رفتن به مطلب

تفاوت FX-8350 علیه 4790K

Recommended Posts

سلام دوستان.

متاسفانه تصاویر گویا هستند.
من حتی فکرشم نمیکردم ولی با تعویض به پلتفرم اینتل کارایی رم و گرافیک و SSDیم هم افزایش یافت.
قابل توجه افرادی که الآن در به در دنبال بستن سیستم AMD هستن.

25268153496.png

33829564451.png

تمامی قطعات رو (جز مین و پردازنده)  یکی انداختم. ولی بنچمارک با رم های جدیدم توی امضام هست.

البته آخرش هم اینو باس اضافه کنم که هرچهقدر پول بدی آش میخوری.

ویرایش شده توسط ReZa546
لینک به دیدگاه

اختلاف 1756 هست!

:(

درواقع خوشحالی داره ولی منی که اینهمه طرف AMD رو میگیرفتم و هرکی میومد میگفت اینتل خوبه, اگه میتونستم تو ذوقش میزدم خیلی ناراحت شدم.

اینهمه پرچمداری و آخرشم..................

لینک به دیدگاه

AMD FX-9590 

4790K

cln7qsehjmzkhouwqswg.jpg

واقعا جای تاسف داره.

تازه 9590 و 4790k اختلاف قیمتشون حدود 200 تومنه!

لینک به دیدگاه

TDP 9590   220 W  است 

4790K  88W است 

اینتل همیشه برتر و بهتر بوده و خواهد بود با این حرارتی که AMD تولید میکنه میشه باهاش غذا پخت 

لینک به دیدگاه

TDP 9590   220 W  است 

4790K  88W است 

اینتل همیشه برتر و بهتر بوده و خواهد بود با این حرارتی که AMD تولید میکنه میشه باهاش غذا پخت 

دیگه بی معرفتی نکنیم حرارت یه کم تو اینتل بالاتره ولی تحمل پردازنده های اینتل بالاتره.

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز شما که 4790k داری دمای cpu تو حالت های مختلف تا چند باید بره آخه منم تازه گرفتم با فن macho black امیدوارم کارم رو راه بندازه

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز شما که 4790k داری دمای cpu تو حالت های مختلف تا چند باید بره آخه منم تازه گرفتم با فن macho black امیدوارم کارم رو راه بندازه

دمای cpu  ربط مستقیم به فن شما داره برا من که تو بازی نزدیک به 50 تا نهایت 60 میرسه.

nuctua nh d14فن منم اینه.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

این درسته که 4790 قوی تر هست و درش شکی نسیت

اما مقایسه قطعی که برای سال 2012 هست رو با قطعی که برای 2014 هست مقایسه نکنید.

AMD هیچ cpu رده بالای با معماری جدید تو این سال ها اراعه نداده سری 95xx رو هم برای این داد که بگه میشه با این فرکانس هم cpu تولید کرد.

ویرایش شده توسط ramin9500
لینک به دیدگاه

مسلما 4790k قویتره و درش شکی نیست . اما تا جایی که ما اطلاع داریم و بنچمارکاش و مقایسه هاش تو یوتیوب و ... هست , 8350 رو با 3770k  مقایسه میکنن نه 4790k .  مقایسه هم زمانی عادلانه میشه که دو سی پی یو یا کارت گرافیک هم قیمت با هم مقایسه بشن(که حتی 8350 با 3770k  هم هم قیمت نیست) . با تشکر از استارتر عزیز . 

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

این درسته که 4790 قوی تر هست و درش شکی نسیت

اما مقایسه قطعی که برای سال 2012 هست رو با قطعی که برای 2014 هست مقایسه نکنید.

AMD هیچ cpu رده بالای با معماری جدید تو این سال ها اراعه نداده سری 95xx رو هم برای این داد که بگه میشه با این فرکانس هم cpu تولید کرد.

عزیزم هر دو رو خودم گرفتم و دوباره هم میگم که همه سیستم به جز مین و پردازنده یکی بوده.

فقط زمان فرق داشته ولی.........

به هر حال تفاوت خیلی خیلی زیاده به نظرم.

لینک به دیدگاه

مسلما 4790k قویتره و درش شکی نیست . اما تا جایی که ما اطلاع داریم و بنچمارکاش و مقایسه هاش تو یوتیوب و ... هست , 8350 رو با 3770k  مقایسه میکنن نه 4790k .  مقایسه هم زمانی عادلانه میشه که دو سی پی یو یا کارت گرافیک هم قیمت با هم مقایسه بشن(که حتی 8350 با 3770k  هم هم قیمت نیست) . با تشکر از استارتر عزیز . 

