافظه ها با هم جمع نمیشه.!!!!

برا سئوال شد.

سلام

نهایتا مجموع حافظه ها در دسترسه،،به فرض Task شما به 16گیگ نیاز داشته باشه،هرکارت 4گیگ در اختیارش میزاره

البته هدف اصلی SLI &Cross پردازنده هست و طبعا برای تسکی که به 4پردازنده گرافیکی نیاز داشته باشه حتما 4گیگ حافظه هم مناسب نخواهد بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس چرا sli میکنن وقتی حافظه ها با هم جمع نمیشه.!!!!

برا سئوال شد.

SLI میکنن برای این که از قدرت پردازشی چند GPU به طور همزمان استفاده بشه و کارایی و فریم ریت بالاتر بره. چه ربطی به حافظه داره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

نهایتا مجموع حافظه ها در دسترسه،،به فرض Task شما به 16گیگ نیاز داشته باشه،هرکارت 4گیگ در اختیارش میزاره

البته هدف اصلی SLI &Cross پردازنده هست و طبعا برای تسکی که به 4پردازنده گرافیکی نیاز داشته باشه حتما 4گیگ حافظه هم مناسب نخواهد بود

سلام خبات جان حافظه کارتها هیچ وقت با هم جمع نمیشه ، حتی در نرم افزار. اینطوری نیست که هر کارت 4 گیگ رو در اختیار تسک قرار بده و مجموعشون 16 گیگ بشه. چون همون طوری که گفتی هر GPU فقط به مموری خودش دسترسی داره. حتی در مین برد هایی که 2 تا سوکت CPU دارند این قضیه در مورد RAM سیستم هم صادقه. و هر CPU از رم مربوط به خودش مبتونه استفاده بکنه و با هم جمع نمیشن.

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...