رفتن به مطلب

انویدیا: روزهای طلایی کنسول ها به سر آمده است

Recommended Posts

• کاربر ویژه

انویدیا اخیرا کنفرانس مالی خود را برگزار کرده که طی آن از رکورد شکنی،درآمد بالا و کمی در مورد چشم اندازه های خود صحبت کرده است.طی این  کنفرانس مدیر عامل انویدیا آقای Jen-Hsun درباره تفاوت بسترهای گیمینگ صحبت کرد و گفته "روزهای اوج" برای  کنسول ها  به سر آمده است.

379091-jen-hsun-huang-titan.jpg

مدیر عامل انویدیا در حال معرفی Geforce GTX Titan

مدیرعامل انویدیا :  PC به بزرگترین بستر گیمینگ دنیا تبدیل شده است

طی کنفرانس سوالی خطاب به مدیر عامل انویدیا درباره چگونگی مقایسه انویدیا(نیمه سبز بازار انحصاری گیمینگ PC) با کنسول ها،مطرح شد،همانطورکه  انتظار می رفت،پاسخ مدیر عامل انویدیا جالب بود:

"اما تشخیص من این است که بستر کنسول های بازی دیگر همانند آن روزها ، که واقعا به صراحت بهترین و تنها بستر لذت بردن از بازی ها بحساب می آمدند، نخواهد بود و دیگر این مسئله درست نیست،راه های زیاد دیگری برای لذت بردن از بازی ها وجود دارد"

او در مورد اینکه چگونه زمانی کنسول ها مسلما بهترین راه لذت بردن از بازی ها بود و آنچه که وی می گوید دیگر درست نیست، صحبت کرد.من این نظر را بسیار جالب دانستم چرا که PC همواره یکی از بهترین بسترهای گیمینگ بوده است(تا زمانی که صحبت از افسانه های نظیر SNES وSEGA نشود).تنها با ظهور PlayStation 1  و Xbox  در اوایل  2000 بود که گرایش گیمرها واقعا به سمت کنسول منعطف شد.بازی مورد علاقه من یک عنوان انحصاری PS2  است اما اولین بازی هایی که به یاد دارم همگی بر روی PC بوده اند.

"PC به بزرگترین بستر گیمینگ در چین ، کشور های در حال توسعه و دنیا تبدیل شده است،PC بخشی از پلتفرم شخصی آنهاست که می توانند،دو،سه و یا چهار بار آن ارتقا دهند بدون آنکه نیازی به تغییر پلتفرم اصلی باشد.از این رو هزینه کلی داشتن یک PC گیمینگ،بسیار مورد توجه است"

او همچنین درباره اینکه از نظر آماری چگونه PC از کنسولها پیشی گرفته، صحبت کرد و از چین به عنوان یکی از نمونه های برجسته یاد کرد.وی نظر خود را مقدار بیشتری تشریح کرد،چین قطب اصلی گیمینگ PC است چون ما  هرگز به درستی(و یا سر موعد) کنسول ها را در چین عرضه نکرده ایم.در حقیقت میتوان گفت ممنوعیتی جدی در مورد کنسول ها وجود داشته است،هرچند این مسئله فروش کنسول ها را متوقف نکرده اما فراگیری کنسول ها را به شکلی جدی متوقف کرده،از این رو گیمرها (به ویژه مالتی پلیر آنلاین )در چین به گیمینگ PC روی آورده اند.با این که این ممنوعیت دیگر متوجه کنسول ها نیست اما تمایل گیمینگ PC برای حفظ جایگاهش در حال حاضر بسیار قوی است و بعید به نظر می رسد که بخواهد به این زودی ها تغییر کند.

"و بنابراین من اعتقاد دارم که راه های  متعدد دیگری برای لذت بردن از بازی ها وجود دارد،آنچه که من می دانم این است که PC  در حال گسترش تعداد عناوین(بازی) خود است،عناوین خوبی برای PC در راه اند و همچنان رو به رشد هستند و کیفیت عناوین نیز بیش از همیشه در حال شکوفایی است"

در پایان وی درباره اینکه عناوین جدید و پیشرفت های سراسر صنعت چگونه پلتفرم PC را در مسیر بیداری مجدد قرار داده صحبت کرد.او همچنین دلیلی که  کنسول ها نمی توانند عصر طلایی خود را بازیابند ، در این دانست که  جایگزین های متعددی وجود دارند که  برخی از آنها احتمالا برتر هستند.وی همچنین اشاره کرد که سیستم عامل اندروید نشان داده که میتواند در آینده بستر مناسبی برای گیمینگ موبایل باشد.

