رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید کولر سی پی یو I7-4790

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان گرامی

من خیلی تاپیک مطالعه کردم و آخر سر به این نتیجه رسیدم که اینجا تاپیک بزنم تا بعدا دچار مشکل نشم.

یه کولر خوب می خوام که تو کیس ایکس 4 جا بشه و به رم های trident x بر خورد نکنه.

هزینه هم 100- 150 میتونم انجام بدم. یکم بالاتر پایین تر مشکلی نداره.

فقط سی پی یوم i7-4790 هست که اور نمیشه و کاربرد منم گیم هست. دما رو تو عکس پایین میتونید ببینید.  اینم بگم من ابادان هستم و الان برای من گرم هست!!! چون تو باقی فصل ها کولر روشن هست که روبروی کیسم هسست !

08844259885169397012.png

دوستی فرمودن که کولر اصلا لازم نداری و اگر بخوای یه ارزونش رو بردار اما من چند روز پیش یه ویدیو کانورت کردم که دمای ی پی یو رسید به 80 که بیخیال کانورت کردن شدم :crying: یه تست پایداری گرفتم. سیستم کلا هنگ شد  و به زور اومدم و کنسل کردم ! دما تا 90 بالا رفت ! گرافیکم تیک زده بودم. بگید با چی دما رو دقیق مانیتور کنم. یه نرم افزار بود یکی از دوستان گفته بود الان یادم نیست. حداکثرو حداقل دما رو نشون میداد.اسمش چیه؟ با همین ایدا میبردم تو فشار و با اون دقیق مانیتور می کردم. اگر لازم هست بگید تا دقیق تست پایداری کنم و بگم.

زیبایی کولر برام خیلی مهمه و البته کارایی ( نسبت به نیازم بهترین کولر رو می خوام. )

چیزی که میدونم کولر ماچو نسبت به قیمتش خیلی عالی هست اما نمیدونم اصلا لازمم میشه؟ و اینکه از قیافش خوشم نمیاد ! رنگ فنش منظورمه. اگر بشه که فنش رو با یه فن 12 دیگه عوض کنم بگید. مثلا فنای کیس رو بزارم روش و فنش رو بزارم روی کیس ! :) این فن رو میشه روش گذاشت. http://lioncomputer.ir/product/248/Thermalright+140mm+PWM/#prettyPhoto اینم روش بزارم دوتایی بشه ؟

یه واتر کولر هست 190. اون چطوره؟ http://lioncomputer.ir/product/4628/DeepCool+GAMER+STORM+Maelstrom+120K+AiO+Liquid+CPU+Cooler/

تو کیس من جا میشه؟ رادیاتورش رو باید حتما بزارم جای یه فن بالا یا به جای فن پشتم میشه گذاشت؟

اینم عکس از داخل کیسم. اگر لازم هست بگید تا فاصله تا رام رو بگیرم و بزارم. ایا ماچو با رامم دچار تداخل میشه؟ میتونم فن دوم برای ماچو تو طرف دیگه بزارم؟ با فن کیس تداخل پیدا نمیکنه؟

30516741291696458222.jpg

کیبورد گیمینگ قیمت مناسبم اگر کسی سراغ داره بگه. A4ech نیست ! میدونم نسبت به قیمتشون کارایی خوبی دارن اما نمیدونم چرا نیست. کسی سراغ داره بگه لطفا :x

موس گیمینگ A4tech zl5 چطوره؟
:)

متشکر

mInI_ClockEr@

MILAD.SANANDAJ@

Hamed@

ARMIN ABISHI@

atagamer@

maxel134@

metall_hero@

خبات کریمی@

Mahdi-Lion@

ویرایش شده توسط gosbe
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با توجه به صحبت هاتون باز هم ماچو پیشنهاد میشه

در غیر اینصورت دیپ کول مدل لوسیفر هم خوب هست واتر 200 تومنی فکر نمیکنم بصرفه باشه خریدش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من تهران هستم فن استوک دمای عادی 42 درجه غیرعادیه ؟

