رفتن به مطلب

بد بخت شدم.3 تا کارت 290 هم زمان سوخت! کمک

sashaelit
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

قضیه یه مقدار مشکوکه مگه میشه همش بسوزه

درود دوست عزیز

دوستان (کلی میگم و فقط مخاطب شما نیستین)بهتره دنبال مشکوک بودن و گیر دادن به استارتر محترم نباشیم(قبلا هم زیاد از این رفتارها دیدم در تاپیک های ایشون)

اگه راه حلی دارید بگید کمکی بشه

هیچ چیز محال نیست (گرچه باز بهتر استارتر در یک خدمات کامپیوتری قطعات رو به صورت اصولی تست کنن)البت شاید خودشون هم به این امر وارد باشن

در کل هدف کمک باشه نه ساختن داستان و کاراگاه بازی

ویرایش شده توسط mehrxad(سید مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

• ارسال 216
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

یکی از کارتا بدون گارانتی رو تیپاکس کردم به یکی از این شرکت تعمیراتی

اما هنوز نتونستم با الماس حتی تماس بگیرم. چرا جواب نمیدن! نکنه کارتا رو بفرستم بره نا کجا آباد!

فکر میکنین هزینه تعمیرات چه قدر میشه!؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

!چرا امکان نداره که باهم بسوزن/.؟؟چرا عجیبه؟

اصولا 3way , 4 way مولتی GPU حالت نمایشی دارند-مولتی gpu دوعدد فقط! -این حرف رو نباید بگید که  کارت رفرنس بهتره برای SLi یا کراس فایر؟-کارت غیر رفرنس  290 هست که  20   تا 25 درجه اختلاف دما داره با رفرنس ! 20 درجه یا 25 درجه  در multi gpu تاثیر نخواهد داشت-؟؟ دو تا کارت روی 75 کار کنن یا 90 درجه ؟

پاور ایشون ناکافی بوده برای این 3 تا کارت -دچرا میگید پارو رد میشه-؟این سه کارت 1500 وات پاور میخواد ،ایشون فول لود کرده  با 1000 وات -

کارت غیر رفرنس در حالت  3way نداریم؟یا ویندفورس و dcii  نمیبندن؟!

lj25kbnu7ztdq0upay.jpg

i7ose12cmtevooc71kjr.jpg

fhl1pqztggntvb76r4zu.jpg

bfwso4boh5etvrdf8tpd.jpg

hs4gypehqgyxciuxdtdt.jpg

yo1pt0ejumz5or2hnka.jpeg

fgknjwd98wr0wwoz0jh3.jpg

6ebe51rbaawdekjd4fc1.jpg

فضای مناسب بین دو عدد کارت

valbk2qiyc3nmqbdd06t.jpg

ysk03wana61jm85ipyl3.jpg

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بیشتر Power ها حفاظت در برابر اورلود شدن رو دارند منتها بضی مواقع !!!پاور خودش را خاموش میکنه و خودش میسوزه بعضی مواقع نه هم خود ش میسوزه هم لوازم رو نابود میکنه-

ocpیا opp که فعال بشند پاور با کیفیت ممکنه خودش رو اسیب بزنه یا هرچیزی ولی خاموش میشه-پاور بد ممکنه ادامه  بده و حتی کار کنه ولی از محدوده تالورنس out put بگذره و لوزام رو آسیب جدی بزنه-

با توجه به این موضوع من به دوستم پیشنهاد میدم اصلا اون پاوری که بسته بوده روی سیستم رو  روی هیچ قطعه ای تست نکنه تا پاور هم بررسی بشه -ممکنه هنوز روشن بشه وکار کنه همانطور که  گفتم ولی ؟؟!

لینک به دیدگاه

منم با آقا رضا کاملا موافقم ...

اولا اگه پاور گارانتی نداره درش رو باز کن ببین خازن ها با نکرده باشند ...

یه تست پاور اگه داشتی خیلی خوب بود اونم دیجیتال گرین ...چون اگه مشکلی داشت بهت نشون میداد ... اگه یه دیباگر داشتی میتونستی بفهمی که مشکلی مینت داره یا نه ...

لینک به دیدگاه

تستر پاور نمیشه بهش اعتماد کرد اکثر اشکال های پاور تو لود خودش رو نشون میده.

