رفتن به مطلب

مشکل با مانتیور 144hz !!!

samikkk
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم لیون

من چند روز مانیتور جدید مدل BENQ Xl2720Z خریدم

الان هر کاری کردم نتونستم از 144hz با کابل hdmi استفاده کنم

سوال اول: اصلا کابل hdmi از 144hz پشتیبانی می کنه؟

(البته ساپورت کرد اما نه تو فول اچ دی ورژنی که خودم استفاده کردم hdmi 1.4a بود اما نمی دونم واقعی بود یا اینم فیک بود) )

اگر پشتیبانی می کنه باید کابل Hdmi چه ورژنی باشه؟

لینک مانیتور

http://www.benq.com/product/monitor/XL2720Z/specs/

لینک vga:

http://lioncomputer.ir/product/3315/Inno3D+GTX+770+iChill+HerculeZ+X3+Ultra+2GB+GDDR5/

البته خودم با DVI وصل کردم 144hz اوکی شد

می خوام بدونم با hdmi یا display port  نمی شه 144hz دریافت کرد؟

مانیتور از display port ورژن 1.2  , گرافیک از Hdmi ورژن 1.4a ساپورت می کنه

-------------------------------------------------------------------------

post-14016-0-10238500-1420456416_thumb.jpg

post-14016-0-86750000-1420456430_thumb.jpg

post-14016-0-57980600-1420456441_thumb.jpg

post-14016-0-48367600-1420456452_thumb.jpg

ویرایش شده توسط samikkk
لینک به دیدگاه

از دوستان کسی مانیتور 144hz نداره؟ دوستانی که مانیتور asus VG248QE خریدن . چجوری دارن استفاده می کنن؟

لینک به دیدگاه

آیا display port version 1.2 از 144hz به طور کامل پشتیبانی می کنه؟ کابل Hdmi 1.4a 144hz ساپورت کرد . اما همین طور که گفتم تو فول اچ دی نه  ! من می خوام تو فول اچ دی 1920.1080 اوکی شه

لینک به دیدگاه

تا دیروز همه  داشتن مانیتور Asus vG248qe می خریدن . اینم از شانس ما  :(

لینک به دیدگاه

آیا display port version 1.2 از 144hz به طور کامل پشتیبانی می کنه؟ کابل Hdmi 1.4a 144hz ساپورت کرد . اما همین طور که گفتم تو فول اچ دی نه  ! من می خوام تو فول اچ دی 1920.1080 اوکی شه

کابل ورژن 1.4 بعید میدونم پشتیبانی نکنه.

احتمالا مشکل از کابل نیست.

لینک به دیدگاه

کابل ورژن 1.4 بعید میدونم پشتیبانی نکنه.

احتمالا مشکل از کابل نیست.

144hz پشتیبانی کرد اما نه در 1920.1080

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خودم بکشی نمیکنه. من بهت میگم. میگن DVI=HDMI با تفاوت انتقال صدا ولی 100% درست نیست. شما کابل (تبدیل نه) hdmi به dvi هم بزنی گرافیک تشخصی میده hdmi هست(تست شده). شما وقتی میگی 144هرتز ساپرت میکنه اما نه در 1080×1920 پس یعنی روی رزولیشن های پایین تر 144 در دسترسه. این ضعفه کابلته، شک نکن. از یه متود دیگه باید استفاده کنی. پیشنهاد من فقط DP .

peace............... @};-

لینک به دیدگاه

من vg248qe دارم و در مشخصاتش اومده که فقط با پورت DVI  و displayPort امکان رسیدن به این رفرش ریت وجود داره، ضمنا فقط داشتن پورت DVI و displayPort  برای گرافیک برای استفاده از این قابلیت مهمه که همه گرافیک های 5-6 سال اخیر این پورتو(dvi) دارن و مدل کارت گرافیک اهمیتی توی این قضیه نداره.

اینم جمله ای که در پیچ مانیتور نوشته شده:

To activate 144Hz function (in 2D mode), both DisplayPort (or Dual-link DVI) and a selected graphics card with the latest driver are required.

