رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید خنک کننده‌ی مایع

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

دوستان از بین چند خنک کننده ی زیر کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

میخوام قیمت و کارایی در بهترین حالت خودش باشه و زیاد پول برند ندم.

مثلا H60 با 120K اندازه ی 86 تومن اختلاف کارایی بیشتری داره؟

MAELSTROM 120K

MAELSTROM 120

Corsair H60

این خنک کننده ها توی X6 راحت جا میشه؟

چون احساس میکنم فاصله ی دیواره ی پشتی کیس تا روی بلاک CPU خیلی کمه فکر کنم تا وسط بلاک حدود 6 سانت باشه، اگه سه سانت رادیاتو باشه و دو سانت فن تا روی بلاک میاد.

لینک به دیدگاه

بهترین اینها MAELSTROM 120 هست . H60 ارزش نداره و در واقع پول برند رو داره میگیره .

مشکلی بابت نصبش نیست . میتونی فن پشت رو برداری و رادیاتور و فن اون رو بذاری جاش و یا اینکه همونطوری بذاری . احتمالا جا میخوره و مشکلی پیش نمیاد . فن پشت رو اگر برداشتی میتونی جای دیگه استفاده کنی .روی در و یا کف کیس .

لینک به دیدگاه

بهترین اینها MAELSTROM 120 هست . H60 ارزش نداره و در واقع پول برند رو داره میگیره .

مشکلی بابت نصبش نیست . میتونی فن پشت رو برداری و رادیاتور و فن اون رو بذاری جاش و یا اینکه همونطوری بذاری . احتمالا جا میخوره و مشکلی پیش نمیاد . فن پشت رو اگر برداشتی میتونی جای دیگه استفاده کنی .روی در و یا کف کیس .

ممنون، یه سوال دیگه هم برام پیش اومد.

روی سیستم من AlSuite مادربرد نصبه که سرعت فن CPU رو تنظیم میکنه در نتیجه ولتاژ کمو زیاد میشه، حالا اگه من پمپ رو به جای فن CPU وصل کنم بهترین کار چیه که تنظیم کنم پمپ با حداکثر توانش کار کنه؟

اصلا لازمه به همچین چیزی اهمیت بدم؟

لینک به دیدگاه

up

ممنون بابت آپ :دی

منم هنوز جوابم رو به طور کامل نگرفتم، ولی توی چنتا سایت خارجی نوشته بودن که مهم نیست و وقتی که دمای سی پی یو زیاد میشه پمپ سریعتر کار میکنه و مشکلی هم براش پی نمیاد.

Sent from my HTC One using Tapatalk

لینک به دیدگاه

معمولا پمپهای اینها سرعتشون یا به صورت اتوماتیک تنظیم میشه و یا اینکه ثابت هستش . بستگی به مدل پمپش داره . تو کولرهای مختلف فرق دارن . منتها شما میتونید سرعت فن روی رادیاتور رو تنظیم کنی . اگر فن اضافه در سمت مخالف رادیاتور هم بذاری که خیلی تاثیرش بیشتر میشه .

لینک به دیدگاه

معمولا پمپهای اینها سرعتشون یا به صورت اتوماتیک تنظیم میشه و یا اینکه ثابت هستش . بستگی به مدل پمپش داره . تو کولرهای مختلف فرق دارن . منتها شما میتونید سرعت فن روی رادیاتور رو تنظیم کنی . اگر فن اضافه در سمت مخالف رادیاتور هم بذاری که خیلی تاثیرش بیشتر میشه .

ممنون. در مورد همین کولر پمپش به چه صورت هست؟ اطلاع دارید که با کمو زیاد شدن ولتاژ براش مشکلی پیش میاد یا نه؟

لینک به دیدگاه

ممنون. در مورد همین کولر پمپش به چه صورت هست؟ اطلاع دارید که با کمو زیاد شدن ولتاژ براش مشکلی پیش میاد یا نه؟

این موضوع برای من هم سوال هست؟؟؟

لینک به دیدگاه

اطلاعی ندارم . ولی با توجه به قیمتش ، احتمالا دور ثابت داره پمپش . یعنی روی دور حداکثر کار میکنه . البته مطمئن نیستم در این مورد . کسانی که استفاده کردن بهتر میدونن . در مورد 2 تا کولر که یکی از دوستانم استفاده کرده و توضیح داده اطلاع دارم یکی کورسیر H100 که دورش به صورت دستی تو سه حالت کم ، متوسط و زیاد تنظیم میشد و یکی کولر مستر 280L که به صورت خودکار تنظیم میشه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...