رفتن به مطلب

طغیان R9 390X : AMD قد علم کرد؛خداحافظ GDDR5 ! (+بروزرسانی 2)

Recommended Posts

کارتی که physX رو پشتیبانی نکنه به درد لای جرز میخوره

لای جرز که بی انصافیه ولی خب فیزیک یچی دیگس @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس حرف زدن در مورد مصرف پایین پهنای باند در مکسول یعنی کوبوندن AMD ؟!!! 

من کجا گفتم پهنای باند کارت های AMD زیادیه؟!! من فقط گفتم مکسول نیازنداره به پهنای باند مموری بالا برای رقابت با کارت های هم رده اش.

بنچمارک های بالا هم تایید میکنن این قضیه رو.

چون در پست من تعریف و تمجید دیدید از مکسول، بهتون برخورده به خاطر فن amd بودن و شروع کردید به رنجنامه و مصیبت نامه نوشتن.

ضمنا اگه اون لینکی که در صفحه ی قبل دادم رو میخوندید یکم بیشتر آشنا میشدید با مزیت های کاهش مصرف پهنای باند. 

درود مجدد

شما که به خوندن کامل مطالب مثلا لینکی دادید مسر هستید خیلی جالبه که به خوندن صحبت های دیگر دوستانتون توجه ندارید...(در ضمن شما از کجا فهمیدید من خوندم یا نخوندم؟؟)

شما در جشن تولدتون بیان از یکی دیگه صحبت کنن و از خوبی هاش بگن خوشحال میشد؟؟؟

و  شما قصدتون کوبوندن و بی ارزش جلوه دادن این ویژگی جدیدی و تکنولوژی جدید بکار برده شدهدر این سری هست و بوده و می خواستین کوچیک جلوه بدین...

در ضمن افزایش هر چیزی مطمعن همش خوبی نیست مثل رم ها که هرچی پهنای باند بالاتری پیدا کردن زمان تاخیرشون بیشتر میشه و خیلی ها می گفتن در کنسول ها چون سونی از 5 استفاده کرده تاخیرش زیاده تره  و قصد تخریب داشتن بعد که نتیجه کار نشون داد این برتری رو ... 

بازم می گم اصلا تکنولوژی و پیکره بندی این دو شرکت در محصولاتشون فرق داره با هم، شما بخوای مقایسه کنی نهایت می تونی با کارت های سری های قبلی همون شرکت مقایسه کنی نه با کارتهای انویدا بخوای مقایسه کنی و این مقایستون اصلا صحیح نیست و جز تخریب نمودن چهره تکنولوژی جدید بکار رفته در این سری جدید هیچ برداشت مفیدی نداره مقایسه شما ... و من این رو گفتم که این مقایستون رو قبلا دوستان کردن و رد شده ... بعدم وقتی یه پهنای باندی هست که قابل استفاده هست چرا استفاده نشه خالا اگه ایجاد محدودیت می کرد یچیزی ... کسی که همچین کارتی می خره مطمعنا کمبودی در تهیه سیستم مناسب این کارت ها نداره ... یا حق

لینک به دیدگاه

بهتره بررسی کنیم سه کارت R9 290X و GTX 780 ti و GTX 970 رو که در عمل قدرتشون نزدیکه.

پهنای باند مموری:
R9 290X و GTX 780 ti : حدود 330gb/s
GTX 970 و GTX 980 : حدود 230gb/s

در 1080p نسبت به 970:
R9 290X حدود 7 درصد ضعیفتره.
GTX 780 ti حدود 5 درصد قویتره.

در 4k نسبت به 970 :
R9 290X حدود 3 درصد قویتره.
GTX 780 ti حدود 6 درصد قویتره.

نسبت به 970 کارت GTX 780 ti در 4k تقریبا مثل 1080p فقط 6-5 درصد قویتره. یعنی 4k تاثیری نداشت در فاصله ی این دو کارت.
R9 290X که در 1080p کمی ضعیف تر بود در 4k فقط 3 درصد قویتره. پهنای باند بیشتر مگر قرار نبود خودش رو در این رزولویشن نشون بده؟! چرا پس برتری اینقدر کمه؟

نمیخوام این نتیجه گیری رو تعمیم بدم به بقیه کارت ها. چون طبیعتا عوامل دیگری هم دخیل هستند در کارایی یک کارت در 4k.

