رفتن به مطلب

بد بخت شدم.3 تا کارت 290 هم زمان سوخت! کمک

sashaelit
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

این احتملا بزرگ ترین سانحه در دنیای کامپیوتر این ماه بود!بدون شک -

لوازم الکترونیکی همیشه اسیب پذیرن ولی باید آدم مواظب باشه -اینکه ادم باید مثلا بگه من میام چهارتا کارت گرافیک میبندم کنارهم که نمیشه-اول باید بدانی که کارتها در حالت تریپل یا کواد میچسبند به هم (به خاطر موقعیت PCIE)و استفاده ازکارت رفرنس  با کولV وپور چیمبر بخاطر عملکرد ضعیف اصلا مناسب نیست اونم روی 290-  نکته دوم پاور توی پیک این کارتها فشار بالایی روی ریل هاش میاد اگر نتونه بکشه توی 100% لود، احتمال آسیب بهش است مخصوصا اگر ضعیف باشه اسیب جدی میزنه یا میخوره! (کارتها در 4K کار کردن پس 100 درصد لود بودند رو نهایت توان مصرفی )

تهویه خوب-پاور قوی  ومین بودر با فضای مناسب بین PCI  E ها و کارتهای غیر فرنس برای MULTI GPU پیشنهاد میشن-ضمنا حداکثر دو عدد کارت دقت کنید دو عدد کارت نه بیشتر تمام-

لینک به دیدگاه

• ارسال 216
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

منم 10000000000000000000000000 درصد باهات موافقم ... :D :D :D :D

آقا رضا کم پیدایی ؟؟؟ :-? :-? :-? :-?

لینک به دیدگاه

جالب اینجا هست که چرا پاور زمانی که توانش نمیرسید سیستم رو ریستارت نمیکرد !!!!!!!

من یه پاور سیلوراستون داشتم رو سیستم قبلی هر زمان به سیستم فشار میاوردم و پاور نمیتونست توان مورد نیاز رو جبران کنه سیستم رو ریستارت میکرد و چراغ پاور هم به حالت چشمک زن در میومد.

امان از دست پاور های گرین.

لینک به دیدگاه

دوست من کاریه که شده کاری شم نمیشه کرد.

افسوس و ملامت دیگه فایده ای نداره

کارت ها رو طی بازه ی زمانی متفاوت بفرست گارانتی انشاله مشکلت حل میشه

لینک به دیدگاه

سیتمتون رودیدم اینچیه خب یه کیس بهتر یه پاور بهتر اصلا این همه خرج اضافی یه دونه 295x می گرفتین هم بازدهیش خوب بود وهم خنکتر بود

امیدوارم سیستمتون درست شه و گارانتی کارت هارو تعویض وتعمیر کنه

بعد از درست شدن سیستمتون چندتا کار باید انجام بدین

1- کیس  بهتر =کیسو 750d یا 760t پیشنهاد میدم چون درب شیشه ای دارن وهمچین سیستم هایی هیف پشت در کیس بمونن و دوما شدیدا کاستم هستند هر تغیری می تونیند روشون انجام بدین

2-پاور بهتر = پاور تون باید با کیفیت و مصرف برق بهینه داشته باشه اگر کمبود بودجه ندارین پاور های 1500 وات رو بخرین (که گل سرسبدشون 1500axi)

3- مادربرد هم  با سوکت 2011v3

4-این کارتا رو رد کن دو تا 970 گیگا بردار یا یه دونه 295x(مطمعنا بعد ها قیمت این کارت گرافیک پایین تر میاد ومی تونی کراس کنی)

5-این گزینه ها در صورتی بود که مشکل بودجه نداشته باشید در صورت کمبود بودجه حتما دو مورد اول باید عملی بشه

در ضمن اصلا از پنکه جولوی کیستون استفاده نکنید چون باعث خنک شدن که نمیشه باعث تجمع گرما هم میشه (چون مکانیزم عملکرد کیس مثل تنفس هوازی هوای خنک وارد و هوای گرم خارج با گزاشتن پنکه به صورت باد مستقیم باعث اختلال در این مکانیزم میشه)

پس برای چی بعضی کیس ها روی دربشون یه فن 25 سانتیمتری دارن اون هم هوای خونکو به داخل کیس می دمه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منم 10000000000000000000000000 درصد باهات موافقم ... :D :D :D :D

آقا رضا کم پیدایی ؟؟؟ :-? :-? :-? :-?

