رفتن به مطلب

انویدیا: روزهای طلایی کنسول ها به سر آمده است

Recommended Posts

در کل به زودی اما فروش بازی هایی رو میشنویم که محدود به پلتفرم خاصی نیستن(مولتی پلتفورم هستن)

گرافیک خیلی بالایی هم دارن(که قطعا به نظر دوستان تو کنسول کلی داغون تر خواهد بود)

امار رو اعلام که کردن بعد قضاوت کنید که کدوم پلتفورم دوارن طلایی داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما کنسول بازید ؟براتون مهمه ؟انودیا مقایسه میکنه پس با چی مقایسه انجام بده ؟ببخشید ماهیت گرافیک جدید همینه ،خوب معماری جدید امده ذات این موضوع همینه خرید گرافیک های اند همین چیز ها رو داره، کسی که سه تومان داده نگران این موضوعات نیست شما ناراحت توان مکسول هستید که مثلا ۹۷۰ نزدیک فلان کارته ؟معماری جدید کارت جدید ،این جور که شما میگید انگار بیشتر ناراحت عرضه کارت جدید بودید تا بحث کنسولی ،ای ام دی هم که کارت بعدی رو بده پوست سر خریدار کارت ۱۵۰۰ دلاری ۲۹۵ کنده خواهد شد

این واقعیت بازاره شما میگید معماری جدید عرضه نکن ؟مثلا اینتل یا انویدیا ؟ضمنا کارت ۹۷۰ ساخته شده برای جانشینی ۷۷۰ ۶۸۰ ۶۷۰ اصلا خود انویدیا گفته دارنده کارت های اند نمیخواد عوض کنه شما نگران ۵ ۶ درصد نزدیکی ۹۷۰ به ۷۸۰ تی ای هستید ؟

درود

یک سوال چرا اگر اینده کنسولها به سر اومده ولی انودیا داره تقلا میکنه تا با همکاری شرکت والو یک کنسول طراحی کنه steam os یا steam box ؟  یا چرا اومد nvidia shild رو معرفی کرد یا حتی چرا انودیا ساخت پردازنده کنسول پلی استیشن 3 رو به عهده داشت انودیا طبق نقشه راه معماری های بعدی پردازنده هاش قرار بود مکسول رو اواخر 2015 و اوایل 2016 راهی بازار کنه ولی موقعی که دید بازار کنسولها از دستش رفت و به amd سپرده شد فقط دچار کابوس شده و تقریبا هر ماه داره بیانیه صادر میکنه تا مشتریهاش نپرن چون همین الانش خیلی ها رفتن سمت کنسول به خاطر اینکه طرف با خودش میگه من اگه قرار باشه 3 میلیون پول کیس بدم ببندم یک ps4 میخرم و تا حداقل 10 سال دیگه بازیها رو حالا یا 1080 یا 900p اجرا میکنم و نیازی به ارتقا ندارم نمونه زندش من خودم الان فروشندم طرف که میاد مثلا بازی کال اف ادونس وارفر رو میخاد بخره تا تعداد حلقه دی وی دی یا مشخصاتش رو میبینه کوپ میکنه و از خرید بازی منصرف میشه ولی مقابلش طرف ایکس باکس 360 داره سریع میاد دوتا دی وی دی میخره و میبره نه 4k براش مهمه نه 2k چون 70 درصد کسایی که بازی رو میخرن هنوز دارن با تلویزیون CRT سروکله میزنن حالا شما صحبت از 4K و 2K میکنید خیال میکنید چند درصد از مردم مایه دارند که برن سمت این رزولوشنها همین الان داخل انجمن به این بزرگی که فکر کنم چیزی حدود 7 تا 10000 نفر کاربر و بازدید کننده داره شاید کسانی که دارند از این رزولوشنها استفاده میکنند به تعداد انگشتهای دست هم نمیرسه