مثلا در مورد 7990 که پهنای باندش عدد خارق العاده ی 576gb/s هست:

در 1080p:
8 درصد از 970 قوی تره.
4 درصد از 980 ضعیفتره.

اختلاف ناچیزه.

در 4k:
19 درصد از 970 قوی تره.
6 درصد از 980 قویتره.

با وجود اینکه پهنای باند 980 با 970 یکسانه، در 4k با 7990 اختلاف چندانی نداره ولی اختلاف 7990 زیاده  با 970.

perfrel_3840.gif

perfrel_1920.gif

درود دوست عزیز

فکر کنم مقایسه نسل قبل با نسل جدید اشتباهه  چون معماری کارتهای نسل جدید کارایی بالاتری دارن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهتره بررسی کنیم سه کارت R9 290X و GTX 780 ti و GTX 970 رو که در عمل قدرتشون نزدیکه.

پهنای باند مموری:
R9 290X و GTX 780 ti : حدود 330gb/s
GTX 970 و GTX 980 : حدود 230gb/s

در 1080p نسبت به 970:
R9 290X حدود 7 درصد ضعیفتره.
GTX 780 ti حدود 5 درصد قویتره.

در 4k نسبت به 970 :
R9 290X حدود 3 درصد قویتره.
GTX 780 ti حدود 6 درصد قویتره.

نسبت به 970 کارت GTX 780 ti در 4k تقریبا مثل 1080p فقط 6-5 درصد قویتره. یعنی 4k تاثیری نداشت در فاصله ی این دو کارت.
R9 290X که در 1080p کمی ضعیف تر بود در 4k فقط 3 درصد قویتره. پهنای باند بیشتر مگر قرار نبود خودش رو در این رزولویشن نشون بده؟! چرا پس برتری اینقدر کمه؟

نمیخوام این نتیجه گیری رو تعمیم بدم به بقیه کارت ها. چون طبیعتا عوامل دیگری هم دخیل هستند در کارایی یک کارت در 4k.

مثلا در مورد 7990 که پهنای باندش عدد خارق العاده ی 576gb/s هست:

در 1080p:
8 درصد از 970 قوی تره.
4 درصد از 980 ضعیفتره.

اختلاف ناچیزه.

در 4k:
19 درصد از 970 قوی تره.
6 درصد از 980 قویتره.

با وجود اینکه پهنای باند 980 با 970 یکسانه، در 4k با 7990 اختلاف چندانی نداره ولی اختلاف 7990 زیاده  با 970.

عزیز بنده فقط جواب دادم که پهنای باند برای چی استفاده میشه...

و حتی بقیه پست هاتون رو نخوندم، ولی حالا که اینقدر براتون مهم هستش، مقایسه دو نسل گرافیک برای پهنای باند اصلا درست نمیتونه باشه و همچنین پهنای باند برای موقعی مهم هستش که انتقال حجم داده بالا باشه و گر نه که شما بازی رو مثلا با گرافیک پایین اجرا کنید(مثلا یک گرافیک بقول خودتون 275 GTX) دیگه بازی با گرافیک اگه اشتباه نکنم DX10 اجرا میشه و خیلی حجم انتقال داده کمتر میشه نسبت به یک گرافیکی که با DX11 اجرا بشه...

کارت گرافیک 7990 یک کارت دو هسته ای هستش عزیز، یعنی اون پهنای باند رو تقسیم بر 2 کنید و این کارت قدیمی هستش...

در مورد این بنچمارکهایی که هم گفتید، شما اومدید حرف بنده رو تایید کردید که؟؟؟؟!!!!

کارت 290X که در رزولوشن 1080p حدودا 7 درصد از 970 ضعیفتر بوده، در رزولوشن 2160*3840 در حدود 3 درصد قویتر شده!!!

یک چیز دیگه عزیز که این درصدها بر حسب GTX 980 هستش و شما اگه دارید GTX 970 رو برای مقایسه در نظر میگیرید، باید اینجوری حساب کنید که اگه 970 دارای 100 درصد پرفورمنس باشه، 290X چقدر پرفورمنس نسبت به اون داره در رزولوشن مختلف که عدد بدست اومده یک مقدار بین 3-2 درصد بیشتر میشه این تفاوتهایی میشه که الان میبینید و اینجوری میشه گفت که کارت 290X بخاطر پهنای باند بیشترش نسبت به 970 در رزولوشن بالا در حدود 15-10 درصد افزایش کارکرد داشته...

