رفتن به مطلب

Recommended Posts

درود بر همه دوستان 

بنده دو عدد رم adata 2gig  با باس 1600 دارم که البته با xmp رو این باس تنظیم میشوند. الان قصد ارتقاء رم رو دارم و می خوام یه 4gig به سیستم اضافه کنم می خواستم بدونم اگه از برند دیگه ای با باس متفاوت تهیه کنم سیستم دچار مشکل میشه یا نه؟

لطفا کمی توضیح بدید و راه حل برای این مشکل ارائه بدید.

از کسانی که با درج نظرات سازندشون بنده رو یاری می کنن صمیمانه ترین سپاس ها را دارم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام @};-

به طور قطع نمیشه گفت مشکل ایجاد میکنه حتی بوده روی سیستم که چهار مدل رم متفاوت بدون مشکل کار کردن

بستگی به شانستون داره

ولی از یه باس و همین مارکی که داری بگیری بهتره 

لااقل رم کارکرده بگیر که اگه مشکل و عدم سازگاری پیش اومد موقع فروش ضرر نکرده باشی

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

درود

اگه بتونید از همون برند بگیرید یه پله جلویید  ولی موضوع مهم  اینه که حتما از یه باس باشن والا رم باس بالا رو  بی مصرف میکنی

احتمالا من عین رم شما رو دارم  مدل گیمینگ هست ؟ رنگ سبز !

2*2 گیگ دارم 1600

اگه مینت 4 تا اسلات داره  سعی کن 4*2 بگیری که دوال چنل کار کنه 

موفق باشی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بنده هم نظرم مثل بقیه عزیزان هست که از یک برند و باس تهیه کنید و همونطور که دوستمون فرمودند

سعی کنید دوتا رو بفروشین و دوتا 4 گیگ از یک برند و باس تهیه کنید تا کوچکترین مشکلی پیش نیاد

اگرم میخواید طبق گفتتون عمل کنید باید تست کنید چون دقیق نمیشه گفت که ایا مشکل به وجود میاد یا نه

ولی حالت استانداردش همونی بود که دوستان فرمودند خدمتتون و بنده هم عرض کردم

لینک به دیدگاه

باسش هم متفاوت باشه میشه تو تایمینگ دستکاری کرد که یکسان بشن با هم و ممکنه مشکلی پیش نیاد براش

لینک به دیدگاه

باسش هم متفاوت باشه میشه تو تایمینگ دستکاری کرد که یکسان بشن با هم و ممکنه مشکلی پیش نیاد براش

برادر چرا اطلاعات ناصحیح میدی ؟ تغییر تایمینگ رم ؟ چرا سری که درد نداره رو میخوای دستمال ببندی !

ایشون رو درگیر مباحث پیچیده نکنید  اوور کلاکرها هم برای بالا بردن فرکانس و تایمینگ از fsb استفاده میکنن و مستقیما تو تایمینگ دست نمیبرن  چون ضریب بروز مشکلات در رید و رایت رم بالا میره

نمیخوام زیاد بازش کنم این دوستمونم  سر در گم بشه   

به جهت توضیحاتی که دوستمون دادن  لازم دیدم یه مطلب رو عرض کنم  

اگه برات مقدوره حتما رم با فرکانس یکی بگیر و در دسر برای خودت درست نکن

بنده  مادر بردی دارم  و دیدم مادر برد هایی رو که رم های باس پایین رو با رم های باس بالا هماهنگ میکنن  اگه رمها با توانایی استفاده درولتاژ بالا ساخته بشن  به مادر برد حرفه ای این اجازه رو میده که خودکار تا یه سطحی  اوور بشن  و هماهنگ بشن با بقیه قطعات   

بهتره به این چیزا فکر کنی تا تغییر تایمیگ  

موفق باشی

ویرایش شده توسط teknesian
لینک به دیدگاه

کجاش غلطه؟

شما یه رم 1333 داری یه دونه 1600 میخری

دومیو تنظیم کنی با تنظیمات 1333 بیاد کجا اشتباهه

لینک به دیدگاه

درود

اشتباهش اینه که شما اون رم رو با باس 1600 داری   تضعیف میکنی !  دلیل این کار چیه ؟  وقتی هنوز خریدی صورت نگرفته ؟

اگه  رم خریده بود شاید میشد گزینه  شما رو مد نظر قرار داد .