منظورم قدرت پردازنده مرکزی نبود.

منظورم گلوگاه بودن این پردازنده حتی برای قطعاتی مثه هارد و گرافیک و پردازنده اصلی بود.

لینک به دیدگاه

تا وقتی amd.روی 2چیز کار نکنه نباید با اینتل مقایسه بشه 1 قدرت فرکانس بالاتر هرهسته بصورت جدا که عمده دلیل برتری اینتل هست 2 مصرف و دمای بالاتر هست در کل cpu های amd این 2 عامل باعث میشه اصلا قابل مقایسه نباشن با اینتل

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

کسی میدونه چرا با اینکه دلار بالا رفته قیمت 8350 افت کرده نزدیک 100 تومان یعنی الان 4790 تقریبا دو برابر 8350 قیمت داره نظر دوستان چیه ارزش خرید پیدا میکنه یا نه

واقعا اگه این پردازنده بده چرا اینقدر نظرات مثبت توی نیوزویک داره

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819113284

ویرایش شده توسط ali2424
لینک به دیدگاه

عزیزان فن amd دقت کنین که

8350 باید با i5 متوسط مقایسه بشه !!

که اونم معلومه i5 تو گیم واقعا سر تره

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

کسی میدونه چرا با اینکه دلار بالا رفته قیمت 8350 افت کرده نزدیک 100 تومان یعنی الان 4790 تقریبا دو برابر 8350 قیمت داره نظر دوستان چیه ارزش خرید پیدا میکنه یا نه

واقعا اگه این پردازنده بده چرا اینقدر نظرات مثبت توی نیوزویک داره

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819113284

بله واقعاً جالبه، بنده هم دربسیاری از مواقع نظرات کاربرهای این وبسایت رو میخونم در مورد محصولات مختلف، تقریباً میشه گفت نظرات منفی بسیار اندکی داره.

لینک به دیدگاه

سلام.

دلیل این همه تمجید و ستایش AMD مدل 8350 که هنوزم بعد 2 سال داره انجام میشه PPP بسیار بالای این محصول هست. همون طور که دوستان گفتن الان 4790 حدود 2 برابر 8350 قیمت داره و مینی که اون ها رو فول ساپورت کنه حداقل 20 درصد اینتل گرونتره. که این ها همه از PPP یعنی کارایی در برابر قیمت اینتل کاهش میده. البته و صد البته که اینتل قویتره و اصلا شکی نیست اما به نظر بنچمارک ها در حد هزینه 2 برابر نسبت به 8350 نیست. یعنی تو کشورهای خارجی که خیلی قیمت ها از ما کمتره وتنوع بیشتره بازم 8350 و مین 990 یه ست خوب گیم حساب میشه برای افراد با بودجه معمولی رو به بالا.

خیلی خیلی ممنونم از استارتر عزیز به خاطر این بنچمارک.

حقیقتش بنده هم در حال خرید 8350 بودم که دوستان کمکم کردن و راهنمایی کردن که اینتل حتی 4690 تو بازی پرفرمنس بهتری نسبت به 8350 داره. طی تحقیقاتی که کردم قدرتش در اکثر موارد بیشتر بود. با توجه به مصرف کمتر و دمای کمتر.

البته هنوزم دقیق نمیدونم که با همین ست یه هزینه 350 تومنی بکنم و 8350 رو بگیرم یا برم سراغ 4770 یا 4690 و مین جدید که حداقل برام 1 تومن اب میخورن.

لینک به دیدگاه

یکی از مشکلاتی که افراد کمتر تمایل دارند به سمت این پلتفرم برن عدم پشتیبانی از نسل سوم pci-e هستش و همچنین سقف پائین فرکانس قابل پشتیبانی به صورت پیشفرض برای رم ها (بدون اورکلاک) هستش 

چه بسا اگه چیپست 990 از شکاف pci -e نسل سوم پشتیبانی می کرد خود من هم بدم نمی اومد به سمت این پلت فرم برم به هر حال شما 500 هزار تومان نسبت به پلت فرم رقیب کمتر هزینه می کنید درسته که کارایی کمتره ولی خب واقعا اینقدر ها هم کارایی دیگه پائین نیست که برخی دوستان عنوان می کنند. 

لینک به دیدگاه

سلام.