من خودم به شخصه مشتریهایی دارم که به خاطر اینکه مجبور شد به خاطر یک بازی سیستمش رو که هنوز 6 ماه از خریدنش نگذشته بود دوباره ارتقا بده پشیمون شد و رفت سمت کنسول و گفت با پول ارتقا سیستمم میتونستم دوتا کنسول بخرم

ای ام دی هم که کارت بعدی رو بده پوست سر خریدار کارت ۱۵۰۰ دلاری ۲۹۵ کنده خواهد شد

خوب به نکته خوبی اشاره کردید چون همین الان پوست سر اونهایی که تایتان Z خریدن کنده شده چون طرف که الان کارت تایتان 3 هزار دوولاریZ رو خریده احتمالا خودکشی کرده چون با یک سوم پول این کارت میتونسته دوتا 980 رو SLI کنه و بقیشو بزار جیبش (و این باز هم نشون میده انودیا چقدر مشتریاش رو دوست داره و اهمیت میده به همشون )

اصلا خود انویدیا گفته دارنده کارت های اند نمیخواد عوض کنه

خوب اگر انودیا این طور گفته چرا پس شما کارت 970 خریدید یا اصلا هدفش از تولید کارت 980 و 970 چی بوده

یا 78TI یا حتی کارت تایتان چرا بعد از گذشت یک سال از عمرشون هنوز کاهش قیمت به رویه خودشون ندیدن ؟

طبق گفته خود شرکت سونی تا به این لحظه کنسول ps4 چیزی نزدیک 15 میلیون نسخه فروخته که خود سونی شوکه شده از این همه فروش کنسولش

و طبق اعلام شرکت مایکروسافت تا به این لحظه کنسول ایکس باکس وان نزدیک 10 میلیون نسخه در سرتاسر دنیا فروخته

خوب با این امار به این نتیجه میرسیم که تا الان شرکت AMD چیزی نزدیک 25 میلیون CPU و GPU به غیر از رده کامپیوترش فروش داشته که این چیزی هست که برای انودیا تبدیل به یک کابوس شده واسه همین هست داره رجز خوانی میکنه

http://gamefa.com/175969/%D8%AD%D8%AA%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D9%86%DB%8C-%D9%87%D9%85-%D9%86%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%AF-%DA%A9%D9%87-%DA%86%D8%B1%D8%A7-ps4-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%A8%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B1-%D8%AE/

اینهم امار فروش بازیها بر رویه کنسولها البته تاریخش برج 5 خودمون هست

http://gamefa.com/174648/%D8%A8%D8%A7-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%B1-npd-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D8%AF-ps4-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%81/

این هم یک امار دیگه مربوط به فروش بازی کال اف دیوتی ادونس وارفر رویه کنسولهای نسل 7 و 8 صحبتی از pc تا به این لحظه نشده

http://pardisgame.net/story-5963-PS4-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-Call-of-Duty-Advanced-Warfare.html

دوستانی که منفی های بی مورد به کاربرای دیگه میدن اول یک خورده فکر کنن بعد اقدام به فشردن دکمه منفی کنن با تشکر.

ویرایش شده توسط HD5870
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستانی که منفی های بی مورد به کاربرای دیگه میدن اول یک خورده فکر کنن بعد اقدام به فشردن دکمه منفی کنن با تشکر.

من که اين دوروزه اينقدر امتيازم بالا پايين رفته که خودم در عجبم !  

مصداق مثل بز اخفش دقيقا اين تاپيک هست !

