رفتن به مطلب

طغیان R9 390X : AMD قد علم کرد؛خداحافظ GDDR5 ! (+بروزرسانی 2)

Recommended Posts

چه خبرشده تایپک بابا انقدر به نظرات همدیگه نپرید هر کارتی طرفدار خودشو داره ای ام دی ارزون تره و برای ما فقیر بیچاره ها خوبه و از اون طرف انویدیا کارتاش گرونه و کم مصرفه  و صد البته گرون تره حداقل تو ایران که اینطوریه کسی که مایه داره میره سمت انویدیا و مابقی فقیر و فقرا میرن سمت ای ام دی (البته خودمم جز فقیر و فقرا هستم) :D

ویرایش شده توسط hossin
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان عزیزم :

به پیر به پبغمبر این دو ابرقدرت ( AMD & NVIDIA ) باهم هیچ دشمنی یا هیچ مشکلی باهم ندارن به خدا ولی ماشالله شما انگار باهم دشمنید /

این دو ابر قدرت دارن باهم رقابت میکنن حالا یک بار این عقب میمونه یک بارم اون یکی ( غصشو باید ما بخوریم که چرا اون عقب موند یا چرا اون اینو زده یا چرا این اونو اینجوری زده ؟ ) 

نمیگیم بحث نکنید نه بکنید ولی اینطوری دیگه نه والا من همه پستارو خودنم به جز کل کل کردن و حس انتقام و عوض دراوردن چیزی ندیدم 

بحثهای علمی بکنید با دلیل و مدرک و سند و لینک تا همه ازش استفاده کنن و نه اینکه با یه دید دیگه به تایپیکها بنگرند

تو رو خدا این مباحث رو بزارید کنار /  اون دوتا ابر قدرت دارن اون طرف ابها پول پارو میکنن و دارن تکنولوژیهاشونو رو به رخ همدیگه میکشن و بیرون هم باهم یه قهوه ای چیزی میزنن تو رگ باهم ( AMD & NVIDIA )  

مثل خیلی از شرکتهای دیگه قدرتمند مثل سامسونگ و اپل یا ال جی و دل یا ایسوس و گیگابایت و شما دارین اینجا به پستها و نوشته های همدیگه حمله میکنن 

اونا دارن اونجا رقابت میکنن و غصه و اعصاب خوردکنی هاشم نصیب ما میشه !! به نظرتون واقعا ارزش داره ؟ اگر بگیم هر دو شرکت بهترینن خوبه یا بگیم هر دو بدترینن ؟

خب هر کس نسبت به اطلاعاتش نظری خواهد داد و باید احترام گذاشت ولی نه این جوری دیگه 

هیچ گرافیکی بی عیب و نقص نیست و نخواهدم بود نه اینکه نتونن بسازن چرا میتونن ولی باید اینجوری باشه تا بعدا اونو برای جدیدترا عقب بزارین و این چرخه همیشه ادامه داره 

همیه باید کهنه تر فدای جدیدتر بشه و همیه هم ادامه داره و هیچ وقتم کامل نمیشه 

به عنوان یه دوست که دوستون دارم خواهش میکنم کمی در مورد این مسائل اندیشه کنین تا بحثهایی نشه که خدای نکرده منجر به ماراحتی یا عصبانیت بشه 

بازم اگر جسارت کردم عاجزانه پوزش میخوام از همتون 

لینک به دیدگاه

دم amd جیز :D

احتمالا باز شاهد کاهش قیمت کارت های 290x  و 290 خواهیم بود.. چه بسا انویدیا هم قیمت کارت های اند خودشو بکشه پائینتر

به هر حال رقابت تگاتنگ همیشه به سود مصرف کننده بوده

به سود مشتری؟؟؟ لااقل تو ایران بیشتر به نفع وارد کننده ها و شرکتهای گارانتی کننده هست.
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ما که دیگه هر شب خواب دلار 1000 تومن رو میبینیم 

