رفتن به مطلب

پاور 1600 وات گرین

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

من امروز از یکی از دوستانم این پاور برای سیستم خودم(در امضام مشخصاتش هست)  خریدارم حالا یک سوال برام پیش اومده که  من شنیدم مصرف سیستم وقتی کمتر از توان پاور باشه برای پاور ضرر داره ایا همچین قضیهای صحت داره یانه اگه درسته راهکاری چیزی هست که بشه انجام داد یا نه ممنون از دوستان

ویرایش شده توسط ali2424
لینک به دیدگاه

پاور یک منبع تغذیه سوئیچینگ هستش و هرچی سیستم نیاز داشته به سیستم جریان میرسونه و دلیلی نداره چون شما توان مصرفیتون 400وات ولی پاورتون ۱۶۰۰مشکلی ایجاد کنه . اگه مصرف بیشتر باشه احتمال بوجود اومدن مشکل هست .

Sent from my SM-N9005

ویرایش شده توسط mehdi_z
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من امروز از یکی از دوستانم این پاور برای سیستم خودم(در امضام مشخصاتش هست)  خریدارم حالا یک سوال برام پیش اومده که  من شنیدم مصرف سیستم وقتی کمتر از توان پاور باشه برای پاور ضرر داره ایا همچین قضیهای صحت داره یانه اگه درسته راهکاری چیزی هست که بشه انجام داد یا نه ممنون از دوستان

می تونه از عمر مفید کم کنه
لینک به دیدگاه

منبعی هست که اینو ثابت کنه

لینک به دیدگاه

[quote data-cid='439166' name='ali2424'

عمر رو کم میکنه !!!! داره از پاور از حد توانش کمتر استفاده میکنه این باعث میشه قطعات فشار کمتری بهشون وارد بشه و عمر بیشتری داشته باشن

Sent from my SM-N9005

ویرایش شده توسط mehdi_z
لینک به دیدگاه

منبعی هست که اینو ثابت کنه

مقاله اقای ارمین اییشی در لیون

لینک به دیدگاه

عمر مفىد کم مىشه !

منبع ساىت گرىن

و

تاپىک استاد ارمىن توى همىن ساىت .

لینک به دیدگاه

عمر مفىد کم مىشه !

منبع ساىت گرىن

و

تاپىک استاد ارمىن توى همىن ساىت .

درود مجددا

خوب متاسفانه تنها پاوری از شرکت گرینه  که استاندارد هاسول ریدی رو داره حالا راهکاری هست که مصرف لود رو بیشتر کرد بغیر از اضافه کردن قطعه خاص الان مصرف سیستم من در سایت گرین فول لود زده850 وات  خوب این میشه 50 درصد لود دیگه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما بهتره از نیاز حد اکثر سیستمت حدود 15 تا 20 درصد بیشتر باشه 

لینک به دیدگاه

بهترین راندمان پاور از حدود 40 درصد مصرفش شروع میشه تا 80 درصدش . کمتر از اون و بیشتر از اون رادمانش افت میکنه . بهتره که پاوری انتخاب کنید که تو محدوده مصرف سیستمتون باشه .

این هاسول ردی خیلی مهمه که باشه ؟ الان خیلی ها با پاور های دیگه دارن پردازنده های هاسول رو استفاده و حتی اور میکنن .

لینک به دیدگاه

شما حداکثر پاور

برای سیستمت

توان فول لود * ۱/۳

مال شما ضرب در ۲ شده که زیاده

بعد همیشه سیستم روی فول لود نیست که هاسول ها روی حالت معمولی خیلی کم مصرفن

همینه که فاتحه پاور خیلی زود خونده می شه

لینک به دیدگاه

اگر من بعدا(احتمالش زیاده) بجای دوتا 270 دوتا 290 کراس کنم چی؟

تازه الان توی سایت گرین هم نگاه کردم توی 10 درصد لود بالای 86 درصد راندمان داشت خوب یعنی  این سیستم در کمترین حالت 160 وات مصرف نمیکنه

ویرایش شده توسط ali2424
لینک به دیدگاه

اگر من بعدا(احتمالش زیاده) بجای دوتا 270 دوتا 290 کراس کنم چی؟

تازه الان توی سایت گرین هم نگاه کردم توی 10 درصد لود بالای 86 درصد راندمان داشت خوب یعنی  این سیستم در کمترین حالت 160 وات مصرف نمیکنه

این پاور بازم اون موقع زیاده و عمرش کم می شه

جدا از این ما یه زمانی از این برای ماین با 7990 3way cross fire استفاده می کردیم با

core i7 4770k شما خیلی زیاد پاور گرفتی

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

سلام

طبق تحقیقات من در سایت های مختلف

به نظر میرسه تنها مشکلی که می تونه پیش بیاد efficiency هست! یعنی فرض کنید شما یه پاور 1000 وات gold خریدید که efficiency  خوبی داره و تفاوت برق مصرفیش با خروجیش خیلی کمه!

وقتی این پاور را برای یه سیستمی که 300 وات بیشتر نمی خواد استفاده کنید efficiency  میاد روی 60-70 %!! که البته مشکل خاصی نیست ، فقط 300 وات مثل 420-430 وات برق مصرف می کنه ،

در کل اگر علاقه دارید می تونید در سایت های خارجی درمورد این موضوع مطالب بیشتری پیدا کنید.

لینک به دیدگاه

درود مجددا

خوب متاسفانه تنها پاوری از شرکت گرینه  که استاندارد هاسول ریدی رو داره حالا راهکاری هست که مصرف لود رو بیشتر کرد بغیر از اضافه کردن قطعه خاص الان مصرف سیستم من در سایت گرین فول لود زده850 وات  خوب این میشه 50 درصد لود دیگه

اور کردن سىستم مصرف رو بالا مىبره .

شما در فول لود به اىن توان نىاز دارى در زمان بى کارى به پاور فشار مىاد .

حتما باىد گرىن بگىرى ?????????

انرمکس , کولرمستر . او سى زد و ... .

از اىن برند ها بگىر کىفىت بهترى دارن .

توى ساىت گرىن مىزان مصرف قطعه ها رو قرار داده مىتونىد با گذاشتن چند تا فن و اور کردن تا خرخره مصرف رو بالاببرىد اما باز هم ۱۶۰۰ بسىار زىاده . براى شما پاور ۱۰۰۰ تا نهاىتا ۱۲۰۰ توصىه مىشه .

لینک به دیدگاه

نمی شه با اطمینان گفت ضرر داره و از عمر مفید منبع تغذیه کاسته می شه، می شه پاوری ساخت که مصرف زیر بار نامی اش باعث کم شدن عمر مفیدش نشه، البته من شک دارم green یا هر شرکتی که پاور برای مصرف کاربر عادی می سازه قابل بدونه همچین پاوری بسازه، ولی یه چیز قطعی اگه شما 400 وات از یک پاور معمولی 1600 وات بکشید بازده انرژی به شدت پایین می آد. یعنی اگه 400 وات بکشه در واقع مثلاً 60% از این 400 وات مصرف اجزای داخلی کامپیوتر می رسه و 40 در صد به صورت گرما هدر میره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

دوست گرامی کاشکی قبل از خرید راهنمایی میخواستید ، خیلی بهتر میشد

الان دیگه کاریش نمیشه کرد

یا استفاده کنید یا بفروشیدش و منتظر پاور های سری 80پلاس پلاتینیوم گرین بمونید که خیلی جالب هستن با توجه به مشخصاتی که دارن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...