رفتن به مطلب

مشکلی عجیب در sapphire r9 290

Naser esmailpor
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان چند وقتیه کارت گرافیکم ضعیفتر شده نمیدونم چی شد ولی مطمعنم از وقتی این کاتالیست جدید رو نصب کردم شروع شد  دمای کارت من از 75 بیشتر نمیشد ولی بعد از نصب اون دما به 93رسید وکلا تو همه بازیها 10فریم از دفعه قبل کمتر شد هر کاری میکنم درست نمیشه

لطفا راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز شما بطور عادی با این گرافیک اگه سرعت فنش رو تنظیم نکنی به همچین دمایی میرسی...

بهتر هستش که سرعت فن گرافیک رو با استفاده از برنامه ای مثل Sapphire Trixx (که ساده ترین هستش) و یا MSI AfterBurner تنظیم کنید که دماش اونقدر بالا نره...

لینک به دیدگاه

هر دوی اون نرم افزارها الان نصبه ولی مشکل از فن نیست چون دور فن رو کنترل میکنم

لینک به دیدگاه

دمای کارت فقط یه دفه بالا رفت دیگه نمیره ولی دماش توی لود از 74که قبلا بود الان 79-80هست 

مثلا من توی بازی cod aw با   4xsuper sampelingبین 60-70 فریم میگرفتم الان بین 50-60 میگیرم

تو فار کرای هم همین طور

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میگن که درایور جدید افزایش کارکرد روی بیشتر بازی ها نداشته (بجز موارد خاص) بلکه کاهش کارکرد هم داشته(درصد خیلی پایین) ولی این چیزی که شما میگی مشکلش فقط میتونه افزایش دما باشه...

درضمن تاپیکتون رو در جای اشتباهی زدید...

لینک به دیدگاه

اخه مشکل اینه که من اون کتالیستو پاک کردم وکاتالیست قدیمی رو نصب کردم بازم درست نشد این قضیه بدجور اعصابمو ریخته به هم

فک کنم قضیه از اون جایی شروع شد که من روزولیشنو رو 4kگذاشتم بابای کارتمو در اورد یا یه مشکل دیگه نمیدونم

لینک به دیدگاه

اگه مشکلی نداره براتون ویندوز جدید و کاتالیست قبل از اومگا رو نصب کنید

واقعا اومگا فقط برای AC U تاثیر زیادی داشت همین

مثلا رایز 10 فریم کمتر شده بود

لینک به دیدگاه

والا این کار هم کردم  ولی  درست نشد .دما 6درجه بیشتر شده راستی یه 3d mark هم گرفتم امتیازش از 14000اومده به 12000

دوستان فکر میکنید کارت با اون افزایش دمای ناگهانی که رسید به 93 طوریش شده یا ممکنه مشکل ازجای دیگه هم باشه

لینک به دیدگاه

اخه این مدل 290نباید دماش از 75 بیشتر بشه توی همه سایتها این موضوع رو فهمیدم

لینک به دیدگاه

دوستانی که کار مدل sappihre tri-x r9 290دارن حداکثر دمایی که تا حالا دیدین چقدر بوده ؟

لینک به دیدگاه

79 درجه

ببخشید میشه بگید شما تو بازی cod aw 4x ssچقدر فریم میگیرید اگه بازیش کردی

یا فار کرای با نهایت تنظیمات  چون این دو بازی رو سیستم من نصبه

لینک به دیدگاه

والا خیلی وقته خودم رو درگیر نمایش فریم تو صحنه بازی نمیکنم

چون کاملا از خود بازی جا میمونم و دست اخر نمیفهمم خود بازی چی شد

ولی هر 2 عنوان با فریم بسیار مطلوب اجرا میشن

فقط تو فارکرای موقع رانندگی لگ دارم که خیلی رو مخه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

حداکثر دمای دیده شده در بازی کرایسیس بود که به 76درجه رسید.

در فارکرای هم رو نهایت تنظیمات 60فریم ثابت و دما هم 66 درجه.

