رفتن به مطلب

روشن کردن آنتالیزینگ در سایز 4k کاملا اشتباه است و کیفییت را پایین می آورد!!!!!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

بعد از جم آوری سیستم 4k و تست چندین بازی مختلف ، گفتم این تاپیک رو بزنم چون واقعا به دور از انصاف بود که نگم

ر ابعاد 4k همه چیز شفاف و طبیعی نمایش داده میشه، دقیقا هر چیزی که طراح بازی کشیده رو میبینید

واقعا لذت بخش هستش، مثلا من دوباره دارم بازی watch dog رو از اول میرم، انگار یه بازی دیگست، 3 نفر هم تماشاچی داره چون خییییییلییییی تمیز و واقعی هستش، بگذریم

من تقریبا توی همه بازی ها تست کردم، وقتی آنتالیزینگ روی تمامی حالت ها fxa , smaa, smaa2x , و غیر هه ،،، فهمیدم که در ابعاد بسیار ریز سیستم سعی میکنه برش ها رو یا لبه های تیز رو به صورت حرفه ای مات کنه، اما این حالت روی 1080 خیلی عالی جواب میداد، اما تو تصویر های زیر 60 اینچ باابعاد 4k ، که تراکم پیکسل بالاست، خیلی واضح و به دید تماشاچی ، اصلا من نه ، 4 نفر دیگه که هیچی از سیستم نمیفهمیدند هم نظر پرسیدم، بهترین و چشم نواز ترین تصویر که واقعا شفاف نمایش داده میشه در تصویر 4k، آنتالیزینگ خاموش بود، بدون استثناء در تمامی بازی ها،

به این نتیجه شخصا رسیدم که تصویر 4k آن قدر بزرگه که نیازی به این سیستم نداره، و شفاف ترین تصویر خود بازی رو میبینید،

گفتم بگم چون تجربه داشتم، تازه به کارت ها هم فشار نمیاد ،

ویرایش شده توسط sashaelit
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

تو رو خدا پست نذار من دیگه تحمل این همه بار علمی رو ندارم . antyalising چی می گه...

لینک به دیدگاه

تو رو خدا پست نذار من دیگه تحمل این همه بار علمی رو ندارم . antyalising چی می گه...

به زبان ساده تر میتوانید بگویید غلط املایی

اصلاح شد ،

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Anti Aliasing آنتی آلایزینگ...

مهم مطلب هستش که مفید بود... @};-

تا حالا جایی در این مورد نخونده بودم، شاید دلیلش اینه که هنوز به 4K حتی فکر هم نکرده بودم...

لینک به دیدگاه

جالبه من هم دقیقا همین تجربه رو داشتم ! البته من مانیتور 4کا ندارم ولی از تکنولوژی DSR استفاده میکنم . فکر میکردم مشکل از مانیتور باشه ولی الان که شما هم با تلویزیون 4 کا تست کردید و همین نظر رو دارید برای بسیار جالب بود .

ممنون بابت مطلب .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جالب بود ، ممنون از اطلاع رسانی.

آقا جریان کارت ها به کجا رسید :-(

لینک به دیدگاه

در این ادرس درست توضیح داده  در مورد این فناوری 

http://intotech.ir/encyclopaedia/%D8%A2%D9%86%D8%AA%DB%8C%E2%80%8C-%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D9%86%DA%AF-anti-aliasing-aa-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%AA%D9%86%D8%B8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%AA/2/

من هنوز با 1080 i مشکل دارم و زورم به 1080P نمیرسه بازی در حالت ULTRA روی  رزولوشن 4K   در رویاهام هست 

لینک به دیدگاه

آقا معلوم نیس رو چه حسابی تاپیک میزنی 

یه بار میای میگی لذت نمایش 4k رو فلان مانیتور فلان قدر خرج کردم حال کردم یه بار میای میگی 100 فریم کم است 1000 فریم رو عنوانش اینه: 

اجرای بازی ها در 4k آن هم 1000 فریم! HDMI 2 برو به درک

یه بار میای میگی 3 تا کارتم سوختن کمک :

بد بخت شدم.3 تا کارت 290 هم زمان سوخت! کمک

بابا والا فهمیدیم پولداری بلا فهمیدیم پولداری 

اینجا اساتیدی هستن که خیلی خیلی از منو تو بارشونه ولی حسرت سیستم مثل مال منو تو رو می خورن و به قولی بهشون ظلم میشه 

لطفا اکتشافات خود رو یه جا جمع کنید و همه رو یه جا تاپیک بزنید و یا یه تاپیک به عنوان اکتشافات من ! بزن هر چی می خوای توش بیا بنویس 

ویرایش شده توسط Jang Yi Jin
لینک به دیدگاه

این تاپیک و تاپیک های مشابه این تاپیک دقیقا دورنمایی از وضعیت جامعمون هست! یه عده که چیزای گرون میخرن و بقیه بهشون حسادت میکنن یا حسادت نمیکنن ولی غبطه میخورن یا هرچی...

مطلب علمی که با کلی ذوق و شوق ایشون اومدن نوشتن رو ول میکنید چسبیدید به یه غلط املایی یا اینکه ایشون سیستم خوب دارن و چرا ما نداریم! 