درود 

ممنون از تو ای  سری میزنم به فروم  جویای احوال دوستان گل هستم-یکم گرفتار بودم-میام با چند تا تاپیک خوب- بزودی!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببخشید استارتر گرامی

نوشتید پنکه شکستم انداختم توی کیس؟!! این یعنی چی؟

بعد دما توی فول 86 درجه مگر کمه؟سه عدد 86 درجه؟؟بعد تازه  وقتی درست دفع  هم نشه چون پشت کارت گرافیک بسته شده !؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگه کارت ها بردی گارانتب و برات تعویض کردن حتما یکی یا دو تا از کارت ها رو بفروش بجاش غیر رفرنس بگیر

و حتما پاور رو با برند معتبر و خوش نام تر بگیر مثل انرمکس یا کولر مستر

عزیز سیلور استون برند به این غولی رو با گرین نمیشه مقایسه کرد

من با ۴۳۰ سیلور استون 4890 و ۵۸۷۰ کار انداختم موقعی که فیر مارک یا یه بنچ سنگین میزدم پاور ریستارت میکرد و هنوز هم داره الان بایه /۶۷۵۰ کار میکنه

لینک به دیدگاه

عزیز سیلور استون برند به این غولی رو با گرین نمیشه مقایسه کرد

من با ۴۳۰ سیلور استون 4890 و ۵۸۷۰ کار انداختم موقعی که فیر مارک یا یه بنچ سنگین میزدم پاور ریستارت میکرد و هنوز هم داره الان بایه /۶۷۵۰ کار میکنه

پاور قبلی که رو سیستم قبلی من هم بود 500 سیلوراستون بود تو کیفیت این پاور واقغا نباید شک کرد

اما متاسفانه این برند قدرتمند تو ایران نیست به همین دلیل اسم اون 2برند رو نام بردم.

من هم به همین دلیل گفتم چرا باید یه پاور به استلاح  سطح بالا این امکانات رو نداشته باشه اما یه پاور که طراحیش برای سال 2008یا 2009 هست (سیلوراستون 500) این امکانات رو داشت.

بعد هر جا حرف از پاور میشه یسری از دوستان میان میگن گرین.

هر بلای سر سیستم بیاد در 90% موارد از پاور هست.

لینک به دیدگاه

اینقدر از این 3 تا کارت حرف زدی تا...

کیستو دیدم به خودم امیدوار شدم...

لینک به دیدگاه

پس برای چی بعضی کیس ها روی دربشون یه فن 25 سانتیمتری دارن اون هم هوای خونکو به داخل کیس می دمه؟

من برای ایشون گفتم که سه تا کارت رفرنس دارن بدون هیچ فاصله بین اون سه تا چون خنک کننده های رفرنس هوا رو به صورت اگزوز از پشت کیس خارج می کنن از اون جایی هم که هیچ جایی برای خروج دما جز همون پشت کیس ندارن جریان هوای تند باعث میشه هوای گرم به دام بیفته با عثذ افزایش دما بشه

لینک به دیدگاه

:(

پست گذاشتن تو اینجا بهم یکم آرامش و امید میداد همین :(

سلام

شما مطمئن هستید که مین و 3 کارت با هم سوختن(تقریبا این امکان بسیار نادره)

بهتر قبل از اقدام برا فرستادن به گارنتی ببرید یه خدمات کامپیوتری قطعات رو براتون چک کنن و بعد از اطمینان از مشکل اقدامات لازم رو انجام دهید

لینک به دیدگاه

تنت سالم باشه

و مهمتر از همه اینکه چقدر قوی هستی ! خدایی بجات بودم دو تا سکته زده بودم و منتظر سومی و .... بودم :)

بعضی درسا گرون قیمه. اینم یه درس در نظر بگیر. خدا رو شکر گارانتی دارن.

