رفتن به مطلب

GTX 970 مشکل حافظه دارد+بیانیه رسمی انویدیا

AORUS
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان این نتیجه تست 970 من هست 

zjiga0dulizg3d69qyni_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Monk
لینک به دیدگاه

من که همین امروز یه 970 گرفتم. دوستان سخت می گیرید! حالا چه 4 گیگ چه 1 گیگ کارت استفاده کنه. مهم اینه کارایی بسیار خوبی داره کارت. مگه هدف غیر از اینه !؟

منم موافقم در بحث گیمینگ مهم اینه که با قیمت مناسب قدرت بسیار خوبی در اختیارمون قرار میده 1 دونه 970 هیچ وقت نمیتونه 4k اجرا کنه حتی 2 تا هم نمیتونه بنابراین قضیه برای من مشکلی بوجود نمیاره چون همیشه 1080 بازی میکنم

لینک به دیدگاه

من که همین امروز یه 970 گرفتم. دوستان سخت می گیرید! حالا چه 4 گیگ چه 1 گیگ کارت استفاده کنه. مهم اینه کارایی بسیار خوبی داره کارت. مگه هدف غیر از اینه !؟

اخه دوست عزیز این چه حرفیه!

انویدیا داره گنجشک رنگ میکنه به جای قناری به مردم میندازه

ویرایش شده توسط Legend Killer
لینک به دیدگاه

خوب شد که این خبر منتشر شد چون منم میخواستم 970 بخرم!

ولی حالا از دو کیلومتریش هم رد نمیشم. صبر میکنم تا سری جدید وارد بازار بشن.

لینک به دیدگاه

اصلا هم اینطور نیست.!!!

این کارو اون شرکتی میکنه که کارت های نسل قبلش رو ریبند میکنه با اسم نسل جدید میده به خریدار.!!

تو این محدوده قیمت و کارایی پادشاهی میکنه هنوز هم ارزش خریدش به شدت بالاست

میلاد عزیز بنده به اندازه کافی از قدرت این کارت خبر دارم و برای همین هم قصد خرید این کارت را داشتم!!!

و این طور که مشخص شما فن انویدیا هستید که مشکلی نداره ، ولی اینو باید قبول کنید که انویدیا در 500 مگ اخر 970 گند زنده ، حالا اشتباه خودشو قبول که نمیکنه هیچی حالا داره ماس مالیش میکنه!!!

لینک به دیدگاه

آخه چرا باید اون 500 مگ آخر رو سرعتش رو بیاره پایین ؟! اصلا منطقی نمیاد! خب اگه انویدیا میخواست فرق کارایی بین 970 و 980 رو زیاد بکنه راه های خیلی بهتری وجود داشت!
با اینحال، باید منتظر سری جدید کارت ها باشیم و ببینیم چطور میشه.

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز سلام 970 جی وان منم رسید امروز جالب اینجاست REV 1.0 هست شوق زده شدم به احتمال قوی چیپ گرافیکیش SAMSUNG هست که خودش یه مزیت هستش اینم لینک عکسها که گذاشتم از کارتم با تشکر از اقای حسینی عزیز.

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=1551&page=237

لینک به دیدگاه

دوستان یعنی ممکنه دلیل شکست 970 از 290x  نسل قبل AMD در 4K همین موضوع باشه!؟

این تست دو هفته پیش .techpowerup.com هست

http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/GeForce_GTX_980_G1_Gaming/1.html

bf4_3840_2160.gifcrysis3_3840_2160.gifalienisolation_3840_2160.gif

tombraider_3840_2160.gifmetro_lastlight_3840_2160.gifryse_3840_2160.gifsom_3840_2160.gifcod_aw_3840_2160.gifwatchdogs_3840_2160.gif

ویرایش شده توسط nasir1367
لینک به دیدگاه

آخه چرا باید اون 500 مگ آخر رو سرعتش رو بیاره پایین ؟! اصلا منطقی نمیاد! خب اگه انویدیا میخواست فرق کارایی بین 970 و 980 رو زیاد بکنه راه های خیلی بهتری وجود داشت!

با اینحال، باید منتظر سری جدید کارت ها باشیم و ببینیم چطور میشه.