قرار نیست که معجزه رخ بده عزیز، این افزایش پرفورمنس وقتی خودش رو نشون میده که ببینید فلان بازی در رزولوشن بالا به زور 25 فریم میگیره که اون موقع این چند درصد مهم میشه وگرنه که این کارتها از دو نسل متفاوت هستن و دلیلی برای مقایسه وجود نداره بینشون...

پیش به سوی جزایر FIJI!!!!!!

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

عزیز بنده فقط جواب دادم که پهنای باند برای چی استفاده میشه...

و حتی بقیه پست هاتون رو نخوندم، ولی حالا که اینقدر براتون مهم هستش، مقایسه دو نسل گرافیک برای پهنای باند اصلا درست نمیتونه باشه و همچنین پهنای باند برای موقعی مهم هستش که انتقال حجم داده بالا باشه و گر نه که شما بازی رو مثلا با گرافیک پایین اجرا کنید(مثلا یک گرافیک بقول خودتون 275 GTX) دیگه بازی با گرافیک اگه اشتباه نکنم DX10 اجرا میشه و خیلی حجم انتقال داده کمتر میشه نسبت به یک گرافیکی که با DX11 اجرا بشه...

کارت گرافیک 7990 یک کارت دو هسته ای هستش عزیز، یعنی اون پهنای باند رو تقسیم بر 2 کنید و این کارت قدیمی هستش...

در مورد این بنچمارکهایی که هم گفتید، شما اومدید حرف بنده رو تایید کردید که؟؟؟؟!!!!

کارت 290X که در رزولوشن 1080p حدودا 7 درصد از 970 ضعیفتر بوده، در رزولوشن 2160*3840 در حدود 3 درصد قویتر شده!!!

یک چیز دیگه عزیز که این درصدها بر حسب GTX 980 هستش و شما اگه دارید GTX 970 رو برای مقایسه در نظر میگیرید، باید اینجوری حساب کنید که اگه 970 دارای 100 درصد پرفورمنس باشه، 290X چقدر پرفورمنس نسبت به اون داره در رزولوشن مختلف که عدد بدست اومده یک مقدار بین 3-2 درصد بیشتر میشه این تفاوتهایی میشه که الان میبینید و اینجوری میشه گفت که کارت 290X بخاطر پهنای باند بیشترش نسبت به 970 در رزولوشن بالا در حدود 15-10 درصد افزایش کارکرد داشته...

قرار نیست که معجزه رخ عزیز، این افزایش پرفورمنس وقتی خودش رو نشون میده که ببینید فلان بازی در رزولوشن بالا به زور 25 فریم میگیره که اون موقع این چند درصد مهم میشه وگرنه که این کارتها از دو نسل متفاوت هستن و دلیلی برای مقایسه وجود نداره بینشون...

پیش به سوی FIJI!!!!!!

woooooooow !

مقایسه یک منهای ساده است. 90-87 = 3

به جاش شما اومدی داری با ریاضیات عجیب و غریب زیر نتیجه ی دلخواهت رو میخوای بگیری.

شما اومدی اختلاف عملکردها رو در رزلویشن های مختلف از هم کردی. در حالی که این غلطه. چون 1 درصد در بنچمارک 4k برابر نیست با 1 درصد در بنچمارک 1080p. 

یعنی شما داری این دو تا رو با هم جمع میکنی: 7a + 3b  که طبیعتا جوابش یه چیز بی معنیه.

100 درصد و 70 درصد و 60 درصد معنای متفاوتی داره در هر بنچمارک.

در عمل در واقعیت اختلاف در بازیهای اون سایت فقط 3 درصده بین این 2 کارت که ناچیزه.

اجازه بده تست یه سایت دیگه در بازیهای متفاوت رو ببینیم. چه کارتی انتخاب بهتریه؟

avg-perf_w_600.png

درود مجدد

شما که به خوندن کامل مطالب مثلا لینکی دادید مسر هستید خیلی جالبه که به خوندن صحبت های دیگر دوستانتون توجه ندارید...(در ضمن شما از کجا فهمیدید من خوندم یا نخوندم؟؟)

شما در جشن تولدتون بیان از یکی دیگه صحبت کنن و از خوبی هاش بگن خوشحال میشد؟؟؟

و  شما قصدتون کوبوندن و بی ارزش جلوه دادن این ویژگی جدیدی و تکنولوژی جدید بکار برده شدهدر این سری هست و بوده و می خواستین کوچیک جلوه بدین...