خبرش رو هم بده چون دوستان زیادی ناراحت شدن و منظر خبرهای نسبتا خوب هستن و انشالله کارت درست بشه @};-

لینک به دیدگاه

صد در صد همینطوره کیس فالکونی که ایشون استفاده میکردن برای چنین قطعات Hige Endــی نیست ایشون باید از یه کیس مثل X9 یا کازموس 2 یا 900D استفاده میکردن برای چنین قطعاتی . 

پاور هم همینطور باید از یه پاوری مثل AX1500i استفاده میکردن یا AX1200i .

در ضمن دوست گلم شما وقتی میخاین به خرید قطعات بپردازید یه تایپک مشاوره بزنید تا دوستان و اساتید کمکتون کنند که چه گرافیکی بخرید شما میتونستید با پاور فعلیتون دو تا 970 بخرید بازدهی بسیار بالا و کارایی عالی دمای پایین و کم مصرف و یه کیس X9 هم میگرفتین تا چنین مشکلاتی پیدا نمیکردین و الان از سیستمتون لذت میبردید . 

رفتین کارتی گرفتین که دارای گرمای بسیار بالاست و بسیار پر مصرفه .

بله اقا احسان واالا چی بگیم تصور کیس فالکون هم برای این 3 کارت کمی سخته چه برسه استفاده ازش 

در اخر حیف 970 که ادم نخره بره به جاش پولوپز رفرنس amd بخره اونم بدون دلیل 

یاحق

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

من قبلا پاورم خيلي ضعيف بود, تو بازى هاى سنگين وقتي برق بهش نميرسيد داغ ميکردم صفحه سياه ميشد, و بعد از خاموشو روشن کردن سيستم درست ميشد. ممکنه مادربردت نکشيده و زده گرافيکارو سوزونده , شما يه گرافيک سالم رو سيستمت نصب کن ببين باز هم تصوير ميده, و از سالم بودن مادربرد و cpu مطمئن شو

لینک به دیدگاه

مین رو تست کردم روشن نمیشه ، فهمیدم سوخته فرستادم دیروز گارانتی

دیروز اومدم یکی از کارت ها رو ببندم رو سیستم برادرم، دیدم هیچ کدوم کار نمیکنند، تنها پاور و رم سالم هستند، خدا میدونه پردازنده سالم هست یا نه.

چرا همه با هم سوختن غیر قابل باور هستش،

دیشب نخوابیدم.

دو تا کارت رو با دو آدرس و شماره مختلف بفرستم چی؟ میفهمند؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

خدا می دونه که این اتفاق برای ماها از صد تا زلزله و سونامی بدتره

داداشه گلم فقط می تونم بگم خدا بهت صبر بده

پاورت رو توی حوض بنداز و بزنش به برق تا انتقام کل سیستم رو بگیری 

اگر من جای شما بودم (که خدا رو 100 هزار مرتبه شکر که نیستم والا الان این جا نبودم که تایپ کنم :)  )تا

جایی که میشد میفرستادم گارانتی بعد از برگشت و تعمیر میفروختم

یه سفارش سیستم ناز می دادم به لیون که آقا مهدی عزیز اسمبل کنه که هر کسی میاد خونمون با سیستمم عکس بگیره

@};-  @};-  @};-

انشالله خدا بهت صبر و جیب پر پول بده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان درود

البته نباید تمام تقصیر ها رو روی پاور یا مارک پاور یا....انداخت ایشون خودشون هم با نداشتن دانش کافی در باب کانفیگ مولتی Gpu اقدام به استفاده از این منبع با  سه کارت کرده که با توجه به تست های GURU3d

:

• AMD Radeon R9 290 - On your average system the card requires you to have a 550~600 Watt power supply unit.
  • AMD Radeon R9 290 Crossfire - On your average system the cards require you to have a 800 Watt power supply unit as minimum

گورو میگه  در حالت کمینه با سیستم متوسط  شما حداقل باید 800 وات پاور داشته  باشید یعنی راحت 1000 وات برای 2 way crossfire

ایشون سه تا بسته با یک پاور 1000 وات که  تازه معلوم نیست پیک کاریش چند بوده-افت توان پاور رو هم محاسبه  کنید-ایشون باید پاوری 1250 وات به بالای با کیفیت یا حتی 1500  رو استفاده  میکردند.فشار میزان مصرف و دما که جای خود دارند.

