رفتن به مطلب

GTX 970 مشکل حافظه دارد+بیانیه رسمی انویدیا

AORUS
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

شما بهتر هستش که حرف زدن یاد بگیرید:

اسکرین با کارت 970 در نهایت تنظیمات و رزولوشن FHD:

attachicon.gifLordsOfTheFallen_2015_07_30_21_29_06_47723-14-53.JPG

اسکرین با کارت 290X در رزولوشن UHD:

attachicon.gifLordsOfTheFallen_2015_09_12_00_33_26_01823-15-34.JPG

اسکرین ها هم مشخص هستش که چه تاریخی گرفته شدن، بازی رو فعلا ندارم که بخوام اسکرین بگیرم...

لازم به ذکر نیست که اسکرین اول با سیستم دوم گرفته شده و اسکرین دوم با سیستم اول بدون AA گرفته شده...

عزیز مگه شما چه کارتی گرفتید؟

منچستری جماعت اشتباه نمیکنه!!!! :cool:  :D

باید بگم که حرفای بعضی از دوستان خنده دار هستش که میگن 970 رو بفروشید و کارتی مثل 390 یا 390X بگیرید، من از شما میپرسم؟ مگه شما چقدر افزایش پرفورمنس خواهید داشت با عوض کردن انجام این کار؟ از نظر من حتی خرید یک 980 غیر رفرنس که قدرت اورکلاک خیلی خوبی هم داشته باشه، هم ارزش نداره به جای 970 یا 390...

اولا شرمنده بابته حرفم.دوما دوست عزیز وقتی ویدئو مموری کم بیاد نشون داده نمیشه که میره از رم سیستم برمیداره.بعدشم جاهای سنگین شات بگیرید 

ویرایش شده توسط gtx taitan II
لینک به دیدگاه

با سلام

میگم حالا این مشکل رفع میشه با درایور یا اینکه مشکل از بازی ها هست ؟

یا کلاً باید طراحی به صورت جدید انجام بشه ؟

کسی اطلاعات کامل تری داره بزاره

شایدم تقصیر AMD هست همکاری نکرده (جریان بازی اساسین و باگ هاش)

این نظرو خیلی وقته میخواستم جواب بدم lol

اره هم اساسینز هم حافظه 970 ای ام دی خراب کرده :D

دشمن فرضی همه جا هست .....و همه پیدا میکنند راحت :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز خود بازی این مقدار ویدئو مموری  رو مشخص کرده. واقعا هم یک دونه 970 فرمش میومد زیر 50 وقتی شلوغ میشد ولی وقتی sli کردم عالی شد بعد دوباره 4کی کردم با همون تنظیمات باز فرم زیر 60 اومد

یعنی شما میخواید بگید که کمبود مموری باعث کاهش فریم شده؟ شما تو همین اسکرین دقت کن که مموری به 3.6 گیگ رسیده استفادش ولی فریم روی 46 هستش، در یک جایی که به قول خودتون خیلی سبک هستش، مشکل از گرافیک و مموریش نیست، احتمالا CPU  یا رم کم اورده، البته واضح هستش که هر جا سنگین تر باشه، باید افت فریم بیشتری داشته باشید...

Middle Earth هم همین چیز رو میگه هنگام بالابردن رزولوشن(تکسچرهای رزولوشن بالا) ولی تنها کارتی که اون موقع که بازی اومد، اینقدر مموری داشت، تایتان بود و همچنین یک سری کارایی میشد کرد که از دست بعضی محدودیت ها فرار کرد، یه همچین چیزی یادم هستش که در بازی مکس پین هم بود که ایراد میگرفت که میگفت که مموری شما کم هستش ولی با یه دستکاری ها میشد این قضیه هارو دور زد و عملا میشد گفت که تاثیری نداشته(یا درحقیقت نمیشد تشخیص داد)

اولا شرمنده بابته حرفم.دوما دوست عزیز وقتی ویدئو مموری کم بیاد نشون داده نمیشه که میره از رم سیستم برمیداره.بعدشم جاهای سنگین شات بگیرید 

دشمنت شرمنده، نه عزیز همچین اتفاقی نمیوفته که از رم سیستم برداره، در DX12 و ویندوز 10 یه صحبتهایی بوده، ولی هنوز هیچ جایی تایید نشده...

این تنها ویدیویی بود که تو سیستمم باقی مونده بود از زمانی که بازی رو با گرافیک 970 G1 انجام دادم، بازی رو به انتهاش نرسوندم، چون واسم خیلی تکراری بود، ولی حدودا 50-40 درصدش رو بازی کردم و یادم نمیاد که مشکل مموری داشته باشه...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

تاپیک بسته بشه بهتره ولی یک چیز هم هست: 970 با 1 گیگ رم هم کارت با ارزشی است و 4 گیگ رم داره و هر کسی بخواد به من ثابت کنه این موضوع رو که کارت 4 گیگ رم نداره با دو تا اسکرین شات حسابی شرمنده اش میکنم! اقایون هرکسی دوست داره کارت انویدیا میگیره هرکس هم نخواد کارت AMD . دیگه این بحث های غیر علمی چیه؟

دیگه اینجورکه یک عده مثل این آقای بالایی که منفی دادم، بخوام شلوغ کنن هی بنویسن خخخخخخ انگار خلط گلو دارن خالی میکنن !آدم شک می کنه همون قضیه گربه باشه!! برادران 970 پرفروش ترین کارت این چند سال اخیر در بازار ما شد به خاطر یک چیز ! نمودار ارزش به کارایی عالی داشت، لطفا قضیه رو کش ندید که بیشتر مشکوک میشیم به گربه سیاه!

