رفتن به مطلب

کمک برای اسمبل در خانه فوری.

اشتراک گذاری

Recommended Posts

اگه عکس سیستم همین باشه که گذاشتی فن سی پی یو کولر رو اشتباه نصب کردی

مشکلش چیه؟

باید چطور باشه؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 56
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوستان الان من میخوام کاری کنم ولتاژ سی پی یو از 1 بالا تر نره.

ولتاژ 1 نرمال هست دیگه؟ 

ولتاژ1 چقدر فرکانس میده؟

لطفا راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه

حرف عجیبی زدی.

در درجه اول بعید میدونم همین طوری بشه ولتاژ زد به سی پی یو یا اندر ولتاژ کرد

باس حرفه ای باشی.

بسته به سی پی یو شانس شما میتونه لاو ولتاژ باشه یا عکسش.

بهتره که وارد بحث اور سی پی یو نشید فعلا اسمبل قدم اولتون باشه.

نه اصلا نمی خوام اور کنم بر عکس میخوام کاری کنم بورد ولتاژ اضافی به سی پی یو نده.

لینک به دیدگاه

الان یه برنامه به اسم MSI Super Charger بعد از نصب درایور مادربورد امده این چیه؟

لینک به دیدگاه

این برنامه اجازه ی شارژ سریعتر دیوایس هایی رو مثل اسمارت فون ها رو از طریق پورت USB شما فراهم می کنه، در حالت عادی پورت USB نیم آمپر خروجی داره که با این برنامه تا 1 آمپر افزایش پیدا می کنه برای شارژ اسمارت فون ها.

ویرایش: برای مادربرد های ASUS این برنامه هست بنام: ASUS Ai Charger که خب اون مختص محصولات اپل هست، و همینکار رو می کنه.

ویرایش شده توسط Abraham
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب دوست من چه عجله ای بوده؟میگذاشتید لوازم کامل میشد بعد - ضمنا اگر تجربه اسمبا ندارید بهتره بدید براتون اسمبل کنند خیالتون راحت باشه -سیستم ها یجدید لوازم گرونی دارو مثل قدیم نیست که با ازمون خطا آدم چیز یاد بگیره  یک اشتباه کوچک مساوی با مشکل -نوع مین برود چیه ؟در دفترچه مین بورد چک کنید ببنید در بخش رمز گشای کد چی نوشته اینجا بدید تا بخونم ببنیم کد خطای چیه؟ممکنه اصلا خطا هم نباشه-

لینک به دیدگاه

سلام رفیق

اومدم بپرسم چطور لوسیفر رو گذاشتی که با رام مشکل نداری که دیدم عکس گذاشتی.

شما بخاطر اینکه مشکل رام نداشته باشید کولر رو برعکس گذاشتید که مشکلی نداره. فقط کارایش میاد یک پایین تر و اینکه حتما باید فن رو هم برعکس بزارید و در حالت مکشی باشه که هوا رو بکشه بیرون و به فن روبروش بده و اونم خارج کنه.

در حالت عادی فن دمنده هست. چون برعکس گذاشتید باید فنم برعکس بزارید و گرنه گردش هواتون خراب میشه و میشه گفت کولرتون رو الکی گذاشتید و هیچ کار مثبتی نمیکنه تازه ضررم میزنه.

لینک به دیدگاه

سلام رفیق

اومدم بپرسم چطور لوسیفر رو گذاشتی که با رام مشکل نداری که دیدم عکس گذاشتی.

شما بخاطر اینکه مشکل رام نداشته باشید کولر رو برعکس گذاشتید که مشکلی نداره. فقط کارایش میاد یک پایین تر و اینکه حتما باید فن رو هم برعکس بزارید و در حالت مکشی باشه که هوا رو بکشه بیرون و به فن روبروش بده و اونم خارج کنه.

در حالت عادی فن دمنده هست. چون برعکس گذاشتید باید فنم برعکس بزارید و گرنه گردش هواتون خراب میشه و میشه گفت کولرتون رو الکی گذاشتید و هیچ کار مثبتی نمیکنه تازه ضررم میزنه.

من بهتر هست کل هیتسینگ رو برعکس کنم یا فقط فن رو بگذارم پشتش؟؟؟؟

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

این الان عادی هست؟ رم من فرکانسش 1600 هست ولی این جا یه چی دیگه زده باید XPG روشن کنم؟ یا درسته؟

دوستان سی پی یو توی لود با ولتاژ 1.231 به فرکانس 4300 میرسه عادی هست؟   من فکر میکردم باید با 1 ولت به 4500 برسه :|

