رفتن به مطلب

کدام مینبرد برای کراس فایر2تاR9-290بهتر است راهنمایی کنید

اشتراک گذاری

Recommended Posts

به نام الله

دوستان راهنمایی کنید میخوام یک میبردبخرم برای گیم و دوتا کارت R9-290دارم برایکراس فایرموندیم کدام را انتخاب کنیم 

بودجه700تومن

ویرایش شده توسط BABAKXZ
لینک به دیدگاه

سلام. اگه کاربری شما گیم است بهتره مادربورد msi - gaming 3 رو بگیری چون هم دارای کارت صدای داخلی هست و هم دارای پورت killer-e2200 هست برای بازی های انلاین. این نظر منه و شما می توانید نظر دیگران را هم بگیرید برای راهنمایی بیشتر.

ویرایش شده توسط BLACK SKIPPER
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز

هر دو مادربرد از پیکربندی چندگانه کارت گرافیک پشتیبانی میکنن اما مدل دوم به صورت اختصاصی به همین منظور طراحی شده و از دیدگاه من برای اورکلاکینگ مناسبتره اما در زمینه گیمینگ مدل دوم بدون شک امکانات بیشتری داره.-فقط یه نکته،اینکه مدلش sli هست به این معنی نیست که از کراس فایر پشتیبانی نمیکنه

موفق باشی @};-

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

سلام . از اين 3 مدل فقط مدل اولي military class نيست و 2 مدل بعدي دوام بالاتري دارند كه شما هم ميخواي sli كني بهتره ولي اگه ميتوني صبر كن پولت بيشتر بشه main بهتري بخري واگر هم عجله داري كه البته دشمن خريد كردن msi karit خوبه.

لینک به دیدگاه

سلام . از اين 3 مدل فقط مدل اولي military class نيست و 2 مدل بعدي دوام بالاتري دارند كه شما هم ميخواي sli كني بهتره ولي اگه ميتوني صبر كن پولت بيشتر بشه main بهتري بخري واگر هم عجله داري كه البته دشمن خريد كردن msi karit خوبه.

دوست عزیز و گرامی من. هر سه مادربورد  military class 4 هستند و در ضمن ایشان باید کراس فایر کنند چون کارت گرافیک شانamd است.

لینک به دیدگاه

سلام

این گزینه Z97-GAMING-3 مورد مناسبی هست،اما شما اگه بتونی یه مین ddr4 ساپورت بخری خیلی بهتره...

موفق باشی

لینک به دیدگاه

سلام

این گزینه Z97-GAMING-3 مورد مناسبی هست،اما شما اگه بتونی یه مین ddr4 ساپورت بخری خیلی بهتره...

موفق باشی

داداش شوخی میکنی قیمت مدنظر ایشونو برای مادربرد در نظر بگیر ببین با حرف شما جور در میاد؟!؟!؟!
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Z97S SLI KRAIT 

بهتره چون 2 تا 8x  Gen 3  بهتون میده ولی گیمینگ 3 اسلات دوم فقط 4 ایکس 

Supports x16/ x0 or x8/ x8 mode

گیمینگ 

PCIe 3.0 x16 slot (PCI_E2, supports x16 speed)

• 1 x PCIe 2.0 x16 slot (PCI_E4, supports x4 speed)*

ویرایش شده توسط atisoc0936
لینک به دیدگاه

سلام همونطور که کاربرد  atisoc0936 گفتند مادربورد دوم به همون دلیل گزینه بهتری برای استفاده از دو کارت هستش.

اما علاوه بر این چون هم کارت های شما پرمصرف هستند و احتمالا پردازنده شما از سری i7 47xx باشه ، به نظرم شما نیاز به بردی با مدار تغذیه قدرتمند تری دارید.

اگر فقط از مارک MSI می خواهید بنده برد MSI Z97 Gaming 5 رو پیشنهاد میدم ، که علاوه بر امکانات Gaming 3 ( و یکم بیشتر ) مدار تغزیه 8 فاز داره و به نسبت برد هایی که فرمودید ، قابلیت اور بیشتری هم داره!

ولی اگر مارک براتون مهم نیست  ، برد های زیر می تونه انتخاب خوبی باشه! ( البته باید با توجه به نیازتون انتحاب کنید.)

ASUS Z97 - A با قیمت 645 تومن ، GIGABYTE Z97X-Gaming 3 با قیمت 619 تومن , ASRock FATAL1TY Z97X Killer که موجود نبود.(اما قیمتش همین حدود هاست!)