هرکسی خریده مبارکش باشه و اصلا به این حرف ها گوش نده ، این بحث ها سازنده نیستند و شما بهترین کارت توی رنج قیمیت خودش خریدید و ضمنا با این دراپ قیمت بسیار هم عالی تر هم شده است-کسی سئوالی بحثی براش پیش امد پ خ در خدمتم هستم فکر میکنم بچه های مدیریت این تاپیک رو قفل کنن بهتره چون یک عده خیلی کینه توزانه با این قضیه برخورد میکنن و درست نیست

سلام به آقا رضای عزیز

این آقای بالایی که میگید اسم داره ( ایمان ) واقعا از شما انتظار نداشتم احساسی برخورد کنید و به بنده توهین کنید!!! ( گربه سیاه )

منفی دادید نوش جونم ولی چرا توهین میکنید؟!

آیا یک کارت ارزش این زیر پا گذاشتن حرمت ها رو داره؟!

بنده هم مثل تمام کاربران حق اظهار نظر دارم و نظرم این بود!

‏(‏ جالبه خود انویدیا قبول کرده 970 3.5 گیگ پر سرعت و 500 مگ بسیار کم سرعت هست ولی بعععضضی از دوستان قبول نمیکنند! )

هنوزم شما برای من آقا رضا هستی هر چند که بنظر شما من گربه سیاه هستم!

آقا رضا به گفته خودتون دوستی ها بیشتر از هزار کارت در حالت SLI‏ می ارزه!

با تشکر.

ویرایش شده توسط اشک سیاه
لینک به دیدگاه

درود برادر برای کمبود حافظه گرافیک هیچوقت نمیدازه بیرون یا خطا بده

فقط تیک تیک میزنه و با کلی لگ اجرا میشه

اون ارور مربوط به رم سیستمتون شک نکن

من با ۹۷۰ چنین مشکلی ندارم حتی ۶ گیگ اجرا کردم مشکلی نداشت فقط تیک تیک و لگ داشت

1- دعوا نکنید بجاش گره کار منو باز کنید  ~x(

2- edris میگه که از گرافیک نیستو از رم سیستم هست. درست عرض میکنند ایشون؟

وسط بازی میندازه بیرون با 8 گیگ رم. لازم به ذکر که لامصب :D تو حالت معمولی مثل وبگردی 2.7 گیگ رم اشغال میکنه. ممکنه از رم باشه؟چطور میشه مطمئن شد؟

دائم این پیغامو میده video memory is low

ویرایش شده توسط hamedrock
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب تصمیم گرفتم که یه مطلب بهتر به گفته CEO انویدیا یعنی Jen-Hsun Huang بزارم که در مورد کارتهای 970 گفته:

post-10788-0-78811800-1445342124_thumb.jpg

اول بگم که کارت 970 بسیار پرقدرت و واسه این رنج قیمت نسبت به پرفورمنس اونها در حد 290 و 390 در رزولوشن 1080P هستش و در این رزولوشن هیچ مشکل مموری پیدا نمیکنه(البته در حال حاضر در بیش از 95 درصد بازیها)...

اما در مورد متن بالا باید بگم که در حقیقت کارت 970 میزان مموریش 3 گیگ هستش و توسط معماری که انویدیا تونسته به کار ببره، تونسته 1 گیگ دیگه به اون اضافه کنه که 512 مگ ابتدایی سرعت خوبی داره ولی 512 مگ نهایی دارای پهنای باند بسیار ضعیفی هستش به دلیل اینکه باید از همون رابط 512 مگ ابتدایی استفاده کنه، یعنی درحقیقت کاملا اون 1 گیگ مموری کارت تحت تاثیر قرار میگیره، وقتی میزان استفاده Vram از 3.5 گیگ بالاتر میره، که در رزولوشن های بالا تاثیر منفی زیادی میزاره که تو اکثر بنچمارکها مشخص هستش، به گفته آقای هوانگ، برنامه نویسان انویدیا طوری درایورهاشون رو طراحی میکنن که تا حداکثر از 3.5 گیگ ابتدایی مموری کارت استفاده بشه...

این هم یه اسکرین خیلی ساده از شکل معماری کارت و مموری هاش:

post-10788-0-74899900-1445342753_thumb.png

قضاوت با خودتون هستش، بستگی به رزولوشنی که میخواید توی اون بازی کنید، انتخاب خواهید کرد و همونطور که قبلا هم گفتم، آینده نگری هم باید بکنید...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

وسط بازی میندازه بیرون با 8 گیگ رم. لازم به ذکر که لامصب :D تو حالت معمولی مثل وبگردی 2.7 گیگ رم اشغال میکنه. ممکنه از رم باشه؟چطور میشه مطمئن شد؟

خیر عزیز، همون مموری گرافیک هستش...