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

یک سوال چرا اگر اینده کنسولها به سر اومده ولی انودیا داره تقلا میکنه تا با همکاری شرکت والو یک کنسول طراحی کنه steam os یا steam box ؟  یا چرا اومد nvidia shild رو معرفی کرد یا حتی چرا انودیا ساخت پردازنده کنسول پلی استیشن 3 رو به عهده داشت انودیا طبق نقشه راه معماری های بعدی پردازنده هاش قرار بود مکسول رو اواخر 2015 و اوایل 2016 راهی بازار کنه ولی موقعی که دید بازار کنسولها از دستش رفت و به amd سپرده شد فقط دچار کابوس شده و تقریبا هر ماه داره بیانیه صادر میکنه تا مشتریهاش نپرن چون همین الانش خیلی ها رفتن سمت کنسول به خاطر اینکه طرف با خودش میگه من اگه قرار باشه 3 میلیون پول کیس بدم ببندم یک ps4 میخرم و تا حداقل 10 سال دیگه بازیها رو حالا یا 1080 یا 900p اجرا میکنم و نیازی به ارتقا ندارم نمونه زندش من خودم الان فروشندم طرف که میاد مثلا بازی کال اف ادونس وارفر رو میخاد بخره تا تعداد حلقه دی وی دی یا مشخصاتش رو میبینه کوپ میکنه و از خرید بازی منصرف میشه ولی مقابلش طرف ایکس باکس 360 داره سریع میاد دوتا دی وی دی میخره و میبره نه 4k براش مهمه نه 2k چون 70 درصد کسایی که بازی رو میخرن هنوز دارن با تلویزیون CRT سروکله میزنن حالا شما صحبت از 4K و 2K میکنید خیال میکنید چند درصد از مردم مایه دارند که برن سمت این رزولوشنها همین الان داخل انجمن به این بزرگی که فکر کنم چیزی حدود 7 تا 10000 نفر کاربر و بازدید کننده داره شاید کسانی که دارند از این رزولوشنها استفاده میکنند به تعداد انگشتهای دست هم نمیرسه

من خودم به شخصه مشتریهایی دارم که به خاطر اینکه مجبور شد به خاطر یک بازی سیستمش رو که هنوز 6 ماه از خریدنش نگذشته بود دوباره ارتقا بده پشیمون شد و رفت سمت کنسول و گفت با پول ارتقا سیستمم میتونستم دوتا کنسول بخرم

ای ام دی هم که کارت بعدی رو بده پوست سر خریدار کارت ۱۵۰۰ دلاری ۲۹۵ کنده خواهد شد

خوب به نکته خوبی اشاره کردید چون همین الان پوست سر اونهایی که تایتان Z خریدن کنده شده چون طرف که الان کارت تایتان 3 هزار دوولاریZ رو خریده احتمالا خودکشی کرده چون با یک سوم پول این کارت میتونسته دوتا 980 رو SLI کنه و بقیشو بزار جیبش (و این باز هم نشون میده انودیا چقدر مشتریاش رو دوست داره و اهمیت میده به همشون )

اصلا خود انویدیا گفته دارنده کارت های اند نمیخواد عوض کنه

خوب اگر انودیا این طور گفته چرا پس شما کارت 970 خریدید یا اصلا هدفش از تولید کارت 980 و 970 چی بوده

یا 78TI یا حتی کارت تایتان چرا بعد از گذشت یک سال از عمرشون هنوز کاهش قیمت به رویه خودشون ندیدن ؟

طبق گفته خود شرکت سونی تا به این لحظه کنسول ps4 چیزی نزدیک 15 میلیون نسخه فروخته که خود سونی شوکه شده از این همه فروش کنسولش

و طبق اعلام شرکت مایکروسافت تا به این لحظه کنسول ایکس باکس وان نزدیک 10 میلیون نسخه در سرتاسر دنیا فروخته

خوب با این امار به این نتیجه میرسیم که تا الان شرکت AMD چیزی نزدیک 25 میلیون CPU و GPU به غیر از رده کامپیوترش فروش داشته که این چیزی هست که برای انودیا تبدیل به یک کابوس شده واسه همین هست داره رجز خوانی میکنه

http://gamefa.com/175969/%D8%AD%D8%AA%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D9%86%DB%8C-%D9%87%D9%85-%D9%86%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%AF-%DA%A9%D9%87-%DA%86%D8%B1%D8%A7-ps4-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%A8%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B1-%D8%AE/

اینهم امار فروش بازیها بر رویه کنسولها البته تاریخش برج 5 خودمون هست

http://gamefa.com/174648/%D8%A8%D8%A7-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%B1-npd-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D8%AF-ps4-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%81/