ولی فقط منبع تغذیه مقصر نیست شما بیا با کیفیت ترین منبع رو هم بزار تحت این چنین فشار هایی قطعا ممکنه  کارش تموم شه!پس خود ایشون بیشتر از منبع تغذیه  مقصره و نمیشه  همه  کاسه کوزه ها رو سرپاور شکست.در بستن SLi یا کراس فایر مهمترین عنصر همین شناسایی میزان مصرف کارتها در لود 100 درصد  و استفاده از پاور خیلی مناسبه.

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

امکان نداره .

آقا اصلا نمیشه سه تا کارت + مادبرد هم زمان بسوزن . بعضی دوستان درست راهنمایی میکنن ، بعضی غلط . منم نظریه خودمو میگم (آموزنده هم هست، بخونید خوبه) :

-اول : کارت 290 کارت داغی هست ، درست ؛ ولی TDPـیش چقدره ؟ اینم در نظر میگیرین ؟

خدابیامرز 480 هم همین قضیه بود، ولی چرا مثل 590 بردش ذوب نمی شد ؟ چرا نمی سوخت ؟ چون TDP کارت 480 خیلی بالا بود (خلاصه بگم TDP چیه ؟ تقریبا یعنی حجم واتی که وارد یک قطعه مصرف کننده میشه و این برق 100% به گرما تبدیل میشه ؛ تا چقدرش میشه دفع بشه و تا چقدرش قابل تحمله رو میگن TDP) .

-دوم : دوستانی که میگن کانفیگ سه کارت رفرنس 290 مشکل دفع حرارت داره .

به خاطر طراحی این کولر ها ... همیشه هوای تازه از جلو مکش میشه و از انتها خارج میشه ولی کولر های غیر رفرنس هوای اطراف کارت رو مکش میکنن و دوباره به داخل کیس تزریق میکنن . پس کدوم بهتره ؟ برا کانفیگ های تکی و کیس کوچیک کولر غیر رفرنس ، برای کانفیگ های مولتی اگه کاستام واتر کولینگ در دسترس نیست ، کولر رفرنس پیشنهاد میشه . هممون عکس کانفیگای تایتان و 780 و اینارو روی 4 way sli دیدیم . چرا یا کولر رفرنس یا واترن ؟ چرا هیچ کدوم GIGA WF3 نیستن ؟ چون طرفی که میخواد سیستم ببنده ، مشاوره میگیره ؛ جوابش همینه .

وقتی سه تا کارت 290 با کولر های شاخ غیر رفرنس رو داخل یه کیس جا میدیم کارت سوم و پایینی هوای گرمشو به کارت دوم میده و دوم اونو گرم تر میکنه و به بالا و کارت اول میرفرسته (فیزک حرکت حرارت در عالم هستی همینه،هوای گرم سبکتره و ناخودآگاه به بالا حرکت میکنه) ... حتی اگه این حالت رو قبول کنیم ... فرض اینکه کارت اول هم این همه حجم هوای داغ رو دوباره داخل کیس میفرسته و رادیاتور یا هیتسینک های خنک کننده پردازنده و مادربرد دوباره باید از همین هوای داغ استفاده کنن واقعا غیر قابل قبوله . پس همون کولر رفرنس در کانفیگ 3 و 4 تایی بهتر جواب میده .

× اما نکته دیگه اینکه دوستان تصور میکنن وقتی سه کارت بهم تو مادربرد میچسبن دماشون به هم دیگه سرایت میکنه وهمه با هم گرمتر و گرم تر میشن (هوای گرم منظورم نیست ، دمای گرم سطح گرافیک منظورمه ) .