اما 8 گیگ هم داره قدیمی میشه دیگه، شما از ویندوز 8 و یا 10 استفاده میکنید، درسته؟ جالب هستش که تو ویندوز 7 فقط یه سوال از شما میپرسه که میخواید Scheme ویندوز رو عوض کنید تا مموری بیشتری داشته باشید(منظور همون Aero و Theme هستش) ولی در ویندوز 8 و 10 به شکل خیلی عملی به شما میگه که کمبود مموری دارید و اگه میخواید از توی Task Manager میتونید چندتا اپلیکشن رو ببندید...

لینک به دیدگاه

اگر Virtual memory ویندوز غیرفعال هست فعالش کنید و مقدار اون رو افزایش بدین

حداقل مقدار اون رو برابر با مقدار رمی که دارید و حداکثر رو دو برابر رم یا کمتر تنظیم کنید

my computer>properties>advanced system settings>advanced>performance-settings

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوستان

واقعاً جالب هست که با گذشت نزدیک به 10 ماه هنوز این ماجرا برای برخی دوستان نتیجه قطعی نداشته و باز مطرحه که "تاثیر داره/نداره؟"

نظر شمارو به جمله ای از پست نخست همین تاپیک جلب میکنم که در بخش تحلیل: چرا؟"  بهمن سال قبل نوشتم:

این ایراد سخت افزاری هست و با بایوس یا درایور قابل رفع نیست،اگر انویدیا Revision جدید بزنه و این مشکل رو حل کنه دارندگان فعلی 970 بشدت خشمگین میشن و بنظر نمیرسه که انویدیا هم قبول کنه کلیه کارت هاشو پس بگیره در نتیجه  انویدیا هیچ کار خاصی نمیکنه.

:cool:

شاد باشید @};-

لینک به دیدگاه

درود دوستان

واقعاً جالب هست که با گذشت نزدیک به 10 ماه هنوز این ماجرا برای برخی دوستان نتیجه قطعی نداشته و باز مطرحه که "تاثیر داره/نداره؟"

طبیعیه، کلا" حضمش سخته خبات جان، این همه پول بدی، آخرش 500 مگ بره تو پاچه ات.

لینک به دیدگاه

اگر Virtual memory ویندوز غیرفعال هست فعالش کنید و مقدار اون رو افزایش بدین

حداقل مقدار اون رو برابر با مقدار رمی که دارید و حداکثر رو دو برابر رم یا کمتر تنظیم کنید

my computer>properties>advanced system settings>advanced>performance-settings

اگر رم سیستم که باید page file فعال کرد تا حد نیاز

اما به شدتت سرعت و کارای در بازی پایین میاره

لینک به دیدگاه

طبیعیه، کلا" حضمش سخته خبات جان، این همه پول بدی، آخرش 500 مگ بره تو پاچه ات.

واقعا :(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام به آقا رضای عزیز

این آقای بالایی که میگید اسم داره ( ایمان ) واقعا از شما انتظار نداشتم احساسی برخورد کنید و به بنده توهین کنید!!! ( گربه سیاه )

منفی دادید نوش جونم ولی چرا توهین میکنید؟!

آیا یک کارت ارزش این زیر پا گذاشتن حرمت ها رو داره؟!

بنده هم مثل تمام کاربران حق اظهار نظر دارم و نظرم این بود!

‏(‏ جالبه خود انویدیا قبول کرده 970 3.5 گیگ پر سرعت و 500 مگ بسیار کم سرعت هست ولی بعععضضی از دوستان قبول نمیکنند! )

هنوزم شما برای من آقا رضا هستی هر چند که بنظر شما من گربه سیاه هستم!

آقا رضا به گفته خودتون دوستی ها بیشتر از هزار کارت در حالت SLI‏ می ارزه!

با تشکر.

عزیز من بنده به شما میگم گربه؟؟آقا زشته این حرف ها چیه برادر من - اون مثال قدیمی فارسی است: گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه پیف بوی بد داره!!! عزیز م این جور که یک عده برخورد کردن با این قضیه شما خودت رو بگذاری جای من شک می کنید که ممکنه قضیه ضرب المثل های شیرین و طلایی زبان فارسی باشه- این یک نکته-

حالا برای شما باید یک توضیح بدم:دوست من ، من خودم اولین بررسی این کارت رو در داخل کشور به زبان فارسی عرضه کردم- همه هم قبول میکنند که ساختار رم چطوری است این یک مشکل نیست عزیزم - انویدیا خود ش برای اینکه کارت970 رو کمی ضعیف تر از 980 کنه مجبور شده از این روش استفاده کنه و همین الان کارت  ti هم بخشی از کودا کور و بخش های مهمی از چیپش خاموش شده که قیمتش کمتر از تایتان در بیاد! این یک روش همیشگی  است ولی معمولاً اعلام میشه ایندفعه اعلام نشده ولی کارت 4گیگ رم داره وحتی با همون 3.5 گیگ هم بر فرض که شما میگید بهترین نمودار کارایی را ثبت کرد و اگر بحث رقابت باشه یکی از کارت های که باعث شد کلا رقباً خارج بشن همین کارت 970 بود.