این اشکاله برای تفاوت گذاشتن نبوده.تفاوت این 2 تا داخل تعداد shader ها و توان خروجی شون هستش.

میلاد عزیز بنده به اندازه کافی از قدرت این کارت خبر دارم و برای همین هم قصد خرید این کارت را داشتم!!!

و این طور که مشخص شما فن انویدیا هستید که مشکلی نداره ، ولی اینو باید قبول کنید که انویدیا در 500 مگ اخر 970 گند زنده ، حالا اشتباه خودشو قبول که نمیکنه هیچی حالا داره ماس مالیش میکنه!!!

کجارو داره ماس مالی می کنه دقیقا ؟  بیانیه رو خودشون دادن و مشکل رو تایید کردن و گفتن داریم تحقیق می کنیم ببنیم چرا پیش اومده و چطور باید حلش کرد این ماس مالیه؟

لینک به دیدگاه

والا دوستان عزیز تو این چند وقت اخیر asus 780 و TriX 290  با کارت G1 970 زیر دستم بوده و با اختلاف 20% از اون 2 تای اولی 970 بهتر فریم میده

دوست عزیز شما مطمعنی که 970 20٪ از tri-x 290قویتره یکی از دوستان بنده یه zotac970داره تو بازیه cod aw با سمپلینگ 8x   فریم 45 میگرفت و کارت من 65فریم حالا خودتون قضاوت کنید.

من فن amd نیستم فقط میخاستم شفاف سازی کنم 

لینک به دیدگاه

این اشکاله برای تفاوت گذاشتن نبوده.تفاوت این 2 تا داخل تعداد shader ها و توان خروجی شون هستش.

کجارو داره ماس مالی می کنه دقیقا ؟ بیانیه رو خودشون دادن و مشکل رو تایید کردن و گفتن داریم تحقیق می کنیم ببنیم چرا پیش اومده و چطور باید حلش کرد این ماس مالیه؟

اخه عزیز من یعنی انویدیا اینقدر بی درو پیکره که 970 یک بار تست نکرده ببینه مشکلی نداشته باشه؟!

خب معلومه میدونسته ولی تا وقتی داد مردم بلند نشده بود حرفی از گاف بزرگی که داده بود نمیزد و فقط به فروش بیشتر فکر میکرد!

حالا نمیدونم چرا بعضی دوستان سنگ شرکتی رو به سینه میزنند که به حقوق مصرف کننده احترام نمیزاره!

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما مطمعنی که 970 20٪ از tri-x 290قویتره یکی از دوستان بنده یه zotac970داره تو بازیه cod aw با سمپلینگ 8x   فریم 45 میگرفت و کارت من 65فریم حالا خودتون قضاوت کنید.

من فن amd نیستم فقط میخاستم شفاف سازی کنم 

والا این 2 تا کارت تقریبا یکی هستن.از لحاظ عملکرد روی1920x1080 کارت 970 حدودا 8% بهتر از R9 290هستش و 3% بهتر از 290X.ولی توانایی اورکلاکش خیلی بیشتره مصرف کمتر و تولید حرارتش هم کمتره.

دوستان یعنی ممکنه دلیل شکست 970 از 290x  نسل قبل AMD در 4K همین موضوع باشه!؟

بعید می دونم.به 2 دلیل : 1 وقتی 970 ارزه شد 290x هنوز روی 400-500 دلار بود و بعد از اینکه 970 با تفاوت کمتر از 5 درصد روی stock clock با قمیت 330 دلار وارد شد به شدت قیمت 290x کم شد... 2- به دلیل کمتر بودن پنهای باند 970(256 در مقابل 512) انتظار می رفت توی رزولوشن های بالا تر ظعیف تر عمل کنه اما بازم خیلی خوب جواب داده و خیلی کمتر از r9 290x برق مصرف می کنه و حرارت کمتری هم تولید می کنه.

لینک به دیدگاه

والا این 2 تا کارت تقریبا یکی هستن.از لحاظ عملکرد روی1920x1080 کارت 970 حدودا 8% بهتر از R9 290هستش و 3% بهتر از 290X.ولی توانایی اورکلاکش خیلی بیشتره مصرف کمتر و تولید حرارتش هم کمتره.