این هم یک امار دیگه مربوط به فروش بازی کال اف دیوتی ادونس وارفر رویه کنسولهای نسل 7 و 8 صحبتی از pc تا به این لحظه نشده

http://pardisgame.net/story-5963-PS4-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-Call-of-Duty-Advanced-Warfare.html

درود

متنتون زیاد بود نخوندم  ولی نظرتون محترمه-بحث کنسول نبود اصلا ،یک عده از دوستان بی احترامی کردند به یک برندی ما هم دفاع کردیم شما هم نظرتون محترمه موفق باشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نترسید از منفی بگیرید  قبولش کنید و فکر کنید ،مثبت را هم بدانید  چیزی نیست که  باعث آرامش  شود!!

از فیلسوفی فروم کار!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دقیقا روز بروز داره به تعداد کنسول داران افزوده میشه بعد انویدیا میگه دورشون تمومه ... هنوز خیلی ها فول اچ دی نیست مانیتوراشون بعد حرف از 2k ,4k,8k,... می کنند... درسته رویای داشتنش قشنگه اما یک چیزی هست این وسط به اسم هزینه که بالغ به 70 درصد مردم و یکی هم خودم  از عهدش بر نمیان... تازه خیلی هنر کردم 1680 LCD رو رد کردم 1920 IPS خریدم تازه بقول بچه های فامیل ول خرجی کردم، تو همین شهر ما کمتر از 1 درصد مردم سیستمشون از من بهتره(تازه سیستم من افتضاحه) امار رو از مراجعات جهت تهیه سیستم مراجعین می گم !   :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دقیقا روز بروز داره به تعداد کنسول داران افزوده میشه بعد انویدیا میگه دورشون تمومه ... هنوز خیلی ها فول اچ دی نیست مانیتوراشون بعد حرف از 2k ,4k,8k,... می کنند... درسته رویای داشتنش قشنگه اما یک چیزی هست این وسط به اسم هزینه که بالغ به 70 درصد مردم و یکی هم خودم  از عهدش بر نمیان... تازه خیلی هنر کردم 1680 LCD رو رد کردم 1920 IPS خریدم تازه بقول بچه های فامیل ول خرجی کردم، تو همین شهر ما کمتر از 1 درصد مردم سیستمشون از من بهتره(تازه سیستم من افتضاحه) امار رو از مراجعات جهت تهیه سیستم مراجعین می گم !   :D

درود

منم دقیقا منظورم همین بود

کلا مقایسه کنسول با pc اشتباه هست چرا چون طرف بازیساز باید تصمیم بگیره واسه کدوم یکی ساختن بازی راحت تر و مقرون به صرفه تره و از اونجایی که کدنویسی برای کنسولها راحت تر از pc هست (منظورم نسل هشتم کنسولهاست  )پس بازیساز به طرف اون میره

یک نکته دیگه هم بگم خیلی ها به خاطر مشکلات نرم افزاری بازیهای pc مثل کرک و کمبود های ویندوز از قبیل دات نت و open cl و حتی مشکلات درایور کارتهای گرافیک و حتی نصب سخت بازیها (منظور بازیهای نسل جدید هشتم ) پی سی رو کنار گذاشتن و رفتن سمت کنسول

همین الان به نظر شما با 650 تومن میشه یک ایکس باکس 360 خرید که به راحتی بازیهای جدید (حالا با کیفیت 720 )رو بدون افت و نوسان فریم با 30 فریم در ثانیه اجرا میکنه و از سال 2005 تا تا سال 2013 که نسل جدیدش اومده نیاز به ارتقا نداشته

ایا با 650 تومن میشه کیسی بست که بشه بازیهای جدید رو با نرخ فریم 30 و بدون افت فریم اجرا کرد که حداقل تا 2 سال نیاز به ارتقا نباشه (حالا نمیخواد 8 سال باشه همون 2 سال کافیه )