دلیل منفی دادن : من بندرت منفی میدم نظر همه محترمه :ولی خودتون به پستتون نگاه کنید با لحنی که نوشتید بعد اون خخخخخخ که یکی ازرزشت ترین  استفاده از لغات در کامنت باکس هاست که البته رعایت نمیشه:

اینها دلیل نیست که شما چنان با لحن بد کسانی رو که  این کارت  رو خریدند محکوم میکنید و دست می اندازید و  ......- این کارت یک ساختاری داشت که برای من و شما معرفی نشده بود چون انویدیا فکر همین جا رو میکردکه امثال من و شما بیایم دنیا رو به آتش بکشیم پس اعلام نکرده بود وگرنه کم کردن  rop سایه زن، مموری ، فاز و و...که روش معمول ایجاد تغییر در ساختار کارتهاست.

پس وقتی خودتون به عده کثیری خریدار و استفاده کننده با لحن بد بی احترامی میکنید  و بقیه هم در تاپیک ناراحت میشن چون منفی زیاد داده شده، انتظار هم  داشته باشید و پذیرای انتقاد از خودتون باشید و ناراحت نباشید ما هم حق داریم از خودمون دفاع کنیم؟! گفتن نظر یک چیز است و دست انداختن و بسخره گرفتن دیگران و یک چیز دیگر، آن حقی که بخواد نقل شدنش باعث بی احترامی به یک عده بیگناه بشه همون ناحق بمونه بهتره-

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

عزیز من بنده به شما میگم گربه؟؟آقا زشته این حرف ها چیه برادر من - اون مثال قدیمی فارسی است: گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه پیف بوی بد داره!!! عزیز م این جور که یک عده برخورد کردن با این قضیه شما خودت رو بگذاری جای من شک می کنید که ممکنه قضیه ضرب المثل های شیرین و طلایی زبان فارسی باشه- این یک نکته-

حالا برای شما باید یک توضیح بدم:دوست من ، من خودم اولین بررسی این کارت رو در داخل کشور به زبان فارسی عرضه کردم- همه هم قبول میکنند که ساختار رم چطوری است این یک مشکل نیست عزیزم - انویدیا خود ش برای اینکه کارت970 رو کمی ضعیف تر از 980 کنه مجبور شده از این روش استفاده کنه و همین الان کارت ti هم بخشی از کودا کور و بخش های مهمی از چیپش خاموش شده که قیمتش کمتر از تایتان در بیاد! این یک روش همیشگی است ولی معمولاً اعلام میشه ایندفعه اعلام نشده ولی کارت 4گیگ رم داره وحتی با همون 3.5 گیگ هم بر فرض که شما میگید بهترین نمودار کارایی را ثبت کرد و اگر بحث رقابت باشه یکی از کارت های که باعث شد کلا رقباً خارج بشن همین کارت 970 بود.

دلیل منفی دادن : من بندرت منفی میدم نظر همه محترمه :ولی خودتون به پستتون نگاه کنید با لحنی که نوشتید بعد اون خخخخخخ که یکی ازرزشت ترین استفاده از لغات در کامنت باکس هاست که البته رعایت نمیشه:

اینها دلیل نیست که شما چنان با لحن بد کسانی رو که این کارت رو خریدند محکوم میکنید و دست می اندازید و ......- این کارت یک ساختاری داشت که برای من و شما معرفی نشده بود چون انویدیا فکر همین جا رو میکردکه امثال من و شما بیایم دنیا رو به آتش بکشیم پس اعلام نکرده بود وگرنه کم کردن rop سایه زن، مموری ، فاز و و...که روش معمول ایجاد تغییر در ساختار کارتهاست.

پس وقتی خودتون به عده کثیری خریدار و استفاده کننده با لحن بد بی احترامی میکنید و بقیه هم در تاپیک ناراحت میشن چون منفی زیاد داده شده، انتظار هم داشته باشید و پذیرای انتقاد از خودتون باشید و ناراحت نباشید ما هم حق داریم از خودمون دفاع کنیم؟! گفتن نظر یک چیز است و دست انداختن و بسخره گرفتن دیگران و یک چیز دیگر، آن حقی که بخواد نقل شدنش باعث بی احترامی به یک عده بیگناه بشه همون ناحق بمونه بهتره-

آقا رضا من کسی رو به سخره نگرفتم فقط گفتم دوستانی که 970 دارند اصلا این اشکال حافظه یا همون چیزی که شما گفتید رو اصلا قبول ندارند در صورتی که یکی از دوستان همین فروم میگفت وقتی دیتا مصرفی 970 به 3700 الی 3800 میرسه بازی با تیک تیک شدیدی مواجه میشه!

ضمنا" نوشتن ( خخخخخ ) به معنی خنده هست نه تمیز کردن گلو از خلت! همه استفاده میکنند طوری نیست ولی من که استفاده کردم آخه ، جیزه ، بد و زشت شد!

برای من مثبت یا منفی گرفتم فرقی نداره فقط وقتی بی دلیل و از رو کینه توزی باشه ناراحت میشم! (منظورم کلی بود نه شخص خاصی)

موفق باشید.

ویرایش شده توسط اشک سیاه
لینک به دیدگاه

آقا رضا من کسی رو به سخره نگرفتم فقط گفتم دوستانی که 970 دارند اصلا این اشکال حافظه یا همون چیزی که شما گفتید رو اصلا قبول ندارند در صورتی که یکی از دوستان همین فروم میگفت وقتی دیتا مصرفی 970 به 3700 الی 3800 میرسه بازی با تیک تیک شدیدی مواجه میشه!

