رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید SSD

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود بر اساتید عزیز. بنده میخوام یک SSD تا 370 بخرم. یک سرس از دوستان این 4 مدل رو پیشنهاد دادن

Samsung 840 evo
Crucial m550
Crucial mx100
Intel 520 series

که البته گفتن با توجه به اختلاف کم بین بازدهیه این مدل ها، مدل اینتل رو که قیمتش 270 تومان هست تهیه کنم. نظر شما چیه؟
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز . 

SSD ها اکثرا تمامشون در سرعت به چشم نمیان خودم ؛ چندین برند مختلف تست کردم درسته روی کاغذ شاید رید رایت و... اختلاف چشمگیری با همدیگر داشته باشند اما این اختلاف سرعت ، به چشم نمیاد . 

و اما در مورد SSDـهایی که انتخاب کردید تفاوت زیادی ندارند و در مورد برند سامسونگ خب طبیعتا اس اس دیهای بسیار خوبی هستند اما متاسفانه تنها ایرادی که دارند گارانتی ندارند اگر به گارانتی زیاد توجه نمیکنید و براتون مهم نیست همان سامسونگ را بهتون پیشنهاد میکنم و اما اگر براتون مهمه و دوست دارید SSD تهیه کنید که در کنار سرعت دارای گارناتی معتبری باشه من Plextor M6 Pro رو بهتون پیشنهاد میکنم گارانتی سازگار داره و بسیار هم از لحاظ سرعت خوبه و قیمتشم حدود 350 الی 360 تومان هست . 

لینک به دیدگاه

همه مدلها خوبند.

ویرایش شده توسط zargar
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز . 

SSD ها اکثرا تمامشون در سرعت به چشم نمیان خودم ؛ چندین برند مختلف تست کردم درسته روی کاغذ شاید رید رایت و... اختلاف چشمگیری با همدیگر داشته باشند اما این اختلاف سرعت ، به چشم نمیاد . 

و اما در مورد SSDـهایی که انتخاب کردید تفاوت زیادی ندارند و در مورد برند سامسونگ خب طبیعتا اس اس دیهای بسیار خوبی هستند اما متاسفانه تنها ایرادی که دارند گارانتی ندارند اگر به گارانتی زیاد توجه نمیکنید و براتون مهم نیست همان سامسونگ را بهتون پیشنهاد میکنم و اما اگر براتون مهمه و دوست دارید SSD تهیه کنید که در کنار سرعت دارای گارناتی معتبری باشه من Plextor M6 Pro رو بهتون پیشنهاد میکنم گارانتی سازگار داره و بسیار هم از لحاظ سرعت خوبه و قیمتشم حدود 350 الی 360 تومان هست . 

ممنون از پاسختون، من در مورد ساسونگ اینو شنیدم که چون از TLC استفاده کرده طول عمرش یک سوم هست، درسته؟ و اینکه اون مدل اینتل کلا از رده خارجه آیا؟ارزش خرید نداره؟

لینک به دیدگاه

رفیق TLC ویژگیی خوب ssd وربطی به طول عمر نداره و کلا ssd از ما بیشتر عمر میکنه. intel هم تو test پابپای evo 840 میره. هر دو ok.

لینک به دیدگاه

تو اون رنج قیمت اگر Plextor M6 Pro 128 اگر بتونید پیدا کنید از همه بهتره.

در مرتبه ی بعدی Crucial M550 و در رتبه ی سوم Samsung 840 Evo و در مرتبه ی آخر Intel و MX100

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو اون رنج قیمت اگر Plextor M6 Pro 128 اگر بتونید پیدا کنید از همه بهتره.

در مرتبه ی بعدی Crucial M550 و در رتبه ی سوم Samsung 840 Evo و در مرتبه ی آخر Intel و MX100

سلام آرمین جان ؛ 

SSD پلکستور M6 Pro به بازار اومده و فکر میکنم گارانتیشم باید مثل قبل همان سازگار باشه . 

ویرایش شده توسط EHSAN BAHAVAR
لینک به دیدگاه

تشکر از همگی، ببخشید من تشکر نمیدونم چرا نمیتونم بزنم متاسفانه، شرمنده

به نظرتون اختلاف کارایی و طول عمر این مدل ها زیاده؟ با توجه به اختلاف قیمتی که هست بینشون!!

اگه نه که ارزونترین رو بگیرم، در غیر اینصورت میرم پلکستور بگیرم.

لینک به دیدگاه

تشکر از همگی، ببخشید من تشکر نمیدونم چرا نمیتونم بزنم متاسفانه، شرمنده

به نظرتون اختلاف کارایی و طول عمر این مدل ها زیاده؟ با توجه به اختلاف قیمتی که هست بینشون!!

اگه نه که ارزونترین رو بگیرم، در غیر اینصورت میرم پلکستور بگیرم.

چه از لحاظ اختلاف کارایی و چه از لحاظ طول عمر، Plextor M6 Pro از همه ی اون بالایی ها که ذکر کردن بهتره. اونقدری ارزش داره که شما 370 / 380 تومن بابتش بدین.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...