در ضمن افزایش هر چیزی مطمعن همش خوبی نیست مثل رم ها که هرچی پهنای باند بالاتری پیدا کردن زمان تاخیرشون بیشتر میشه و خیلی ها می گفتن در کنسول ها چون سونی از 5 استفاده کرده تاخیرش زیاده تره  و قصد تخریب داشتن بعد که نتیجه کار نشون داد این برتری رو ... 

بازم می گم اصلا تکنولوژی و پیکره بندی این دو شرکت در محصولاتشون فرق داره با هم، شما بخوای مقایسه کنی نهایت می تونی با کارت های سری های قبلی همون شرکت مقایسه کنی نه با کارتهای انویدا بخوای مقایسه کنی و این مقایستون اصلا صحیح نیست و جز تخریب نمودن چهره تکنولوژی جدید بکار رفته در این سری جدید هیچ برداشت مفیدی نداره مقایسه شما ... و من این رو گفتم که این مقایستون رو قبلا دوستان کردن و رد شده ... بعدم وقتی یه پهنای باندی هست که قابل استفاده هست چرا استفاده نشه خالا اگه ایجاد محدودیت می کرد یچیزی ... کسی که همچین کارتی می خره مطمعنا کمبودی در تهیه سیستم مناسب این کارت ها نداره ... یا حق

ببخشید که مزاحم جشن تون شدم. بهتره اسم این بخش رو از "مقالات و اخبار سخت افزار" تغییر بدید به پارتی طرفداران AMD .

درود دوست عزیز
فکر کنم مقایسه نسل قبل با نسل جدید اشتباهه  چون معماری کارتهای نسل جدید کارایی بالاتری دارن.

خودتون هم دارید مقایسه میکنید که! "کارایی بالاتر" هم عبارتیه برای مقایسه کردن.

من حرف حسابم این بود که پهنای باند مموری بالاتر لزوما به معنای عملکرد بهتر نیست. همین و بس! چون معماری های متفاوت نیازهای متفاوتی دارند.

انویدیا اومده مصرف پهنای باند مموری رو در نسل جدیدش کاهش داده نسبت به قبل. یعنی مصرف انرژی کمتر، یعنی افزایش جا برای Core های بیشتر، یعنی کارت ارزان تر.
ویرایش شده توسط Core_i6
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

woooooooow !

به جاش شما اومدی داری با ریاضیات عجیب و غریب زیر نتیجه ی دلخواهت رو میخوای بگیری.

شما اومدی اختلاف عملکردها رو در رزلویشن های مختلف از هم کردی. در حالی که این غلطه. چون 1 درصد در بنچمارک 4k برابر نیست با 1 درصد در بنچمارک 1080p. 

یعنی شما داری این دو تا رو با هم جمع میکنی: 7a + 3b  که طبیعتا جوابش یه چیز بی معنیه.

در عمل در واقعیت اختلاف در بازیهای اون سایت فقط 3 درصده بین این 2 کارت که ناچیزه.

ببخشید که مزاحم جشن تون شدم. بهتره اسم این بخش رو از "مقالات و اخبار سخت افزار" تغییر بدید به پارتی طرفداران AMD .

خودتون هم دارید مقایسه میکنید که! "کارایی بالاتر" هم عبارتیه برای مقایسه کردن.

من حرف حسابم این بود که پهنای باند مموری بالاتر لزوما به معنای عملکرد بهتر نیست. همین و بس! چون معماری های متفاوت نیازهای متفاوتی دارند.

انویدیا اومده مصرف پهنای باند مموری رو در نسل جدیدش کاهش داده نسبت به قبل. یعنی مصرف انرژی کمتر، یعنی افزایش جا برای Core های بیشتر، یعنی کارت ارزان تر.

بحث جشن نیست بحث ناراحتی هست که فرمودید جواب دادم با یک مثال ساده که انگار نیافتاد براتون یا خودتونو زدین به اون راه ... ^_^

واقعا باعث شگرف هست که به ما میگه فن بازی در نیار بعد خودش دو دستی چسبیده به انویدیا ول کنم نیست ...  :big hug:

این کارت ارزانترت منو کشته فقط، همین و بس !!!  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

woooooooow !