ضمنا" نوشتن ( خخخخخ ) به معنی خنده هست نه تمیز کردن گلو از خلت! همه استفاده میکنند طوری نیست ولی من که استفاده کردم آخه ، جیزه ، بد و زشت شد!

برای من مثبت یا منفی گرفتم فرقی نداره فقط وقتی بی دلیل و از رو کینه توزی باشه ناراحت میشم! (منظورم کلی بود نه شخص خاصی)

موفق باشید.

من قسمت قرمز رنگ کاملا قبول دارم خودم تست کردم

منفی ندید  که خیلی حساسم و افسرده میشم ^_^

ویرایش شده توسط EdrisRezai
لینک به دیدگاه

من قسمت قرمز رنگ کاملا قبول دارم خودم تست کردم

منفی ندید که خیلی حساسم و افسرده میشم ^_^

سلام آقای رضایی

خب منبع اون نوشته قرمز رنگ خود شما هستید دیگه:دی

لینک به دیدگاه

سلام آقای رضایی

خب منبع اون نوشته قرمز رنگ خود شما هستید دیگه:دی

:D

من بازی gta و batman در نهایت تنظیمات تست کردم جوری که در هر دو حالت رم مشخص بشه هم زیر 3500 مگابایت هم بالاتر

و bf hard line  با scale تا 4k کیفیت بردم بالا که از نهایت رم استفاده بشه

در مواقعی که رم از 3700 تجاوز میکرد ند فریم افت داشت که خب مهم نیست همه کارتها شاید اینجوری باشن اما تیک تیک زدن  منطقی نیست چون موقعی که رم سیستم یا کارت کم بیاره اینجوری میشه

من کارت قبلیم 2 گیگ بود وقتی 2گیگش پر میشد چنین حالتی داشت

حالا منکه نمیخوام این موضوع کشش بدم  و بگم این کارت آشغاله و از این حرفا

فقط خواستم به عنوان کسی که این کارت داره تجربه خودمو گفته باشم

که به احتمال زیاد مشکلم فقط به خاطر همن حافظه دو پارچه بودن هست

در جواب اقای رضا باید بگم که تا قبل از  مدل 970

همیشه شرکت ها کارتها رو برای ضعیف کردن مدل پایینتر از هسته کودا و استیم و فرکانس جی پی یو و رم اعمال میکردند و تا حالا کسی صداش در نیومده بود

اما اینبار به یه شکل دیگه و برای سود خودشون که خط تولید دیگه ای راه نندازن  زدن یه دست 980 قطع کردن و 980 ناقص کردند شد 970 همه فهمیدن صداشون دراومد

:) :)

منفی ندید خیلی حساس هستم افسرده میشم *dry#

ویرایش شده توسط EdrisRezai
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:D

من بازی gta و batman در نهایت تنظیمات تست کردم جوری که در هر دو حالت رم مشخص بشه هم زیر 3500 مگابایت هم بالاتر

و bf hard line  با scale تا 4k کیفیت بردم بالا که از نهایت رم استفاده بشه

در مواقعی که رم از 3700 تجاوز میکرد ند فریم افت داشت که خب مهم نیست همه کارتها شاید اینجوری باشن اما تیک تیک زدن  منطقی نیست چون موقعی که رم سیستم یا کارت کم بیاره اینجوری میشه

من کارت قبلیم 2 گیگ بود وقتی 2گیگش پر میشد چنین حالتی داشت

حالا منکه نمیخوام این موضوع کشش بدم  و بگم این کارت آشغاله و از این حرفا

فقط خواستم به عنوان کسی که این کارت داره تجربه خودمو گفته باشم

که به احتمال زیاد مشکلم فقط به خاطر همن حافظه دو پارچه بودن هست

در جواب اقای رضا باید بگم که تا قبل از  مدل 970

همیشه شرکت ها کارتها رو برای ضعیف کردن مدل پایینتر از هسته کودا و استیم و فرکانس جی پی یو و رم اعمال میکردند و تا حالا کسی صداش در نیومده بود

اما اینبار به یه شکل دیگه و برای سود خودشون که خط تولید دیگه ای راه نندازن  زدن یه دست 980 قطع کردن و 980 ناقص کردند شد 970 همه فهمیدن صداشون دراومد

:)

منفی ندید خیلی حساس هستم افسرده میشم *dry#

دوست حساس من، کارت 970 مدل ضعیف شده 980 است! این رو خریدار اینکاره میدونه - رو کدوم جعبه کارت گرافیک  مینویسن 15 تا rop کمتر و 120 تا مثلاً شیدر کورکمتر از فلان مدل ؟؟ یا 3.5+500 مگابایت حافظه؟ عزیزم اینها دیتایی است که من و ما همه از بررسی ها مقالات ویدوئو ها و ..... و منابع خبری بدست می آوریم و قرار نیست شرکت سازنده بیاد روی کارت گرافیک هاش در حد تپالوژی معماری کالبد شکافی کنه- مهم اینه که مثلا انویدیا اندازه پولی که طلب کرده کارت بده و توانایی پردازشی ایجاد کنه که کارت 970 بیشتر از اونهم داد-

ضمناً خدمت شما بگم اصلا قرار نیست کارت 970 برای  4K به کار بره نه 970 نه 390-390X اینها  میگن برای 4K ولی واقعیات اینه ارقام و دیتای من میگه که این کارتها قادر نیستند به زبان ساده توان پردازش برای  4K ندارند- فرقی نداره چه 4 گیگ بافر باشه یا 8 گیگ یا 100 گیگ:

کور که نتونه هندل کنه شما هرچی میخوای سوار کن دورش روی  PCB کاری ازپیش نمیره- کارت 970 با 4 گیگ رم قرار نبود که مثلا انداره تایتان کارایی بده که حالا نداده است.