و خرید 290X  به 350 هزار تومن نو  *dry#  *dry#  *dry#  *dry#  *dry#  *dry#  *dry#

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ما که دیگه هر شب خواب دلار 1000 تومن رو میبینیم 

و خرید 290X  به 350 هزار تومن نو  *dry#  *dry#  *dry#  *dry#  *dry#  *dry#  *dry#

با سير نزولي که قيمت نفت داره دلار 3000 توماني و پايينتر اون رو هم بايد خواب ديد !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سير نزولي که قيمت نفت داره دلار 3000 توماني و پايينتر اون رو هم بايد خواب ديد !

:crying:  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:

موقعی که دلار 1000 بود من ماهی 120 میگرفتم سال 90 

بعد از شش ماه تا برج 150رسید (میشد 4 تا هارد 500 خرید ) 

و الان هم با دلار ابن طوری فقط 300 هزار میدن 

هنوز خیلی هم بدبخت تر شدم 

لینک به دیدگاه

انقده فن های nvidia احساسی برخورد میکنن که اصلا توجه ندارن و حتی توجه نکردن میخاد چی عرضه بشه؟!!!!

اصلا به اپ دیت اقای کریمی توجه کردید اگر واقعیت داشته باشه میدونید چی در راه؟!!!

ظاهرا اصلا از تحولات amd خوشحال که نمیشید برعکس ناراحت هم میشید(نیومده و ندیده موضع گیریها شروع شده)فقط این تاپیکو دارید دنبال میکنید برا کل کل :laughing:

بابا یه کم دلتون به این تحول خوش باشه چیکار گذشته ها و این شرکت معظم دارید

(کریمی وای به حالت شایعه  پراکنی باشه) :-wمن فقط تو رو میشناسما گفته باشم :raised eyebrow:

گذر گاه 4096 بیتی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(فک کن در حالت تکی بیشترینش 512 بیتی بوده) :wacko: :-S

یعنی انقدر اخبار( شایعه یا واقعیت) این تحول بزرگه که شده داستان تبلیغات گوبلزی و خیلی باش عادی برخورد میشه =))

ویرایش شده توسط mehrxad(سید مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

:crying:  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:

موقعی که دلار 1000 بود من ماهی 120 میگرفتم سال 90 

بعد از شش ماه تا برج 150رسید (میشد 4 تا هارد 500 خرید ) 

هنوز خیلی هم بدبخت تر شدم 

120 برا چی میگرفتی؟!!

الان کارت چیه 300 میگیری؟!!!!

300 خورد خوراک ماهانه یه نفر هم نمیشه !!

واقعا چرا؟!

لینک به دیدگاه

120 برا چی میگرفتی؟!!

جون داداش 300 خورد خوراک ماهانه یه نفر هم نمیشه !!

واقعا چرا؟!

شاید به دلار منظورشه؟!

لینک به دیدگاه

شاید به دلار منظورشه؟!

300 هزار دلار!!!!!

با دلار 3000 تومنی میشه ماهی 900 میلیون تومن  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

120 برا چی میگرفتی؟!!

جون داداش 300 خورد خوراک ماهانه یه نفر هم نمیشه !!

واقعا چرا؟!

تو شهرستانی که من کار میکنم بدبختانه بالاترین حقوق یه شاگرد به 300 نمیرسه 

و میشه گفت به ما هم لطف کردن 

:(

لینک به دیدگاه

یکی از اساتید جواب بده: amd که اینقدر خوب کارت گرافیک میزنه چرا تو ساخت پردازنده اینقدر از اینتل عقبتره؟؟؟

لینک به دیدگاه

یکی از اساتید جواب بده: amd که اینقدر خوب کارت گرافیک میزنه چرا تو ساخت پردازنده اینقدر از اینتل عقبتره؟؟؟