لینک به دیدگاه

درود

متنتون زیاد بود نخوندم  ولی نظرتون محترمه-بحث کنسول نبود اصلا ،یک عده از دوستان بی احترامی کردند به یک برندی ما هم دفاع کردیم شما هم نظرتون محترمه موفق باشید

استاد شما متنهای به اون طولانی مینویسید بعد این متن نچندان طولانی رو نخوندید

به کی بی احترامی شد؟nvidia ؟چی گفته شد؟ همش حرفایی که اون اقا زدن ملاک بود که دوستان هم دلایل بجایی اوردن

دوستان پی سی باز اینجا که بی احترامیهاشون بیشتر هم بود(منم پی سی بازما ,ولی منطقی برخورد میکنم)تا حالا هم توی عمرم به غیر از ps1  کنسول دیگری نداشتم نه سگا نه میکرو نه نه هیچ کنسول دیگری

با ps1 هم فقط شطرنج و یه بازی هواپیمایی بازی کردم و دیگر هیچ چند ماه بیشتر هم نداشتمش و فروختمش

نترسید از منفی بگیرید  قبولش کنید و فکر کنید ،مثبت را هم بدانید  چیزی نیست که  باعث آرامش  شود!!

از فیلسوفی فروم کار!!!

منفی ترس نداره

منفی بی مورد که ندونی کی و به خاطر چی و ندونی با چه منطقی داده تاسف داره نه اینکه ترس داشته باشه!

راهای مثبت گرفتنم زیاده بارها گفتم(ساده ترینیش عکس کیستو تو انجمن اپ کن)به کرات دوستان عکس سیستم اپ میکنن و مثبت بارون میشن

ولی متاسفانه راهای منفی نگرفتن فن گونه وجود نداره

ویرایش شده توسط mehrxad(مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دلیل اینکه انویدیا مقایسه میکنه با کنسول یا استیم میاید استیم ماشنی میسازه اینکه  باید رفت به عمق مطلب،سونی و مایکروسافت عملا ماهیت pc رو دزدیدند و باهاش کنسول زدند همین اصلا هم پیجیده نیست -دورهای پیش تولید یک عدد Ps3 برای سونی 900 دلار تمام میشد!!ولی میفروخت 400 دلار -خیلی ها این چیز ها رو نمیدونن منتها ایتکه این شکرت ها مولتی بیلوندلاری هستند میتونند با هزینه بالا قطعات pc رو با کولرهای گران بزارن توی جعبه میگیند کنسول ساختیم -قدیم معماری کنسولی فرق داشت رقایت بود-انویدیا یا استیم یا هر شرکت دیگه با تولید این لوازم میخواند بگن ببنید کاری نداره همین ها هم کنسول ها یpc هستند منتها بدلیل سخت افزار مشترک  یک dev kit مشترک دارند توسعه راحته روی آنها-بحث این چیز ها ینست-گیمر PC هیمشه هزینه  Pc بازی رو داده کنسول که هزینه نداره  تازه من سراغ دارم طرف دم از کنسول بازی میزنه کل خرجی که کرده یک کنسول کپی خور بوده -

حتی اگر بهش بگید یک اصلی بخر بازی بخدا بهش برمیخوره -گیمر PC هزینه  میکنه میلیونی که بازی روز روی التراهای بازی کنه با رز ولوشن بالا و...پس مقایسه اصلا درست نیست -

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

استاد شما متنهای به اون طولانی مینویسید بعد این متن نچندان طولانی رو نخوندید :D

به کی بی احترامی شد؟nvidia ؟چی گفته شد؟ همش حرفایی که اون اقا زدن ملاک بود که دوستان هم دلایل بجایی اوردن

دوستان پی سی باز اینجا که بی احترامیهاشون بیشتر هم بود(منم پی سی بازما ,ولی منطقی برخور میکنم)تا حالا هم توی عمرم به غیر از ps1 با کنسول دیگری نداشتم نه سگا نه میکرو نه نه هیچ کنسول دیگری

با ps1 هم فقط شطرنج و یه بازی هواپیمایی بازی کردم و دیگر هیچ چند ماه بیشتر هم نداشتمش و فروختمش

منفی ترس نداره

منفی بی مرد که ندونی کی و به خاطر چی و ندونی با چه منطقی داده تاسف داره نه ترس!

