رفتن به مطلب

خرید سیستم گیم یا ps4

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان لبتابو فروختم و قصد خرید سیستم دارم

2 تا راه جلومه!!!!

یکی خرید سیستم نسبتا قوی تر 

یکی خرید سیستم معمولی و خرید ps4

حالا شرایط کاری رو میگم

تمام استفاده از سیستم وب گردی فیلم و  کار های روز مره ی عادی هست و برای گیم نمیدونم pc نسبتا قوی بگیرم یا pc پس اصلا کار های گرافیکی سنگیم نمیکنم که بگیم بدون گرافیک شاخ کارم لنگ میمونه!!!!

2.تمام نسل های کنسول سونی رو داشتم پس مشکلی با کارکردن با سونی ندارم!!!

3.ps4 قابلیت انلان داره ولی pc نداره اگه هم داشته باشه هم هکش زیاده هم هزینه زیادی داره خرید cd key( ولی ps4 این مشکل نی خرید بازی گرون ولی بعدا با ضرر کم میفروشی ولی cd key رو خیلی کمتر میخرن)

ولی خب یک سری مزیت ها هم pc داره 

مثلا من از 91 به اینور درست درمون بازی نکردم!!!

و لیست بازی های که دوس دارم رو نوشتم و شده 1 ترا بایت و قراره با تهیه هارد اون ها رو بازی کنم!!!

گرافیک بیشتر نسبت ps4

بازی های ارزون البته اقلاین

همه ی اینها رو گفتم که با شرایطم اشنا شید!!!!

من خودم میخوام این کارو کنم میخوام بدونم موافقید مخالفید یا نظر دیگه

لطفا اگه هر نظری دارید جددی باشه و بی طرف باشه

حالا کای که میخوام بکنم!!!!

خرید یک سیستم با ایت محتوا

91jwqnrrseqs6bfwttcz.png

بعد خرید این ها!!!

تا تابستون هر چی بازی میاد انجام میدم با pc بعد 

فروش یک عدد از رم 4 به مبلغ 100

گرافیک به مبلغ 600

وپاور رو با یک مدل ضعیف عوض میکنم که سیستم رو اجرا کنه و 100 تومن هم اونجا گیرم میاد(پاور تو عکس نی ولی میخوام 750 وات بگیرم بعد تابستون با 480 وات عوض کنم)

که با این حرکت 800 گیرم میاد و با 300 گزاشتن روش میرم ps4 دست دوم میخرم!!!
نظرتون در مورد کل صحبت هایی که کردم و یک راهنمایی خیلی خوب میخوام 

مرسی

لینک به دیدگاه

سیستمی که انتخاب کردین مناسبه به جز cpu  که خیلی ضعیفه و گلوگاه میشه واسه گرافیک حداقل یه i5 باس بردارین 

من نفهمیدم می خوای تابستون بری گرافیکو ورمو بفروشی سونی بخری بقیه سیستمو چیکارکنی؟ 

لینک به دیدگاه

سیستمی که انتخاب کردین مناسبه به جز cpu  که خیلی ضعیفه و گلوگاه میشه واسه گرافیک حداقل یه i5 باس بردارین 

من نفهمیدم می خوای تابستون بری گرافیکو ورمو بفروشی سونی بخری بقیه سیستمو چیکارکنی؟ 

مرسی

cpu رو که خیلی ها بهم گفتن خوبه البته میخوام 4160 بخرم چون تو سایت قیمت نداشت نزاشتم!!!

اون 3 فقط فروش میره و باقی میمونه و سیستم برای کار های روز مره استفاده میشه و گیم با ps4 انجام میشه

لینک به دیدگاه

با باقی می خوای چیکا کنی؟ کارت گرافیکی نداری میخوای از تصویر مادربورد استفاده کنی؟ نمی دوونم بوردت این خاصیتو داره؟ نگا کردی؟ 

بعد این کار یه کم اقتصادی نیس بری سیستم بگیری فقط تا تاستون بازی کنی بعد بفروشی با سونی بازی کنی خب از اول یه سونی بگیر باهاش بازی کن با این کار سرمایه ات هم یه کم از بین میره موقع فروش باس ضرر کنی 

لینک به دیدگاه

با عرض معذرت خواهی از دوستان یک سیستم متوسط گیمینگ خیلی بهتر از کنسول هستش ... کنسول ها از پس اجرایه متوسط بازی ها هم بر نمیان جدیدا ... ۳۰ فریم با افت فریم ...خود ۳۰ فریم ازار دهندست بماند افت فریم ها ... با اگر ۶۰ فریم با کیفیت پایین همراه با lowfps... مثال اخر همین advamced warfarr هستش ک یک سیستم کاملا متوسط برای اجرایه ثابت بر رویه ۶۰ فریم بر مییاد اما پی اس فر با اپشن پایین تر همرا با low fps ...