دوست عزیز بزرگی میگه که شنیدن کی بود مانند دیدن  amd  به غیر از سری قبلی کارتش که فقط تونست خودشو در حد nvidia برسونه قدرتی نداشت کارت 290X  amd  با وجود 780ti   محو شد الان هم تو این سری گفته ها زیاده هر فقط تو عمل دیدین بعد تصمیمم  بگیرین که کی برنده میدانه @};-  @};- 

لینک به دیدگاه

متأسفانه AMD در زمینه ی تولید پردازنده و گرافیک با دو شرکت مستقل دست و پنجه نرم می کنه، و این میتونه تنها دلیل این ضعف باشه، شرکت چهارم یا حتی پنجمی نیست که باعث ایجاد بالانس بشه این وسط، وقتی اینتل با درآمد میلیارد دلاری، میلیارد دلار خرج بخش تحقیق و توسعه ی پردازنده های نسل بعد می کنه، AMD درگیر توسعه ی گرافیک هاش و رو در رو شدن با NVidia هست، این یک مسئله ی ریشه ای هست و مشکل از همینجا نشأت می گیره.

یکی از مسائلی که باعث میشه من فن AMD باشم یا نباشم همینه که در فضای ناعادلانه ای در حال مبارزه هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

یخش طراحی gpu های amd مهندسانش جدا هستند و ربطی به بخش طراحی cpu  ندارند (بخش طراحی gpu همان مهندسان ati قدیم هستند )

لینک به دیدگاه

سعیدx, on 16 Nov 2014 - 12:51 AM, said:snapback.png

amd داره توی نبردی نابرابر به سر میبره از یک طرف nvidia با کارتهای کم مصرف داره بهش فشار میاره ازون طرف هم اینتل با سیپیوهای کم مصرف و پربازده بهش فشار میاره(تو بعضی از بنچمارکهایی که دوستان از بازیهای جدید گذاشتن i3 کارایی نزدیکی با fx9590 دارد و بعضی مواقع از fx8350 هم پیشی میگیرد که این مایه تاسف و دلسردیه،ای کاش amd سوکت am4 را با رمهای ddr4 و پردازنده های کم مصرف و قدرتمند به بازار بده تا اینتل هر موقع با باباش قهر کرد سوکت جدید نده بیرون! از سری سندی بریج به بعد فقط جیب مشتری هاشو خالی کرده!)

وقتی خبر تولید 8150 منتشر شد همه میگفتن اینتل نابود شد!این سیپیو وقتی بیاد i7 رو از دور خارج کنه،اما وقتی پنچکمارکها منتشر شد همه دیدن که از i5 2500k  هم ضعیفتره،امیدوارم و دعا میکنم که 390 بتونه خوب ظاهر بشه تا amd رو بخاطر مصرف و نویز بالای کارتش نکوبن.

ما هم یجورایی مثل amd هستیم از یه طرف باید تحریم های ظالمانه اجانب و داخلی ها رو تحمل کنیم،از یه طرف هم باید شکم سیری ناپذیر تروجانزاده های وارد کننده رو پر کنیم و کارت 300 دلاری رو نزدیک 2تومن و برد 230 دلاری رو 1.5 تومن با گارانتی نمادین =))  بخریم :( البته ارزش افزوده و ابونمان و عوارض و بدهی و مانده بدهی و کسر 100ریال و کسر 1000ریال روی قبوض و سایر طرح های مال مردم خوری نامحسوس رو هم بهش اضافه کنید جدیدا هم دارن دلالها رو اورکلاک میکنن میخان بازم رکورد بزنن :blink: .........حرف زیاده ولی این روزا هرکی انتقاد کنه مثل بازی کمبت بهش فتالیتی میزنن :eek:  