بعید می دونم.به 2 دلیل : 1 وقتی 970 ارزه شد 290x هنوز روی 400-500 دلار بود و بعد از اینکه 970 با تفاوت کمتر از 5 درصد روی stock clock با قمیت 330 دلار وارد شد به شدت قیمت 290x کم شد... 2- به دلیل کمتر بودن پنهای باند 970(256 در مقابل 512) انتظار می رفت توی رزولوشن های بالا تر ظعیف تر عمل کنه اما بازم خیلی خوب جواب داده و خیلی کمتر از r9 290x برق مصرف می کنه و حرارت کمتری هم تولید می کنه.

اره 8%ممکنه تو بعضی از بازی ها ولی 20٪ ممکن نیست به خصوص تو روزولیشن های بالا چون من با خیلی از دوستانی که 970از برندهای مختلف دارن در ارتباط هستم  واین جریان رو شاهد هستم واین موضوع رو هم منکر نمیشم که 970خیلی بهتر از 290هست .با اینکه خودم یه 290دارم .

باز هم تشکر میکنم از شما دوست گرامی  @};-  @};-

ویرایش شده توسط nas
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان این موضوع کلا برای من قابل هضم نیست

970 کارایی خودش رو داره و 980 هم همینطور ، بغیر از مسله مربوطه که پیش اومده.

ولی یه نکته دیگه اینکه دقیقا این مورد با حضور 960 در بازار رو شده ، به نظرم مقداری مشکوک هست این جریان

لینک به دیدگاه

اره 8%ممکنه تو بعضی از بازی ها ولی 20٪ ممکن نیست به خصوص تو روزولیشن های بالا چون من با خیلی از دوستانی که 970از برندهای مختلف دارن در ارتباط هستم  واین جریان رو شاهد هستم واین موضوع رو هم منکر نمیشم که 970خیلی بهتر از 290هست .با اینکه خودم یه 290دارم .

باز هم تشکر میکنم از شما دوست گرامی  @};-  @};-

برای اینجور مقایسه ها بهتره Review ها رو مقایسه کنید.چون هر کی یه CPU داره و یا RAM کم زیاد تنظیماتشون فرق داره. شرایطشون یکسان نیست کلا.اما نکته ی مهم این بود که این 2 تا تفاوت قیمت زیادی داشتن 290 روی 400-500 دلار بود بعد از ورود 970 مجبور شد قیمتش رو کلی پایین بیاره...البته توی بازار ایران تاثیری نداشت چون 970 با قیمت بیشتر از R9 290X وارد شد.الان تقریبا برابر هستن.ولی کلا 970 صرفش برای کسایی که HD7000 یا سری 600 دارن.کسایی که R9 یا سری 700 دارن صرف نمی کنه بخرن.

اخه عزیز من یعنی انویدیا اینقدر بی درو پیکره که 970 یک بار تست نکرده ببینه مشکلی نداشته باشه؟!

خب معلومه میدونسته ولی تا وقتی داد مردم بلند نشده بود حرفی از گاف بزرگی که داده بود نمیزد و فقط به فروش بیشتر فکر میکرد!

حالا نمیدونم چرا دوستان سنگ شرکتی رو به سینه میزنند که به حقوق مصرف کننده احترام نمیزاره!

موفق باشید.