این کارت یک کارت  ورودی سری های اِند است و اندازه قیمتش کارایی میده خلاص - همه که کارشناس معماری کودا کور نیستند بدونند چی میشه - شب تا صبح اینتل از این برنامه ها در میاره سر ملت ها اینقدر پیچیده است اصلاً کسی نمیدونه چی شد !! مهم اینمه اندازه پولی که دادی کارایی داشته باشی-

خود شما قرار نیست که با 1/600 مثلا برای 970 اندازه 980  با قیمت 2500 مثلا کارایی بگیری؟؟درسته ؟شما اینقدر پرداخت کردی همین قدر کارایی گرفتی دیگه اینکه در  4k  تیک زده یا روان نیست، کاری به میزان رم نداره عزیزم،  اسب بخار کافی وجود نداره،  شما همین کارت رو  SLI کن با همین 3.5+5 ببین کارایی ایت چقدر میره بالا ولی ایا اگر برای مثال نسخه 970 با 8 گیگ رم عرضه بشه  کاراییش تغییری میکنه؟ نه دوست من همین خواهد بود نهایتش 2 فریم بیاد روی فریمهات چون فریم بافر محدوده به توان پردازشی کارت -

کارت  390X الان داره با 8 گیگ عرضه میشه آیا کارایی نسبت 290X تفاوت کرده ؟   همین الان تچ پاور هنوز داره جای 390X پیشنهاد میده همون 290x بهتره چون قیمتش نسبت به کارایی که اضافه شده ارزش نداره-

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر کنم من و همه بدونن چرا!!!

چون زورشون میاد قبول کنند که چیزی چند صد اوشلوق خریدند اونی نیست که بهشون گفتند و بهشون با دروغ و فریب فروختند :دی خخخخخ

برای همین قاطی میکنند و خودشونو میزنند به کوچه علی چپ، راست، بالا، پایین :دی خخخخخ

حالا متوجه شدی دوست عزیزم.

دوست من این نوشته شما است :

خودتون بخونید ببنید کسانی رو که خریداری کردند دست ننداختید؟ بی احترامی نکردید؟ضمناً شما چرا نگرانید که چند صد اشلوق به قول الفاظ خودتون،  خریدند ؟ برا در من گفتم خدممتون صلاح مملکت خویش خسروان دانند. هر کس اختیار مال خودش رو داره  شما میدونید اشتباه است  این رو نخرید  برادر من دیگه  جنگ و دعوا نداره-کسی نمی زنه  به کوچه چپ و راست و بالا و پایین خودش رو و دلیل هم نداره مگر اینجا تفتیش گری است که باید اینجا جواب پس داده بشه؟

حالا متوجه شدید دوست عزیزم - من کل کلامم اینه نباید بندازید گردن خریدار این موضوع رو و اصلا موضوعی هم نیست هیچ اتفاقی نیافتاده تمام شده و رفت پی کارش .راحت باشید.

لینک به دیدگاه

دوست حساس من، کارت 970 مدل ضعیف شده 980 است! این رو خریدار اینکاره میدونه - رو کدوم جعبه کارت گرافیک  مینویسن 15 تا rop ;کمتر و 120 تا مثلا شیدر کورکمت از فلان مدل ؟؟ یا 3.5+500 مگابایت حافظه؟ عزیزم اینها دیتایی است که من و ما همه از بررسی ها مقالات ویدوئو ها و ..... و منابع خبری بدست می آوریم و قرار نیست شرکت سازنده بیاد روی کارت گرافیک هاش در حد تپالوژی معماری کالبد شکافی کنه- مهم اینه که مثلا انویدیا اندازه پولی که طلب کرده کارت بده و توانایی پردازشی ایجاد کنه که کارت 970 بیشتر از اونهم داد-

ضمناً خدمت شما بگم اصلا قرار نیست کارت 970 برای  4K به کار بره نه 970 نه 390-390X اینها  میگن برای 4K ولی واقعیات اینه ارقام و دیتای من میگه که این کارتها قادر نیستند به زبان ساده توان پردازش برای  4K ندارند- فرقی نداره چه 4 گیگ بافر باشه یا 8 گیگ یا 100 گیگ:

کور که نتونه هندل کنه شما هرچی میخوای سوار کن دورش روی  PCB کاری ازپیش نمیره- کارت 970 با 4 گیگ رم قرار نبود که مثلا انداره تایتان کارایی بده که حالا نداده است.