Double WOOOOOOWWWWW...

عزیز تحصیلاتتون چقدر هستش؟ ببخشید شاید یکمی لحنم شدید باشه معذرت میخوام، ولی درصد رو واسه همین گذاشتن که جمع و منها نکنید در مقایسه...

عزیز 1 درصد از رزولوشن متفاوت با هم برابر نیست؟ این حرف شما مثل اون سئوال میمونه که بپرسن: یک کیلو آهن سنگین تر هستش یا یک کیلو پنبه؟؟؟

کاربرد درصد همین هستش که بخوایم مقدار تفاوت بر مبنای کل در نظر بگیریم...

عزیز بنده به شما گفتم که مهم نیست کدوم بهتر یا بدتر هستش و فقط بحث رو محدود به پهنای باند کردم و براتون به زبان خیلی ساده توضیح دادم که چه اتفاقی افتاده تو همون بنچمارکهایی که خودتون گذاشتید در مقایسه بنچمارکها در رزولوشنهای 1080p و بالاتر و تاثیر پهنای باند چقدر بوده...

بنده دیگه دلیلی نمیبینم برای ادامه، موفق باشید عزیز...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

Double WOOOOOOWWWWW... 

عزیز تحصیلاتتون چقدر هستش؟ ببخشید شاید یکمی لحنم شدید باشه معذرت میخوام، ولی درصد رو واسه همین گذاشتن که جمع و منها نکنید در مقایسه...

عزیز 1 درصد از رزولوشن متفاوت با هم برابر نیست؟ این حرف شما مثل اون سئوال میمونه که بپرسن: یک کیلو آهن سنگین تر هستش یا یک کیلو پنبه؟؟؟

کاربرد درصد همین هستش که بخوایم مقدار تفاوت بر مبنای کل در نظر بگیریم...

عزیز بنده به شما گفتم که مهم نیست کدوم بهتر یا بدتر هستش و فقط بحث رو محدود به پهنای باند کردم و براتون به زبان خیلی ساده توضیح دادم که چه اتفاقی افتاده تو همون بنچمارکهایی که خودتون گذاشتید در مقایسه بنچمارکها در رزولوشنهای 1080p و بالاتر و تاثیر پهنای باند چقدر بوده...

بنده دیگه دلیلی نمیبینم برای ادامه، موفق باشید عزیز...

مبنای کل یکسانی وجود نداره. 100 درصد معنای متفاوتی داره در هر بنچمارک.

میانگین فریم کارت 980 در 4k و 1080p شده مبنای (100 درصد) هر بنچمارک. قبول دارید متفاوته میانگین فریم اش در این دو رزولویشن؟ اگه متفاوته پس مبنا هم متفاوت میشه.

با توجه به حرف شما پس 280x فریم ریت بهتری میده در 4k نسبت به 1080p !

ویرایش شده توسط Core_i6
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مبنای کل یکسانی وجود نداره. 100 درصد معنای متفاوتی داره در هر بنچمارک.

میانگین فریم کارت 980 در 4k و 1080p شده مبنای (100 درصد) هر بنچمارک. قبول دارید متفاوته میانگین فریم اش در این دو رزولویشن؟ اگه متفاوته پس مبنا هم متفاوت میشه.

با توجه به حرف شما پس 280x فریم ریت بهتری میده در 4k نسبت به 1080p !

نه عزیز مثل اینکه بنده درست منظورم رو نرسوندم، شما مقایسه عملکرد در هر کارت رو نسبت به مبنا که کارت 980 GTX هستش که 100 درصد پرفورمنس رو نشون داده رو دارید میبینید!...

دیگه نمیدونم چطور ساده تر بگم، شما کارت 290X رو داشتید که پرفورمنسش در رزولوشن پایین از کارت 970 پایینتر بود ولی بخاطر پهنای باندش تو رزولوشن بالاتر فریم بالاتری میداد نسبت به کارت 970(یا در حقیقت GTX 980) یعنی به فرض کارت 290X در رزولوشن 1080P به اندازه 60 فریم میداد و 970 حدودا 64 فریم، ولی در رزولوشن بالا 290X فریمی در حدود 25 میده و 970 در حدود 24-23 فریم میده...

