رفتن به مطلب

مشکل جدی با سیستم

hd5870
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

ان شاء الله ردیفه، حالا یه سوال SSD رو چیکار کردی؟، به فنا رفت؟، نکنه پاورت هم مشکل نوسان ولتاژ داره زده اونرو هم ترکونده؟، همزمان مشکل گرافیک هم بوجود اومده باشه؟

ویرایش شده توسط Abraham
لینک به دیدگاه

سلام اين چيزهايي كه ميگي فقط ميتونه ابولا باشه ها !!!!!!!  :eek:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ان شاء الله ردیفه، حالا یه سوال SSD رو چیکار کردی؟، به فنا رفت؟، نکنه پاورت هم مشکل نوسان ولتاژ داره زده اونرو هم ترکونده؟، همزمان مشکل گرافیک هم بوجود اومده باشه؟

سلام

ssd هیچی کار نمیکنه سیستم نمیشناسش اره دیگه به فنا رفت

نه پاور مشکل نداره

فکر کنم داره مشکلش یادم میاد حدود سه چهار ماه پیش فریمور ssd رو اپدیت کردم یکی دو دفه یک مشکل کوچیک پیش اومد ولی خود به خود درست میشد قضیه ssd فکر کنم مال اون موقع هست

مشکل کارت هم بر میگرده به اینکه بنده خودم کم کاری کردم چون حدود 3سال و نیم شایدم بیشتر دارم ازش کار میکشم و خمیر سیلیکونش رو عوض نکردم

چون این اخرا کارت حسابی صدای فنش در میاومد با اجرا کردن یک فوتبال انگار فورمارک رو داشتی اجرا میکردی

پاور رو روی یه سیستم دیگه تست کردم  و تحت استرس قرار دادم مشکلی نداشت چند تا بازی سنگین مثل کرایسیس3 و فارکرای 4 و اساسینز یونیتی اجرا کردم با کارت 7870 مشکلی نداشت از صبح تا بعد ظهر زیر فشار بوده

لینک به دیدگاه

نمیشه به این صورت از سالم بودن پاور اطمینان داشت بهتره بدی با ولت متر یا یه همچین چیزی که اسمشو نمیدونم تستش کنن تا سیستم بعدیت مشکل پیدا نکنه

لینک به دیدگاه

نا گفته نماند روز اربعین سیستم رو پاورش رو باز کردم و فنش رو روغنکاری کردم ایا ممکنه از پاور بوده باشه

والا من اول دو تا ssd بعد هارد و بعد مادربوردم سوخت... خدارو شکر گارانتی داشتن...

متوجه شدم پاور مشکل داره...اونم گارانتی داشت...

پاور+ 2 تا ssd + دوتا مادربورد عوض شدن... که رو هم 500 تومنی خرج رو دستم گذاشتن...تازه گارانتی هم داشتن...

کلی تاپیک تو همین انجمن باز کردم...

سر تعویض همین قطعات پیر شدم...

الان 2 سال میگذره و فعلا مشکلی ندارم...لازم به ذکر هست که چند روز پیش بازم چیپست کارت لن مادربوردم سوخت...و یک کارت شبکه خریدم ....

ولی دیگه مشکل های سریالی برام پیش نیومد...

یه پند جالب که از یکی از کاربران همین انجمن یاد گرفتم اینه :

نیاز نیست خیلی کس رو تمیز کنی و بهش برسی... هر موقع مشکلی پیش امد کیست رو باز کن و در کنار رفع مشکل تمیزش هم کن... تا از این مشکلا پیش نیاد...

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا من اول دو تا ssd بعد هارد و بعد مادربوردم سوخت... خدارو شکر گارانتی داشتن...

متوجه شدم پاور مشکل داره...اونم گارانتی داشت...

پاور+ 2 تا ssd + دوتا مادربورد عوض شدن... که رو هم 500 تومنی خرج رو دستم گذاشتن...تازه گارانتی هم داشتن...

کلی تاپیک تو همین انجمن باز کردم...

سر تعویض همین قطعات پیر شدم...

الان 2 سال میگذره و فعلا مشکلی ندارم...لازم به ذکر هست که چند روز پیش بازم چیپست کارت لن مادربوردم سوخت...و یک کارت شبکه خریدم ....

ولی دیگه مشکل های سریالی برام پیش نیومد...

یه پند جالب که از یکی از کاربران همین انجمن یاد گرفتم اینه :

نیاز نیست خیلی کس رو تمیز کنی و بهش برسی... هر موقع مشکلی پیش امد کیست رو باز کن و در کنار رفع مشکل تمیزش هم کن... تا از این مشکلا پیش نیاد...