منبع خبر: wccftech.com

برگردان فارسی :خبات کریمی

در مورد اظهارنظرهای مدیر عامل انویدیا طی کنفرانس اخیر،بشتر بخوانید:

" پردازنده های نسل آتی 'پاسکال' هیجان انویدیا را برانگیخته است "

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

همیشه PC سر بوده و خواهد بود @};- :x ^_^

کنسولای به ظاهر نسل هشتمی به محض وارد شدن به اندازه ی دو سه نسل از پیسی عقب موندن

XONE که کلا افتضاح قرن شده و باید از این حیث اسمش بره تو گینس . رو 900p میخواد بازی رو اجرا کنه جونش بالا میاد :D

الان جنگ بین بد و بدتره و کنسول PS4 به عنوان کنسول بد "بهترین کنسول شناخته شده" :laughing: عجب جمله ای ! :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اعتماد به نفس در حد لالیگا هست

y3tst4cxtdwjfo6qd16c.jpg  ei748spx7wep434we8ht.jpg

لینک به دیدگاه

و خداوند NVIDIA را افرید تا AMD بی سرور و سالار نماند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر میکنم زیادی دور برش داشته، همین الان بیشتر از 50 درصد گیمرها از کنسول استفاده میکنند، بازیهایی هم که میان این شرکتهای مایکروسافت و سونی نمیزارن روی PC قدرت نمایی کنن...

بعید بدونم که اگه انویدیا و AMD حتی با هم متحد بشن هم نمیتونن با مایکروسافت یا سونی مقابله کنند...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اين انويديا دق آورد سر اين کنسولهاي مبتني بر سخت افزار AMD...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اتفاقا کنسول ها دق آوردند با تنظمبات گرافیکی الترا و 4k و 2k!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه جورایی همون بحث گربه دستش به گوشت نمیرسه، میگه بو میده، هستش...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منظورتون  از گوشت فروش  میلیون ها گرافیک سری 6 و 7 و 9 هستش؟یا معماری جدید انویدیا که شاهکاری شده و ترکونده؟یا نکنه قابلیت ها و توانایی های PC?مثلا 900p کنسول در مقابل 2k/4k؟یا احتمالا بو که گفتید بوی نو بودن دو تا هیولا در SLI هست که اندازه کنسول نسل بعد از بعد هم توان پردازشی داره؟نمیدونم......

لینک به دیدگاه

والا دستمون هم میرسید به راحتی ولی پشت دست با قاشق داغ کردیم طرف کنسول نریم  :D

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منظورتون  از گوشت فروش  میلیون ها گرافیک سری 6 و 7 و 9 هستش؟یا معماری جدید انویدیا که شاهکاری شده و ترکونده؟یا نکنه قابلیت ها و توانایی های PC?مثلا 900p کنسول در مقابل 2k/4k؟یا احتمالا بو که گفتید بوی نو بودن دو تا هیولا در SLI هست که اندازه کنسول نسل بعد از بعد هم توان پردازشی داره؟نمیدونم......

عزیز چرا اینقدر بهتون بر میخوره؟

معماری شاهکار انویدیا چقدر درآمد داشته؟

سری 6 و 7 فکر نمیکنم بعد از اومدن کنسول های جدید بوده باشه؟

خودتون رو کمی کنترل کنید عزیز، تعصب بی دلیلی میبینم تو حرفاتون...

شما دارید مقایسه کنسول رو با PC انجام میدید، خود بنده میخوام سر به تن کنسول ها نباشه، ولی حقیقت اینه که سونی و مایکرسافت خیلی بیشتر از اینها درآمد داشتن از کنسولهای جدید...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

معماری شاهکار انویدیا چقدر درآمد داشته؟

سری 6 و 7 فکر نمیکنم بعد از اومدن کنسول های جدید بوده باشه؟

خودتون رو کمی کنترل کنید عزیز، تعصب بی دلیلی میبینم تو حرفاتون...

شما دارید مقایسه کنسول رو با PC انجام میدید، خود بنده میخوام سر به تن کنسول ها نباشه، ولی حقیقت اینه که سونی و مایکرسافت خیلی بیشتر از اینها درآمد داشتن از کنسولهای جدید...