همین کولر رفرنسارو مثال میزنم : یک اینکه همیشه سطح هسته + مموری + قطعات هست که داغ میشن و تو اکثر عکس های حرارتی که بعضی سایتا میگیرن دیدم سطح PCB حدود 20 تا 30 درجه خنک تر از سطح هسته هستن یعنی برای 290 با دمای 94 برای هسته ، سطح PCB در حدود 65 درجه هست . چرا سطح PCB رو مطرح کردم ؟ چون سطح PCB هست که با کارت بالایی خودش در تماسه - دو فرض که سطح PCB اصلا شد 90 درجه چرا به کارت بالا سرایت نمیکنه ؟ چون بین این دوکارت حتی خیلی کم فاصله هست و بین این فاصله هوا هست و هوا ناقل خوبی برای انتقال حرارت نیست (دقیقا مثل تکنولوژی شیشه های دوجه داره!) - سه حتی فرض هم بگیریم که کارتا به هم چسبیدن (کیپ تا کیپ) ... دقیت کنید جالبه ! ... تازه سطح PCB کارت سوم به ... سطح پلاستیکی و کولر کارت دوم چسبیده نه خود پردازندش ! یعنی اگه دمای از PCB سطح کارت سوم قرار باشه به کولر کارت دوم برسه تازه به قاب پلاستیکی و بعد از اون به کولرش میرسه یعنی روی دمای خود کولر و هیت سینکش تاثیر میزاره و این دمای اضافی که از کارت سوم به دوم رسیده ، قبل از رسیدن به PCB کارت دوم توسط خود کولر کارت دوم از کارت به بیرون شلیک میشه (در کولر رفرنس که مثال ما بود) .

اصلا گیریم منم غلط میگم . یعنی واقعا کارتا بر اثر دما سوختن ؟ هر سه تاشون با هم ؟ مگه میشه دمای کارت اول = دمای کارت سوم باشه ؟ کارت اول 101 درجه باشه میشه کارت سوم هم 101 درجه باشه و به فعالیت خودشون ادامه بدن وسیستم رو کرش نکنن ؟ میهش کارت اول با 97 بسوزه ولی کارت سوم با 90 درجه فرضا فقط تصویر دادنش از کار بیفته (ینی آسیبم ببینه در این بین) ؟ رد میشه قضیه گرافیکا ، بعدی ...

-سوم : دوستانی میگن از پاور بوده . پاور ایشون اصلا از هر برندی ، کاری ندارم ؛ همین که از این درپیتای بازار نبوده یعنی قابل استفاده هست . همون طور که دنبال میکردین ایشون اول یک 290 داشتن ، بعد یکی دیگه خریدن ؛ هیچ مشکلی هم نبود . تا اینکه الان کارت سوم اضافه شده و ... حالا کاری ندارم ... این مشکل پیش اومده . همین الان پاور سیستمای قولتونو در بیارین و یه پارو با کیفیت ولی وات پایین بندازین ... اصلا به لود ویندوز نخواهید رسید . یعنی نه خبری از تست هست ، نه بنچ مارک نه بازی 4K و نه هیچ چیز دیگه . اصلا گیریم پاور 1035 وات ایشون تونسته سه تا کارت رو به ویندوز برسونه مثلا چون کارتا مشغول نبودن 600/700 وات از دیوار برق میکشیدن . اما وقتی تو لود میرن دیگه میرسن به 1200 ، مگه نه ؟ خب ... عقل سلیم حکم میکنه که اصلا پاور ایکس با 1035 وات خروجی اصلا نمیتونسته روشن بمونه که بخواد چیزی رو بسوزونه یا آسیب بزنه و ری استارت یا شات دان رخ می میده اصولا (چیزی که دوستان هم بهش اشاره کردن) . پس قضیه پاور رد میشه .

همه اینا مطرح شد که چی بشه ؟ بگه خواننده محترم که تا اینجا با ما بودید و مطلب مارو تحمل کردید ... امکان نداره ! نمیشه قطعات همه با هم بسوزن . اگه یکی در یک لحظه آسیب جدی ببینه یا سیستم رو خاموش میکنه ، یا بلو اسکیرین میده یا ریست میکنه و دیگه بالا نمیاد . میشه تو یه سیستم یه قطعه معیوب باشه ولی سیستم مثل روز اول کارکنه و کاربر هم متوجه چیز غیر عادی نشه ؟ نمیشه دیگه .

بنده در این فرم یه کاربر سادم وگرنه حما تقاضای ویدئو چک میدادم !

لینک به دیدگاه

امکان نداره .

