رفتن به مطلب

خرید SSD - انتخاب بین چند مدل

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان ... بنده قصد دارم یک اس اس دی Sata3 تا 350 تومان بگیرم .

مسلما با این قیمت فقط میشه 120 - 128 گیگ گرفت .

مدل هایی که مناسب دیدم :

1. samsung evo 840 128GB به قیمت 340 هزار تومان 

مشکل این اس اس دی عدم وجود گارانتی معتبر و استفاده از TLC NAND هست که عمری حدود یک سوم MLC ها دارند . در newegg تقریبا همه راضی بودن.

2 . intel 520 Series 120GB به قیمت 285 تومان در سایت

با گارانتی 3 ساله  معتبر (!) - MLC هست. در newegg تقریبا همه راضی بودن.

3 . Corsair Force LX 128GB به قیمت 349 هزار تومان در سایت 

گارانتی تخت جمشید - نمیدونم معتبر هست یا نه ( سایت درست و حسابی هم ندارن ) - MLC -  یک سری در newegg راضی نیودن و کلا 30 40 تا ریویو بیشتر نداشت .

4 . OCZ Vertex 3 120GB  به قیمت 349 هزار تومان

گارانتی دارد ( مشخص نیست چند ساله و معتبره یا خیر ) MLC - بزدیک 1000 تا ریویو داشته در newegg و حدود 200 نفر 1 یا 2 تا egg دادن . ( اکثر به فنا رفته )

- به نظر شما دوستان کدوم رو بگیرم ! اولویت اول lifespan ( حداقل 5 سال کار کنه - الان هارد روی سیستم 6 سال عمر کرده :D ) الویت دوم Performance 

مرسی @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سامسونگ 840

بعدش 

پلکستور مدل پرو

بعدش

اهمیتی نداره :D

لینک به دیدگاه

evo رو 256 گیگ داشتم بعد 50 ترایت رایت سرعت شد 30 مگابیت ...به شدت عمرش کم هست از نظر سرعت ولی بهتر هست

اینتل 520 رو داشتم سرعتش تقریبا نزدیک evo هست تو بعضی از سایت ها دیدم با 180 ترایت رایت سرعت هنوز خیلی کم نشده روی 60 مگابیت هست

ozc هم داشتم اصلا راضی نبودم  می تونم بگم بی کیفیت ترین در این لیست

ویرایش شده توسط Blue Skies
لینک به دیدگاه

ممنون دوستان ... @};- منتظر نظر باقی دوستان  برای نتیجه گیری کلی  :D

ویرایش شده توسط hormozan
لینک به دیدگاه

نمیدونم میتونه کمکتون کنه یا نه ...

اما بنده در زمینه SSD خاطره خیلی خوشی از Corsair و خاطره خیلی بدی از Samsung دارم .

کلا برند کورس ایر بعد از دیدن اس اس دی هاش برای من جلوه کرد :دی

دقیقا این مدلش رو نداشتم و به خاطر مشکلات ارزی فقط 64 هارو کار کردم ، اما کورس ایر نسبت به سامسونگ و خصوصا ای دیتا خیلی بهتر بود.

خصوصا توی اینکه بنچمارکش از وقتی خریدم تا وقتی فروختم ثابت بود

اما ای دیتا و سامسونگ ..

لینک به دیدگاه

سامسونگ اصلا توصیه نمیکنم چون بعد یه مدتی سرعتش افت میکنه مخصوصا evo 840 تو اینترنت ببینید اینو مبینید

لینک به دیدگاه

http://lioncomputer.ir/product/3141/Plextor+M5+Pro+Xtreme+128GB+SATA3+SSD/

بهترینه شما امار ها رو در سایت ssd boss نگاه کن چیزی از 840 eco و pro کم نداره و در برخی موارد بالا تره

لینک به دیدگاه

بنده Intel 520 دارم و با قیمت 275 با سه سال گارانتی الماس خریدم

عکس تست هاش توی انجمن هست اگه سرچ کنید می بینید بهترین امتیاز بعد از 840 Pro گرفته

لینک به دیدگاه

بنظر من اینتل انتخاب بهتریه، خصوصا اینکه ارزون ترینه.