دلیل این همه تمجید و ستایش AMD مدل 8350 که هنوزم بعد 2 سال داره انجام میشه PPP بسیار بالای این محصول هست. همون طور که دوستان گفتن الان 4790 حدود 2 برابر 8350 قیمت داره و مینی که اون ها رو فول ساپورت کنه حداقل 20 درصد اینتل گرونتره. که این ها همه از PPP یعنی کارایی در برابر قیمت اینتل کاهش میده. البته و صد البته که اینتل قویتره و اصلا شکی نیست اما به نظر بنچمارک ها در حد هزینه 2 برابر نسبت به 8350 نیست. یعنی تو کشورهای خارجی که خیلی قیمت ها از ما کمتره وتنوع بیشتره بازم 8350 و مین 990 یه ست خوب گیم حساب میشه برای افراد با بودجه معمولی رو به بالا.

خیلی خیلی ممنونم از استارتر عزیز به خاطر این بنچمارک.

حقیقتش بنده هم در حال خرید 8350 بودم که دوستان کمکم کردن و راهنمایی کردن که اینتل حتی 4690 تو بازی پرفرمنس بهتری نسبت به 8350 داره. طی تحقیقاتی که کردم قدرتش در اکثر موارد بیشتر بود. با توجه به مصرف کمتر و دمای کمتر.

البته هنوزم دقیق نمیدونم که با همین ست یه هزینه 350 تومنی بکنم و 8350 رو بگیرم یا برم سراغ 4770 یا 4690 و مین جدید که حداقل برام 1 تومن اب میخورن.

پیشنهاد میکنم یه مین Z97 با یه پردازنده 4670K برداری که بتونی به نسل بعد هم ارتقا بدی.

AMD دارم دادا نمیگم بده ولی برا خیلی چیزا گلوگاس.

یکی از مشکلاتی که افراد کمتر تمایل دارند به سمت این پلتفرم برن عدم پشتیبانی از نسل سوم pci-e هستش و همچنین سقف پائین فرکانس قابل پشتیبانی به صورت پیشفرض برای رم ها (بدون اورکلاک) هستش 

چه بسا اگه چیپست 990 از شکاف pci -e نسل سوم پشتیبانی می کرد خود من هم بدم نمی اومد به سمت این پلت فرم برم به هر حال شما 500 هزار تومان نسبت به پلت فرم رقیب کمتر هزینه می کنید درسته که کارایی کمتره ولی خب واقعا اینقدر ها هم کارایی دیگه پائین نیست که برخی دوستان عنوان می کنند. 

من که خودم هردو پلتفرم رو در حال حاضر دارم و یکیشونو دارم میبندم برا آبجیم.

نگفتم ضعیفه دادا , شاید ب این پیشرفت ضعیف گرافیک ها این پردازنده تا 10 سال بعد هم جواب بازی ها رو بده ولی متاسفانه برای اکثر قطعات گلوگاه هستش.

ویرایش شده توسط ReZa546
لینک به دیدگاه

منم اینتل دارم نسل قبلمم اینتل بود اول میخواستم ای ام دی بگیرم اما تو،نت چرخیدم دیدم اینتل بهتر

اما امیدوارم هیچ وقت amd کم نیاره و فروش داشته باشه

چون اینتل و انویدیا دو شرکت فوق العاده سود جو هستند که اگه amd نباشه این دو به قیمت هاشون سر به فلک میکشه و هیچ چیز جلودار اینها نخواهد بود!

Sent from my GT-I9100G using Tapatalk

لینک به دیدگاه

حقیقت تلخه دیگه

در ضمن تعداد هسته ها ضربدر فرکانس رو بچسبین تا قیمت اینجوری یکم منصفانه تر به تکنولوژی و نه قیمت دقت کنیم

هشت هسته واقعی 4.7 گیگاهرتز 9590 در برابر 4 هسته اصلی و 4 هسته مجازی فرکانس 4.0 گیگاهرتز 4790 کم آورده

همه میدونیم توان و قدرت درمجازی نصف هسته های اصلیه :) 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

نمیشه گفت چون اختلاف نتایج در یک برنامه بالاست پس پردازنده به درد نمیخوره. باید تست ها و نظرات مختلف را خواند و شنید تا به اختلاف واقعی بین قطعات پی برد. چیزی که مشخصه این هست که با توجه به اختلاف قیمت زیاد پردازنده ای ام دی 8350 و 4790k برای کار های روزانه و گیمینگ در سطح متوسط رو به بالا ای ام دی و برای کار های رندر گیری حرفه ای و بازی در سطح High end اینتل مناسب هست. اگر هم کسی مشکلی از نظر قیمت نداشته باشد که بهترین انتخاب اینتل هست.

لینک به دیدگاه

داداش آورکلاکشم حساب کن amd آور کلاک خیلی قوی میشه خیلییییییی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...