لینک به دیدگاه

این تاپیک و تاپیک های مشابه این تاپیک دقیقا دورنمایی از وضعیت جامعمون هست! یه عده که چیزای گرون میخرن و بقیه بهشون حسادت میکنن یا حسادت نمیکنن ولی غبطه میخورن یا هرچی...

مطلب علمی که با کلی ذوق و شوق ایشون اومدن نوشتن رو ول میکنید چسبیدید به یه غلط املایی یا اینکه ایشون سیستم خوب دارن و چرا ما نداریم! 

دقیقا موافقم .. ایشون تجربشون رو در اختیار کاربرا میزارن اما یه سری کاربرا اومدن به دو سه تا غلط املایی گیر دادن و چیزهای بی ربط

ویرایش شده توسط BlackSound
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان

بعد از جم آوری سیستم 4k و تست چندین بازی مختلف ، گفتم این تاپیک رو بزنم چون واقعا به دور از انصاف بود که نگم

ر ابعاد 4k همه چیز شفاف و طبیعی نمایش داده میشه، دقیقا هر چیزی که طراح بازی کشیده رو میبینید

واقعا لذت بخش هستش، مثلا من دوباره دارم بازی watch dog رو از اول میرم، انگار یه بازی دیگست، 3 نفر هم تماشاچی داره چون خییییییلییییی تمیز و واقعی هستش، بگذریم

من تقریبا توی همه بازی ها تست کردم، وقتی آنتالیزینگ روی تمامی حالت ها fxa , smaa, smaa2x , و غیر هه ،،، فهمیدم که در ابعاد بسیار ریز سیستم سعی میکنه برش ها رو یا لبه های تیز رو به صورت حرفه ای مات کنه، اما این حالت روی 1080 خیلی عالی جواب میداد، اما تو تصویر های زیر 60 اینچ باابعاد 4k ، که تراکم پیکسل بالاست، خیلی واضح و به دید تماشاچی ، اصلا من نه ، 4 نفر دیگه که هیچی از سیستم نمیفهمیدند هم نظر پرسیدم، بهترین و چشم نواز ترین تصویر که واقعا شفاف نمایش داده میشه در تصویر 4k، آنتالیزینگ خاموش بود، بدون استثناء در تمامی بازی ها،

به این نتیجه شخصا رسیدم که تصویر 4k آن قدر بزرگه که نیازی به این سیستم نداره، و شفاف ترین تصویر خود بازی رو میبینید،

گفتم بگم چون تجربه داشتم، تازه به کارت ها هم فشار نمیاد ،

سلام بر شما

این اولین باره که بنده  در تاپیک های شما اظهار نظر می کنم

دوست عزیزم،anti-aliasing(مستقیما )ربطی به شفافیت تصویر نداره و تکنیکی است برای نرم کردن لبه چند ضلعی ها ،استفاده از این تکنیک ملزم به حافظه ویدئویی و قدرت پردازشی بالاست وطبعا هرچقدر بیشتر اعمال بشه به منابع سخت افزاری بیشتری نیاز داره؛ (به نظر من) دلیل اینکه این تکنیک در وضوح 4K جالب نبوده به ضعف سخت افزارهای فعلی برمی گرده.

ابتدا باید درک درستی از نحوه ترسیم گرافیکی داشت،در حقیقت همه ما میدونیم که هر آنچه در نمایشگرهای فعلی میبینیم از نقاط کوچکی تشکیل شده که به اون پیکسل میگن و در راستای محور X و Y jرسم می شن،یک خط افقی هم تعدادی نقطه است که کنار هم قرار گرفته،aliasing به لبه های تیز و دندانه دندانه ترسیمات گرافیکی گفته میشه و یکی از مشکلات اجتناب ناپذیر امروزی پردازش گرافیکی است،تکنیک های مختلفی برای رفع این اشکال معرفی شدن که باعث میشن یک خط مشکی ساده بر روی نمایشگر خیلی شبیه یک خط معمولی  روی کاغذ بشه.

pA7uy.png

در تصویر زیر یک ترسیم معمولی رو می بینید که هیچ فیلتری اعمال نشده:

Aliased.png

در قسمت فوقانی تصویر جزئیات نا واضحه و تقریبا غیر قابل تشخیصه،تصویر فوق رو با یک بار anti-aliasing در زیر ببینید:

Antialiased.png

هنوز هم تصویر خیلی با دید طبیعی فاصله داره و اصولا جالب نیست،در زیر یکبار دیگه anti-aliasing اعمال شده:

Antialiased-lanczos.png

از نظر فنی ساده ترین الگوریتم  این تکنیک پیکسل های کم رنگی رو به اطراف لبه های تیز اضافه می کنه(گاهی هم تغییر شدت رنگ پیکسل ها) که باعث نرمی اون ها میشه:

Anti-aliased-diamonds.png

aliased-vs-anti.gif

این مختصر توضیحی بود و سعی کردم به ساده ترین شکل ممکن بیانش کنم و وارد جزئیات فنی نشم و به نظرم اگه استاد رضا قاسمی وقت داشته باشن و  توضیح بدن مفیدتر خواهد بود .

همیشه پیش از اینکه دانشمندی بگه چیزی رو کشف کردم،از درست بودن نظریه خودش مطمئن میشه.

موفق باشی @};-

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

در حقیقت به فارسی نوشتن میشه آنتی الیاسینگ که بچه های دانشجوی فنی مهندسی تو بعضی درس ها حتما بهش برمیخورن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...