لینک به دیدگاه

با توجه به صحبت هاتون باز هم ماچو پیشنهاد میشه

در غیر اینصورت دیپ کول مدل لوسیفر هم خوب هست واتر 200 تومنی فکر نمیکنم بصرفه باشه خریدش

متشکر دوست عزیز

ماچو واقعا لازمم میشه با این توضیحاتی که گفتم ؟ یه کولر ارزون مثل دیپ کول  GAMMAXX S40 با ماچو چقدر تفاوت دمایی برام داره؟

و چند جا دیدم که دوستان رو راهنمایی کردین و لوسیفر رو پیشنهاد کردین و واقعیت عکساش رو دیدم و خیلیم ازش خوشم اومده. فقط به ترایدنت تو اسلات اول گیر نمی کنه؟

بحث من اختلاف دما نسبت به هزینه هست که سی پی یوی من اور نمیشه. همین اختلاف 80 تومن یه کیبورد می خرم ! هزینه معقول مدنظرم هست. برای من همون خمیر موجود با کولر کافیه یا یه z5 بگیرم باهاش؟

لینک به دیدگاه

من تهران هستم فن استوک دمای عادی 42 درجه غیرعادیه ؟

سی پی یو امضاتون؟

فکر نکنم. اور کردین؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سی پی یو امضاتون؟

فکر نکنم. اور کردین؟

من چندبار تنظیمات بایوس رو به حالت اولیه برگردوندم ولی بازم دما خیلی زیاده کولر استوک هم دارم ولی نمیدونم چرا دما اینجوریه ایا این عادیه ؟ ایا توربو فعال هست ؟ دکمه داره ؟

axdsad.png

ویرایش شده توسط GoldenHero
لینک به دیدگاه

دوستان اگر کسی میتونه از این خنک کننده آبی یه بنجماکی بگذاره

فکر میکنید در حد H60 هست؟

لینک به دیدگاه

من چندبار تنظیمات بایوس رو به حالت اولیه برگردوندم ولی بازم دما خیلی زیاده کولر استوک هم دارم ولی نمیدونم چرا دما اینجوریه ایا این عادیه ؟ ایا توربو فعال هست ؟ دکمه داره ؟

واقعیت من دقیق اطلاع ندارم. باید دوستان متخصص راهنمایتون کنن. اما دمای هسته های شما فکر نکنم بالا باشه. اگر دقت کنید با مال من تفاوت چندانی ندارید.

لینک به دیدگاه

هتما هتما یه سی پی یو کولر با خمیر مرغوب براش تهیه کن.

واقعا کولر اینتل بیشتر از پنتیوم ارزش نداره.دی

حالا شما که ای 7 داری که دیگه بماند.

میلاد جان. دما و ولتاژم خوبه؟

چطور یه تست پایداری دقیق بزارم؟ تیک گرافیک رو بردارم؟ نرم افزار نشون دهنده دما رو نمیدونی چیه؟

میگم چرا اسمت رو عوض کردی؟ از امضات نبود نمیشناختمت =))

خدایی گفتم الان میای این رو میگی!!! یه کولر 500-600 هم پیشنهاد میدی  :laughing:

خدایی تو قسمت کولر نظرات خیلی مختلف هست. تو پست اولم گفتم که خیلی مطالعه کردم اما به نتیجه دقیق نرسیدم.

یه گروه میگن کولر قوی لازم ندارم. اما تست و دما تو کانورت من رو ترسوند.

یه گروه هم که شما هستید و از آشنایی با شما خوش بختم ! :D

لینک به دیدگاه

به نظرم این خوبه

http://lioncomputer.ir/product/260/Deepcool++Ice+Matrix+600/

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

عزیز بنده در این زمینه تخصصی ندارم و با توجه به نظرات دوستان اگه خودم بودم ماچو رو انتخاب می کردم.

موفق باشی @};-

لینک به دیدگاه

به نظرم این خوبه

بله. اما گیر نمیاد و حدود قیمت 200 تومن داره. با رام ها هم مشکلی نداره.

