رفتن به مطلب

مصاحبه :واکنش AMD به کارت های مبتنی بر معماری Maxwell انویدیا

Recommended Posts

• کاربر ویژه

6851_18_interview_with_amd_s_roy_taylor_

انویدیا ماه گذشته پردازنده های گرافیکی مبتنی بر نسل دوم معماری مکسول خود(GeForce GTX 980 و GTX 970) را روانه بازار کرده و موفقیت بسیار خوبی هم به دست آورده است ،در آن سو خیلی ها منتظر واکنش متقابل AMD  هستند و می پرسند این کمپانی چه نظری در این باره دارد؟ما مصاحبه ای را با آقای Roy Taylor معاون فروش جهانی کمپانی AMD انجام داده ایم و شما را به خواندن این گفتگوی جالب دعوت می کنیم.

چند چیز که می خواستم از آقای رُی بپرسم؛آیا کاهش قیمت شدید کارت های حرفه ای Radeon واکنشی است به کارت های جدید انویدیا و آیا در آینده بازهم شاهد کاهش قیمت خواهیم بود.

6851_1_interview_with_amd_s_roy_taylor_r

سوال ما:با کاهش قیمت اخیر کارت های سری Radeon R9،این کار چگونه موقعیت AMD را نسبت به کارت های سری 900 انویدیا بهتر می کند؟

پاسخ آقای رُی : مهم است که تاکید کنم قیمت های جدید که در فروشگاه های آنلاین شاهد آن هستیم از طرح های تشویقی و تبلیغاتی شرکایمان ناشی می شود و AMD هیچ تغییر قیمتی را به صورت رسمی اعمال نکرده است.اگر نگاهی بیندازیم بر قیمت های فعلی،شما می توانید یک کارت Radeon R9 290X که باس 512 بیتی دارد با قیمتی که از 369 دلار شروع می شود تهیه کنید،همچنین قیمت کارت R9 290 از 299 دلار شروع می شود.برای هرکسی که با آینده نگری خرید می کند،باس 512 بیتی،منتل و سازگاری با DX 12 بسیار ارزشمند است.

سوال: آیا می توان انتظار کاهش قیمت بیشتری را برای سری Radeon R9 در تعطیلات سال نو میلادی داشت؟

پاسخ:با توجه به قیمت های جدید R9 285 با 259 دلار و R9 280 با 209 دلار،برای من سخت است  که ارزان تر از این را تصور کنم.خوانندگان این گفتگو باید نگاهی بیندازند بر آخرین بنچمارک ها و پی ببرند که این کارت ها  چقدر عملکرد خوبی ارائه کرده اند.

سوال: واکنش فروشندگان و مصرف کنندگان به کاهش قیمت ها چگونه بوده ؟

پاسخ:واکنش حیرت انگیزی بوده و مصرف کنندگان به وضوح ارزش کارت های دارای باس 512 بیتی را آن هم با قیمتی کاملا رقابتی درک کرده اند.ما در شبکه های اجتماعی با کاربرانی روبرو هستیم که آشکارا نسبت به قیمت های جدید ما را مورد ستایش قرار داده اند.

سوال :آیا این درست است که قیمت ها را شرکایتان کاهش داده اند و اصولا چرا خود AMD این کار را نکرده است؟ واضحتر بگویم این AMD است که قیمت ها را کاهش داده و یا شرکای شما؟

پاسخ: ما با هر یک از شرکایمان دوست و همکار هستیم و در مورد تغییرات اخیر هم کاملا از  نزدیک با آنها در ارتباط و همکاری  بوده ایم.چه کاهش قیمت ها از سوی ما و یا آنها باشد،بخشی از یک تلاش گروهی است.

سوال: چه وقت میتوان اطلاعات بیشتری از سری Radeon R9 300 به ویژه R9 390X به دست آورد؟

پاسخ:متاسفانه در حال حاضر من نمی توانم در مورد آینده و محصولاتی که معرفی نشده اند ابراز نظر کنم.