به نظر من اون پاور رو کلا باید بیخیال بشی و به هیچ چیز دیگه هم وصل نکن.

ویرایش شده توسط ramin9500
لینک به دیدگاه

پاور رو دیروز تست کردم سالمه، من فردا صبح تهرانم دفتر اون شرکت الماس،

من میدونم چی شده،

پاور برق کم آورده زده مین و هر سه کارت رو سوزونده، بحث احتمالات نیست، کاری یه که شده، بدبخت شدم رفت، چه سیستمی بود ، حیف ..حیف

لینک به دیدگاه

O_o

سه عدد کارت R9 290؟ بنده R9 280x دارم که روی جعبش نوشته 750 وات حداقل پاور استاندارد واسه استفاده از کارت لازمه ایشون سه تا R9 290 داشتن یه مین برد حرفه ای مخصوص اور و حتما و رم سی پی یو پر مصرفی هم داشتن چون به تناسب کارت بقیه اجزای سیستم هم بالا بوده،حال سوال اینه اصلا سیسم چطوری روشن می شده چرا هنگ نمیکرده ایشون که ما شاالله همیشه زیر 4K بازی نمیکنن پس چطوری ممکمنه سیستم به خوبی کار بکنه و یهو بسوزه بقیه قطعات هیچ چطوری ممکنه پاور 1000 وات سه تا کارت R9 290 رو تو بازی 4K سر پا نگه داره و سیستم هنگ نکنه،

بحث سر گیر دادن و کاراگاه بازی نیست ولی عقلا جور در نمیاد.

لینک به دیدگاه

برای این مسائل معمولا دوتا پاور میزارن ... یکی واسه گرافیک و یکی واسه بقیه قطعات ...من که اینجوری شنیدم و به نظرم معقولانه تره این کار ...

مثل اینکه روی یه خر فولادی که یه تریلی 18 چرخ میبره بزاری ...

لینک به دیدگاه

من جای شما باشم، بعد از اینکه گرافیک ها اومدن از گارانتی، میفروشم، 2تا 970 میگیریم، و حتما هم از این لینک استفاده میکنم واسه قدرت مورد نیازم!
بعدش پاور رو هم میفروشم، پاور مناسب میخرم

توی این دنیا خیلی کارا میشه کرد، بورد های عجیب زیاد اومده توی بازار، میشه 10 تا پاور رو به هم وصل کرد، اما خداییش اگر همه این ها موردی نداشت چرا اومدن پاور 1500 وات تولید کردن؟ خوب میگفتن از همون 2 تا پاوری استفاده کنید دیگه!

من دمای لود گرافیکم روی 60-70 بود میترسیدم نکنه بلایی سرش بیاد! شما عجیبه که به اون هم توجه نکردین!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنده با بخشی از نظرات دوستمون ـ۞ Devileytion ۞ـ کاملاً موافقم. این ذهنیت اشتباه که کارت 290 رفرنس چون کارت ذاتاً داغیه پس میسوزه حداقل برای بنده که خودم دو تا 290 رفرنس رو حدود دست کم 1 ماه اونم در تابستون کراس کرده بودم و دما هم بین 93 تا 94 درجه بود قابل قبول نیست!!! ایشون میگه دمای کارت ها حدود 86 درجه بوده الان دمای 290 tri-x من در تست های سنگین 78 تا 81 درجه هستش پس 86 درجه برای سه تا 290 رفرنس خیلی هم خنکه.

290 رفرنس همونطور که دوستمون هم گفتند جریان هواش از جلوی کارت به سمت عقب کیس هستش و پشت کیس رو به سونا خشک تبدیل میکنه :D  اما برای خود کارت ها مشکلی پیش نمیاد مشکل این کارت ها این هستش که یک جریان هوای گرم موازی در بالا و پایین اونها بوجود میاد که این جریان هوای گرم برای مادربردهایی که کمتر از 4 اسلات pcie دارند باعث میشه یکی از کارت ها خیلی به تاور ایرکولر سیستم نزدیک بشه و خودش باعث افزایش دمای cpu میشه