ویرایش شده توسط Alireza999
لینک به دیدگاه

خودم بکشی نمیکنه. من بهت میگم. میگن DVI=HDMI با تفاوت انتقال صدا ولی 100% درست نیست. شما کابل (تبدیل نه) hdmi به dvi هم بزنی گرافیک تشخصی میده hdmi هست(تست شده). شما وقتی میگی 144هرتز ساپرت میکنه اما نه در 1080×1920 پس یعنی روی رزولیشن های پایین تر 144 در دسترسه. این ضعفه کابلته، شک نکن. از یه متود دیگه باید استفاده کنی. پیشنهاد من فقط DP .

peace............... @};-

الان با Dvi وصل هستم و در رزولوشن 1920.1080 به راحتی 144hz می ده

اما کابل hdmi که تهیه کردم ( version 1.4a) (بخاطر اینکه گرافیکم از HDMI ورژن 1.4a ساپورت می کنه) تو روزولوشن 1920.1080. بیشتر از 60hz نمی ده . اما روزولوشن بیاری پایین 1440.1200 فکر کنم بود 144hz داد . 

حالا سوال که پیش می آد . آیا کابل HDMI بهترین کیفیت و آصل گیرم بیاد ورژن 1.4a اصلا تو فول اچ دی توانایی 144hz داره؟

کابل DP توانایی 144hz داره؟ ( مانیتور من از DP ورژن 1.2 استفاده می کنه)

لینک به دیدگاه

اما کابل hdmi که تهیه کردم ( version 1.4a) (بخاطر اینکه گرافیکم از HDMI ورژن 1.4a ساپورت می کنه) تو روزولوشن 1920.1080. بیشتر از 60hz نمی ده . اما روزولوشن بیاری پایین 1440.1200 فکر کنم بود 144hz داد . 

حالا سوال که پیش می آد . آیا کابل HDMI بهترین کیفیت و آصل گیرم بیاد ورژن 1.4a اصلا تو فول اچ دی توانایی 144hz داره؟

http://digik.ir/%DA%A9%D8%A7%D8%A8%D9%84-%D8%AF%D9%88%D8%B3%D8%B1-Display-Port?search=display%20port

این کابل جواب گو نیاز من هست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من vg248qe دارم و در مشخصاتش اومده که فقط با پورت DVI امکان رسیدن به این رفرش ریت وجود داره، وتا اونجایی که خبر دارم هیچ کابل HDMI بالا تر ار 60 فرم نمیده، ضمنا فقط داشتن پورت DVI برای گرافیک برای استفاده از این قابلیت مهمه که همه گرافیک های 5-6 سال اخیر این پورتو دارن و مدل کارت گرافیک اهمیتی توی این قضیه نداره.

HDMI مشکلی با هرتز نداره من میگم تا 240 هرتز هم که بخوای میده اما مثلا فقط تو رزولیشن 480×640. درضمن DVI تغریبا 2160×3840 رو تا نهایتا 30هرتز میتونه به نمایش بزاره اما DP میتونه به بیش از 60هرتز تو رزولیشن 4K برسه ، پس DP کلا از DVI سر تره در نتیجه کاری نیست که DVI بتونه انجام بده و که DP نتونه.

دوست عزیز مانیتور شما یکی بهترین مانیتور های گیمه اما من بهت میگم پورت HDMI روی این ماینتور به جهت استفاده برای کنسول های سرگرمی خانگی طراحی شده(ویدئو مصاحبه دیدم). بنده میگم که شما HDMI 2.0 هم داشته باشی همین منواله.

کابل DP شاخ ترین کابل بازار هست. میگم کاری نیست که نتونه بکنه. ضمن اینکه DP یه رابطه مستقیم با تاندربولت اینتل داره یعنی تا این هر پیشرفتس.

لینک به دیدگاه

من vg248qe دارم و در مشخصاتش اومده که فقط با پورت DVI  و displayPort امکان رسیدن به این رفرش ریت وجود داره، ضمنا فقط داشتن پورت DVI و displayPort  برای گرافیک برای استفاده از این قابلیت مهمه که همه گرافیک های 5-6 سال اخیر این پورتو(dvi) دارن و مدل کارت گرافیک اهمیتی توی این قضیه نداره.