این کارت یک کارت  ورودی سری های اِند است و اندازه قیمتش کارایی میده خلاص - همه که کارشناس معماری کودا کور نیستند بدونند چی میشه - شب تا صبح اینتل از این برنامه ها در میاره سر ملت ها اینقدر پیچیده است اصلاً کسی نمیدونه چی شد !! مهم اینمه اندازه پولی که دادی کارایی داشته باشی-

خود شما قرار نیست که با 1/600 مثلا برای 970 اندازه 980  با قیمت 2500 مثلا کارایی بگیری؟؟درسته ؟شما اینقدر پرداخت کردی همین قدر کارایی گرفتی دیگه اینکه در  4k  تیک زده یا روان نیست، کاری به میزان رم نداره عزیزم،  اسب بخار کافی وجود نداره،  شما همین کارت رو  SLI کن با همین 3.5+5 ببین کارایی ایت چقدر میره بالا ولی ایا اگر برای مثال نسخه 970 با 8 گیگ رم عرضه بشه  کاراییش تغییری میکنه؟ نه دوست من همین خواهد بود نهایتش 2 فریم بیاد روی فریمهات چون فریم بافر محدوده به توان پردازشی کارت -

کارت  390X الان داره با 8 گیگ عرضه میشه آیا کارایی نسبت 290X تفاوت کرده ؟   همین الان تچ پاور هنوز داره جای 390X پیشنهاد میده همون 290x بهتره چون قیمتش نسبت به کارایی که اضافه شده ارزش نداره-

رضا جان عزیز حرفای شما کاملا درسته

اما من gta و batman در حالت 1920 در 1080 اجرا کردم حجم رم کاملا پر شد

اما bf در این حالت فقط 2گیگ پر میکنه من برای اینکه رم کارت پر کنم 4k کردم

در فول اچ دی تیک زدن طبیعی هستش؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

عزیزم شما مقالات بررسی های بازی های من با این کارت رو بخون متوجه میشید - ببنید دوست من بازی ها هرکدوم خصیصه های موتور هاش  فرق داره -یک بازی  باگرافیکی حتی نه چندان خوب میتونه راحت 4 گیگ رم رو پرکنه - نگاه کنید به کارایی بازی  Modern warfare  - یک بازی هم کاملا بهینه است با بهترین گرافیک می بنید در حد 1.5  تا 2 گیگ رم میگیره- برید مقاله بررسی 980 TI رو که گذاشتم چک کنید 30 تا بازی بررسی شده در همه میزان اشغال رم مشخص است- موتور فرق داره - سبک فرق داره - عزیزم  GTa بازی سنگینی است و خوب بهینه نشده سرقوی ترین سیستم ها هم با گرافیک دو برابر گرافیک شما ممکنه لگ داشته باشه- - کدوم بتمن !!نگید آرخام نایت که دیگه اوضاع خراب میشه - اگر آرخام نایت است که عزیزم سر تایتان هم لگ داره . کلاً بازی مشکل داره و از روی استیم حذف شده و جنگ حقوقی افتاد و  شکایت وارنر رو کردند و بازی خرابه و ناقص پورت شده از  PS4/Xone به PC  و قراره تا ماه آینده یک پچ  اساسی عرضه بشه هردو این بازی ها در  FHD هم میتونن برای کارت شما و همه کارتها چالش ایجاد کنند ربطی به میزان رم نداره-

بتمن خراب است و تمام VRM رو پر میکنه؛ میخواد 2 گیگ باشه یا 4 گیگ - موتور برای کش کردن تکسچر ها میاد  Preload میکنه بافت رو، تمام رم پر میشه و بعد موقع اجرا چون بار پردازشی سنگینی هم ایجاد شده بخاطر ماهیت و ذات بالای گرافیکی بازی ، شما لگ  میبینید - GTA  برای الترا بازی کردن در نهایت تنظیمات حتما به کارت 980 نیاز است -

من می تونم بازی اسکایرم 4 سال یپش رو آنقدر تکسچر بدم بهش 8 گیگ  VRAM هم پر بشه!  اونقت سرقوی ترین کارتهای گرافیکی هم شما لگ خواهید داشت حتی زیر فول اچ دی- ! بازیها فرق دارند چرا بقیه بازی ها لگ ندارید؟

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

رضا جان تو اخرین بنچمارک گورو تری دی برای کارت 380 (بیام خونه تاپیک این کارت رو میزنم) مقایسه ی 290x نسخه 8 گیگ و 390xک8 گیگا بایت مموری رو داره رو نگاهی بندازین 390x چند فریم بیشتر گرفته

970 واقعا نسبت به قیمتش عالیه ولی مهم اینه انویدیا دروغ گفته در مورد مشخصاتش

مهمترین موضوع مموریه

کسی نمیگه نوشته 4گیگ حافظه و دو گیگ داره ولی این که اون نیم گیگ رو ناقص کنند برای خریدار سخته که تو یه بازی مشکل مموری پیدا کنه ولی باز با تنظیمات بهینه درست میشه

راستی 690 هم 4 گیگابایتی ذکر نشده بود؟؟

چون یادمه یه مشکلی در مورد حافظه اش وجود داشته ... یادم نیست دقیق فقط میگم همین جوری

اون ور هم ای ام دی کم اورد سری ریبرند داد بیرون ک فعلا همین ریبرندا در زمینه پرفورمنس پابه پای انویدیا هستند