ویرایش شده توسط ***sniper***
لینک به دیدگاه

سلام 

من از گرافیکهای هر دو شرکت استفاده کردم واین سری از کارت sapphire r9 290 tri x  که خیلی کارت خنکی بود و تو پنجمارکها امتیاز های خوبی گرفته بود استفاده کردم . ولی توخیلی از بازی ها تستهایی که گرفتم افت فریم های زیادی داشت مثلا تو بازی کرایسیس 2 و 3 تو تو خیلی از صحنه ها دوربین رو که میچرخونی از 60 فریم به 30 فریم افت میکرد فقط هم این بازی نبود خیلی از بازی هااین مشکلو داشت.  در صورتی که گرافیک 760 انویدیا که خیلی ضعیفتره همچین موردی نداشت . اینها همه بر میگرده به بازی ها .....که با کارتهای انویدیا مشکلات کمتری دارند و انویدیا از نظر درایور و پشتیبانی حرف اول ومیزنه .amd تو پنجمارک بازی ها امتیازهای خوبی میگره اما تو خود بازی اون چیزی که ازش انتظار داری نمیبینی چون از نظر پشتیبانی  خیلی از انویدیا عقبتره.... وهمه چیز به سخت افزار قوی نیست ...نرم افزار هم خیلی مهمه.....

لینک به دیدگاه

در مورد اهمیت پهنای باند:

کارت من GTX 275 که متعلق به 5 سال پیشه پهای باندش خیلی از GTX 980 بالاتره! 277 در مقابل 220

لازم نیست که بگم GTX 980 در عمل ده ها و صدها برابر قوی تره.

در کارت های جدیدتر حتی 280x هم پهنای باندش خیلی بالاتره از 980 GTX. ولی در عمل 40 درصد ضعیفتره قدرتش.

پهنای باند بیشتراصلا و ابدا به معنای قویتر بودن کارت نیست. 

نمونش مقاله ی زیر که مصرف دو کارت gtx 650 ti و gtx 750 ti ( معماری مکسول)  با هم مقایسه شده. 

http://www.tomshardware.com/reviews/graphics-performance-myths-debunked,3739-4.html

gtx 750 ti نصف پهنای باند مصرف شده توسط gtx 650 ti مصرف میکنه در فریم ریت یکسان!

gtx 750 ti در تست 33 درصد کمتر مصرف کرده ولی 25 درصد فریم ریت بیشتری داده!

دلیل کم بودن پهنای باند 980 و 970 هم همینه. چون اصلا نیاز ندارند به پهنای باند بالا. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست گرامی چند بار گفته شده که اقا بحث سر پهنای باند نیست تنها، باز بیایند بگین کارت من فلانه کارت فلان بیشتر ولی اینا فلانند ...

این بحث رو دیگه خواجه حافظ شیرازی هم فهمیده بلده نباید بر این اساس قضاوت کرد، بحث پیش بینی کارتی هست که قراره تحویل مردم بدن، درسته سی پی یو های ای ام دی در ظاهر خوب بودن در باطن نه اونم بدلیل انحصاری بودن خیلی از فناوری ها هست که در اختیار و انحصار اینتل هست و گرنه مطمعن باشین سی پی یو های ای ام دی چیزی از پیش بینیها کم نداشتند، اما تا حالا گرافیکاش پا بپای  انویدیا پیش رفتند چون بغیراز فیزیکس چیز خاصی در انحصار انویدیا نیست ...  :D

(البته این نظر شخصیه منه دراین دنیای بی رحم که شرکتهایی مثل انویدیا، اپل، اینتل و امثالهم  رو بوجود اورده، تنها فرقش اینه یکی مثل سامسونگ میره از تکنولوژی  و انحصارات اپل استفاده می کنه دادگاهی میشه و جریمه میشه یکی مثل ای ام دی مجبور میشه از دنیای ساخت سی پی یوهای  های اند کناره گیری کنه و بره فعلا رو ای پی یو هاش کارکنه )  *dry#

ویرایش شده توسط Nima Mazrouie
لینک به دیدگاه

درود

دوست گرامی چند بار گفته شده که اقا بحث سر پهنای باند نیست تنها، باز بیایند بگین کارت من فلانه کارت فلان بیشتر ولی اینا فلانند ...