یعنی با بالا رفتن رزولوشن عملکرد 290X نسبت به کارت 970 در رزولوشن بالا بهتر هستش!!!!!

موفق باشید...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس حرف زدن در مورد مصرف پایین پهنای باند در مکسول یعنی کوبوندن AMD ؟!!! 

من کجا گفتم پهنای باند کارت های AMD زیادیه؟!! من فقط گفتم مکسول نیازنداره به پهنای باند مموری بالا برای رقابت با کارت های هم رده اش.

بنچمارک های بالا هم تایید میکنن این قضیه رو.

چون در پست من تعریف و تمجید دیدید از مکسول، بهتون برخورده به خاطر فن amd بودن و شروع کردید به رنجنامه و مصیبت نامه نوشتن.

ضمنا اگه اون لینکی که در صفحه ی قبل دادم رو میخوندید یکم بیشتر آشنا میشدید با مزیت های کاهش مصرف پهنای باند. 

..........................................................................................................................................................................

این تست هم جالبه. تاثیر افزایش رم در 4k در کارت 290x:

http://www.tomshardware.com/reviews/sapphire-vapor-x-r9-290x-8gb,3977-6.html

avg-perf_w_600.png

در بازی هایی که تست کرده 970 اورکلاک شده انتخاب بهتریه برای 4k نسبت به 290x اورکلاک شده 4GB با وجود پهنای باند مموری خیلی کمترش.

تاثیر 2 برابر شدن میزان رم ولی قابل ملاحظه است در 4k.

عزیز اگر به صفحات دیگر بررسی دقت کنید می بینید مصرف بالا رفته در مدل 8 گیگ که بنده فکر می کنم TDP کارت اکستند شده در نتیجه باعث میشه فریم ریت به ماکزیمم خودش برسه در اون فرکانس !پس خیلی نمیشه اون رو تاثیر رم دونست !در اصل  فریم ریت رو ماکزیمم ثابت شده چون اجازه افزایش مصرف به کارت داده شده. 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

امیدوارم مصرف اینگونه باشد ولی پرفورمنس بهتر از این باشه چون جلوی چیپ کامل مکسول کم میاره !!!

لینک به دیدگاه

تو تضیحاتی که guru3d داده گفته شاید 380x باشه

اگر 380 این باشه که واقعا فوقالعاده هست.

دیگه 390چه شود....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

امیدوارم مصرف اینگونه باشد ولی پرفورمنس بهتر از این باشه چون جلوی چیپ کامل مکسول کم میاره !!!

مشخصا این کارت چیزی حدود 20 درصد قویتر از 980 هستش حتما تایتان X از این کارت قویتر خواهد بود، بعید میدونم که این کارت 390X باشه و فکر میکنم داریم به کارت 380X یا 380 نگاه میکنیم...

کارتی که نزدیک 50 درصد افزایش SP داشته، نمیشه که اینقدر کم افزایش پرفورمنس داشته باشه...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشخصا این کارت چیزی حدود 20 درصد قویتر از 980 هستش حتما تایتان X از این کارت قویتر خواهد بود، بعید میدونم که این کارت 390X باشه و فکر میکنم داریم به کارت 380X یا 380 نگاه میکنیم...

کارتی که نزدیک 50 درصد افزایش SP داشته، نمیشه که اینقدر کم افزایش پرفورمنس داشته باشه...

مموری عوض شده ! چیپش هم 20 نانومتری شده ! این 20 درصد برای همچین کارتی کم هست !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مموری عوض شده ! چیپش هم 20 نانومتری شده ! این 20 درصد برای همچین کارتی کم هست !

آره دیگه، احتمالا داریم به بنچمارکهای 380X نگاه میکنیم که خیلی عاقلانه تر خواهد بود با توجه به اختلاف پرفورمنس 280X نسبت به 290X میشه گفت که 390X میتونه تا 40-30 درصد از این کارت قویتر باشه، شاید هم بیشتر...