آقا اصلا نمیشه سه تا کارت + مادبرد هم زمان بسوزن . بعضی دوستان درست راهنمایی میکنن ، بعضی غلط . منم نظریه خودمو میگم (آموزنده هم هست، بخونید خوبه) :

-اول : کارت 290 کارت داغی هست ، درست ؛ ولی TDPـیش چقدره ؟ اینم در نظر میگیرین ؟

خدابیامرز 480 هم همین قضیه بود، ولی چرا مثل 590 بردش ذوب نمی شد ؟ چرا نمی سوخت ؟ چون TDP کارت 480 خیلی بالا بود (خلاصه بگم TDP چیه ؟ تقریبا یعنی حجم واتی که وارد یک قطعه مصرف کننده میشه و این برق 100% به گرما تبدیل میشه ؛ تا چقدرش میشه دفع بشه و تا چقدرش قابل تحمله رو میگن TDP) .

-دوم : دوستانی که میگن کانفیگ سه کارت رفرنس 290 مشکل دفع حرارت داره .

به خاطر طراحی این کولر ها ... همیشه هوای تازه از جلو مکش میشه و از انتها خارج میشه ولی کولر های غیر رفرنس هوای اطراف کارت رو مکش میکنن و دوباره به داخل کیس تزریق میکنن . پس کدوم بهتره ؟ برا کانفیگ های تکی و کیس کوچیک کولر غیر رفرنس ، برای کانفیگ های مولتی اگه کاستام واتر کولینگ در دسترس نیست ، کولر رفرنس پیشنهاد میشه . هممون عکس کانفیگای تایتان و 780 و اینارو روی 4 way sli دیدیم . چرا یا کولر رفرنس یا واترن ؟ چرا هیچ کدوم GIGA WF3 نیستن ؟ چون طرفی که میخواد سیستم ببنده ، مشاوره میگیره ؛ جوابش همینه .

وقتی سه تا کارت 290 با کولر های شاخ غیر رفرنس رو داخل یه کیس جا میدیم کارت سوم و پایینی هوای گرمشو به کارت دوم میده و دوم اونو گرم تر میکنه و به بالا و کارت اول میرفرسته (فیزک حرکت حرارت در عالم هستی همینه،هوای گرم سبکتره و ناخودآگاه به بالا حرکت میکنه) ... حتی اگه این حالت رو قبول کنیم ... فرض اینکه کارت اول هم این همه حجم هوای داغ رو دوباره داخل کیس میفرسته و رادیاتور یا هیتسینک های خنک کننده پردازنده و مادربرد دوباره باید از همین هوای داغ استفاده کنن واقعا غیر قابل قبوله . پس همون کولر رفرنس در کانفیگ 3 و 4 تایی بهتر جواب میده .

× اما نکته دیگه اینکه دوستان تصور میکنن وقتی سه کارت بهم تو مادربرد میچسبن دماشون به هم دیگه سرایت میکنه وهمه با هم گرمتر و گرم تر میشن (هوای گرم منظورم نیست ، دمای گرم سطح گرافیک منظورمه ) .

همین کولر رفرنسارو مثال میزنم : یک اینکه همیشه سطح هسته + مموری + قطعات هست که داغ میشن و تو اکثر عکس های حرارتی که بعضی سایتا میگیرن دیدم سطح PCB حدود 20 تا 30 درجه خنک تر از سطح هسته هستن یعنی برای 290 با دمای 94 برای هسته ، سطح PCB در حدود 65 درجه هست . چرا سطح PCB رو مطرح کردم ؟ چون سطح PCB هست که با کارت بالایی خودش در تماسه - دو فرض که سطح PCB اصلا شد 90 درجه چرا به کارت بالا سرایت نمیکنه ؟ چون بین این دوکارت حتی خیلی کم فاصله هست و بین این فاصله هوا هست و هوا ناقل خوبی برای انتقال حرارت نیست (دقیقا مثل تکنولوژی شیشه های دوجه داره!) - سه حتی فرض هم بگیریم که کارتا به هم چسبیدن (کیپ تا کیپ) ... دقیت کنید جالبه ! ... تازه سطح PCB کارت سوم به ... سطح پلاستیکی و کولر کارت دوم چسبیده نه خود پردازندش ! یعنی اگه دمای از PCB سطح کارت سوم قرار باشه به کولر کارت دوم برسه تازه به قاب پلاستیکی و بعد از اون به کولرش میرسه یعنی روی دمای خود کولر و هیت سینکش تاثیر میزاره و این دمای اضافی که از کارت سوم به دوم رسیده ، قبل از رسیدن به PCB کارت دوم توسط خود کولر کارت دوم از کارت به بیرون شلیک میشه (در کولر رفرنس که مثال ما بود) .