3t7qt8nytej9xw84nmy5.png

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

الان رمت تو حالت۱۳۳۳

بالا اومده باید xpg رو فعال کنی

و اینکه مادربرد رو از حالت اورکلاک خخارج کن ولتاژ درست میشه

ولتاژ پایه این cpu تو حالت پایدار 1.2v هست

اونایی که میبینید رو 1v میزارن برای تست هست نه حالت پایدار

منم اول ولتاژ مادربرد خودم رو دیدم شکه شدم فک کردم سی ?ی یو الان میس!زه تو نت یه چرخی زدم دیدم ولتاژ پایه 1.2v هست

موفق باشی

ویرایش شده توسط **pouya**
لینک به دیدگاه

الان رمت تو حالت۱۳۳۳

بالا اومده باید xpg رو فعال کنی

و اینکه مادربرد رو از حالت اورکلاک خخارج کن ولتاژ درست میشه

ولتاژ پایه این cpu تو حالت پایدار 1.2v هست

اونایی که میبینید رو 1v میزارن برای تست هست نه حالت پایدار

منم اول ولتاژ مادربرد خودم رو دیدم شکه شدم فک کردم سی ?ی یو الان میس!زه تو نت یه چرخی زدم دیدم ولتاژ پایه 1.2v هست

موفق باشی

مرسی اما بورد من Z97 gaming 7 هست زده 1333 و 1600 رو بدون اور میاره :|   

من سی پی یو رو  روی حالت اور نگذاشتم اصلا حتی یه بار.

لینک به دیدگاه

مرسی اما بورد من Z97 gaming 7 هست زده 1333 و 1600 رو بدون اور میاره :|   

من سی پی یو رو  روی حالت اور نگذاشتم اصلا حتی یه بار.

نه پروفایل XMP اورکلاک کردن رم نیست ، داخلش تنظیمات فرکانس 1600 ذخیره شده که باید فعالش کنید! ( Extreme Memory Profile )

لینک به دیدگاه

منم نگفتم که اور کردی

تنظیمات مادربرد بصورت پیش فرض روی او کلاک هست باید کمش کنی

در مورد رم هم درسته xmp اور کردن رم نیست پروفایلی هست که از طرف اینتل برای شناسوندن مشخصات رم به مادربرد هست

لینک به دیدگاه

تنظیمات مادربرد بصورت پیش فرض روی او کلاک هست باید کمش کنی

ممنون میشم بگید از کجا باید غیر فعالش کنم.

لینک به دیدگاه

اگر با رام مشکل ندارید . کلش رو برعکس کنید بهتره( یعنی درست نصبش کنید )

اگرم با رامت تداخل داره، فقط فن رو باز کنید و تو حالت دمنده بزارید. کارایش کمتر میشه اما زیاد نیست، بایدم دوباره کل کیس رو باز کنی و ببندی !

لینک به دیدگاه

الان بهتر شد؟ پاور رو برگردوندم . هیتسنگ هم برگردوندم ولی نمیشود فن گذاشت فقط فن رو گذاشتم پشت.   دوستان یه سیم از کیس به مادربورد بود به اسم AC'9 که هیج جایی برای نصبش نبود!!!

یه سوال دیگه دما پردازنده 4790k به همراه deepcool lucifer چقدر باید باشه؟ (در فول لود)*؟؟؟؟

3ly2gfc7i04fr6g4i55y.jpg

لینک به دیدگاه

الان بهتر شد؟ پاور رو برگردوندم . هیتسنگ هم برگردوندم ولی نمیشود فن گذاشت فقط فن رو گذاشتم پشت.   دوستان یه سیم از کیس به مادربورد بود به اسم AC'9 که هیج جایی برای نصبش نبود!!!

یه سوال دیگه دما پردازنده 4790k به همراه deepcool lucifer چقدر باید باشه؟ (در فول لود)*؟؟؟؟

3ly2gfc7i04fr6g4i55y.jpg

حدود ۶۰
لینک به دیدگاه

3ly2gfc7i04fr6g4i55y.jpg

الان درسته

فقط فن همین جوری که تو عکس هست گذاشتید؟ با رمات تداخل داره. دوتا اولی رو گرفت؟

فقط برای قشنگی بیشتر. سیمات رو با چسب برق سیاه ببند. تا سیم های رنگی پیدا نشن. برای ریست و پاور و ... ( اون پایینی ها )

سیمات رو هم خوب کار نکردی. یکم وقت بزارم. جمشون کن و بندازشون پشت. الان چندتا سیم میبینم که لازم نیست اون جور باشن. به جای اینکه بزاریشون پشت. تو خود کیس پیچوندشون.

ویرایش شده توسط gosbe
لینک به دیدگاه

فقط اگر میتونی یه تست دما بگیر ببینم چطوره. منم احتمالا یه لوسیفر بگیرم.من برعکس میبندمش و تو حالت مکنده فن رو میزارم.

ویرایش شده توسط gosbe
لینک به دیدگاه

فقط اگر میتونی یه تست دما بگیر ببینم چطوره. منم احتمالا یه لوسیفر بگیرم.من برعکس میبندمش و تو حالت مکنده فن رو میزارم.