کنسول اصلا ارزش نداره...بنده خودم این دستگاه رو دارم واقعا ضعیف ظاهر شدن هر دو کنسول بشدت ...بازه های انحصاری هم دیگه ارزش خرید رو به کنسول اضاف نمیکن بپ این وعضشون...

ویرایش شده توسط kamali66
لینک به دیدگاه

با عرض معذرت خواهی از دوستان یک سیستم متوسط گیمینگ خیلی بهتر از کنسول هستش ... کنسول ها از پس اجرایه متوسط بازی ها هم بر نمیان جدیدا ... ۳۰ فریم با افت فریم ...خود ۳۰ فریم ازار دهندست بماند افت فریم ها ... با اگر ۶۰ فریم با کیفیت پایین همراه با lowfps... مثال اخر همین advamced warfarr هستش ک یک سیستم کاملا متوسط برای اجرایه ثابت بر رویه ۶۰ فریم بر مییاد اما پی اس فر با اپشن پایین تر همرا با low fps ...

کنسول اصلا ارزش نداره...بنده خودم این دستگاه رو دارم واقعا ضعیف ظاهر شدن هر دو کنسول بشدت ...

نه اخه ایشون میگه به بازی کردن با کنسول عادت داره پس واسش مهم نیس وگرنه منم نظرم رو همینه ولی این که بخواد اول سیستم بگیره چند ماه بازی کنه بعد بفروشه سونی بگیره موقع فروش قطعات ضرر می کنه اصلا چه کاریه شما از اول کنسول بگیر دیگه 

لینک به دیدگاه

نه اخه ایشون میگه به بازی کردن با کنسول عادت داره پس واسش مهم نیس وگرنه منم نظرم رو همینه ولی این که بخواد اول سیستم بگیره چند ماه بازی کنه بعد بفروشه سونی بگیره موقع فروش قطعات ضرر می کنه اصلا چه کاریه شما از اول کنسول بگیر دیگه

بنده پیشهنادی رو به ایشون دادم کنسول برایه بازی ساخته شده ولی از پس بازی ها بر نمییاد ... ک با هزارتا بهانه همراه شده ...کنسول ها بشدت ضعیفن ویرایش شده توسط kamali66
لینک به دیدگاه

خب حدود 50 تا بازی هست که نکردم و بین 2 نسل هستن مثل کرایسیس 3 و کالاف bo2 و خیلی مثال های دیگه!!
واسه مین هم بعله حتما چک میکنم ببینم سا=.رت میکنه پورت خروجی رو یا خیر!!!
و همچنین فکر کنم اون 3 قطعه برن دیگه سیستم گیم نی که!!!
فقط یکم cpu قویه واسه کار های روز مره و واسه همین مشکلی نی وچون میخواد تا چند سال استفاده شه تا اون موقع قوی هست واسه کارهای عادی

لینک به دیدگاه

به نظرم نفروش سیستمو پول جمع کن جدا از سیستم سونی بگیر سیستمی که با تصویر بورد کار کنه همچین چنگی به دل نمی زنه مخصوصا اگه بعد لذت بردن از یه کارت قوی بخوای با گرافیک سی پی یو کار کنی ! 

فک کردی i3 چقد قویه؟ i5 تو کارای روزمره بعضا سیستم هنگ می کنه i3 که بماند نمی دونم خوددانی ولی زیادم قوی نیس 

لینک به دیدگاه

این سی پی یو ضعیفه برای گیم باید حد اقل به فکر i5 باشی. به هیچ عنوان i3 نخر چون پشیمون میشی

ویرایش شده توسط ofenomeno
لینک به دیدگاه

فکرتون خوب هست جدا از سیستم فعلی که میگید کمی سی پی یو کم میاره البته اگه به 30 فریم راضی هستید فکر نکنم زیاد گیر کنه

فقط میمونه قیمت بازی ها و اینکه همیشه نمی تونید بازی ها جدید بازی کنید به دلیل قیمت بالا مگه اینکه تعویض کنید و یا اوضا مالی خوب باشه

و بخرید 

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

سلام دوستان لبتابو فروختم و قصد خرید سیستم دارم

2 تا راه جلومه!!!!