لینک به دیدگاه

من 290 معمولی داشتم و با برنامه افتر برنر با ابلاترین تنظیمات توی کال آف آخری دماش از 75 بیشتر نشده

کارتم عالی بود :cool:

لینک به دیدگاه

من قبلا تو فارکرای تو نهایت تنظیمات 40فریم میگرفتم الان رسیده به 28 -30واقعا اعصابمو به هم ریخته ~x(

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگر با تعویض ویندوز و نصب درایو سالم قدیمی باز هم مشکل هست بهتره اگر کارت هنوز گارانتی داره کارت رو ببرید گارانتی! کارت شما نو بود یا از این دسته دوم های ماین شده بود؟

پاور شما چند وات بود؟ مدلش چی بود؟اچند سال کار کرده بود؟

اینکه شما بازی رو با رزولوشن 4K اجرا کردید باعث شد مصرف کارت گرافیک روی حداکثر قرار بگیره و از 120یا 150 وات لحظاتی و در بعضی فریم های سنگین حتی به نزدیک 300 وات هم  برسه!!

ویرایش شده توسط nasir1367
لینک به دیدگاه

دوستان کولر هست برای رفرنسr290که استفاده کنیم؟

راهنمایی کنید ممنون میشم؟؟

ویرایش شده توسط BABAKXZ
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من قبلا تو فارکرای تو نهایت تنظیمات 40فریم میگرفتم الان رسیده به 28 -30واقعا اعصابمو به هم ریخته ~x(

عزیز لطف کن مدل ما بقی قطعاتتون رو بگین ، شاید مشکل از اونا باشه.

لینک به دیدگاه

دوستان چند وقتیه کارت گرافیکم ضعیفتر شده نمیدونم چی شد ولی مطمعنم از وقتی این کاتالیست جدید رو نصب کردم شروع شد  دمای کارت من از 75 بیشتر نمیشد ولی بعد از نصب اون دما به 93رسید وکلا تو همه بازیها 10فریم از دفعه قبل کمتر شد هر کاری میکنم درست نمیشه

لطفا راهنمایی کنید

کاتالیست کامل با برنامه پاک کنید همون قبلی بریزید ببینید درست میشه یا نه

لینک به دیدگاه

سلام بنده یه بار رو ی یه گرافیک مشکل داشتم در کمال ناباوری با باز کردن کارت و بستن مجدد مشکل برطرف شد !

به شما هم پیشنهاد این کار رو میدم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این حرف ها فایده ای نداره. اول باید یه تصویر از حالت لود و همراه با قسمت سنسور های GPU-Z بذارید تا دوستان بتونن بهتر مشکل رو ریشه یابی بکنن و راهنماییتون کنن. مشکل ممکنه از خیلی چیز ها باشه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگر با تعویض ویندوز و نصب درایو سالم قدیمی باز هم مشکل هست بهتره اگر کارت هنوز گارانتی داره کارت رو ببرید گارانتی! کارت شما نو بود یا از این دسته دوم های ماین شده بود؟

پاور شما چند وات بود؟ مدلش چی بود؟اچند سال کار کرده بود؟

اینکه شما بازی رو با رزولوشن 4K اجرا کردید باعث شد مصرف کارت گرافیک روی حداکثر قرار بگیره و از 120یا 150 وات لحظاتی و در بعضی فریم های سنگین حتی به نزدیک 300 وات هم  برسه!!

نه دوست عزیز کارت ماین شده نیست  پاور هم نو گرفتم green 750 zs که واسه این کارت کافیه  فقط نمیدونم چرا ثباط فریم ندارم گاهی وقتها فریم از 70 به 30 میرسه کلا بی ثبات شده 

لینک به دیدگاه

post-18180-0-78415400-1418751133_thumb.gifpost-18180-0-02262300-1418751157_thumb.gifدوستان اینم دوتا عکس از gpu-z در حالت فول لود ببینی با مشخصات کارت های شما هم خوانی داره؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...