درود

نه بر نخورده =)) بر چی؟؟؟آخه اینجا انجمن Pc بازها و گیمر های Pc ایه-کنسول بازی تحمل نمیشه-

آمار فروش انویدیا هم برای قطعه خیلی خوب بوده و اتفاقا گزارشهای 2013 /14 نشان از افزایش سود و فروش و درآمد این شرکت داشته

معماری تازه عرضه شده صبر کن کمی

من هم اتفاقا ضدیت شما با انویدیا رو متوجه نمی شم!انویدیا شرکت خوبیه-سالهاست داریم گیمرهای PC باهاش زندگی میکنیم-همیشه پای Pc مونده-الان هم که دیگه کنسول ها در مقابل Pc کم آورندند ....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز لطفا از حالت "کَل کَل" به "بَحث و تَبادُلِ نَظَر" سویچ کنید.www.pichak.net-61.gif

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

دوست عزیز چرا با انودیا اینقدر شما لج هستید ؟ تو تمام تاپیکها بر ضد این شرکت کامنت میزارید و برعکس به نفع amd!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

نه بر نخورده =)) بر چی؟؟؟آخه اینجا انجمن Pc بازها و گیمر های Pc ایه-کنسول بازی تحمل نمیشه-

آمار فروش انویدیا هم برای قطعه خیلی خوب بوده و اتفاقا گزارشهای 2013 /14 نشان از افزایش سود و فروش و درآمد این شرکت داشته

معماری تازه عرضه شده صبر کن کمی

من هم اتفاقا ضدیت شما با انویدیا رو متوجه نمی شم!انویدیا شرکت خوبیه-سالهاست داریم گیمرهای PC باهاش زندگی میکنیم-همیشه پای Pc مونده-الان هم که دیگه کنسول ها در مقابل Pc کم آورندند ....

درود بر شما

خوب کنسول ها هم تازه اول عمرشون هستن و مطمئنا فروششون تا چند سال آینده هم ادامه خواهد داشت و البته شایعه هستش که بخاطر ضعفشون، نسخه های جدیدتری در راه هست، مثل XONE Slim که ظاهرا از همون معماری جگوار که شباهت زیادی به APU که در PS4 بکار رفته، استفاده میکنه...

والله بنده با شرکتی ضدیتی ندارم وهمیشه دوست دارم هر جورد اطلاعاتی که میتونم به دیگران برسونم، قبلا هم گفتم...

شاید درآمد کل سخت افزار فروشان PC از کنسولها بیشتر باشه در سال ولی کنسول ها برای چندین سال فروش خواهند داشت و عملا بیشتر درآمد شرکتهای بازیساز از روی کنسول ها هستش.چیزی که بخاطرش یوبیسافت و تقریبا اکثر شرکتهای بازیساز، بازیهاشون رو روی کنسول زودتر ارائه میدن و بیشتر تمرکزشون رو روی کنسول ها میگذارن مثل Dlc ها و... و همین بحث های گرافیکی جدید یا Division که ابتدا حتی برای PC قرار نبود بیاد(تنها بازی که بعد از Witcher منتظر اومدنش هستم تو این چند وقت :x)

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز چرا با انودیا اینقدر شما لج هستید ؟ تو تمام تاپیکها بر ضد این شرکت کامنت میزارید و برعکس به نفع amd!

بزارید همین سوال رو از شما بپرسم؟

چرا اینقدر برای شما مهم هستش که بنده بر علیه شرکتی صحبتی انجام میدم عزیز؟(اگه انجام میدم :-?)

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود بر شما

خوب کنسول ها هم تازه اول عمرشون هستن و مطمئنا فروششون تا چند سال آینده هم ادامه خواهد داشت و البته شایعه هستش که بخاطر ضعفشون، نسخه های جدیدتری در راه هست، مثل XONE Slim که ظاهرا از همون معماری جگوار که شباهت زیادی به APU که در PS4 بکار رفته، استفاده میکنه...

والله بنده با شرکتی ضدیتی ندارم وهمیشه دوست دارم هر جورد اطلاعاتی که میتونم به دیگران برسونم، قبلا هم گفتم...

شاید درآمد کل سخت افزار فروشان PC از کنسولها بیشتر باشه در سال ولی کنسول ها برای چندین سال فروش خواهند داشت و عملا بیشتر درآمد شرکتهای بازیساز از روی کنسول ها هستش.چیزی که بخاطرش یوبیسافت و تقریبا اکثر شرکتهای بازیساز، بازیهاشون رو روی کنسول زودتر ارائه میدن و بیشتر تمرکزشون رو روی کنسول ها میگذارن مثل Dlc ها و... و همین بحث های گرافیکی جدید یا Division که ابتدا حتی برای PC قرار نبود بیاد(تنها بازی که بعد از Witcher منتظر اومدنش هستم تو این چند وقت :x)