موفق باشید

ممنون دوست عزیز

ولی بنده به علت اینکه فن پاور صدا میداد باز و روغن کاریش کردم وگر نه خودم سر همین قضیه باز کردن فن یک عدد کارت 5870 رو به فنا دادم وگرنه اصلا علاقه ای به باز کردن قطعات ندارن چون از همینش میترسم

مشکل از پاور نیست مطمئنم چون اگر از پاور میبود بقیه هارد های سیستمم و سی پی یو هم باید مشکل دار میشد

مشکل کارت هم به خاطر اینکه خمیر سیلیکنش خشک بوده و تبادل گرما خوب صورت نمی گرفته

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

بنده یک کارت گرافیک از یکی از دوستان گیر اوردم قرضی و سیستم رو راه انداختم حالا این بنده خدا کارتشو لازم داره

من میخوام از HDMI خروجی مادربردم تصویر بگیرم ولی هر کاری میکنم تصویر نمیاد و مانیتور رویه حالت POWER SAVING MODE میره

خواهشا هر کس بلده راهنمایی کنه دارم دیوونه میشم :crying: :crying:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کسی نیست راهنمایی کنه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مانیتور شما برای گرفتن تصویر هیچ گزینه ای نداره که از کدام ورودی تصویر بگیره ؟ شاید اوتوماتیک نمیتونه ورودی را تشخیص بده

برای روغن کاری فن سیستم از چه روغنی استفاده کردی و به چه میزانی روغن ریختی توی فن ؟ روغن کاری فن خودش کار خیلی سختی هست چون باید کل فن را باز کنی و هرکسی وارد نیست ایا خودت فن را کامل بازش کردی ؟

به احتمال خیلی خیلی زیاد مشکل از پاور بوده و با نوسانی که ایجاد کرده ضعیفترین قطعات را در دم سوزونده یا دچار مشکل کرده .......به این فکر نکن که چرا بقیه قطعات نسوختن باز هم تکرارمیکنم قطعاتی که در برابر نوسانات ضعیف بودن سوختن

گرافیکت احتمالا در قسمت VRM دچار مشکل شده و برقش بصورت صحیح به کارت نمیرسه.........فکر کنم گرافیکت قابل تعمیر باشه ولی هیچ چیز 100% نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز مانیتور شما برای گرفتن تصویر هیچ گزینه ای نداره که از کدام ورودی تصویر بگیره ؟ شاید اوتوماتیک نمیتونه ورودی را تشخیص بده

برای روغن کاری فن سیستم از چه روغنی استفاده کردی و به چه میزانی روغن ریختی توی فن ؟ روغن کاری فن خودش کار خیلی سختی هست چون باید کل فن را باز کنی و هرکسی وارد نیست ایا خودت فن را کامل بازش کردی ؟

به احتمال خیلی خیلی زیاد مشکل از پاور بوده و با نوسانی که ایجاد کرده ضعیفترین قطعات را در دم سوزونده یا دچار مشکل کرده .......به این فکر نکن که چرا بقیه قطعات نسوختن باز هم تکرارمیکنم قطعاتی که در برابر نوسانات ضعیف بودن سوختن

گرافیکت احتمالا در قسمت VRM دچار مشکل شده و برقش بصورت صحیح به کارت نمیرسه.........فکر کنم گرافیکت قابل تعمیر باشه ولی هیچ چیز 100% نیست

ممنون دوست عزیز

مانیتور lg ips 226 هست و هر موقع که هر کدوم از پورتهای ورودی بهش وصل باشه خودش اتوماتیک میره رویه همون پورت

برای روغن کاری بنده فن رو باز کردم و دوقطره روغن مخصوص چرخ خیاطی چکوندم قسمت روغن خوره فن

و اینکه شما میگید ضعیفترین قطعات ایا به نظر شما گرافیک ضعیفتره یا سی پی یو و یا بقیه هاردهای دیگه

به گارانتی هم زنگ زدم طرف گفت احتمالا یا مشکل چیپ خود کارته یا همون VRM

لینک به دیدگاه

دوست عزیز CPU ضعیفتر هست ولی یادت نره که برق را مادربرد به پردازنده میرسونه و مدار محافظ سره راهش هست پس اگر برق بیشتری برای پردازنده بره مادربرد اون را یا اصلاح میکنه یا مدار محافظ خودش میسوزه ولی گرافیک برقش را از پاور مستقیم گرفته بود

هاردهای قدیمی یا سیستم چرخشی از نظر برق از SSD قویتر هستن

ایا مقداری از روغن روی مدار برق پاور ریخته شده ؟ چون که اگر روغن کثیف شده باشه شاید حالت رسانایی به خودش گرفته و اتصالی ایجاد کرده یه اتصالی کوچیک که باعث شده اینطوری بشه

لینک به دیدگاه

دوستان این دیگه چه راهنمایی هایی که میکنید

این طرف که دیگه اسکول نیست که بعد چند سال سخت افزار بازی بزنه سیستمو به فنا بده فعلا ایشون مشکلات قبلی رو پشت سر گذاشته 

اگر کسی از بایوس و این جور چیزا سر در میاره فقط بگه مشکله تصویر ندادنه گرافیک آنبوردش چیه همین دیگه بقیه چیزا مهم نیست

به امید اینکه دیگه کسی از این مشکلات سرش نیاد ...آمین....

لینک به دیدگاه

سلام اين چيزهايي كه ميگي فقط ميتونه ابولا باشه ها !!!!!!!  :eek:

این دوستمون به نکته خوبی اشاره کردند گفته شده این ویروس از طریق اینترنت داره کل دنیارو فرا میگیره

ابولا     ابولا    :wacko:  :eek:  :-t  :Praying:  :Not Worthy:    فرارررررررررررررررر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...