راهای مثبت گرفتنم زیاده بارها گفتم(ساده ترینیش عکس کیستو تو انجمن اپ کن)به کرات دوستان سیستم عوض و اپ میکنن و مثبت بارون میشن

ولی فعلا راهای منفی نگرفتن فن گونه وجود نداره

قائم مقامی عزیز شما توی این تاپیک به همه  گیر دادی ها!!

موفق باشی

لینک به دیدگاه

قائم مقامی عزیز شما توی این تاپیک به همه  گیر دادی ها!!

موفق باشی

اه رضا جان این چه حرفیه (دوستان بد برداشت میکنن) :laughing:

کلا بحث عمومی دیگه منم نظراتمو میگم :cool:

کلا مجادله با اساتیدو دوست دارم(هم میزنن تو برجکم هم چنتا چیز یاد میگیرم)

همه گی موفق باشیم

ویرایش شده توسط mehrxad(مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

با سلام خدمت همه دوستان !!!

حالا که بحث سر کنسول و pc شد ذکر چند نکته رو مفید میدونم !!!

1. دوستان اشاره به قیمت pc گیمینگ کردند و هزینه بالای اون ، اما چند نکته اساسی رو فراموش کردن . اول اینکه بازی های کنسولها به شدت گرون هستن و اگرهم هک بشن احتمال عرضه مبدل وجود داره که این یعنی بازی انحصاری پشم . دوم اینکه اگر مراد از بازی کردن این باشه که بازی فقط اجرابشه من میتونم روی یک pc هفتصد تومنی هزاران هزار بازی رو اجرا کنم ( از بازی های فلش تا بازیهای کنسولهای میکرو سگا PS1 و PS2 , بازی های کم حجم مثل PLANT VS ZOMBI و ...) اما اگر میخوای همه بازیها جدید رو داشته باشی راهی جز خرج کردن نداری !

2. دوستان اشاره به نیاز به ارتقا برای اجرای بازی ها اشاره کردن که من اصلا قبول ندارم چون با یک سیستم با سوکت 775 و یک گرافیک ddr3 همه بازی ها رو به راحتی روی حداقل 30 فریم اجرا کردم ! اخرین بازیی که اجرا کردم the evil within بود که در رزولیشن 1280 در 720 تونستم از بازی 25 تا30 فریم بگیرم ! البته پر واضحه که هم تنظیمات رو آوردم پایین که تفاوت زیادی با ps4 نداره اما نکته مهم اینه که تکنولوژی بکار رفته درps4 جدید تره و نتیجه نهایی هم کمی بهتره اما pc من ارزونتر و بیشتر در دسترسه ( هم خودش هم بازی هاش )

3.از کی تا به حال پیشرفت تکنولوژی بد شده ؟؟؟؟ من بازی های جدید رو دارم با سیستم قدیمیم اجرا میکنم  حالا نه در حد ps4 . اما از ps3 که خیلی بهتر بود !!!

اگر دوست داری که بازی ها رودر حد ps4 اجرا کنی یه core i3 بایه gtx 680 یا یه 7950 و 8 گیگ رم کاملا کافیه این نمیشه که شما کفیت 900p رو با 4260p مقایسه کنی بعد بگی pc گرونتره !!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اه رضا جان این چه حرفیه (دوستان بد برداشت میکنن) :laughing:

کلا بحث عمومی دیگه منم نظراتمو میگم :cool:

کلا مجادله با اساتیدو دوست دارم(هم میزنن تو برجکم هم چنتا چیز یاد میگیرم)

همه گی موفق باشیم

شما بزرگ وارید دوست من شوخی میکنم

من همه  رو دوست دارم همه دوستان رو از دم اصلا میام پای سیستم ها توی موبایل هر جا  که باشه ؛عادت دارم به همه  شما عزیزان باید بیام باهاتون حرف بزنم لذت ببرم -همه  عزیزان رو هم به خواسته هاشون احترام میزاریم همه راست میگید اصلا همه  درست و 100 درصد حق با مشتری بید!!

