رفتن به مطلب

امداد اورژانسی!!!!

fararash
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بر اساتید محترم. 

دیروز (با لپتاپ اچ پی) حین وصل کردن مودم و تنظیم اون داشتم تلفنی از «آی. اس. پی» راهنمایی میگرفتم و برای اون کار رفتم دستوراتی رو از command prompt وارد کردم. بعد از چند ساعت (بی‌ارتباط/باارتباط) دیدم که لپتاپ از کار افتاد! خواستم روشنش کنم، دیدم که ویندوز لود نمیشه. ویندوزم سون بود. لپتاپ من مدلش sleekbook 6 هست و درایو دی وی دی نداره (سری اولترابوک). به همین خاطر خواستم با فلشِ بوتبل ویندوز رو نصب کنم؛ همه‌چی داشت خوب پیش میرفت که دیدم کُلا هارد توسط ویندوز شناسایی نمیشه! بعد از کُلی کلنجار، معلوم شد که بایوس هم هارد رو نمیشناسه! حالا یه بوم دو هوا.... 

خواهشا کمک کنید.....  :crying:  :crying:  :crying:

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگر لپ تاپ گارانتی داره ، به شرکت گارانتی کننده مراجعه کنید . اگر هم نداره ، ببرید پیش یک تعمیر کار مطمئن . احتمالا هارد سوخته . این ایراد هم به خاطر تنظیمات و دستوراتی که وارد کردید نبوده . احتمالا از قبل وجود داشته . ولی نشون نداده .

لینک به دیدگاه

ممنون از پاسخگویی‌تون... یعنی این آخرین راهه؟ خودم هیچ کاری از دستم برنمیاد که با راهنمایی شما انجام بدم؟ (لپتاپ گارانتی نداره). راهی هست که بشه بایوس رو آپگرید کرد؟ البته در حالت داس؟

لینک به دیدگاه

عزیز بایوس هم آپگرید کنی هیچ اتفاقی نمیفته هارد احتمال زیاد سوخته

ببرید پیش یه تعمیر کار خوب تست کنه

لینک به دیدگاه

دوستان، بنده هارد رو عوض کردم و یه هارد سالم وصل کردم. اما هنوز همون مشکل رو دارم... وانگهی، مشکل دیگه‌ای که دارم این هستکه حین نصب ویندوز ارورِ load driver میده! این دیگه واسه چیه؟

لینک به دیدگاه

یه نکتۀ دیگه هست: اینکه هنوز این هارد جدید هم شناسایی نشده (ظاهرا)! اما دوتا usb که وصل کردم به لپتاپ، شناسایی شدن... آیا چیزی به اسم controller SATA وجود داره؟ اگه هست، دقیقا چیه؟

لینک به دیدگاه

دوستان از بابت اینهمه کامنت واقعا معذرت میخوام... خوشبختانه بایوس هم هارد رو شناسایی کرد... فط مونده مشکل load driver....

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز

من هم این مشکل رو با الترابوک لامبورگینی ایسوس داشتم

اصلا نمی تونستم ویندوز 7 روش نصب کنم و همین error که شما گفتی رو میداد.هارد تو بایوس شناسایی می شد ولی ویندوز 7 تا این مرحله که شما نشون دادی جلو می رفت ولی امکان نصب نبود

ولی ویندوز 8 یا 8.1 امتحان  کردم و راحت نصب شد و درایوراش رو از سایت ایسوس برداشتم و یا میشه از دریاور پک نصب کرد

شما هم وینودز 8 یا 8.1 نصب کن امیدوارم مشکلت حل بشه

ویرایش شده توسط YasserMou
لینک به دیدگاه

ممنونم از راهنمائیتون... امتحان میکنم. امیدوارم که حل شه... 

لینک به دیدگاه

در ضمن یادم رفت بگم نکته ای باید بهتون بگم این هست ویندوز ددر حین نصب درایو هارد کنترلر لپئ تاپ رو دانلود کنید و از گزینه Load droiver  اون رو انتخاب کنین.اگه یادتون باشه تو نصب ویندوز 98 حین نصب F6  رو برای هاردایی استفاده می کردیم که توسط ویندوز دیتکت نمیشدن و بعد از طریق فلاپی دسک درایور هارد رو نصب می کردیم و می رفتیم سراغ ادامه نصب ویندوز

اینجام قضیه همین هست شما باید

برای حل این مشکل باید درایور هارد کنترلر لپ تاب را دانلود کنید و روی فلش درایو یا سی دی کپی کنید و در قسمتی که پارتیشن مقصد را میخواد فایل درایور را از طریق Load drive بهش بدید. بعد از اون تمام پارتشین ها نمایان میشند.

موفق باشین

لینک به دیدگاه

اگه مشکلتون حل شد و توستین ویندوز 8 یا 8.1 نصب کنین به اختمال زیاد شاید نتونید وای فای لپ تاپتون رو روشن کنین.اگه نصب کردین ویندوز رو بگین تا راه حل مشکل رو بهتون بگم

لینک به دیدگاه

دقیقا همینطوره... فقط متاسفانه در یک مورد به مشکل خوردم... درایوری که از سایت اچ‌پی دانلود کردم (Intel SATA AHCI Controller Driver) موقع نصب مورد قبول ویندوز نیست. شاید علت این باشه که من با فلش بوتبل، یه ویندوز 32 بیت رو روی فلش ریختم (به خاطر عدم تطابق با ویندوز) و حالا میخوام اون روی روی سیستم خودم که 64 بیت هست نصب کنم. نمیدونم... باید آزمون خطا کنم...

لینک به دیدگاه

دقیقا همینطوره... فقط متاسفانه در یک مورد به مشکل خوردم... درایوری که از سایت اچ‌پی دانلود کردم (Intel SATA AHCI Controller Driver) موقع نصب مورد قبول ویندوز نیست. شاید علت این باشه که من با فلش بوتبل، یه ویندوز 32 بیت رو روی فلش ریختم (به خاطر عدم تطابق با ویندوز) و حالا میخوام اون روی روی سیستم خودم که 64 بیت هست نصب کنم. نمیدونم... باید آزمون خطا کنم...

شما 64 بیتی نصب کن و درایوری رو که دانلود کردی تست کن.فک کنم ویندوز 8 یا 8.1 نصب کنی مشکلت حل بشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...