رفتن به مطلب

Recommended Posts

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت  کاربران لیون @};- 

در مورده خرید مانیتور 3d  از کاربرانیکه تو لیون هستند وچه به صورت حرفه ای (بازی وفیلم 3d) دنبال میکنند وخبره اینکار هستند و چه افراده اماتوری که  تو یکی از شاخه هاش سررشته دارند  با توجه به نیاز و مقتضیات من ازشون  مشورت وراهنمایی میخوام

کارته گرافیک من ati  و میخوام بازیهارو 3d انجام بدم البته نه همشون

و پوله کافی برایه اینکه یه تلویزون جدا  برایه تماشایه فیلمهایه 3d جدا بدم ندارم و میخوام با همین مانیتور فیلم 3d هم ببینم

و سیستمم قوی نیست که بتونم برایه مشاهده  فیلمهایه 3d تو تلویزون هایه 3d اکتیو و یا مانیتورهایه با تکنولوِِژی اکتیو تو هر بازی 120 فریم بگیرم اونم تو بازی هایه امروزی که هیچی *dry#  دیگه   %-(  که بتونم 3d بازی کنم

من با توجه به سرچها و تحقیقاتیکه از افراده خبره بیرون از فرم انجام دادم بهترین گزینه ای که به من معرفی شد و با مقتضیات خودم هم جور در اومد و با تمامه مشکلاتیکه این مانیتور داره نظره خودم هم رویه اون هست

LG D2342P 3D Monitor LED

post-15833-0-39324700-1418937072_thumb.jpg

1- میخواستم نظره افرادیکه با این مانیتور کار کردن ودر حاله حاظر با این مانیتور کار میکنند  رو بدونم و بدونم که قابله تحمل هست یا اشکالاتش بیشز حده

2-نظره افراده حرفه ای و اینکه بین این سه گزینه ویا  اینکه اگر خودشون نظری راجبه خرید مانیتوره 3d دارن به ما وبچه هایه لیون منتقل کنند که ما هم استفاده کنیم

post-15833-0-39324700-1418937072_thumb.jpg

post-15833-0-59565200-1418937151_thumb.jpg

post-15833-0-22308000-1418937185_thumb.jpg

3-البته در مورده مانیتور ایسوس متاصفانه باید کارته گرافیکمو عوض کنم

ممنون میشم اطلاعاتتون رو در اختیارمون قرار بدید

لینک به دیدگاه

من خودم همین ماه قبل مورد سوم asus رو از همین سایت لیون  از آقای سعیدی خریدم

خیلی مانیتور شیک و طراحی زیبا و دلنشینی داره

کیفیت رنگ هم که عالی و پاسخدهی 2ms هم داره

البته شما فرمودین که گرافیکتون AMD هست پس راهی جز انتخاب همون گزینه مد نظرتون نیست

از آقای سعیدی برای راه اندازی 3d سوال کردم که پاسخش این بود

برای استفاده از قابلیت 3D  مانیتور به دو تا چیز نیاز دارید

1- کارت گرافیک انویدا با قابلیت 3D ساپورت

2- کیت انویدیا 3D شامل عینک و سایر لوازم

بعد از اتصال عینک به سیستم و انجام دادن تنظیمات اولیه اون، توی بازی های ساپورت شده می تونید از قابلیت تری دی استفاده کنید

لینک به دیدگاه

سلام . اين مانيتور تو اين رنج قيمت خوبه، نزديك يك سال دارمش. عينك باهاش است و همين تور نرم افزار تنظيمات كه بهتره جديدش رو دانلود كني , ببين در انتخاب مانيتور brighness مهمه بالاي 300 به بعد كه اين مانيترر زير 300 زمان پاسخ دهي هم خيلي سري نيست ولي قابل قبول ، حق انتخاب زيادي نداري براي 3d .

بهترين مدل هم كه asus rog 3d است كه اينجا 3ميليون است.

در رابطه با كارت گرافيك هم nvidia پيشتازه ولي amd readeon هم تكنولوژي HD3D داره كه فكر كنم بتوني باهاش گيم و فيلم 3d رو انجام بدي كه خوب تحقيق بيشتري انجام بده.

لینک به دیدگاه

قديم براي مانيتور كيت nvidia گرفته ميشد كه اول vision بود كه مشكلات داشت بعد vision 2 امد كه بهتر و قوي تر شد الان ولي اين مدل lg خودش عينك داره و ديگه لازم نيست كيت بخري.