اگه قرار به گاف دادنه AMD گافای فجیعتری داده. مثل کولر های Reference کل سری های R9 که به شدت داغ می کردن،به اندازه جت صدا می دادن و گرافیک ها تا حد خم شدن PCB پیش می رفتن و برای اینکه گرافیک نسوزه سرعت فن می رفت روی 100% و گرافیک به 600mhz سرعت Core Clockرو پایین می آورد و بازم روی 80 85 دما داشت.اون موقع چی کسی توی AMD نبود تست کنه چرا این گرافیکا اینقدر داغ می کنن؟ و تازه بازم با اینکه از روز اول ارضه داد همه هوا بود که چرا کارت ها اینقدر مشکل دارن AMD هیچ کاری نکرد و به خاطر دلایل نامعلوم تا 2 یا 3 ماه بعد از ارضه اجازه ی تولید به Asus,Sapphire و بقیه رو نمی داد.. شرکت های پارتنرن مخصوصاSapphire بودن که نجاتش دادن و 4 تا کولر حسابی مثل Tri x براش درست کردن و گرنه هیچ کس حاظر نبود مدل Refrence این کارت ها رو بخره .Tom's Hardwareپیشنهاد کرده بود یا نخرید و منتظر کارت های پارتنر باشید یا اگه که Reference کارت رو خریدید کولر Arctic Acelero Extreme III رو حتما براش بخرید. توی 5 ماه اول به دلیل خرابی Driver هاش خیلی ها وسط بازی Reset می کردن یا BSOD می گرفتن.کل گافی که nVidia داده اینکه 500 مگ از VRAM با سرعت کمتری کار می کنه.که توی 1080 واسه هیچ کس فرقی نداره.توی 4K هم 1 تا 3 درصد.و اگه کسی پول 4K داره میده 970 نمی خره 980 می خره.من جوش هیچ کدوم رو نمی خورم چون هم AMD و هم nVidia جفتشون IP ایران رو بستن.من از اینکه همه دارن حرف نسنجیده می زنن بیشتر عصبی می شم.

لینک به دیدگاه

برای اینجور مقایسه ها بهتره Review ها رو مقایسه کنید.چون هر کی یه CPU داره و یا RAM کم زیاد تنظیماتشون فرق داره. شرایطشون یکسان نیست کلا.اما نکته ی مهم این بود که این 2 تا تفاوت قیمت زیادی داشتن 290 روی 400-500 دلار بود بعد از ورود 970 مجبور شد قیمتش رو کلی پایین بیاره...البته توی بازار ایران تاثیری نداشت چون 970 با قیمت بیشتر از R9 290X وارد شد.الان تقریبا برابر هستن.ولی کلا 970 صرفش برای کسایی که HD7000 یا سری 600 دارن.کسایی که R9 یا سری 700 دارن صرف نمی کنه بخرن.

اگه قرار به گاف دادنه AMD گافای فجیعتری داده. مثل کولر های Reference کل سری های R9 که به شدت داغ می کردن،به اندازه جت صدا می دادن و گرافیک ها تا حد خم شدن PCB پیش می رفتن و برای اینکه گرافیک نسوزه سرعت فن می رفت روی 100% و گرافیک به 600mhz سرعت Core Clockرو پایین می آورد و بازم روی 80 85 دما داشت.اون موقع چی کسی توی AMD نبود تست کنه چرا این گرافیکا اینقدر داغ می کنن؟ و تازه بازم با اینکه از روز اول ارضه داد همه هوا بود که چرا کارت ها اینقدر مشکل دارن AMD هیچ کاری نکرد و به خاطر دلایل نامعلوم تا 2 یا 3 ماه بعد از ارضه اجازه ی تولید به Asus,Sapphire و بقیه رو نمی داد.. شرکت های پارتنرن مخصوصاSapphire بودن که نجاتش دادن و 4 تا کولر حسابی مثل Tri x براش درست کردن و گرنه هیچ کس حاظر نبود مدل Refrence این کارت ها رو بخره .Tom's Hardwareپیشنهاد کرده بود یا نخرید و منتظر کارت های پارتنر باشید یا اگه که Reference کارت رو خریدید کولر Arctic Acelero Extreme III رو حتما براش بخرید. توی 5 ماه اول به دلیل خرابی Driver هاش خیلی ها وسط بازی Reset می کردن یا BSOD می گرفتن.کل گافی که nVidia داده اینکه 500 مگ از VRAM با سرعت کمتری کار می کنه.که توی 1080 واسه هیچ کس فرقی نداره.توی 4K هم 1 تا 3 درصد.و اگه کسی پول 4K داره میده 970 نمی خره 980 می خره.من جوش هیچ کدوم رو نمی خورم چون هم AMD و هم nVidia جفتشون IP ایران رو بستن.من از اینکه همه دارن حرف نسنجیده می زنن بیشتر عصبی می شم.

یک نفس عمیق بکش..... بابا نه Amd‏ و نه nVIDIA‏ ارزش این همه عصبانیت رو ندارند.

بازم فن بازی!