اینم جمله ای که در پیچ مانیتور نوشته شده:

To activate 144Hz function (in 2D mode), both DisplayPort (or Dual-link DVI) and a selected graphics card with the latest driver are required.

آره منم فعلا دارم از پورت DVI استفاده می کنم

به نظر شما DP توانایی رسیدن به 144hz نداره؟ اگر کیفیت Dp در حد همین DVI هست تا از همین کابل DVI استفاده کنم؟

لینک به دیدگاه

HDMI مشکلی با هرتز نداره من میگم تا 240 هرتز هم که بخوای میده اما مثلا فقط تو رزولیشن 480×640. درضمن DVI تغریبا 2160×3840 رو تا نهایتا 30هرتز میتونه به نمایش بزاره اما DP میتونه به بیش از 60هرتز تو رزولیشن 4K برسه ، پس DP کلا از DVI سر تره در نتیجه کاری نیست که DVI بتونه انجام بده و که DP نتونه.

دوست عزیز مانیتور شما یکی بهترین مانیتور های گیمه اما من بهت میگم پورت HDMI روی این ماینتور به جهت استفاده برای کنسول های سرگرمی خانگی طراحی شده(ویدئو مصاحبه دیدم). بنده میگم که شما HDMI 2.0 هم داشته باشی همین منواله.

کابل DP شاخ ترین کابل بازار هست. میگم کاری نیست که نتونه بکنه. ضمن اینکه DP یه رابطه مستقیم با تاندربولت اینتل داره یعنی تا این هر پیشرفتس.

حالا کابل Display port تهیه می کنم ببینم چی می شه . آخه 2 دقیقه که با 144hz  کار کردم . به هیچ وج دیگه نمی شه 60hz تحمل کردو بد جور می ره رو اعصاب آدم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما خودت نگفتی چرا از DVI که همراه مانیتورت هست استفاده نمیکنی؟ و روی HDMI پافشاری داری؟ همون DVI رو هم استفاده کنی با این کانفیگ، فرقی برای شما با DP تو خروجی نهایی نداره.

لینک به دیدگاه

• 7 سال بعد...

سلام اقا من dvi زدم مانیتور asus vg248qg ولی 144hz که میکنم خیلی تار میشه صفحه ولی رزولوشن پایین بهتره مشکل از کابله ؟ 1920*1080 144hz خیییلی تار میشه هیچی نمیبینی

لینک به دیدگاه

سلام

برای رفرش ریت بالای 120 تو رزولوشن 1080 و بالاتر، باید از کابل DP و حداقل ورژن 1.2 استفاده بکنید

لینک به دیدگاه

.

ویرایش شده توسط Lawrence
لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، Hossein12121 گفته است:

سلام اقا من dvi زدم مانیتور asus vg248qg ولی 144hz که میکنم خیلی تار میشه صفحه ولی رزولوشن پایین بهتره مشکل از کابله ؟ 1920*1080 144hz خیییلی تار میشه هیچی نمیبینی

dvi که رسما کابل بیخودیه. شما اگر کیفیت  تصویر و هرتز بالا میخوای فقط و فقط از دیسپلی استفاده کن. 

لینک به دیدگاه

20 ساعت قبل، Hossein12121 گفته است:

احتمال زیاد مشکل کابل هست یک عدد DVI-D dual link باید تهیه کنید. کابل ضخیم و گران قیمتی هست.

اگر DP داره مانیتورت یه کابل DP جنس خوب تهیه کنید جایگیزن بهتریه . یه سری اولیه ها فقط روی DVI-D Dual link رفرش ریت 144 جواب میدادن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۴۰۱/۹/۸ در 06:43، Hossein12121 گفته است:

DVI-D Duallink پا به پای HDMI 1.4 میاد و برای 144 هرتز کافیه. کابلتون مشکل داره. ترجیها از DP استفاده کنید و به DVI فکرم نکنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

hdmi 2 هم میتونید استفاده کنید

لینک به دیدگاه

یه مدل کابل dp یا HDMI 2 جنس خوب پیشنهاد بدید ممنون میشم 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...