در مورد اینکه مشکل از ضعف پاور بوجود آمده برکسی پوشیده نیست. پاوری مثل GP1600B گرین به صورت کارکرده با قیمت مناسب حدود 600 تومن در بازارچه انجمن برای فروش گذاشته بودند خرید مقرون به صرفه ای بود که سیستم شما رو بیمه میکرد.یا اینکه یک پاور خوب 1500 وات استاندارد تهیه کنید و دیگه از اون پاور استفاده نکنید حتی برای سیستم دیگه یا کارت دیگه. من برای دوتا 290 رفرنس از پاور 1000 وات گلد کولرمستر استفاده میکردم باز هم احساس میکردم پاور 1200 وات پلاتینیوم safe تر هست دیگه برای 3 تا 290 که جای خود دارد

لینک به دیدگاه

قبلا تو چندتا بررسی خوندم 290 تا 500 وات واقعی :eek: هم مصرف میکنه به تنهایی :)

لینک به دیدگاه

اين پاور فقط جوابگوى سه تا گرافيکتو ميده , حالا با بقيه قطعات حساب کني بالا 1200 وات ميشه

واسه گارانتي هم بايد بگم خودتون شخصا پيگير بشيد و اونجا بريد.

حد اقل ده روز تا دو هفته طول ميکشه تا درست بشن (اگه گفتن از چه پاورى استفاده کردين بگو 1500وات) و اسمي از کراس کردن هم نيار

لینک به دیدگاه

قضیه اون تاپیک پاور و خرید کارت گرافیک رو یادم نمیره 

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=34845&page=8#entry401679

9 صفحه بچه ها داشتن راهنمایی میکردن اخرش بدون توجه به حرف کسی رفتی کار خودت رو کردی 

حتی مبانی فیزیک هم قبول نداشتی http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=34845&page=6#entry401143

حالا خودت موندی و پنکه شکسته 

حداقل واسه راهنمایی و وقتی که گذاشتن یه تشکر میکردی 

پاور رو دیروز تست کردم سالمه، من فردا صبح تهرانم دفتر اون شرکت الماس،
من میدونم چی شده،
پاور برق کم آورده زده مین و هر سه کارت رو سوزونده، بحث احتمالات نیست، کاری یه که شده، بدبخت شدم رفت، چه سیستمی بود ، حیف ..حیف

با اینکه گفته میشه به احتمال زیاد عیب از پاور بوده  بازم حرف خودت رو میزنی 

اگه میدونی چرا تاپیک میزنی ؟!

دوستان خواهش میکنم، حالم خوب نیست، سرزنش الان زمان خوبی نیست، آدم باید درس بگیره که من خوب رگ رفتم ، سکته نکنم خیلیه،

مسلما درس خوبی گرفتی و در آینده نیز خواهی گرفت

امیدوارم واسه هیچ کس این مشکلات پیش نیاد

لینک به دیدگاه

اول باید بگم که متاسفم از کجا میدونید سوختند ؟؟چه نشانی  داشت که اینو فهمیدید؟

ببخشید سه تا کارت با پاور کم بستید توی یک کیس بدون اینکه ذره ای تهویه داشته باشه کیپ کیپ -دما 86 درجه روی gpu ها-برد هاشون چسبیده به هم -4k خروجی گرفتی   ازشون -دما رفته بالا پاورت هم کم بوده -فشار اومده روش معلوم نیست اورلود کرده -!!

من اون عکسی که دیدم وحشت کردم انقدر بی نظم بود که  نگو.....

باید مراقب باشید همینجور چیز  قراردادن توی کیس که  نمیشه

@};- BIG Like

ینی لپ کلام حرف دل منو زدی

لینک به دیدگاه

دوستان بیخیال ایشون هم ناراحت هستن / یک اشتباهی کردن که ضررشم دیدن امیدوارم باره علمیشون بیشتر بشه با این تجربه تلخ تا دچار همچین مشکلاتی دیگه نشن

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

دوست گلم انشاالله که کمترین ضرر مالی بهتون برسه.من تا حالا کسی رو به سرسختی شما ندیده بودم اگه دوستان شما رو راهنمایی می کنن از رو دلسوزی هست و هیچ کدوم از دوستان نه حسود هستن و نه میخان شمارو منحرف کنن، هیچ کدوم کاسب بازاری نیستن که بخان به هر تریقی شمارو سر کیسه کنن من به شخصه هیچ فرومی رو با این صمیمیت و احساس دلسوزی ندیدم.امیدوارم از این اتفاقات درس بگیرید و سرسختی بی مورد نداشته باشید و از مشاوره دلسوزانه و رایگان بچه های با معرفت و گل لیون نهایت استفادرو ببرین.