درود

division یک MMO هستش -من خیلی روش حساب نمیکنم-نسخه جدید کنسولی با ظاهر جدید توی معماری تغییر نخواهد داشت اصلا بعد از توسعه دیگر تغییرات سخت ازفزاری بسیار سخته و عوض کردن خط های تولید کاری تقریبا غیر قابل انجام از بعد اقتصادی-مگر میشه دو تا کنسول  بیایند سخت افزار شون رو یکی کنند-سونی وقتی یک سخت افزاری از AMD خرید مایکروسافت هم نمیاد بگه من ضعیف تر هستم اونو میخوام!!!شاید ظاهر عوض بشه یا کمی اپیتمایزشن انجام بشه ولی تغییر جدی که مثلا بخواد قدرت کنسول رو ببره بالا به شکل محسوس نه-مایکروسافت  اگر میشد مشکل 360 رو حل میکرد  هنوز بعد از 8 سال ایراداتش رو داشت  رفع نشدن  تا عمرش رفت-

این که معلومه شرکت های بازی سازی روی کنسول حساب باز میکنند -منتها توانایی گیمنگ pc خیلی عالی شده و دیگه این پلتفرم از مرزها گذر کرده-شما ببنید یک تایتان فال رو میشه یا کارت 750 ti بازی کرد وبعضا از لحظا گرافیک هم نتایج خوبی گرفت Pc با پرداذنده های خوب و قیمت های عالی و کارتهای عالی و سیستم عامل قوی تهدید جدی شده و دیگه نمیشه بهش بی اعتنایی کرد -

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بزارید همین سوال رو از شما بپرسم؟

چرا اینقدر برای شما مهم هستش که بنده بر علیه شرکتی صحبتی انجام میدم عزیز؟(اگه انجام میدم :-?)

خوب ایشون ممکنه  فن بوی باشند -من خودم اهل انویدیا واینتل هستم وغیر از این ها سمت برند دیگه  نرفتم ولی به  بقیه بی احترامی هم نمیکنم- شرکت AMD قدیمی کاره  احترامش واجبه

-شما که گفتید گربه و گوشت  و ....خوب برعلیه بود دیگه؟نبود؟لحنی بد داشت بالاخره طرفدار زیاد است اینجا اکثرا دوستان Pc باز قدیمی هستند شما هم ناراحت نشو همه با هم دوست هستیم -

موفق باشی @};- @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

division یک MMO هستش -من خیلی روش حساب نمیکنم-نسخه جدید کنسولی با ظاهر جدید توی معماری تغییر نخواهد داشت اصلا بعد از توسعه دیگر تغییرات سخت ازفزای بسیار سخته و عوض کردن خط های تولید کاری تقریبا غیر قابل انجام از بعد اقتصادی-مگر میشه دو تا کنسول  بیایند سخت افزار شون رو یکی کنند-سونی وقتی یک سخت افزاری از AMD خرید مایکروسافات هم نمیاد بگه من ضعیف تر هستم اونو میخوام!!!شاید ظاهر عوض بشه یا کمی اپیتمایزشن انجام بشه ولی تغییر جدی که مثلا بخواد قدرت کنسول رو ببره بالا به شکل محسوس نه-مایکروسافت  اگر میشد مشکل 360 رو حل میکرد  هنوز بعد از 8 سال ایراداتش رو داشت  رفع نشدن  تا عمرش رفت-

این که معلومه شرکت های بازی سازی روی کنسول حساب باز میکنند -منتها توانایی گیمنگ pc خیلی عالی شده و دیگه این پلتفرم از مرزها گذر کرده-شما ببنید یک تایتان فال رو میشه یا کارت 750 ti بازی کرد وبعضا از لحظا گرافیک هم نتایج خوبی گرفت Pc با پرداذنده های خوب و قیمت های عالی و کارتهای عالی و سیستم عامل قوی تهدید جدی شده و دیگه نمیشه بهش بی اعتنایی کرد -

البته طراح بازی قول داده که Division رو بر اساس توانایی هر پلتفرم طراحی کنند...

100 درصد مایکروسافت نمیخواد از سونی عقب بیوفته ولی الان افتاده و نمیتونه برای جلو افتادن از رقیب یک APU قویتری رو از AMD بگیره که 100 درصد قیمت بالاتری خواهد داشت و قیمت XONE که از ابتدا بالاتر از PS4 بوده به اندازه 100 دولار(که بعدا افت قیمت رو داشته و به قیمت PS4 رسیده) بعنوان کنسول جدید XOne ارائه بده...