یکی خرید سیستم نسبتا قوی تر 

یکی خرید سیستم معمولی و خرید ps4

حالا شرایط کاری رو میگم

تمام استفاده از سیستم وب گردی فیلم و  کار های روز مره ی عادی هست و برای گیم نمیدونم pc نسبتا قوی بگیرم یا pc پس اصلا کار های گرافیکی سنگیم نمیکنم که بگیم بدون گرافیک شاخ کارم لنگ میمونه!!!!

2.تمام نسل های کنسول سونی رو داشتم پس مشکلی با کارکردن با سونی ندارم!!!

3.ps4 قابلیت انلان داره ولی pc نداره اگه هم داشته باشه هم هکش زیاده هم هزینه زیادی داره خرید cd key( ولی ps4 این مشکل نی خرید بازی گرون ولی بعدا با ضرر کم میفروشی ولی cd key رو خیلی کمتر میخرن)

ولی خب یک سری مزیت ها هم pc داره 

مثلا من از 91 به اینور درست درمون بازی نکردم!!!

و لیست بازی های که دوس دارم رو نوشتم و شده 1 ترا بایت و قراره با تهیه هارد اون ها رو بازی کنم!!!

گرافیک بیشتر نسبت ps4

بازی های ارزون البته اقلاین

همه ی اینها رو گفتم که با شرایطم اشنا شید!!!!

من خودم میخوام این کارو کنم میخوام بدونم موافقید مخالفید یا نظر دیگه

لطفا اگه هر نظری دارید جددی باشه و بی طرف باشه

حالا کای که میخوام بکنم!!!!

خرید یک سیستم با ایت محتوا

91jwqnrrseqs6bfwttcz.png

بعد خرید این ها!!!

تا تابستون هر چی بازی میاد انجام میدم با pc بعد 

فروش یک عدد از رم 4 به مبلغ 100

گرافیک به مبلغ 600

وپاور رو با یک مدل ضعیف عوض میکنم که سیستم رو اجرا کنه و 100 تومن هم اونجا گیرم میاد(پاور تو عکس نی ولی میخوام 750 وات بگیرم بعد تابستون با 480 وات عوض کنم)

که با این حرکت 800 گیرم میاد و با 300 گزاشتن روش میرم ps4 دست دوم میخرم!!!

نظرتون در مورد کل صحبت هایی که کردم و یک راهنمایی خیلی خوب میخوام 

مرسی

سلام،ps 4 رو بیخیال بشین بهتره چون صرفه اقتصادی نداره،انلاینش هم با این اینترنت بدرد نمیخوره!

سیستم انتخابی خوبه،تغییرات زیر رو انجام بدین بهتره:

پاور رو green 700-hp بگیرین 315 تومنه

رم رو دو تا 4 گیگ کینگستون ت135*2 

گرافیک 270x حدودا 700ت بعدا به 380 یا 970 ارتقا میدین

مانیتور رو asus vx229h بگیرین حدودا 730ت

لینک به دیدگاه

من ps3 داشتم اصلا باهاش زیاد بازی نمیکردم گفتم میفروشم میزنم به پی سی حد اقل با اون بازی میکنم ولی حقیقت اینکه اگر واقعا بخوای لذت بازی رو داشته باشی یا باید ده پونزده تومن سیستم جمع کنی یا یه ps4 بخری

الان کلی پول گرافیکتو میدی بعد یهو کلا صنعت بازی سازی متحول میشه و ....

راستی اینم بگم اصلا نگران وضع اینترنت نباشین چون اکثر بازی ها کم مصرف هستن و حتی با سرعت 30 کیلو هم میشه بازی کرد

من فیفا و جی تی ای با سرعت 30 کیلوبایت نامحدود (از شرکتی به جز مخابرات!) بازی میکردم. ولی مخابرات واسش اصلا جالب نیست

اون که از داستان آنلاینش

اگر بتونی از پس هزینه ی بازی هاش بر بیای خوبه 

الان برای به صرفه بودنش طرح هایی ریختن ولی خوب بازم برا هر بازی 60 70 تومن پیاده میشی!

البته بستگی به خودتونم داره

من از بازی فقط لذت میخوام، به خاطر همین همش از ترینز و رمز استفاده میکنم اینجاست که باید بگم با اینکه پی اس ها ترینر ندارن ولی با رمزش هم میشه کنار اومد ولی حالش یه چیز دیگس

بعضی ها از بازی چالش و هیجان میخوان. برای این دسته پی سی و پی اس فرقی نداره ، پس تو ایران براشون پس سی بهتره

ویرایش شده توسط amirff1
لینک به دیدگاه

برای اینکه ضرر خیلی کمتری داشته باشی دوتا راه داری.