همه دنبال اینن حتی با اوور فرکانس رو ببرن بالا شما میگی بیاد پایین

لینک به دیدگاه

سلام یک سوال برایم پیش آمده اگر روی یک سیستم که دو رم یکسان در تایمینگ و باس و مدل یکسان که دوال هستند رم سومی را از برندی دیگری نصب کنی با باس بیشتر یا کمتر وبا گیگ یکسان یا بیشتر یا کمتر آیا خاصیت دوال باقی می ماند یا نه؟وآیا سیستم دچار مشکل می شود ؟و چه برند رمی با برند های دیگر هم خوانی بیشتری دارند و کمتر دچار مشکل می شوند

ویرایش شده توسط menwomen
لینک به دیدگاه

سلام یک سوال برایم پیش آمده اگر روی یک سیستم که دو رم یکسان در تایمینگ و باس و مدل یکسان که دوال هستند رم سومی را از برندی دیگری نصب کنی با باس بیشتر یا کمتر وبا گیگ یکسان یا بیشتر یا کمتر آیا خاصیت دوال باقی می ماند یا نه؟وآیا سیستم دچار مشکل می شود ؟و چه برند رمی با برند های دیگر هم خوانی بیشتری دارند و کمتر دچار مشکل می شوند

سلام

در حالت کلی با فرض قرار دادن درست رم ها در اسلات  ها

برای رم های هم ظرفیت اگر تعداد رم ها زوج باشد دوال و اگر فرد باشد تک می باشد(رویه سوکت های 1155 1156 1150 AM2 AM3)

اگر ظرفیت رم های کانال ها متفاوت و غیر متقارن باشد باز به صورت تک کانال کار میکنه(مثلا سه تا دو گیگ و یه چهارگیگ)(ولی میشه دو تا دو گیگ و دوتا چهار گیگ رو دوال قرار داد)

برای فرکانس و تایمینگ متفاوت

همه رم ها روی  فرکانس کمتر و در عین حال روی  تایمینگ بالاتر کار میکنن که همین عامل باعث میشه بعضی وقت ها رم های متفاوت کنار هم کار نکنن

ولتاژ کاری رم ها هم در صورتی که یکسان نباشه،ولتاژ روی ولتاژ کمتر قرار می گیره که خودش میتونه باعث ناپایداری سیستم بشه

همه حالت ها تو این قوانین کلی قرار میگیرن

ویرایش شده توسط xboyiut
لینک به دیدگاه

قاعدتا باید بهم بخوره دوال چنل. چون رم جدبد با اون رم ها هماهنگ نیست و حتی ممکن تو عملکرد هم تاثیر بزاره 

مثلا دوال چنل از یه معماری با قابلیت دریافت و ارسال 2 برابر کار میکنه و اون یکی با دریافت و ارسال کمتر و این موضوع احتمالا تو پردازش تاثیر میزاره 

ولی بنظرم مین حرفه ای این قضیه رو نداشته باشه  بازم اساتید میان راهنمایی میکنن

رم  با چیپهای الپیدا با اکثر رمها هماهنگ میشن  برند هم من الکسیر رو آچار فرانسه میدونم  که با هر چی هماهنگ میشه 

لینک به دیدگاه

فرکانس و تایمینگ یکی باشن خیلی احتمالش کمه که مشکلی پیش بیاد

لینک به دیدگاه

قاعدتا باید بهم بخوره دوال چنل. چون رم جدبد با اون رم ها هماهنگ نیست و حتی ممکن تو عملکرد هم تاثیر بزاره 

مثلا دوال چنل از یه معماری با قابلیت دریافت و ارسال 2 برابر کار میکنه و اون یکی با دریافت و ارسال کمتر و این موضوع احتمالا تو پردازش تاثیر میزاره 

ولی بنظرم مین حرفه ای این قضیه رو نداشته باشه  بازم اساتید میان راهنمایی میکنن

رم  با چیپهای الپیدا با اکثر رمها هماهنگ میشن  برند هم من الکسیر رو آچار فرانسه میدونم  که با هر چی هماهنگ میشه 

ممنون از راهنمایی تون

الان با توجه به مطالبی که گفتین من می تونم رمی با مشخصات ( از نظر باس و تایمینگ و برند) رم های قبلی ولی با حجم بیشتر رو سیستم نصب کنم؟

اگر باس یکسان ولی تایمینگ متفاوت داشته باشند چطور؟

اینکه fsb یه cpu رو 1600 باشه ولی رم ها رو 2400 باشند رو عملکرد سیستم تاثیر می گذاره یا عملکرد رم ها تفاوتی با حالتی که فرکانس رم ها 1600 باشند نداره؟

لینک به دیدگاه

بعید میدونم با باس یکسان و حجم یکسان  از یه برند مشکلی پیش بیاد

رم  فقط با سیپیو در ارتباط نیست  با هارد گرافیک  یا اس اس دی و هر وسیله دیگه داخل کیس در ارتباط هست

پس سرعت بالای رم به درد همه قطعات میخوره البته دقت کنید که این رابطه سرعت با حجم بالا ارتباط مستقیم داره

یعنی رم با حجم پایین سرعت بالا رو زیر سوال میبره  و بر عکس  حجم بالا ولی سرعت پایین بازم یه جور افت سرعت داره

دیدید بعضیا میرن 2 گیگ رم اضافه میکنن ولی احساس رضایت از این ارتقاء ندارن  دلیلش همین عدم توجه به سرعت انتقال دیتا بین سخت افزارها میباشد

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...