لینک به دیدگاه

به نظرم این خوبه

بله. اما گیر نمیاد و حدود قیمت 200 تومن داره. با رام ها هم مشکلی نداره.
http://www.chare.ir/index.php?dispatch=products.view&product_id=60216

لینک به دیدگاه

دما خوبه البته فول لود مهمه نه تو ویندوز!!!

ولتاژ نظری ندارم به خیلی چیزا ربط داره شاید سی پی یو شما مثلا رو فرکانس 4 ولتاژ کمتری بزنه شایدم عکس در ضمن ای 7 به گروه خون من نمیخوره.دی

تست پایداری اکثرا سی پی یو رو تا خر خره میکنه تو فشار و استرس من عملا هیچ تست دمایی رو قبول ندارم پدر قطعه رو در میاره.!!!

واسه مشاهده ی دما من از نرم افزار HWMonitor استفاده میکنم ساده و دقیق.

ببین کولر داشته باشی یه چیز خفن باشه دما رو تو ویندوز 2 تا 5 درجه کاهش میده.تو فول هم بهت قول میدم میاره زیر 65 یا حتی 60 که خیلی خوبه !!

میتونم بهت کولر معرفی کنم ولی قبل از خرید از فروشگاه خودمون بپرس با رم و کیست مشکل ایجاد نمیکنه !!! بعد بخرش.

ماچو با رامم مشکلی که نداره؟ میشه فنش رو از اون ور وصل کنم و طرف رامام فن اصلا نزارم ! الان رامم روی اسلات اول هست و فاصله ای با فن استوک نداره.

عکس تا فردا می گیرم و میزارم.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

مهمتر از زیبایی یک سی پی یو کولر باید قدرت اون در پایین نگه داشتن دمای سی پی یو واسه شما باشه تا به سی پی یو اسیبی وارد نشه و متحمل ضرر نشید بنده هم بعد از کلی پرس و جو سی پی یو کولر ترمال رایت ماچو رو خریداری کردم و بسیار ازش راضی هستم چرا که با فن استوک متوجه شدم دما به 88 درجه میرسه ولی با این سی پی یو کولر در حالی که به مدت 7-8 ساعت سی پی یو در حالت لود هستش دمابیشتر از 62 درجه ندیدم بالاتر بره و فوق العاده هستش.پیشنهاد من به شما به نسبت بودجه ای که تعیین کردین سی پی یو کولر ماچو  رو تهیه کنید چونکه واقعا" فوق العادست و دنبال هزینه کمتر نباشید چونکه با این کار به قطعه خودتون اسییب زدید.

لینک به دیدگاه

درود

تو رنج قیمت 150 دو تا گزینه خوب هست 

1- Cooler Master Hyper 212 EVO

2- Thermalright HR-02 Macho

من هر دو رو داشتم ، هر دو هم نسبت به قیمت عالی بودن ، فقط من با ماچو به خاطر اندازش به مشکل برخوردم ، به خاطر ارتفا این کولر درب کیس بسته نمیشد ، و از اونطرف هم با رم برخورد داشت ، و مجبور شدم فن رو یک طرف دیگه ببندم ، حتما قبل از خرید ابعاد کیس رو با ابعاد کولر بسنج و بعد خرید کن

در مورد تعویض فن واسه زیباییش اینم گزینه خوبیه >> http://lioncomputer.ir/product/4649/DeepCool+GAMER+STORM+GF140+Case+Fan/