سوال:آیا  علاوه بر عملکرد بالا،R9 390X در زمینه بهره وری انرژی و تولید حرارت از GeForce GTX 980 برتر خواهد بود؟

پاسخ:متاسفانه در حال حاضر من نمی توانم در مورد آینده و محصولاتی که معرفی نشده اند ابراز نظر کنم.

سوال : آیا AMD همانگونه که در ساخت بازی  Battlefield 4 مشارکت تنگاتنگی با DICE داشت،در ساخت Battlefield 5 هم با این توسعه دهنده همکاری می کند؟

پاسخ :من نمی توانم در مورد پروژه های آینده ابراز نظر کنم و ممکن استDICE بدون مشورت با AMD به کار خود ادامه دهد اما لازم به ذکر است که DICE شریکی استراتژیک برای AMD است و به طور قطع ما مایلیم که به همکاری خود با آن ادامه دهیم.همانطور که می دانید DICE توسعه دهنده موتور بازی بسیار موفق Frostbite  است و در بسیاری از بازی های امروز و آینده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

منبع: tweaktown

برگردان فارسی: خبات کریمی

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

:laughing:میدونی چیه ؟

من نمیتونم ابراز نظر کنم هاها

لینک به دیدگاه

اىن که نمىتونه از اىنده بگه مىتونه ناشى از اىن باشه که چىزى واسه گفتن نداره

اما احتمال بىشتر اىنکه اى ام دى داره براى ىک شوک جدى به انوىدىا اماده مىشه !!!

اىن رو همه مىدونن که اى ام دى خداى نواورى مخصوصا توى گرافىکه و اىن سکوت و دور دادن به انوىدىا براى فروش ۹۷۰ و ۹۸۰ مىتونه دلىلش اىن باشه که انقدر از کار خودش خاطرش اسودس که گذاشته انوىدىا ىه مدتى براى خودش بچرخه تا سر فرصت با عرضه ىک فناورى جدىد حسابش رو با انوىدىا صاف کنه.

دوستان چه نظرى دارن مدتىه که خبر درستى از اى ام دى نمىاد !!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

AMD همیشه رازهاش رو تا آخرین لحظه پنهان نگه میداره، برعکس انویدیا...

کمتر میبینیم که اطلاعاتی در مورد سخت افزار AMD تا موقع ارائه آنها درز کنه...

انتظار بیشتر از این هم نمیرفت که نمیتونه چیزی بگه...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اىن که نمىتونه از اىنده بگه مىتونه ناشى از اىن باشه که چىزى واسه گفتن نداره

اما احتمال بىشتر اىنکه اى ام دى داره براى ىک شوک جدى به انوىدىا اماده مىشه !!!

اىن رو همه مىدونن که اى ام دى خداى نواورى مخصوصا توى گرافىکه و اىن سکوت و دور دادن به انوىدىا براى فروش ۹۷۰ و ۹۸۰ مىتونه دلىلش اىن باشه که انقدر از کار خودش خاطرش اسودس که گذاشته انوىدىا ىه مدتى براى خودش بچرخه تا سر فرصت با عرضه ىک فناورى جدىد حسابش رو با انوىدىا صاف کنه.

دوستان چه نظرى دارن مدتىه که خبر درستى از اى ام دى نمىاد !!!

ببخشید چرا هیچ کدوم از نوشته های شما بالا نقطه ندارن؟؟امن بیشتر به این موضوع علاقه مند شدم تا موضع اصلی ؟! :wacko: :-?

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

حالا یکی تو دنیا پیدا شده قیمت هاشو آورده پایین بازم حسود پیدا شده و رفته بشه گیر داده که چرا ارزون کردی

عجب !

لینک به دیدگاه

ببخشید چرا هیچ کدوم از نوشته های شما بالا نقطه ندارن؟؟امن بیشتر به این موضوع علاقه مند شدم تا موضع اصلی ؟! :wacko: :-?

راستش چون با گوشى مىام اىن شکلىه .

حرف ى وسط کلمه بدون نقطه مىشه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...