این بحث رو دیگه خواجه حافظ شیرازی هم فهمیده بلده نباید بر این اساس قضاوت کرد، بحث پیش بینی کارتی هست که قراره تحویل مردم بدن، درسته سی پی یو های ای ام دی در ظاهر خوب بودن در باطن نه اونم بدلیل انحصاری بودن خیلی از فناوری ها هست که در اختیار و انحصار اینتل هست و گرنه مطمعن باشین سی پی یو های ای ام دی چیزی از پیش بینیها کم نداشتند، اما تا حالا گرافیکاش پا بپای  انویدیا پیش رفتند چون بغیراز فیزیکس چیز خاصی در انحصار انویدیا نیست ...  :D

(البته این نظر شخصیه منه دراین دنیای بی رحم که شرکتهایی مثل انویدیا، اپل، اینتل و امثالهم  رو بوجود اورده، تنها فرقش اینه یکی مثل سامسونگ میره از تکنولوژی  و انحصارات اپل استفاده می کنه دادگاهی میشه و جریمه میشه یکی مثل ای ام دی مجبور میشه از دنیای ساخت سی پی یوهای  های اند کناره گیری کنه و بره فعلا رو ای پی یو هاش کارکنه )  *dry#

چرا اینقدر داغ کردید شما؟ ! چه ربطی داشت به cpu آخه پست من؟!!  فن بوی بودن هم حدی داره.

ضمنا حوصله ندارم 12 صفحه بخونم تا بفهمم چی فبلا گفته شده یا نه.

خوبه در پستم 2 کارت از انویدیا با مکسول مقایسه شده و فقط یک کارت از amd مظلوم و بیچاره.

درست نیست عاشق یه مشت ترانزیستور شدن.

ویرایش شده توسط Core_i6
لینک به دیدگاه

کارت من GTX 275 که متعلق به 5 سال پیشه پهای باندش خیلی از GTX 980 بالاتره! 277 در مقابل 220

در کارت های جدیدتر حتی 280x هم پهنای باندش خیلی بالاتره از 980 GTX. ولی در عمل 40 درصد ضعیفتره قدرتش.

نمونش مقاله ی زیر که مصرف دو کارت gtx 650 ti و gtx 750 ti ( معماری مکسول)  با هم مقایسه شده. 

http://www.tomshardware.com/reviews/graphics-performance-myths-debunked,3739-4.html

gtx 750 ti نصف پهنای باند مصرف شده توسط gtx 650 ti مصرف میکنه در فریم ریت یکسان!

دلیل کم بودن پهنای باند 980 و 970 هم همینه. چون اصلا نیاز ندارند به پهنای باند بالا. 

درود

فک کنم انودیا نمی خواسته کارتش رو با تمام قدرت بده بیرون و احتمالا بعد از عرضه کارت های شرکت رقیب . انودیا کارت قویتربا پهنای باند بیشتر بده بیرون .

پهنای باند بالاتر تو رزولوشن های بالاتر خودشو نشون میده .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز دلیل اینکه انویدیا این کارتهارو با پهنای باند پایین ارائه داده، مجبور کردن مشتری هاش برای خرید کارتهایی مثل تایتان ها هستش...

بیشترین استفاده پهنای باند تو اجرای بازیها در رزولوشنهای بالا هستش، 4k و ...

لینک به دیدگاه

درود

فک کنم انودیا نمی خواسته کارتش رو با تمام قدرت بده بیرون و احتمالا بعد از عرضه کارت های شرکت رقیب . انودیا کارت قویتربا پهنای باند بیشتر بده بیرون .

پهنای باند بالاتر تو رزولوشن های بالاتر خودشو نشون میده .

عزیز دلیل اینکه انویدیا این کارتهارو با پهنای باند پایین ارائه داده، مجبور کردن مشتری هاش برای خرید کارتهایی مثل تایتان ها هستش...