اصلا گیریم منم غلط میگم . یعنی واقعا کارتا بر اثر دما سوختن ؟ هر سه تاشون با هم ؟ مگه میشه دمای کارت اول = دمای کارت سوم باشه ؟ کارت اول 101 درجه باشه میشه کارت سوم هم 101 درجه باشه و به فعالیت خودشون ادامه بدن وسیستم رو کرش نکنن ؟ میهش کارت اول با 97 بسوزه ولی کارت سوم با 90 درجه فرضا فقط تصویر دادنش از کار بیفته (ینی آسیبم ببینه در این بین) ؟ رد میشه قضیه گرافیکا ، بعدی ...

-سوم : دوستانی میگن از پاور بوده . پاور ایشون اصلا از هر برندی ، کاری ندارم ؛ همین که از این درپیتای بازار نبوده یعنی قابل استفاده هست . همون طور که دنبال میکردین ایشون اول یک 290 داشتن ، بعد یکی دیگه خریدن ؛ هیچ مشکلی هم نبود . تا اینکه الان کارت سوم اضافه شده و ... حالا کاری ندارم ... این مشکل پیش اومده . همین الان پاور سیستمای قولتونو در بیارین و یه پارو با کیفیت ولی وات پایین بندازین ... اصلا به لود ویندوز نخواهید رسید . یعنی نه خبری از تست هست ، نه بنچ مارک نه بازی 4K و نه هیچ چیز دیگه . اصلا گیریم پاور 1035 وات ایشون تونسته سه تا کارت رو به ویندوز برسونه مثلا چون کارتا مشغول نبودن 600/700 وات از دیوار برق میکشیدن . اما وقتی تو لود میرن دیگه میرسن به 1200 ، مگه نه ؟ خب ... عقل سلیم حکم میکنه که اصلا پاور ایکس با 1035 وات خروجی اصلا نمیتونسته روشن بمونه که بخواد چیزی رو بسوزونه یا آسیب بزنه و ری استارت یا شات دان رخ می میده اصولا (چیزی که دوستان هم بهش اشاره کردن) . پس قضیه پاور رد میشه .

همه اینا مطرح شد که چی بشه ؟ بگه خواننده محترم که تا اینجا با ما بودید و مطلب مارو تحمل کردید ... امکان نداره ! نمیشه قطعات همه با هم بسوزن . اگه یکی در یک لحظه آسیب جدی ببینه یا سیستم رو خاموش میکنه ، یا بلو اسکیرین میده یا ریست میکنه و دیگه بالا نمیاد . میشه تو یه سیستم یه قطعه معیوب باشه ولی سیستم مثل روز اول کارکنه و کاربر هم متوجه چیز غیر عادی نشه ؟ نمیشه دیگه .

بنده در این فرم یه کاربر سادم وگرنه حما تقاضای ویدئو چک میدادم !

بسی بسیار حالیدم!

خیلی ظریف کاریهای زیبایی بود

بشخص من لذت میبرم از راهنمایی های افرادی مثل شما (کامل و با دقت بسیار خوندم) @};-

ویرایش شده توسط mehrxad(سید مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

بسی بسیار حالیدم!

خیلی ظریف کاریهای زیبایی بود

بشخص من لذت میبرم از راهنمایی های افرادی مثل شما (کامل و با دقت بسیار خوندم) @};-

قربون جدت مهرزاد جان ! در کنار شما دوستان به کسب بیشتر دانش و حل مشکل از دوستان بپردازیم خودش بسی سعادت و افتخاره .

ویرایش شده توسط ـ۞ Devileytion ۞ـ
لینک به دیدگاه

همه ی نظرات دوستان جای خود و قابل احترام ولی بیایید مشکل رو ریشه ای حل کنیم ؛

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=35522&hl=

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=35562&hl=

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست گرامی ،

از دوتا پاور استفاده کرده بودید ؟

لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی ،

از دوتا پاور استفاده کرده بودید ؟[/quote

نه ،،، اما کاش،،

چرا الماس جواب نمیده!؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...