سری فیوری مثل نانو هم واقعا خوبن ولی نام ای ام دی لکه دار شده چون انتظارات زیادی بالا بود به گونه ای ک انویدیا سر قضیه 970 و کیت GSYNC لکه دار نشد

به نظرم ب این بحث پایان بدیم

برای دوستان ک میخوان مثلا بین 970 و 390 کارتی بخرند

بین کارت خنک تر و کم مصرف تر

و یا کارت با پتانسیل بهتر dx12.0 و مموری بالاتر یکی رو انتخاب کنند هر کدومو بخرند پشیمونی نداره

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

واقعاً جالب هست که برخی دوستان فقط دنبال توجیه هستن تا شفاش سازی

ببینید گفته های جناب قاسمی عزیز در مورد cut-down بودن تراشه درست هست و 970 گونه تقلیل یافته ای از 980 هستش اما دقیقا مشکل اینجا شروع میشه، اینکه 970 تو 500 مگ آخر دچار افت شدید پهنای باند میشه چیزی نیست که انویدیا عمدا برا تمایز با 980 اعمال کرده باشه بلکه یه مسئله اجتناب ناپذیر با پیکربندی انتخابی هست. میتونست یه واحد smm بیشتر رو فعال بزاره که این مشکل ایجاد نشه اما کارایی به 980 نزدیک تر میشد. عکس این هم میشد یه واحد smm رو کمتر و کارت 3 گیگ بزنه اما جالب نبود.

تنها راهی که انویدیا می تونست از این مشکل جلوگیری کنه این بود که یه تراشه اختصاصی برا 970 میزد که هزینه رو بالا میبرد

ضمناً اختلاف کارایی این 3.5 گیگ با 0.5 گیگ آخر اصلاً کم اهمیت نیست، 224 بیت در برابر فقط 32 بیت! (جمعا 256 بیت)

قضیه هم اینه که انویدیا تصمیم گرفته 970 به میزان x نسبت به 980 کارایی داشته باشه، برا دست یابی به این مقدار x تعدادی از واحد های smm رو غیرفعال کرده که غیرفعال کردنشون اتوماتیک باعث کاهش کش l2 از دو مگ به 1.75 مگ و تعداد واحد های ROP از 64 به 58 شده، حالا مشکل اساسی اینه که با این پیکبرندی نمیشه 4 گیگ حافظه رو کاملاً با باس 256بیتی استفاده  کرد. پس اومده 224 بیت رو به 3.5 گیگ اول و 32 بیت رو به 0.5 گیگ دوم تخصیص داده.

حالا شما هی تکذیب کن و بگو تاثیر نداره و..... به من چه خو :D

@};-  @};-  @};- 

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

بزارید 2 تا مسئله رو روشن کنم.

اولا پر شدن رم لزوما به معنای نیاز و ضرورت نیست. یعنی مثلا فلان  بازی برای اجرای روان فقط به 2 گیگ رم نیاز داره. ولی وقتی میبینه گرافیک 4 گیگ رم داره، برای دلپذیرتر کردن ( کاهش pop-in و پیش بارگذاری و ... ) میاد رم بیشتری استفاده میکنه.

ثانیا گرافیک بدیهیه که فقط از رم تشکیل نشده. شما وقتی تنظیماتی استفاده میکنی که میزان استفاده از رم رو میبره بالا، فعالیت و کار بقیه ی قسمت های گرافیک مثل هسته های پردازشی هم میره بالا.

پس وقتی فریم ریت افت میکنه از کجا معلوم تقصیر تعداد پایین هسته ها نباشه؟ شما بدون دلیل و مدرک داری میگی تقصیر رمه. شاید بخش دیگری از گرافیک گلوگاه شده باشه.

لینک به دیدگاه

رضا جان

صحبت شما در مورد انتظار از کارت گرافیک در حد پرداخت پول رو قبول دارم. بله، نباید از GTX 970 انتظار 4K داشت. دربست قبول.

ولی خاطرت باشه، این مسئله رم نه توسط nVidia بلکه توسط دیگران فاش شده.

2 حالت داره،

1. یا nVidia میدونسته مسئله رو و عنوان نکرده (پنهان کرده)

2. یا nVidia خودش هم نمیدونسته و عنوان نکرده

در هر حالتی این حق کاربره که شاکی باشه از این کارت. روی جعبه نوشته 4 گیگ DDR5، یعنی بیت به بیت این 4 گیگ عین هم کار میکنه، نه اینکه 500 مگش سرعتش به هر دلیلی کمتر از بقیه است. من یه ماشین 4 چرخ خریدم، بعدا" مشخص میشه چرخ چهارم مثل بقیه نمیچرخه، آدم حق داره شاکی بشه.

من میرم یه پردازنده Core i3 میخرم، میدونم دارم چی میخرم، انتظار ندارم مثل Core i7 کار کنه. اینتل هم چیزی رو پنهان نمیکنه، میگه من فلان بخش ها رو کم کردم، از فلان جا زدم، تا قیمت پایین بیاد شما بری بخری.

اما nVidia این کار رو نکرد. اگر همون اولش گفته بود که داداش این 3.5 گیگیه ها، ولی ما روش نوشتیم 4 گیگ. اونوقت همه چیز حل بود.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...