لینک به دیدگاه

با iz3d به كمكش واگه amd radeon شما از سري 5000 به بعد باشه كه اگه جديد تر بهتر ميتوني بازيهاي 3d رو با vga خودت انجام بدي بدون مشكل.

ویرایش شده توسط zargar
لینک به دیدگاه

و اخرين خبر خوب براي شما با lg d2342p و amd radeon خودت اگه سري5000 به بعد باشي راحت 3d اجرا ميشه

http://support.amd.com/en-us/recommended/hd3d-displays

لینک به دیدگاه

lممنون از راهنماییتون  نمیدونم چرا میخوام ازتون تشکر کنم لیون این خطارو میده :(

post-15833-0-57898800-1418979599_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

در مورده کارته گرافیکم  مدل کارته گرافیکم اینه  http://www.asus.com/Graphics_Cards/HD7950DC2T3GD5V2/

که خیلی خنکه و خیلی ازش راضیم ولی میخوام چند مدت دیگه بفروشم

لینک به دیدگاه

مساله ای که هست در مورده خریده مانیتوره 3d و حالا نمیدونم این قضیه فقط برا منه یا  برایه همه این مساله وجود داره مبهم بودنه این قضیست به عنوانه مثال در 3 تا مانیتوری که معرفی شد 3 تا تکنولوژی متفاوت وجود داره که من حداقل از مانیتوره دوم  هرچه قدر هم تحقیق کردم ومتوجه شدم که موتور   3D HyperReal  باز هم ابهاماتم برطرف نشد *dry# و مسله جالب تر این گپ بین تکنولوژیهاست و خیلی جالب شده این قضیه  برا من ویه سری از مسائلو مبهم کرده

1 انویدا که مشخصه  باید یه هزینه گزاف به خصوص برا ورژن2 بپردازی برا  کیت انویدا ---حالا مسئله ای که پیش میاد جالبه البته من تجربه ندارم و از دوستانیکه  دارن با این سیستم 3d کار میکنند میخوام که مارو کمک کنند

*مانیتورهایه ایسوس که کیفیت تریدیشون خوبه فقط از انویدا پشتیبانی میکنند پس ای ام دی چی ؟

*تکنولوژی انویدا در اصل همون استفاده از اکتیو شاتره حالا به حالت خاصه خودش که این طور که میگن باعث سردرد میشه و استفاده حدوده 1 تا 2 ساعت ازش مقدور نیست

*بازیهایی که توصط  کیت انویدا پشتیبانی میشوند برایه 3d همون بازیهایین که پشتیلانی شده توسط خوده کارتن وبازیهایی که amd میزنه توسط کیت انویدیا پشتیبانی نمیشه و تا اونجایی که من میدونم تعداد بازیهایی که توسط کیت انویدا پشتیبانی میشه از

TriDef 3D  و به کل amd کمتره

2- اما تکنولوژی مبهم amd برایه 3d یا همون AMD HD3D که خیلی جالبه و خودم به عینه دیدمش

* AMD HD3D  در اصل همون طور که خوده شرکت amd میگه پیشرفته تر از  انویدا عمل میکنه و مثل فیلمهایه 3d نیازمند  به تکنولوژی خاصی برایه مشاهده 3d نیستید و امکانه استفده در هر دو حالت  اکتیو و پسیو رو دارید و گواه این حرفه منم لینکه خوده سایته amd و پشتیبانی از مانیتورهایه 3d

*نرم افزار Trifdef3d تمامه بازیهایی که قابلیت 3dشدن رو داشته باشه 3d میکنه حالا چه با انویدا ساپرت شده باشن و چه با ای ام دی

*و جالب در مورده 3d کارتهایه ای ام دی اینکه در بازیهایه مثل نازی زامبی2  که  توسط ای ام دی ساپرت شده فقط کافیه که پنل تلویزون یا مانیتوره شما 3d باشه چه پسیو وچه اکتیو اون موقع 3d نشون میده و این گزینه تو بازی هست (*)

حالا دوتا سوال پیش میاد واونم اینکه

** amd برایه چی از نرم افزاره TRidef 3d استفاده میکنه برایه اینکه بازیهایی که توسط خودش پشتیبانی نشدرو پوشش بده یا دلیله دیگه ای داره و اگر اینطور باشه میشه گفت واقغن ای ام دی سرتره