اخه من کی از amd‏ صحبت کردم؟

کی گفتم amd‏ گاف نداده؟

اگه این فن بازی نیست بس چیه؟

عزیز بنده دیگه خودمو قاتی فن بازی شما نمیکنم مراقب کلماتی که استفاده میکنین رو داشته باشین

بپاینده باشید.

لینک به دیدگاه

منم کاملا با نظر شما موافقم و حرف منم همینه ولی خواهش میکنم ازتون عصبی نشید ارزش نداره خودتون رو اذیت کنید دوست خوبم .

لینک به دیدگاه

یک نفس عمیق بکش..... بابا نه Amd‏ و نه nVIDIA‏ ارزش این همه عصبانیت رو ندارند.

بازم فن بازی!

اخه من کی از amd‏ صحبت کردم؟

کی گفتم amd‏ گاف نداده؟

اگه این فن بازی نیست بس چیه؟

عزیز بنده دیگه خودمو قاتی فن بازی شما نمیکنم چون اعتقاد دارم ادمی که نمیدونه رو میشه متوجه کرد ولی ادمی که نمیخواد بدونه متوجه نمیشه!!!

بپاینده باشید.

شما نمی خونی من چی می نویسم نه؟می گم از این حرفایی که nVidiaگند زده اون یکی می گه کارت من 20% قوی تره اینا بیشتر عصبی می شم. من خودم هم 7790 داشتم 5450 داشتم gt9400 داشتم 6200 و 5200 یه رادئن هم اون میون ها داشتم که دیگه الان مدلش یادم نیست.الانم 750 ti دارم.برام فرقی نمی کنه هرچی برام بصرفه می خرم.شما اگه فن هیچ طرف نیستی پس هیزم نریز توی این آتیش بگو nVidia گند زده nVidia گاف داده و فلان بعد هم که یکی جوابتو می ده زود برچسب میزنی بهش فن بازی می کنی...جمله ی آخرت هم صاف بر می گرده به خودت.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگر بنده باعث عصبانیت شما شدم پوزش میخوام چون دنیا ارزش این کدورتها را نداره.

سربلند باشید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز اگر بنده باعث عصبانیت شما شدم پوزش میخوام چون دنیا ارزش این کدورتها را نداره.

سربلند باشید.

باریکلا این شد حالا

خوشمان آمد @};- @};-

لینک به دیدگاه

درود 

شاید برای بعضی از کاربران خوش نیاد 

ولی من انویدیا رو با تمام  این مشکلاتش به AMD ترجیح میدم 

گرافیک انویدیا رو وقتی استفاده میکنی تصاویر انگار جون دارند وچه ویدیو باشه چه گیم

کارتهای انویدیا  باهنر ترکیب شدن و تصویری رو که به کاربر میدن بنظر من خیلی بهتر 

از کارتهای AMD هست AMD به گرافیک بصرف فقط یک سخت افزار نگاه میکنه و بس 

این تست VRAM هم بنظر من بیشتر از سمت AMD بوده .که البته کار درستی برای حقوق 

کاربرا بوده ولی کاربر عادی  کی این مورد رو متوجه میشد .موردی که حتی developerهای 

انویدیا هم در این مدت در جایی بهش اشاره هم نکرده بودند  .امیدوارم این موارد همیبشه باشه 

تا شرکتهای سازنده همیشه سعی کنند حقوق مشتری رو درست رعایت و اطلاع رسانی درستی 

داشته باشند .چون کاربرا پول متریال نمیدهند پول فناوری رو میدهند

لینک به دیدگاه

منم کاملا با نظر شما موافقم و حرف منم همینه ولی خواهش میکنم ازتون عصبی نشید ارزش نداره خودتون رو اذیت کنید دوست خوبم .

