رفتن به مطلب

نیاز به مشاوره فوری

Recommended Posts

سلام خدمت همه دوستان عزیز

لطفا سریع یه مشاوره بم بدین چون قصد خرید فوری دارم ....

من الان یه رم gskill 8gb(2*4gb) tridentx 2400mhz دارم که با فعال کردن xmp روی همین 2400 و با ولتاژ 1.65 کار میکنه ...

حالا قصد ارتقا به 16 دارم و میخواستم بدونم که اگه از همین رم دقیقا یکی دیگه گرفت و باز برای اون 2تا جدید هم xmp رو فعال کرد و از 4تا رم با فرکانس 2400 و 1.65 ولت استفاده کرد  به سی پی یو یا مادربورد آسیب نمیرسه ؟؟؟

یعنی منظورم اینه که 4تا رم با ولتاژ 1.65 به cpu آسیب نمیرسونه ؟؟؟ آیا روی دمای سی پی یو تاثیر میزاره ؟؟؟

یا اینکه آسیب میرسونه و باید رم فعلی رو بفروشم و یک 16gb که بصورت 2تا8 گیگابایت هست بگیرم ؟؟

مادر بورد asrock z97 killer

سی پی یو i7 4790k

با تشکر از دوستان

ویرایش شده توسط ahmad-reza 666
لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه دوستان عزیز

لطفا سریع یه مشاوره بم بدین چون قصد خرید فوری دارم ....

من الان یه رم gskill 8gb(2*4gb) tridentx 2400mhz دارم که فعال کردن xmp روی همین 2400 و با ولتاژ 1.65 کار میکنه ...

حالا قصد ارتقا به 16 دارم و میخواستم بدونم که اگه از همین رم دقیقا یکی دیگه گرفت و باز برای اون 2تا جدید هم xmp رو فعال کرد و از 4تا رم با فرکانس 2400 و 1.65 ولت استفاده کرد  به سی پی یو یا مادربورد آسیب نمیرسه ؟؟؟

یعنی منظورم اینه که 4تا رم با ولتاژ 1.65 به cpu آسیب نمیرسونه ؟؟؟ آیا روی دمای سی پی یو تاثیر میزاره ؟؟؟

یا اینکه آسیب میرسونه و باید رم فعلی رو بفروشم و یک 16gb که بصورت 2تا8 گیگابایت هست بگیرم ؟؟

مادر بورد asrock z97 killer

سی پی یو i7 4790k

با تشکر از دوستان

نه دوست خوبم

هیچ آسیبی نمیرسه، به هیچ جایی هم فشار نمیاد. با خیال راحت میتوانید عین همین رمها را تهیه کنید و 4 تا رم 4 گیگ روی سیستم قرار بدین و با ست کردن XMP بر روی 2400 و ولتاژ 1.65 از فرکانس 2400 استفاده کنید.

مشکلی پیش نخواهد آمد.

فقط عین همین رمهایی را که دارید بخرید، همین فرکانس و مدل و برند و تایمینگ.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...