لینک به دیدگاه

جالب اینجاس با  hbm +20nm

و هزینه های سرسام اور برای amd

بازم انویدیا مثل اب خوردن  کارت 2800gtx  با gddr5 ارزون قیمت و نود 28 ارزون تر خیلی راحت gm200 با 32 تا واحد smm عرضه میکنه

و خواهید دید بازم یه کارت 384 بیتی gddr5 چطوری این r9 390x با رم هیولا hbm شکست میده اونم با سود بیشتر و هزینه کمتر در ساخت کارت گرافیک برای انویدیا

:D

980gtx یه کارت mid range 256 بیتی بود :laughing: این نشون میده انویدیا معماریش اینقدر توانمنده که نیازی به این چیزا فعلا نداره

hbm میخواد رو پاسکال ازش استفاده کنه فعلا نیازی به hbm نداره با همون gddr5 شکستش میده :D فقط کافیه توی 2280gtx از 32 تا smm استفاده کنه هرچند 24 تاشم برای رد شدن از 390x کفایت میکنه :D

ویرایش شده توسط VFSDF
لینک به دیدگاه

در کل کاری ندارم ،دم هردوشون گرم،،،،،،NVIDIA یا AMD مهم نیست چی  هستن،مهم اینه که نسبت به هزینه ای که پرداخت میکنیم کارایی بدن، ،بنده اینجوری فک میکنم ،،و از یه طرفی هم رقابت وجنگ بین این 2  به نفع کاربران نهایی هست،بند وایت بیشتر هم ثابت کننده کارایی بالا نیست،ودر کل این AMD  بتونه مصرف با دماش رو بهتر کنه که حداقل نشه روش آبگوشت :laughing:   پزید خیلی بهتر میشه،،،،باید وایستیم ببینیم چه اتفاقی میوفته، و اینم نوآوری های AMD  همیشه  برام جالب بوده،وبه قول دوستان اگه AMD نبود معلوم نبود NVIDIA  با ما چه کارهایی رو که نمیکرد

درکل.................وایمیستیم(یکی از خصوصیات بارز بنده هست :D )

شنیدن کی بود مانند دیدن ^_^ 

لینک به دیدگاه

در کل کاری ندارم ،دم هردوشون گرم،،،،،،NVIDIA یا AMD مهم نیست چی  هستن،مهم اینه که نسبت به هزینه ای که پرداخت میکنیم کارایی بدن، ،بنده اینجوری فک میکنم ،،و از یه طرفی هم رقابت وجنگ بین این 2  به نفع کاربران نهایی هست،بند وایت بیشتر هم ثابت کننده کارایی بالا نیست،ودر کل این AMD  بتونه مصرف با دماش رو بهتر کنه که حداقل نشه روش آبگوشت :laughing:   پزید خیلی بهتر میشه،،،،باید وایستیم ببینیم چه اتفاقی میوفته، و اینم نوآوری های AMD  همیشه  برام جالب بوده،وبه قول دوستان اگه AMD نبود معلوم نبود NVIDIA  با ما چه کارهایی رو که نمیکرد

درکل.................وایمیستیم(یکی از خصوصیات بارز بنده هست :D )

شنیدن کی بود مانند دیدن ^_^ 

ما کی قراره سود ببریم از این رقابت وقتی 970 GTX رو دارن 1800 میفروشن اینجا. 

لینک به دیدگاه

حالا خوبشه،تقریبا خوش قیمت ترین کارت شاخمون  دیگه اینه،یعنی میتونن بیشتر از این هم بندازن،البته اینم بگم فروشنده ها تقصیر ندارن،البته به حال فروشنده هم فرق نمیکنه،بدبخت همیشه کابرنهایی امثال منــــه :crying: ،فقط میتونن نتایج رو تو سایت ها ببینن.بحرحال باید بسازیم.من دیگه فک کنم با این وضع هی پشت سر هم کارت میدن بیرون باید همه زندگیمو بفروشم ،کامپیوتر جمع کنیم،یا به قول دوستان لیونی،تاپیک واسه فروش کلیه بزاریم که توش بنویسیم تعویض با کارت های زیرهم داریم =))  تعویض حضوری در بیمارستان،هزینه عمل کلیه هم به عهده خریدار =))  =))

GTX 970 

Gtx 980

R9 390x 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بروزرسانی 2:

پردازنده گرافیکی AMD Fiji XT یکبار دیگر در پایگاه داده Zauba روئیت شده اما این بار amd  جزئیات بیشتری را از سفر این محصول در پایگاه نامبرده ثبت کرده است.برد PCB این کارت از دفتر مرکزی بخش گرافیک amd واقع در کانادا به حیدرآباد هندوستان حمل شده است.

Fiji-XT.jpg

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...