در ضمن فن این کولر 14 سانت هست نه 12 سانت

موس و کیبورد هم بستگی به بودجه داره

کیبورد A4tech هم اینجا موجوده 

ویرایش شده توسط poorya_2
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

مهمتر از زیبایی یک سی پی یو کولر باید قدرت اون در پایین نگه داشتن دمای سی پی یو واسه شما باشه تا به سی پی یو اسیبی وارد نشه و متحمل ضرر نشید بنده هم بعد از کلی پرس و جو سی پی یو کولر ترمال رایت ماچو رو خریداری کردم و بسیار ازش راضی هستم چرا که با فن استوک متوجه شدم دما به 88 درجه میرسه ولی با این سی پی یو کولر در حالی که به مدت 7-8 ساعت سی پی یو در حالت لود هستش دمابیشتر از 62 درجه ندیدم بالاتر بره و فوق العاده هستش.پیشنهاد من به شما به نسبت بودجه ای که تعیین کردین سی پی یو کولر ماچو  رو تهیه کنید چونکه واقعا" فوق العادست و دنبال هزینه کمتر نباشید چونکه با این کار به قطعه خودتون اسییب زدید.

درود

تو رنج قیمت 150 دو تا گزینه خوب هست 

1- Cooler Master Hyper 212 EVO

2- Thermalright HR-02 Macho

من هر دو رو داشتم ، هر دو هم نسبت به قیمت عالی بودن ، فقط من با ماچو به خاطر اندازش به مشکل برخوردم ، به خاطر ارتفا این کولر درب کیس بسته نمیشد ، و از اونطرف هم با رم برخورد داشت ، و مجبور شدم فن رو یک طرف دیگه ببندم ، حتما قبل از خرید ابعاد کیس رو با ابعاد کولر بسنج و بعد خرید کن

در مورد تعویض فن واسه زیباییش اینم گزینه خوبیه >> http://lioncomputer.ir/product/4649/DeepCool+GAMER+STORM+GF140+Case+Fan/

در ضمن فن این کولر 14 سانت هست نه 12 سانت

موس و کیبورد هم بستگی به بودجه داره

کیبورد A4tech هم اینجا موجوده 

دوستان بسیار سپاس گذارم

چون شما تجربه استفاده از این کولررو دارید بسیار دقیق کمک کردید.

تو پست های قبلی گفتم که رام من g skill trident x هست . فاصله ای با فن استوک نداره. کمتر از یک سانت. پس مشکل من با رام خواهد بود؟ چون روی اسلات اول گذاشتم و الان دوتا 4 هستند و در اینده 2 تا 4 دیگه هم اضافه خواهد شد.

کیسم ایکس 4 هست و فکر نکنم مشکلی با اندازه از نظر ارتفاع داشته باشم. فن رو اون طرف ببندم مشکلی نداره؟ طرف پشت کیس و پیش فن کیس میشه. دوتاشونم خروجی میشن. درسته؟

پوریا جان. این سایت رو دیده بودم و کیبورد گیمینگ خوبی نداره! من یه چیزی مثل A4tech G-800MU Keyboard مدنظر دارم. خودش گیرم نیومده و مثلشم نیست! اگر سراغ دارید ممنون میشم راهنمایی کنید.

ویرایش شده توسط gosbe
لینک به دیدگاه

عکس از داخل کیس اضافه شد.

از راهنمایی دوستان سپاس گذارم.

الان سوالاتم اینه:

ایا ماچو با رامم دچار تداخل میشه؟ میتونم فن دوم برای ماچو تو طرف دیگه بزارم؟ با فن کیس تداخل پیدا نمیکنه؟

لینک به دیدگاه

دوستان کمک ..........

سلام دوست عزیز از لحاظ تداخل با کولر ماچو و رم های trident x نگرانی نداشته باش من خودم 32GB Trident  X دارم... بقل رم یه پیچ هست که وقتی بازش کنی بالای رم ( فین ) در میاد کامل و مخصوص همین هست که با کولر ها تداخل نداشته باشه... هرچند که الان corsair h110 خریدم ولی قبلا که ماچو داشتم با همین روش هیچ مشکلی نداشتم... ولی واسه CPU به اون شاخی پیشنهاد میکنم بیشتر خرچ کن و واترکولینگ بردار که خیالت کاملا راحت باشه... @};-