شما باید این رو هم حساب کنید که کنسولها افت گرافیکیشون نسبت به PC بسیار High End هستش و نه PC که با 750Ti بسته شده باشه...

پس PC که High End باشه حداقل 2 یا 3 برابر یک کنسول قیمت خواهد داشت و برای خیلی از گیمرها گزینه مناسبی نمیتونه باشه...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب ایشون ممکنه  فن بوی باشند -من خودم اهل انویدیا واینتل هستم وغیر از این ها سمت برند دیگه  نرفتم ولی به  بقیه بی احترامی هم نمیکنم- شرکت AMD قدیمی کاره  احترامش واجبه

-شما که گفتید گربه و گوشت  و ....خوب برعلیه بود دیگه؟نبود؟لحنی بد داشت بالاخره طرفدار زیاد است اینجا اکثرا دوستان Pc باز قدیمی هستند شما هم ناراحت نشو همه با هم دوست هستیم -

موفق باشی @};- @};- @};- @};-

100 درصد بحث همین هستش که همه میخوان به یک نحوی به دیگران کمک کنند...

اون مثال هم چندین بار تو تاپیکهای بحث کنسول زده شده، بنده هم واسه خنده اون رو تکرار کردم... :laughing:

و همچنین شما هم موفق باشید... :clapping:

@};- @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

با تشکر از آقای کریمی بابت زحمتی که کشیدن

بعید میدونم همچین اتفاقی بیفته   اینم حربه این شرکت برای گرفتن بازار فروش رقیب  

مطمئن باشید این سیاست میتونه زنگ هشدار باشه برای amd  که  تقریبا بازار چیپ گرافیک کنسول ها تو دستشه

سازندگان کنسولها  منبع درامد خوبی برای این شرکتها هستن و مسلما به این راحتی از کنارشون رد نمیشن

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز در کل علم به جایی رسیده که فقط کمپانیها و شرکتهایی میتونن دوام بیارن که اختراعات جدیدی داشته باشن

دیگه مثل قدیم نیست که با اسم باشه یا با شهرت تازه وارده دوره ای از تاریخ شدیم که خیلی از شرمتهای ضعیف که قادر به اراعه تکنولوژیهای جدید نیستن از دور خارج میشن

ولی در این بین شرکتهایی هستن که این تغییرات روشون اثر ندارن مثل Microsoft.......Nvidia.........Intel...........Samsung

و کمپانیهایی مثل AMD.......Apple اخرای خط رسیدن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اتفاقا کنسول ها دق آوردند با تنظمبات گرافیکی الترا و 4k و 2k!!

بحث امروز و 4K نيست. خيلي وقته کنسولهاي AMD  استخون شده تو گلوي انويديا .... :laughing:  :laughing:

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بحث امروز و 4K نيست. خيلي وقته کنسولهاي AMD  استخون شده تو گلوي انويديا .... :laughing:  :laughing:

بعید میدونم  این ایده شما کمی قدیمی شده معین جان  چند وقت پیش هم همینو میگفتید ولی میبینیم که انویدیا رو به  پیشرفته  و نشانی از ضعف نداره-انویدیا خودش هدفمند وارد بازار کنسول نشد و دید با توجه به رشد خیره کننده استیم تمرکز روی PC خیلی مهم خواهد بود- اون داره کار خودش رو میکنه-من آمار فروش و نتایج بازار رو داشتم میدیم اخیرا-انویدیا جهش خیلی خوبی داشته و اتفاقا برعکس کاملا بازار PC سود ده شده و مصرف کننده ها باز برگشتن به سمت Pc

من فکر میکنم اتفاقا انویدیا از این موضوع با هوشمندی کلی سود برد =))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بعید میدونم  این ایده شما کمی قدیمی شده معین جان  چند وقت پیش هم همینو میگفتید ولی میبینیم که انویدیا رو به  پیشرفته  و نشانی از ضعف نداره-انویدیا خودش هدفمند وارد بازار کنسول نشد و دید با توجه به رشد خیره کننده استیم تمرکز روی PC خیلی مهم خواهد بود- اون داره کار خودش رو میکنه-من آمار فروش و نتایج بازار رو داشتم میدیم اخیرا-انویدیا جهش خیلی خوبی داشته و اتفاقا برعکس کاملا بازار PC سود ده شده و مصرف کننده ها باز برگشتن به سمت Pc

من فکر میکنم اتفاقا انویدیا از این موضوع با هوشمندی کلی سود برد =))

پس چرا تو سخنراني هاشون دائم کنسولها رو نشونه ميرن !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...