کروشال MX100 هم چیز خوب و خوش قیمتیه

لینک به دیدگاه

ممنون از تمام دوستان كه نظر دادن ... من خودم نظرم روي اينتل هست . قيمت خيلي مناسبي داره :)

گارانتي پلكستور چند ساله اس و براي چه شركتي هست ؟

ممنون

Sent from my iPad using Tapatalk

لینک به دیدگاه

درود

شما می تونین این مدل را بگیرین Corsair Force GS 128G

بنده خودم دارم . راضی هستم . گارانتی سه ساله تخت جمشید داره . این شرکت چندین سال هست کار می کنه . دقت هم کنین اگر می خرید . روی خود ssd نه جعبه هلوگرام باشه . هلوگرامشون دو اسب کنار هم هستش . و اینکه بارکد شرکت هم کنارش خورده.

اینم بدونین ssd بعد از چند سال افت سرعت پیدا می کنه که توی تاپیک بهینه سازی ssd حتما اون کارها را انجام بدین

لینک به دیدگاه

Plextor M5 Pro Xtreme 128GB

گزینه ی خوبیه

سلام ... ممنون اطلاعي از گارانتي اش داريد ؟

ویرایش شده توسط hormozan
لینک به دیدگاه

سلام ... ممنون اطلاعي از گارانتي اش داريد ؟

سازگار - سه ساله

لینک به دیدگاه

سازگار - سه ساله

مرسی . نظرتون در مورد intel با توجه به قیمت اش چیه ؟

در ضمن ببخشید که پست ها رو لایک نمیکنم ... لایک هام ته کشیدن  :D

لینک به دیدگاه

درود

شما می تونین این مدل را بگیرین Corsair Force GS 128G

بنده خودم دارم . راضی هستم . گارانتی سه ساله تخت جمشید داره . این شرکت چندین سال هست کار می کنه . دقت هم کنین اگر می خرید . روی خود ssd نه جعبه هلوگرام باشه . هلوگرامشون دو اسب کنار هم هستش . و اینکه بارکد شرکت هم کنارش خورده.

اینم بدونین ssd بعد از چند سال افت سرعت پیدا می کنه که توی تاپیک بهینه سازی ssd حتما اون کارها را انجام بدین

سلام ... ممنون متاسفانه لیون این مدل رو موجود نداره . کارهایی که در تاپیک بهینه سازی گفته شده رو حتما انجام میدم .

ویرایش شده توسط hormozan
لینک به دیدگاه

مرسی . نظرتون در مورد intel با توجه به قیمت اش چیه ؟

در ضمن ببخشید که پست ها رو لایک نمیکنم ... لایک هام ته کشیدن  :D

نسبت به قیمتش بد نیست، اما اگر بحث بودجه مطرح نباشه و بتوانید اس اس دی بهتری بخرید، خرید اینتل منطقی نیست.

ویرایش شده توسط ARMIN ABISHI
لینک به دیدگاه

نسبت به قیمتش بد نیست، اما اگر بحث بودجه مطرح نباشه و بتوانید اس اس دی بهتری بخرید، خرید اینتل منطقی نیست.

خوب ارمین خان نظر خودتونم بگید دیگه؟

فک کنم اس  اس  دیها رو خوب میشناسید(به صورت فنی تر) و چنتایی هم داشتید(از پستاتون برداشت کردم)

-----------اپدیت-----------

عذر میخام پست بالا رو ندیدم

اگه میشه از لحاظ فنی در باره پلکستور کمی توضیح بدین

منم به زودی میخام اس اس دی بگیرم و نمیخام یک دیگه رو مثل ترسند تجربه کنم و برام مهمه

ویرایش شده توسط mehrxad(مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

خوب ارمین خان نظر خودتونم بگید دیگه؟

فک کنم اس  اس  دیها رو خوب میشناسید(به صورت فنی تر) و چنتایی هم داشتید(از پستاتون برداشت کردم)

-----------اپدیت-----------

عذر میخام پست بالا رو ندیدم

اگه میشه از لحاظ فنی در باره پلکستور کمی توضیح بدین

منم به زودی میخام اس اس دی بگیرم و نمیخام یک دیگه رو مثل ترسند تجربه کنم و برام مهمه

مهرزاد جان،

من جسته و گریخته تو تاپیک های مختلف توضیح دادم، اس اس دی خوبه که سرعت خواندن و نوشتن اتفاقی اون Insequential/Random Read Write نزدیک به 100000IOPS باشه.