1.خرید پیسی قوی برای اجرای بازی های قدیم وجدید(که به نظر من مادربرد و سیپیو انتخابی شما اصلا مناسب بازی های جدید نیستن و برای کارتتون گلوگاه ایجاد میکنن و به راحتی fps این سیستم نصف سیپیو i7 و مادربرد z97 هست.چون به عینه دیدم گیم واچداگز با سیپیو i3 و همین کارت با نهایت جزئیات در فول اچدی حول 20 fps بود ولی در i7 حول 50 fps اجرا میشد.)

2.میتونین یه کنسول ایکس باکس 360 دست دو برای اجرای بازی های قدیمیتر بگیرین و یه کنسول ps4 برای اجرای بازی های جدید و یه سیستم نو با مشخصات پایین حتی بدون گرافیک و با سیپیو 3220dual core و رم 2g که به راحتی از پس کارهای روزمره مثل فیلم و موسیقی واینترنت برمیاد.

هزینه این دو تقریبا یکی میشه.

باز تصمیم گیرنده شما هستین چون کنسول ها مزیت خودشونو دارن و پیسی ها هم همینطور.

لینک به دیدگاه

خب دوست عزیز شما که تا PS3 دارید! بازی های نسل قبل رو روی همون آفلاین بازی کنید. اینکه مشکلی نداره. بعد بدید یک عدد X1 یا PS4 بگیرید و باهاش بازی های آینده رو بازی کنید. یکی از خوبی هایی که کنسول نسبت به PC داره پشتیبانی خوب از کنسول هست. مثل همین چند وقت پیش که مایکروسافت با یک آپدیت تونست قدرت کنسول خودش رو بیشتر کنه تا بازی سازان راحت 1080p رو براش بسازن. در آینده هم وضع بهتر میشه... اما اگه PC نسبتا ضعیف یا متوسط رو به پایین بخرید شاید چند ماه راحت باشید اما بعد از یه مدت خیلی کم (مثل 1 سال) سیستمتون دیگه نمیتونه بازی های آینده رو اجرا کنه و مجبور به ارتقاء میشید. من جای شما بودم با این بودجه همون کنسول رو میخریدم و باهاش بازی میکردم... ضرر کمتری داره حداقل!

لینک به دیدگاه

گرافیک ps4 که از XBOX ONE بسیار قویتره در حد R9 265X هستش حالا ببین ایکس باکس وان چیه :laughing: :laughing: :laughing:

برای گیم با تک کارتی مثل GTX 970 بله CORE i3 ضعیف هست و core i5 4690 توصیه میشود :)

پردازنده بالاتر از CORE i5 = پول دور ریختن هست مگر اینکه 3تا گرافیک 970 بندازید خوب برای خالی نبودن عریضه یک  i7 هم میندازی تازهاورکلاکش هم میکنی

برای سیستم گیم 2برابر پردازنده برای گرافیک هزینه کنید و حتی 3برابر و...

چون پردازنده تاثیری بر بازی نداره همین Tomb Raider امتحان کردن یک فریم برای core i3 تا i7 نداشته ولی بعضی بازیها تاثیر داره که تو همونها هم نهایت core i5 4690 خوبه و بالاترش فرقی نداره

تنظیمات همون گرافیک که گفتم را در ضعیفترین گرافیک بگذاری میشه کنسول بازی و حتی بهتر از کنسول بازی

در ضمن امسال به شکل وحشتناکی قیمت گرافیک در بازار جهانی کم شده و یک R9 290X به قیمت 310 دلار رسیده و این در حالی است که رقیبش GTX 970 با قیمت 330 دلار هستش

R9 280X=7970

R9 270X=7870

این موارد بالا که= گذاشتم یعنی همه چیزشون یکسان هستش و حتی میتونی ایندو را باهم بگذاری تا قدرتت بره بالاتر

کامپیوتر تنظیمات داره و میتونی گرافیک را بسته به قدرت گرافیکت کم و زیاد کنی ولی کنسول بازی از ضعیفترین تنظیمات کامپیوتر بهره میبرد مثلا وضوحشون 720P هست و 30 فریم و :laughing: :laughing: :laughing:

مقایسه کنسول بازی وکامپیوتر  =)) =)) =)) =)) =))

لپتاپ هم گرافیکهاش نصف کاپیوتر با همون اسم و یک چهارم کامپیوتر دسکتاپ با همون قیمت هستش گول اسمها را نخور بیشترش الکیه :laughing:

گرافیک دسکتاپ از AMD

R7 250X=1X

R9 265X=1.7X

R9 270X=2X

R9 280X=3X

R9 290X=4X

گرافیک از انویدیا

GTX 750 ti=1.5x

GTX 760=2.5x

GTX 770=3.2x

GTX 780=3.7X

GTX 970=GTX 780ti=4X

gtx 980=5X

X=قدرت نسبی کارت گرافیک

هیچوقت بازده صد درصد نیست پس هیچوقت با 2تا R9 270X  به R9 290X نمیرسید

امسال قراره گرافیکها جهش عظیمی داشته باشند همانطور که دیدید GTX 780ti با 700 دلار قیمت شد یک گرافیک 350 دلاری کم مصرف GTX 970 :D :D :D و AMD قرار تا 3 ماه دیگه گرافیک قدرتمندتر و با همون مصرف را بده از رقیبش :cool: :cool: :cool: با اسم رمز برمودا :eek:

فعلا بدترین زمان برای خرید گرافیک AMD هست و در کل بهتره صبر کنید تا عید و حتی تا تابستان

انویدیا هم 970 با قیمت 1.5 بهترین خریدش هست وگرنه باز بهتره صبر کنید...

ویرایش شده توسط میلاد ۱۳
لینک به دیدگاه

مرسی از همه مثل اینکه یا باید افزایش بودجه بدم و cpu core i5 بخرم

بعد اون طوری حس مکینم با مانیتور غیر full hd حال نمیده 300 تومنم اونجا اضافه باید بدم!!!

اونوقت یک سوال این سیستم که بالا زدم جاش core i5 بخرم

و مانیتور full hd تا چند سال راحتم از تغیرات سیستم؟؟؟

و یک چیز دیگه من ps3 رو فروختم و قبلا هم بازی کردم انلاین و هیچ مشکلی نداره با این نت!!

به نظرتون الان یک سیستم ساده جمع کنم و تا تابستون صبر کنم و با اومدن نسل جدید گرافیک ها یک چیز بهتر بخرم؟؟؟

کلا هنگ کردم :))

لینک به دیدگاه

ببینم الان خرید ps4 رو از ذهنت بیرون انداختی؟ اگه اره پس یه کم روش پولت بذار سیستمو درست حسابی جمعش کن اگه جوابت مثبته بگو تا راهنمایی کنیم که سیستمی بردار حداقل 3 4 سال ساپورتت کنه

لینک به دیدگاه

تقریبا :| ولی نه 100 درصد

اگه بودجه 4 تومن شه مثلا 1 تومن هم بزارم روش اونوقت چی؟؟؟ حالا سیستم معرفی کنید تا 3-4 سال خوب باشه

لینک به دیدگاه

خب ببین اول از همه باس کارت گرافیکت gtx970 باشه با حدود1500 می تونی بخری  بعد بوردت حداقل z87 بردار نمی دونم قیمتای z97 در چه حدودی هس ولی به نظرم لازم نیس زیاد خرجش کنی 

حدود 500 600 واسه بوردت میشه اگه 87 برداری بعد cpu حداقل 4770k بردار میشه حدودا 1 تومن  بعد پاورت نمی دونم چند بود؟ 800 کافیه البته مارک خوب مثل corsair یا evga اونم حدود فک کنم 400 500 میشه 

رم یا 16 بردار یا می تونی یه 8 گیگ برداری بعدا یه دونه بگیری بشه 16 الان لازم نیس 16 باشه ولی اگه دو تا 4 بگیری بعد بخوای دو تا 4 دیگه بگیری شاید فن سی پی یو اذیت کنه به جا دو تا یه دونه 8 گیگ بگیر حدود 300 میشه مارک gskill یا geil بقیه زیاد خوب نیستن 

کیس بهتره خوبشو بگیری x4 فک کنم دوروبر 200 تومنه همون خوبه اونو بگیر بقیه پولتم یه خنک کننده توپ واسه پردازنده بگیر که عمرش زیاد باشه مابقی پولتم بذار رو lcd 

قیمتا همشون حدودین چک کن شاید ارزون تر باشن 

لینک به دیدگاه

یک سوالی برام پیش اومد؟؟؟من جای خرید گرافیک r9 280x

بیام مین رو b85 وردارم!!!

cpu رو 4690

بعد جای گرافیک r7 265 بخرم!!!

چون مانیتور 1600*900 هست فعلا با همین گرافیک سر کنم!!

بعد تابستون بفروشم گرافیک رو حدود 400

بزارم رو پول مانیتور 300 ش رو بدم یک مانیتور full hd بخرم!! و 100 تومن هم روی پول پاور!!!

بعد هم 1 تومن بدم یک گرافیک خوب این نظر چطوره؟؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...