بیشترین استفاده پهنای باند تو اجرای بازیها در رزولوشنهای بالا هستش، 4k و ...

بهتره بررسی کنیم سه کارت R9 290X و GTX 780 ti و GTX 970 رو که در عمل قدرتشون نزدیکه.

پهنای باند مموری:
R9 290X و GTX 780 ti : حدود 330gb/s
GTX 970 و GTX 980 : حدود 230gb/s

در 1080p نسبت به 970:
R9 290X حدود 7 درصد ضعیفتره.
GTX 780 ti حدود 5 درصد قویتره.

در 4k نسبت به 970 :
R9 290X حدود 3 درصد قویتره.
GTX 780 ti حدود 6 درصد قویتره.

نسبت به 970 کارت GTX 780 ti در 4k تقریبا مثل 1080p فقط 6-5 درصد قویتره. یعنی 4k تاثیری نداشت در فاصله ی این دو کارت.
R9 290X که در 1080p کمی ضعیف تر بود در 4k فقط 3 درصد قویتره. پهنای باند بیشتر مگر قرار نبود خودش رو در این رزولویشن نشون بده؟! چرا پس برتری اینقدر کمه؟

نمیخوام این نتیجه گیری رو تعمیم بدم به بقیه کارت ها. چون طبیعتا عوامل دیگری هم دخیل هستند در کارایی یک کارت در 4k.

مثلا در مورد 7990 که پهنای باندش عدد خارق العاده ی 576gb/s هست:

در 1080p:
8 درصد از 970 قوی تره.
4 درصد از 980 ضعیفتره.

اختلاف ناچیزه.

در 4k:
19 درصد از 970 قوی تره.
6 درصد از 980 قویتره.

با وجود اینکه پهنای باند 980 با 970 یکسانه، در 4k با 7990 اختلاف چندانی نداره ولی اختلاف 7990 زیاده  با 970.

perfrel_3840.gif

perfrel_1920.gif
ویرایش شده توسط Core_i6
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چرا اینقدر داغ کردید شما؟ ! چه ربطی داشت به cpu آخه پست من؟!!  فن بوی بودن هم حدی داره.

ضمنا حوصله ندارم 12 صفحه بخونم تا بفهمم چی فبلا گفته شده یا نه.

خوبه در پستم 2 کارت از انویدیا با مکسول مقایسه شده و فقط یک کارت از amd مظلوم و بیچاره.

درست نیست عاشق یه مشت ترانزیستور شدن.

درود

دوست عزیز من داغ کردم و من فن بازی دراوردم...؟؟؟ (شما ناراحتی با لحن تند می خونی جملاتو- من داغ صحبت نکردم یبار دیگه با لبحند بخون و با ارامش)

بعدم دفاع از شرکتی که دارین می کوبونینش اونم برا اینکه یبارتو اینهمه سال یه محصولش ضعیف بوده اونم تو سی پی یو نه گرافیک اگه فن بازیه بله من فن ام ... 

12 صفحه یعنی چرت بوده نخوندی و حرف مفت بوده آیا وفقط  نظر شما مهم هست که بیان کردین، بعدم دلالت بر این نداره که چون شما نخوندی پستای قبلی نیستن خب برو بخون بجا این حرفا؟؟؟  :-?

درضمن amd مثل انویدیا نیست بیاد کارتو ضعیف کنه بده دست مردم به اسم 680 و 680 اصلی رو بده  به اسم 780  یا تایتان دست مردم... 