می دونی چرا من عصبی میشم؟ مشتری این مطالب نصفه نصفه رو می خونه فردا میاد در مغازه نه قضیه رو کامل می دونه ونه 4K بازی می کنه نه براش فرقی داره بعد از 1 ماه 2 ماه استفاده می گه من می خوام 970 ام رو عوض کنم.شما اینو با مشکل به من فروختین همین امروز توی همکارا 1 مورد داشتیم بعد از 2 ماه مشتری می خواد کارتو پس بیاره چون یه چیزی توی نت نصفه نیمه خونده.این مشتری مانیتورش 1368x768 بعد اومده می گه کارتم خوب جواب نمیده شما به من کارت تقلبی و خراب فروختین همکار بیچاره ما کیس باز کرده تست کرده گفته هیچ مشکلی نداره در اومده میگه مموریش REAL نیست 3.5 گیگه توی نت نوشته بود.بعد از 3 ساعت توضیح که اول 4گیگ سر جاشه فقط 500 مگش سرعتش کمتره و آقا اون اشکال اصلا معلوم نیست مال همه باشه یا اصلا سخت افزاری باشه یا غیر قابل حل باشه و شما هم که حالا 4K بازی نمی کنی که!اگه هم مشکلی ایجاد می کنه( که روی 1368x768 غیر ممکنه!)و ناراحتی ما که کاره ای نیستیم ببر گارانتی ببین چی می گن(گارانتی که زیر بار تستشم نمی ره!)...4 ساعت این بنده خدا امروز این طوری تلف شده.این قضیه امروز کجاش به من مربوط بوده؟وقتی این سیستم رو همکارم می خواست براش ببنده من قطعاتشو نوشتم براش که چی ببنده.زنگ زدن به من می گن قطعه ای بود که فلان ماه نوشتی برا مشتری تقلبی از آب در اومده من جواب مشتریو چی بدم؟خودت بیا جوابشو بده...یه اعصاب خوردی که اصلا فکرشو می کنم سرم درد می گیره.

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

درود

کاربرا بوده ولی کاربر عادی کی این مورد رو متوجه میشد .موردی که حتی developerهای

انویدیا هم در این مدت در جایی بهش اشاره هم نکرده بودند .امیدوارم این موارد همیبشه باشه

کاملا موافقم.

لینک به دیدگاه

درود 

شاید برای بعضی از کاربران خوش نیاد 

ولی من انویدیا رو با تمام  این مشکلاتش به AMD ترجیح میدم 

گرافیک انویدیا رو وقتی استفاده میکنی تصاویر انگار جون دارند وچه ویدیو باشه چه گیم

کارتهای انویدیا  باهنر ترکیب شدن و تصویری رو که به کاربر میدن بنظر من خیلی بهتر 

از کارتهای AMD هست AMD به گرافیک بصرف فقط یک سخت افزار نگاه میکنه و بس 

کاربرا بوده ولی کاربر عادی  کی این مورد رو متوجه میشد .موردی که حتی developerهای 

انویدیا هم در این مدت در جایی بهش اشاره هم نکرده بودند  .امیدوارم این موارد همیبشه باشه 

دوست عزیز من نتونستم جمله شما رو هضم کنم کارت گرافیک گرون تصاویر رو خوشگل نشون نمیده که فقط فریم ریت رو افزایش میده و فرق یه کارت 200تومنی و2000000تومنی در بازی فقط در فریم ریت هست پس هر کارت تونست تو فریم سبقت بگیره قدرتمنده تمام . :)

ویرایش شده توسط nas
لینک به دیدگاه

دوست عزیز من تنونستم جمله شما رو حضم کنم کارت گرافیک گرون تصاویر رو خوشگل نشون نمیده که فقط فریم ریت رو افزایش میده و فرق یه کارت 200تومنی و2000000تومنی در بازی فقط در فریم ریت هست پس هر کارت تونست تو فریم سبقت بگیره قدرتمنده تمام . :)

گرامی منظور من در حالت کلی بود انتخاب بین دو برند amd -nvidia 

ولی در این قسمت هم باز تفاوت هایی بین کارتهای انویدیا در رده های مختلف در تصاویر ویدویی هست 

کافی است این قسمت رو مشاهده کنید کارت گرون فقط فریم بییشتر بشما نمیده  و در تصویر هم  تفاوت داره 

اینجا رو نگاه کنید .میخواهید من تستی رو روی تصاویر 1080p یا 4k روی رندر madvr در حالت svp 

به شما بدم اگر تونستید با کارتهای رده پایین انجام بدید من دیگه مطلبی نمینویسم 

http://en.wikipedia.org/wiki/Nvidia_PureVideo

ویرایش شده توسط Analyser
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...