همه موفق باشید درود بر PC باز و کنسول باز !!ااصلا اصل اینه که ما همه  گیمر هستیم وبه بازی  ها و عالم زیباشون عشق می ورزیم البته گهگایی سر فریم ورزولوشن یک کلی هم با میاندازیم که  نمک کاره!!!

همه سلامت باشید

@};- @};- :x

لینک به دیدگاه

منظورتون  از گوشت فروش  میلیون ها گرافیک سری 6 و 7 و 9 هستش؟یا معماری جدید انویدیا که شاهکاری شده و ترکونده؟یا نکنه قابلیت ها و توانایی های PC?مثلا 900p کنسول در مقابل 2k/4k؟یا احتمالا بو که گفتید بوی نو بودن دو تا هیولا در SLI هست که اندازه کنسول نسل بعد از بعد هم توان پردازشی داره؟نمیدونم......

شما قیمتشون رو هم در نظر بگیرین

به نظرت تا حالا فروش GTX 680 690 770 780 titan و ... جمعا تو ایران بیشتره بوده یا ps3 ؟؟؟

خیلی ها نه تنها تو ایران بلکه تو بقیه کشور ها به قول شما 900p رو به 4k ترجیح میدن چون خدا تومن قیمتشه

ویرایش شده توسط peyman_sh
لینک به دیدگاه

منظورتون  از گوشت فروش  میلیون ها گرافیک سری 6 و 7 و 9 هستش؟یا معماری جدید انویدیا که شاهکاری شده و ترکونده؟یا نکنه قابلیت ها و توانایی های PC?مثلا 900p کنسول در مقابل 2k/4k؟یا احتمالا بو که گفتید بوی نو بودن دو تا هیولا در SLI هست که اندازه کنسول نسل بعد از بعد هم توان پردازشی داره؟نمیدونم......

اقا شما چرا اینقدر زورتون اومده ؟

مگه قدرت بیشتر باعث موفقیت میشه ؟ تا حالا با خودت حساب کردی هزینه همون SLI که گفتی چقدره ؟ چند وات پول لازم داری ؟ همون نمایشگر 4k که گفتی چنده ؟ باقی قطعات هم یا خدا ................؟

دوست من سیستم رویاهات 20 میلیون تومن پولشه . ولی کنسول 1.5 . یخورده بشین حساب کن با احتساب نسبت ارزونی چند بار باید ضعیفتر باشه ؟ اخه با 1.5 چه سیستمی میتونی ببندی ؟

بازیهای انحصاری چطورکه لقب برترین بازیهای سال رو میگیرن ؟ یه سر برو امار فروش نیتندو 3DS رو ببین تا مخت سوت بکشه کنسولی با گرافیک کارتونی .

اره من هم اینو میگم که انویدیا زورش اومده . چون دیده AMD سود کلانی از کنسول ها نصیبش شده ولی خودش از این بازار بی نصیبه .

در مورد برتر بودن هم کلی فاکتور برای تعیین کننده پیروز میدان هست قدرت پردازشی بالاتر 1 امتیاز مثبت ولی با هزینه های هنگفت 1 امتیاز منفی باقی فاکتور ها هم خودت میدونی کی بهتر عمل کرده .

لینک به دیدگاه

1. دوستان اشاره به قیمت pc گیمینگ کردند و هزینه بالای اون ، اما چند نکته اساسی رو فراموش کردن . اول اینکه بازی های کنسولها به شدت گرون هستن و اگرهم هک بشن احتمال عرضه مبدل وجود داره که این یعنی بازی انحصاری پشم . دوم اینکه اگر مراد از بازی کردن این باشه که بازی فقط اجرابشه من میتونم روی یک pc هفتصد تومنی هزاران هزار بازی رو اجرا کنم ( از بازی های فلش تا بازیهای کنسولهای میکرو سگا PS1 و PS2 , بازی های کم حجم مثل PLANT VS ZOMBI و ...) اما اگر میخوای همه بازیها جدید رو داشته باشی راهی جز خرج کردن نداری !