الان شما با این مقایست داری می گی که پهنای باند اضافه ای که در کارت های amd هست بی خودیه و نمایشی؟؟؟ خب منم گفتم که قبلا بحث شده که با توجه به ساختار پیکر بندی کارتای این شرکت این مقدار پهنای باند لازم بوده و باعث افزایش کارایی شده پس در این کارت هم همینگونه عمل خواهد کرد... که بیشترش به خود کارت بر میگرده که توانایی استفاده از این پهنای باند بیشتر را دارا باشه و در اینجا داره بر این اصل قدرت رو در نظر می گیریند که از این مقدار قرار هست استفاده بشه برا قشنگی نیست پس  باید شاهد کارت قدرتمندی باشیم...   :D

در آخر هم عشق و علاقه به تکنولوژی کجاش مشکل داره به جز اینکه همین موضوع هست که باعث پیشرفت بشر شده ... تا عشق و علاقه به چیزی نباشه ادم دنباله چیزی نمیره و در نتیجه انسان پیشرفتشو مدیون همین غریزه هست ...  ^_^

درضمن من فن هیچی شرکتی نیستم(البته از اپل متنفرم خداییش :D ) بعدم موقع خرید نگاه می کنم به جیبم و کیفیت و کارایی قطعه ی مورد نیازم...  @};-

.......................

در آخر هم با توجه به پست بالاییتون من اعتقاد دارم 390x یچیزی در حدود همون 7990 عملکرد خواهد داشت حالا یخورده کمو زیاد ... ^_^

ویرایش شده توسط Nima Mazrouie
لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز من داغ کردم و من فن بازی دراوردم...؟؟؟ (شما ناراحتی با لحن تند می خونی جملاتو- من داغ صحبت نکردم یبار دیگه با لبحند بخون و با ارامش)

بعدم دفاع از شرکتی که دارین می کوبونینش اونم برا اینکه یبارتو اینهمه سال یه محصولش ضعیف بوده اونم تو سی پی یو نه گرافیک اگه فن بازیه بله من فن ام ... 

....

.....

......

در آخر هم عشق و علاقه به تکنولوژی کجاش مشکل داره به جز اینکه همین موضوع هست که باعث پیشرفت بشر شده ... تا عشق و علاقه به چیزی نباشه ادم دنباله چیزی نمیره و در نتیجه انسان پیشرفتشو مدیون همین غریزه هست ...  ^_^

درضمن من فن هیچی شرکتی نیستم(البته از اپل متنفرم خداییش :D ) بعدم موقع خرید نگاه می کنم به جیبم و کیفیت و کارایی قطعه ی مورد نیازم...  @};-

.......................

در آخر هم با توجه به پست بالاییتون من اعتقاد دارم 390x یچیزی در حدود همون 7990 عملکرد خواهد داشت حالا یخورده کمو زیاد ... ^_^

پس حرف زدن در مورد مصرف پایین پهنای باند در مکسول یعنی کوبوندن AMD ؟!!! 

من کجا گفتم پهنای باند کارت های AMD زیادیه؟!! من فقط گفتم مکسول نیازنداره به پهنای باند مموری بالا برای رقابت با کارت های هم رده اش.

بنچمارک های بالا هم تایید میکنن این قضیه رو.

چون در پست من تعریف و تمجید دیدید از مکسول، بهتون برخورده به خاطر فن amd بودن و شروع کردید به رنجنامه و مصیبت نامه نوشتن.

ضمنا اگه اون لینکی که در صفحه ی قبل دادم رو میخوندید یکم بیشتر آشنا میشدید با مزیت های کاهش مصرف پهنای باند. 

..........................................................................................................................................................................

این تست هم جالبه. تاثیر افزایش رم در 4k در کارت 290x:

http://www.tomshardware.com/reviews/sapphire-vapor-x-r9-290x-8gb,3977-6.html

avg-perf_w_600.png

در بازی هایی که تست کرده 970 اورکلاک شده انتخاب بهتریه برای 4k نسبت به 290x اورکلاک شده 4GB با وجود پهنای باند مموری خیلی کمترش.

تاثیر 2 برابر شدن میزان رم ولی قابل ملاحظه است در 4k.

ویرایش شده توسط Core_i6
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...