20-231-589.jpg

ویرایش شده توسط shayan.vampire
لینک به دیدگاه

به نظر من کولر مستر hyper evo جواب نیازتو میده

سلام دوست گرامی

مدل 212 ؟ شما استفاده کردید ؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز از لحاظ تداخل با کولر ماچو و رم های trident x نگرانی نداشته باش من خودم 32GB Trident  X دارم... بقل رم یه پیچ هست که وقتی بازش کنی بالای رم در میاد کامل و مخصوص همین هست که با کولر ها تداخل نداشته باشه... هرچند که الان corsair h110 خریدم ولی قبلا که ماچو داشتم با همین روش هیچ مشکلی نداشتم... ولی واسه CPU به اون شاخی پیشنهاد میکنم بیشتر خرچ کن و واترکولینگ بردار که خیالت کاملا راحت باشه... @};-

سلام رفیق @};-

در مورد هیت سینگ میدونم اما دوست ندارم بازش کنم ! تو پست اول عکس گذاشتم. به نظرتون تداخل پیدا میکنه؟ اندازه بگیرم میشه فهمید؟ عکس کولر رو که دیدم بیشتر حجمش طرف مخالف رام هست و فقط فنش طرف رام میوفته. الانم یکم فاصله بین رام و فن استوک وجود داره اما نمیدونم چطور مطمئن بشم که به هم برخورد نمیکنن. :wacko:

در مورد واتر کولر بسیار دوست دارم اما سی پی یوم مال اور نیست و کار خاصیم انجام نمیده و واترا هم مشکلاتی مثل نشتی دارن و هزینه هم نمی خوام زیاد بشه. معقول باید باشه چون موس و کیبورد و هدست لازم دارم که اونا هم باید بخرم :)

لینک به دیدگاه

سلام رفیق @};-

در مورد هیت سینگ میدونم اما دوست ندارم بازش کنم ! تو پست اول عکس گذاشتم. به نظرتون تداخل پیدا میکنه؟ اندازه بگیرم میشه فهمید؟ عکس کولر رو که دیدم بیشتر حجمش طرف مخالف رام هست و فقط فنش طرف رام میوفته. الانم یکم فاصله بین رام و فن استوک وجود داره اما نمیدونم چطور مطمئن بشم که به هم برخورد نمیکنن. :wacko:

در مورد واتر کولر بسیار دوست دارم اما سی پی یوم مال اور نیست و کار خاصیم انجام نمیده و واترا هم مشکلاتی مثل نشتی دارن و هزینه هم نمی خوام زیاد بشه. معقول باید باشه چون موس و کیبورد و هدست لازم دارم که اونا هم باید بخرم :)

اگر بخوای فین رو باز کنی چون میره زیر کولر رم ها اصلا پیدا نیست که از لحاظ ظاهری بخوای نگران باشی نهایتا میتونی توی اسلات 2 و 4 بزاری رم هارو هیچ مشکلی هم نداره یا میتونی کولرو برعکس نصب کنی احتمال خیلی زیاد مشکلی به وجود نمیاد... اگرم مشکلی پیش اومد یکی از همین 2کارو انجام بده... ولی از لحاظ تداخل با کیست مطمن نیستم چون همیشه داستان دارن این کولرا با در کیس های mid ...

لینک به دیدگاه

اگر بخوای فین رو باز کنی چون میره زیر کولر رم ها اصلا پیدا نیست که از لحاظ ظاهری بخوای نگران باشی نهایتا میتونی توی اسلات 2 و 4 بزاری رم هارو هیچ مشکلی هم نداره یا میتونی کولرو برعکس نصب کنی احتمال خیلی زیاد مشکلی به وجود نمیاد... اگرم مشکلی پیش اومد یکی از همین 2کارو انجام بده... ولی از لحاظ تداخل با کیست مطمن نیستم چون همیشه داستان دارن این کولرا با در کیس های mid ...

از نظر زیبایی فقط نیست. کارای هم داره که شرکت گذاشته :D

از نظر ارتفاع فکر نکنم با کیسم مشکلی داشته باشه.

واتر کولری که لینک گذاشتم چطوره؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...