2. دوستان اشاره به نیاز به ارتقا برای اجرای بازی ها اشاره کردن که من اصلا قبول ندارم چون با یک سیستم با سوکت 775 و یک گرافیک ddr3 همه بازی ها رو به راحتی روی حداقل 30 فریم اجرا کردم ! اخرین بازیی که اجرا کردم the evil within بود که در رزولیشن 1280 در 720 تونستم از بازی 25 تا30 فریم بگیرم ! البته پر واضحه که هم تنظیمات رو آوردم پایین که تفاوت زیادی با ps4 نداره اما نکته مهم اینه که تکنولوژی بکار رفته درps4 جدید تره و نتیجه نهایی هم کمی بهتره اما pc من ارزونتر و بیشتر در دسترسه ( هم خودش هم بازی هاش )

3.از کی تا به حال پیشرفت تکنولوژی بد شده ؟؟؟؟ من بازی های جدید رو دارم با سیستم قدیمیم اجرا میکنم  حالا نه در حد ps4 . اما از ps3 که خیلی بهتر بود !!!

اگر دوست داری که بازی ها رودر حد ps4 اجرا کنی یه core i3 بایه gtx 680 یا یه 7950 و 8 گیگ رم کاملا کافیه این نمیشه که شما کفیت 900p رو با 4260p مقایسه کنی بعد بگی pc گرونتره !!!!

دوست من مقایسه شما اصلا منصفانه نیست .

کدوم سیستم 700 هزارتومنی میتونه بازی اجرا کنه ؟ اون سیستمی هم که شما ذکر کردین 2.5 میلیون تومن هزینه برمیداره تازه core i3 هم برای کارت گرافیک گلوگاه شدیدی بوجود میاره و باید 300 تومن هم رو cpu بزاری و یه core i5 بخری .

خود من هم بازی evil  که میگی رو با gt430 اجرا کردم با فریم زیر 20 و پایین ترین جزئیات و در رزولوشن 1024*768 . جالبتر اینه که حداقل سیستم مورد نیاز این بازی کارت گرافیک 7770 رو طلب میکنه و یک cpu قدرتمند تا بتونی در رزولوشن 1280*720 اجرا کنی .

در مورد گرونی بازیهای کنسول ها هم قبول دارم شما درست میگید . ولی ادم میتونه با کمی صبر بازی کار کرده بخره و کار کرده بفروشه تا ضرر نکنه . تازه همه جا هم تعویض بازی انجام میدن و مشکل بزرگی نیست .

لینک به دیدگاه

دوست من مقایسه شما اصلا منصفانه نیست .

کدوم سیستم 700 هزارتومنی میتونه بازی اجرا کنه ؟ اون سیستمی هم که شما ذکر کردین 2.5 میلیون تومن هزینه برمیداره تازه core i3 هم برای کارت گرافیک گلوگاه شدیدی بوجود میاره و باید 300 تومن هم رو cpu بزاری و یه core i5 بخری .

خود من هم بازی evil  که میگی رو با gt430 اجرا کردم با فریم زیر 20 و پایین ترین جزئیات و در رزولوشن 1024*768 . جالبتر اینه که حداقل سیستم مورد نیاز این بازی کارت گرافیک 7770 رو طلب میکنه و یک cpu قدرتمند تا بتونی در رزولوشن 1280*720 اجرا کنی .

در مورد گرونی بازیهای کنسول ها هم قبول دارم شما درست میگید . ولی ادم میتونه با کمی صبر بازی کار کرده بخره و کار کرده بفروشه تا ضرر نکنه . تازه همه جا هم تعویض بازی انجام میدن و مشکل بزرگی نیست .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان گرامی: احترام مخاطب خودتون رو رعایت کنید و بجای کل کل باهمدیگه گفتگو کنید%

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...