ویرایش شده توسط AJOR
لینک به دیدگاه

Z97S SLI KRAIT 

بهتره چون 2 تا 8x  Gen 3  بهتون میده ولی گیمینگ 3 اسلات دوم فقط 4 ایکس 

Supports x16/ x0 or x8/ x8 mode

گیمینگ 

PCIe 3.0 x16 slot (PCI_E2, supports x16 speed)

• 1 x PCIe 2.0 x16 slot (PCI_E4, supports x4 speed)*

برای کراس دوتا کارت290 مشکلی پیش نمیاد و بهترین بازدهی را میده؟

اگرنه یک مین حرفه اتر پیشنهاد بدید 

برای کراس فایر باید اورکلاک کنم؟؟؟

اینم بهتر نیستhttp://lioncomputer.ir/product/3910/ASUS+Maximus+VII+Ranger+LGA1150+Z97+MB/

ویرایش شده توسط BABAKXZ
لینک به دیدگاه

از نطر من بهترین گزینه مادربوردی هست که پهنای باند x16-x16 را به صورت کامل پشتیبانی کنه اون هم با ورژن 3 . چون این سری پل کراس فایر ندارند و از طریق لاینز های pci e تبادل اطلاعات انجام می دهند.

یعنی برید سراغ x99 یا برد هایی که از بریج استفاده می کنند که قیمتشان بالا هست.

معمول ترین گزینه ها همین مواردی هست که دوستان گفتند. دیگه ببین خودت چی عشقت می کشه.

با احترام به نظر تمامی دوستان.

لینک به دیدگاه

از نطر من بهترین گزینه مادربوردی هست که پهنای باند x16-x16 را به صورت کامل پشتیبانی کنه اون هم با ورژن 3 . چون این سری پل کراس فایر ندارند و از طریق لاینز های pci e تبادل اطلاعات انجام می دهند.

یعنی برید سراغ x99 یا برد هایی که از بریج استفاده می کنند که قیمتشان بالا هست.

معمول ترین گزینه ها همین مواردی هست که دوستان گفتند. دیگه ببین خودت چی عشقت می کشه.

با احترام به نظر تمامی دوستان.

این گزینه از بقیه بهتر نیست؟http://lioncomputer.ir/product/3910/ASUS+Maximus+VII+Ranger+LGA1150+Z97+MB/

ویرایش شده توسط BABAKXZ
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز پیشنهاد میدم اصلا دنبال کراس این کارت نرین ، چرا؟

یکی اینکه این کارت ، کارت پر مصرفی هست و برای کراسش با موانع زیادی رو به رو هستین از جمله همین مشکلات انتخاب مادربورد و در کنارش داشتن پاور قوی.

و دوم اینکه تا چند مدت دیگه صد در صد سری جدید کارت های amd میاد بیرون که به احتمال زیاد مثل کارت های جدید انودیا کم مصرف و ارزان هستن.

با این حساب شما فکر کن الان 2تا کارت رو کراس کردی با موانع زیاد ، دو روز دیگه که اون کارت ها بیان اولا که دیگه کسی این کارت هارو از شما نمیخره و اگرم بخرن با ضرر زیاد میخرن ، از طرفی شما کلی پول دادی مادربورد رو آماده کنی برای کراسشون که اون کارت ها که بیان حتما بازدهی یکیشون خیلی بیشتر از دوتای ایناست.

به نظرم پولتون رو جمع کنید و آماده خرید سری 300 بشین.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این گزینه از بقیه بهتر نیست؟http://lioncomputer.ir/product/3910/ASUS+Maximus+VII+Ranger+LGA1150+Z97+MB/

تفاوتی نداره 

این هم 2 تا 8 بهتون میده 

دوستان کلا معماری سوکت 1150 توانایی دادن 2 تا 16 رو نداره 

برید تو لیست سیپیو هاش نگاه کنید 

حتی 4790 هم همین طور هست 

PCI Express Configurations  Up to 1x16, 2x8, 1x8/2x4
لینک به دیدگاه

تفاوتی نداره 

این هم 2 تا 8 بهتون میده 

دوستان کلا معماری سوکت 1150 توانایی دادن 2 تا 16 رو نداره 

برید تو لیست سیپیو هاش نگاه کنید 

حتی 4790 هم همین طور هست 

PCI Express Configurations ‡ Up to 1x16, 2x8, 1x8/2x4

فکر کنم از همون 1گرافیک 290استفاده کنم بهتر باشه

خوب یک مین وسی پی یو برای r9_290که گلوگاه نشه معرفی کنید چون دیگه نمیخوام خرج الکی کنم

از خیر کراس فایر گذشتیم :D

ویرایش شده توسط BABAKXZ
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر کنم از همون 1گرافیک 290استفاده کنم بهتر باشه

خوب یک مین وسی پی یو برای r9_290که گلوگاه نشه معرفی کنید چون دیگه نمیخوام خرج الکی کنم

از خیر کراس فایر گذشتیم :D

یه مادربورد B85 

با یه i5  خوب مه 4460 اینا 

از سرش هم زیاده  :x

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز مادربورد و cpuی الانتون چی هست؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...