لینک به دیدگاه

سرویس مانویل رو شرکت باید بده به تعمییر کار و ثانیا با مولتی متر و کوپ های ساده نمیشه این کارت رو تست کرد .باز اگر توی تهران تعمییرکاری که اسیلوسکوپ فرکانس بالا دیجیتال داره بدید تست بزنه

بهترین راه مراجعه به گارانتی هست 

ویرایش شده توسط Analyser
لینک به دیدگاه

:clapping:  تسلیت بنده رو هم بپذیرید :D

لینک به دیدگاه

دوست من این رفتار شما( یه جورایی خوشحالی )برا مشکلات دیگران حرکت ناپسندیه!

بجاش ارزو کن مشکلشون حل شه

لینک به دیدگاه

عزیز مثل اینکه از سوختن کارتای این دوستمون خوشحالید نه؟؟؟

این رفتار شما اصلا قابل تحمل نیست...

لینک به دیدگاه

درود

هر چند حرکت دوستمون درست نیست ولی حق داره ، ایشون به حرف هیچ کس گوش نمیداد

بستن کیس مثل تنور نانوایی نیست هر چی دستت میاد بندازی داخلش پخت بشه

اصول و استاندارد داره و استارتر رعایت نکردن و متضرر شدن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

متاسفانه شاهد بودیم برخوردی اشخاصی در فروم ها و شبکه های اجتماعی بدوراز تجربه  و منطق است -البته د رفروم لایون  اکثربحث ها اساس علمی دارند و با توجه به داشتن  بچه های حرفه ای اشنا به سخت افزار در سطح بالا و یا مباحث نرم افزار و بازی ها و ... کلا جو عمومی فروم سودمند و مناسبه اما گهگاهی دیده میشه کاربرانی که  حالا شاید تجربه  ندارند یا اشنا نیستند  چیز هایی میگند عجیب مثلا همین مورد :

اینکه شخصی بیاد تسلیت بگه بعد از :D استفاده کنه -نه چیز خنده داری است نه  کسی خوشش میاد //خوب دراین تاپیک خیلی ها شرکت کردند بنده هم خود با ذکر نکاتی هم استارتر رو مورد نکوهش قرار دادم واشتباهاتش رو بهش دقیق گوش زد کردم هم بعدا با آوردن توضیحاتی به روش های صحیح استفاده از مولتی GPU ها پرداختم-خوب حالا که گذشته ولی کسی که حالا یا اطلاعات خاصی نداره یا میخواد چیزی گفته باشه در بحث شرکت کنه  مشکلی اصلا نداره و کاملا بحث آزاده ولی تسلیت گفتن وخندیدن  چیزهای جالبی نیستند یکم باید برداشت های خودمون از اوضاع رو در شبکه های اجتماعی  وفروم ها وسایت و...بالاتر ببریم.راهنمایی دادن ،تجربه خود را با دیگری به اشتراک گذاتشن خیلی خوبه و اصلا زندگی یعنی تقسیم کردن تجربه ها منتها  این الفاظ نه  دردی رو  دوا میکنه ونه بدرد کسی میخوره .

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

درود

هر چند حرکت دوستمون درست نیست ولی حق داره ، ایشون به حرف هیچ کس گوش نمیداد

بستن کیس مثل تنور نانوایی نیست هر چی دستت میاد بندازی داخلش پخت بشه

اصول و استاندارد داره و استارتر رعایت نکردن و متضرر شدن

دوستمون اشتباه کرده تاوانشم داره پس میده

ولی اینکه کسی حق داشته باشه برا مشکلات ایشون خوشحالی کنه کمی جای تعجب داره!!

مشکلات دیگران خوشحالی نداره (یه روزی هم یه جا پامون لیز میخوره میخوریم زمین همه بمون میخندن کلی تودلت نارحت میشی از این احساس خوشحالی مردم)

ویرایش شده توسط mehrxad(سید مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...