*** و سواله دوم ومهم اینکه تولید مانیتورهایه اولی و دومی قطع شده و اینهاییکه توبازر هست اخریاشه من حتی مانیتور LG D2342P 3D Monitor LED  رو هم که پرسیدم گفتن بهم که تا اخر 2014 تولید میشه  پس چه اتفاقی این وصط میوفته یعنی کساییکه کارته گرافیکشون AMD حتمن باید برن تلویزون 3D بخرن تا 3D بازی کنند ؟؟؟؟؟؟ :wacko:

ویرایش شده توسط mohamad2014
لینک به دیدگاه

من خودم همین ماه قبل مورد سوم asus رو از همین سایت لیون  از آقای سعیدی خریدم

خیلی مانیتور شیک و طراحی زیبا و دلنشینی داره

کیفیت رنگ هم که عالی و پاسخدهی 2ms هم داره

البته شما فرمودین که گرافیکتون AMD هست پس راهی جز انتخاب همون گزینه مد نظرتون نیست

از آقای سعیدی برای راه اندازی 3d سوال کردم که پاسخش این بود

برای استفاده از قابلیت 3D  مانیتور به دو تا چیز نیاز دارید

1- کارت گرافیک انویدا با قابلیت 3D ساپورت

2- کیت انویدیا 3D شامل عینک و سایر لوازم

بعد از اتصال عینک به سیستم و انجام دادن تنظیمات اولیه اون، توی بازی های ساپورت شده می تونید از قابلیت تری دی استفاده کنید

شما میتونید فیلمهایه 3d ساید بای ساید اصلی یا همون بلوری رو تو مانیتورتون مشاهده کنید اگر میتونید چگونه؟

چون در تلویزون هایه 3d گزینه 3d تلویزون رو میزنید و2 تصویر یکی مشن و 3d نمایش میدن اما در مانیتورهایه 3d  فیلمهایه ساید بای ساید چه سرنوشتی دارن و چگونه میشه فیلمارو 3d  دید ؟

لینک به دیدگاه

سلام . اين مانيتور تو اين رنج قيمت خوبه، نزديك يك سال دارمش. عينك باهاش است و همين تور نرم افزار تنظيمات كه بهتره جديدش رو دانلود كني , ببين در انتخاب مانيتور brighness مهمه بالاي 300 به بعد كه اين مانيترر زير 300 زمان پاسخ دهي هم خيلي سري نيست ولي قابل قبول ، حق انتخاب زيادي نداري براي 3d .

بهترين مدل هم كهasus rog 3d   است كه اينجا 3ميليون است.

در رابطه با كارت گرافيك هم nvidia پيشتازه ولي amd readeon هم تكنولوژي HD3D داره كه فكر كنم بتوني باهاش گيم و فيلم 3d رو انجام بدي كه خوب تحقيق بيشتري انجام بده.

در مورده این مانیتور asus rog 3d تعجبم اینکه این مانیتور توسط نرم افزار

TriDef 3D

پشتیبانی نشده و الا اگر 4 میلیون هم بود ارزش خرید داشت در اون صورت هم از انویدیا پشتیبانی میکرد هم ازAMD حالا نمیدونم دلیله اینکه مانیتورهایه ایسوس فقط از انویدیا پشتیبانی میکنند چیه  :-?  در صورتیکه اگر از جفت کارتها پشتیبانی میکرد قطعن فروش بهتری داشت

در این یه مورد باید مدیره بخش توسعه و فناوری ایسوس بیاد مهمونه فرم بشه به ما جواب بده =))

لینک به دیدگاه

ok , جمع بندي اينكه رقابت و هر كسي دنبال راه خودش و رقابت به همون دليل كه nvidia physix امد وعالي بود وانحصاري حالا هم اگه خواستي با amd كار 3d انجام بعدي مشخص چه مانيتورهاي و اگه هم nvidia چه مانيتورهايي كه البته nvidia اسونتر ولي amd هم همچنان مشكلي نداره.

بهر حال ترفداران amd كه نبايد مجبور بشند برند سمت nvidia بايد هميشه راهي باشه.

لینک به دیدگاه

کسه دیگه ای تو زمینه 3d تخصص نداره :big hug:

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

اگر در این زمینه کسی اطلاعات  مفیدی داره در اختیاره بقیه بچه هایه لیون قرار بده لطفن ممنون :)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...