سری Pro از مدلهای 850 و 840 سامسونگ بهترین ها هستند.

بعد از اونها یه هفت هشت مورد دیگه هم داریم که خیلی خوبن. برخی مدلهای پلکستور، OCZ، کورسیر عالین.

ترنسند ها اصلا" بدرد نمیخورن. بیشترین خرابی رو دوستان از ترنسند به من اطلاع دادن و بعدش هم Adata.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا آرمین من چشمم داره در میاد
در مورد قیمت این SSD

خواهشاً اگر اطلاعاتی دارید در مورد این موجود ناشناخته ممنون میشم کمک کنید که آیا ارزش خرید داره با توجه به قیمتش؟  یا مدل هایی در بازار وجود دارن که هم قیمت و هم بهتر باشن ؟

http://final.ir/twinmos-h2-ultra-ssd-sata3-240gb

408641-1.jpg.jpg

لینک به دیدگاه

يك مورد كه ديدم خيلي از اون در مورد پلكستور گله داشتن ( newegg ) ، نرم افزار همراه SSD بود .

البته اين موارد براي يك سال پيش بود و شايد تا الان رفع شده باشه .

چند تا ريويو از پلكستور خوندم ، از nand هاي ساخت توشيبا استفاده كرده و كنترلر marwell.

مشكلي نيست كه كنترلرش sand force نيست ؟

ویرایش شده توسط hormozan
لینک به دیدگاه

آقا آرمین من چشمم داره در میاد

در مورد قیمت این SSD

خواهشاً اگر اطلاعاتی دارید در مورد این موجود ناشناخته ممنون میشم کمک کنید که آیا ارزش خرید داره با توجه به قیمتش؟  یا مدل هایی در بازار وجود دارن که هم قیمت و هم بهتر باشن ؟

http://final.ir/twinmos-h2-ultra-ssd-sata3-240gb

محمد جان

من بودم رو دیوار SSD های بی نام و نشون یادگاری نمینوشتم. اصلا" تا حالا نه مدل و نه اسمی از این SSD تو هیچ بررسی ندیدم. اگر درش رو بازکنی و توش پیچ و مهره پیدا کنی من تعجب نمیکنم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

محمد جان

من بودم رو دیوار SSD های بی نام و نشون یادگاری نمینوشتم. اصلا" تا حالا نه مدل و نه اسمی از این SSD تو هیچ بررسی ندیدم. اگر درش رو بازکنی و توش پیچ و مهره پیدا کنی من تعجب نمیکنم.

:D :D :D =)) =)) =))

برای تنوع خوب بودآآآ :laughing:

لینک به دیدگاه

يك مورد كه ديدم خيلي از اون در مورد پلكستور گله داشتن ( newegg ) ، نرم افزار همراه SSD بود .

البته اين موارد براي يك سال پيش بود و شايد تا الان رفع شده باشه .

چند تا ريويو از پلكستور خوندم ، از nand هاي ساخت توشيبا استفاده كرده و كنترلر marwell.

مشكلي نيست كه كنترلرش sand force نيست ؟

Plextor M5 Pro یکی از موفق ترین SSD ها بوده. بخصوص مدل 256 اون. البته الان قدیمی شده و مدل M6 Pro اومده که کمی گرون قیمته و فعلا" ارزش خرید نداره.

نرم افزار همراه این SSD رو اصلا" استفاده نکن لازم نداری مگر اینکه بخوای Firmware اس اس دی رو آپدیت کنی. :)

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...