تا حالا نتونستم لود رو روی 100% ببرم ولی  توی صفحه ویندوز دستم رو میزار روی دکمه F5 و نگه میدارم بعد از چند ثانیه فرکانس میره روی 4.4 و ولتاژ روی 1.231    از این بالا تر ندیدم دما میرسه روی 40 درجه به زور  ولی نمیدونم چطور فول بود کنم :|

لینک به دیدگاه

تا حالا نتونستم لود رو روی 100% ببرم ولی  توی صفحه ویندوز دستم رو میزار روی دکمه F5 و نگه میدارم بعد از چند ثانیه فرکانس میره روی 4.4 و ولتاژ روی 1.231    از این بالا تر ندیدم دما میرسه روی 40 درجه به زور  ولی نمیدونم چطور فول بود کنم :|

واقعیتش اینکه برای بردن سیستم زیر لود ، معمولا از برنامه های تست پایداری و بعضی از بنچمارک های استفاده میشه!

به نظرم از بنچمارک Cinebench استفاده کنید چون مثل برنامه هایی مانند pirme95 فشار ناجوانمردانه روی قطعات نمیاره! :laughing:

تقریبا حداکثر دمایی که در این برنامه ثبت میکنید ، نهایت دمایی هست شاید در سنگین ترین بازی ها به اون برسید.

در مورد کولرتون یک نکته روعرض کنم ، شما باید هیتسینک کولرتون رو 180 درجه بچرخونید! ( عکس پست 45 )

شاید مشکلش با رم هم حل شد!

post-17271-0-11563900-1420303440_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

الان درسته

فقط فن همین جوری که تو عکس هست گذاشتید؟ با رمات تداخل داره. دوتا اولی رو گرفت؟

فقط برای قشنگی بیشتر. سیمات رو با چسب برق سیاه ببند. تا سیم های رنگی پیدا نشن. برای ریست و پاور و ... ( اون پایینی ها )

سیمات رو هم خوب کار نکردی. یکم وقت بزارم. جمشون کن و بندازشون پشت. الان چندتا سیم میبینم که لازم نیست اون جور باشن. به جای اینکه بزاریشون پشت. تو خود کیس پیچوندشون.

1 تا 2 میل ته فن با رم فاصله داره. اگر 180 دجه بچرخونم اصلا نمیشه رم نصب کرد الا برعکسه و فن رو این ور گذاشتم.

چشم :D

اولبن بارم بود ولی برای گرافیک + 1 ساتا اضافه دنظر گرفتم که دیگه وصل نکنم.

واقعیتش اینکه برای بردن سیستم زیر لود ، معمولا از برنامه های تست پایداری و بعضی از بنچمارک های استفاده میشه!

به نظرم از بنچمارک Cinebench استفاده کنید چون مثل برنامه هایی مانند pirme95 فشار ناجوانمردانه روی قطعات نمیاره! :laughing:

تقریبا حداکثر دمایی که در این برنامه ثبت میکنید ، نهایت دمایی هست شاید در سنگین ترین بازی ها به اون برسید.

در مورد کولرتون یک نکته روعرض کنم ، شما باید هیتسینک کولرتون رو 180 درجه بچرخونید! ( عکس پست 45 )

شاید مشکلش با رم هم حل شد!

اگر 180 دجه بچرخونم اصلا نمیشه رم نصب کرد الا برعکسه و فن رو این ور گذاشتم تازه شد رم نصب بشه.

لینک به دیدگاه

1 تا 2 میل ته فن با رم فاصله داره. اگر 180 دجه بچرخونم اصلا نمیشه رم نصب کرد الا برعکسه و فن رو این ور گذاشتم.

چشم :D

اولبن بارم بود ولی برای گرافیک + 1 ساتا اضافه دنظر گرفتم که دیگه وصل نکنم.

اگر 180 دجه بچرخونم اصلا نمیشه رم نصب کرد الا برعکسه و فن رو این ور گذاشتم تازه شد رم نصب بشه.

فکر کردم نتونستید رم رو ببندید!

پس مشکلی نیست ، لطفا بعد تست وضعیت دما رو اطلاع بدید!

لینک به دیدگاه

الان گرافیک ندارم که سیستم بالا بیاد با سیستم قدیمی امدم(تا برنامه دانلود بشه میگذارم). رفتم میگم تبدیل پورت VGA یه HDMI چند میگه 150 تومن ، خوب حاجی من برم گرافیک بخرم ازرون تر درمیاد که :D

اگر دوستان اینجا جواب من رو این جا بدن برای خرید گرافیک تکلیف مشخصه میشه.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

دوست عزیز تست گرفتم با اون برنامه که گفتید دما تا 68 بالا رفت بعد دور فن رفت بالا دما امد روی 60 تا 63 این حدود ها در حالت بیکاری هم روی 32 درجه هست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...