رفتن به مطلب

انتشار اولین بنچمارک حیرت انگیز AMD R9 390X

Recommended Posts

• کاربر ویژه

Radeon-R9-390-concept.jpg

درحالی که انویدیا با GTX 970 و 980 بازار را به تصاحب خود در آورده، مطمئنا همه منتظر حرکتی از سوی AMD نمانده اند.این درحالی است که بنظر میرسد به صبر بیشتر می ارزد!

در گذشته نیز خبرهای مربوط به سری جدید کارت های AMD را پوشش داده ایم،از حافظه های HBM گرفته تا احتمال بکار گیری خنک کننده هیبریدی،با گذشت زمان شاهد اولین بنچمارک درز پیدا کرده از نسل آتی کارت های AMD هستیم.

AMD390x-Benchmark-1.jpg

طی هفته اخیر 2 بنچمارک جداگانه منتشر شده که ادعا می شود مربوط به کارت های AMD R9 390X است.اولین بنچمارک Mark 11 score  میباشد که به رکورد X8121  دست یافته،این درحالی است که 290X  تنها X4700 را کسب کرده بود.اگر این اعداد را درست بدانیم بدون شک با توجه به همان فناوری ساخت 28،چنین جهش عظیمی فقط  میتواند به دلیل بکار گیری حافظه های HBM باشد.   

AMD390x-Benchmark-2.jpg

بنچمارک دوم مربوط به R9 390x در پیکربندی چهار گانه crossfire می باشد و به رکورد حیرت انگیز 38,875 در آزمون Fire Strike Extreme دست یافته است،که حدود 33% از GTX 980 در پیکربندی SLI چهارگانه آن هم به رغم اورکلاک شدید بیشتر است.

در نظر داشته باشید که همه اینها در حال حاضر فقط شایعه هستند اما میدانیم که AMD در نیمه دوم سال جاری سری جدید Rx 300 را آن هم به احتمال زیاد طی Computex معرفی می کند. R9 380 از 4096 هسته نسل GCN 1.2 درکنار 4 گیگابایت حافظه HBM که پیشتر تایید شده بود برخوردار است.   

منبع خبر:eteknix

برگردان فارسی: خبات کریمی

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

فیکه خبر.

تو سایت زیر با دلیل توضیح داده چرا فیکه

http://videocardz.com/54727/amd-radeon-r9-300-series-rumors

اول اینکه 3dmark  توانایی شناسایی اسم کارت های منتشر نشده رو نداره. ثانیا یارو از pcb کارت 7970 عکس گرفته و به عنوان pcb کارت 390x جا زده.

ویرایش شده توسط Core_i6
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فیکه خبر.

تو سایت زیر با دلیل توضیح داده چرا فیکه

http://videocardz.com/54727/amd-radeon-r9-300-series-rumors

اول اینکه 3dmark  توانایی شناسایی اسم کارت های منتشر نشده رو نداره. ثانیا یارو از pcb کارت 7970 عکس گرفته و به عنوان pcb کارت 390x جا زده.

درود

اینجا هم اشاره شده که هنوز شایعه است اما در نظر داشته باشید سایت مورد اشاره خودش قبلا همین خبرهارو تیتر 1 میزاشت در هر حال هیچ چیزی قطعی نیست جز اینکه مدیر عامل AMD تایید کرده از نیمه دوم سال جاری کارت های جدید رو با حافظه های hbm عرضه میکنن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آخخخخخخ چه شود.

انودیا دوستان چقدر دوست دارن که این خبر فیک باشه!!!!

خیلی خوبه اونور که اعلام میشه انودیا دروغ گفته و خودتون هم میدونین باز ازش دفاع میکنید ، اینجا هم که درباره قدرت خالص(Amd) حرف میشه میگید فیکه.!!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آخخخخخخ چه شود.

خیلی خوبه اونور که اعلام میشه انودیا دروغ گفته و خودتون هم میدونین باز ازش دفاع میکنید ، اینجا هم که درباره قدرت خالص(Amd) حرف میشه میگید فیکه.!!!!

چیزی عزیز برای پنهان کاریی وجود نداره با صبر کردن مشکلات حل میشه و خودتون میفهمیبن که این اطلاعات فیک بوده پس صبر کنسید اطلاعات جدید بیاد و به صورت رسمی اعلام بشه . 

لینک به دیدگاه

مرسی جناب کریمی عزیز

عجب خبرهایی میزاری من که کیف میکنم

راضیم ازت استاد

فقط خبات عزیزم خط اول یه "ن" اضافه گذاشتی   "مانده اند"

لینک به دیدگاه

آخخخخخخ چه شود.

یه نگاهی حداقل بنداز به دلایل فیک بودن قبل از بروز احساسات عاشقانت نسبت به amd.

لینک به دیدگاه

تا مشخصات 380X رو نشه و حرف 980ti نیاد وسط خبری از 390x درز نمیکنه

لینک به دیدگاه

سلام

راستش من طرفدار هیچ کدوم نیستم ولی اگر 2 تا شرکت مثلا 2 تا کارت با قدرت و مصرف و دما خیلی نزدیک به هم و قیمت یکسان بزنن انویدیا رو انتخاب میکنم

ولی خیلی دوست دارم که این خبر حقیقی باشه حداقل شاید قیمت کارتای انویدیا رو پایینتر بیاره

لینک به دیدگاه

باید دید چی میشه .. ولی خب معلومه بعد یه مدت چی میخواد بشه  :cool:  . 

مرسی از خبات گل با تموم خبراش  @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شایعه دیگه اسمش روشه اهمیت نداره زیاد... توقع تون رو بالا نبرید اینهمه...  :D

لینک به دیدگاه

یه نگاهی حداقل بنداز به دلایل فیک بودن قبل از بروز احساسات عاشقانت نسبت به amd.

راست میگن دیگه دوران اینتل و انودیا تموم شد  الان 3ماه همه تاجرها واردات پردازنده های اینتل رو به خاطر ضعف در کارکرد گذاشتن کنار و همه دارن amd میارن میگی نه برو بازار خودت نگاه کن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راست میگن دیگه دوران اینتل و انودیا تموم شد  الان 3ماه همه تاجرها واردات پردازنده های اینتل رو به خاطر ضعف در کارکرد گذاشتن کنار و همه دارن amd میارن میگی نه برو بازار خودت نگاه کن

البته با اصل قضیه که شما فرمودید موافق نیستم ، همچنین این تاپیک راجع به موضوع دیگری هست دوست گرامی

در آخر باید بگم که هفته پیش به سختی تونستم i5 با قیمت کاملاً قابل تامل پیدا کنم به ناچار واصلاً مدل های مختلف اینتل تو بازار وجود نداره یا هست و گزاشتن کنار تا قیمتش بره بالا

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

بدبختانه، من نمیتونم کارت های های اند AMD رو فعلا استفاده کنم، به دلایل زیر:

1) خوزستان گرمه! خنک کردن کیس خیلی کار راحتی نیست. باید کولر روشن باشه حتما موقع بازی.

2) دو زمین ولی یه کنتور داریم، یعنی همینجوریش قبض برق تصاعدی میاد 400 هزار تومن! منم تو تابستون شاید روزی 10 ساعت گیم بازی کنم.

3) البته این حتما قیمت زیادی خواهد داشت و احتمالا حدود 700$ یا بیشتر بشه... عمرا پولم برسه به خرید این غول! جدا از اینکه وقتی بگن پرچمداره، واردکننده ی ایرانی 50% گرونش میکنه... جریان همون دلارهای 5000تومنی میشه.

اگر وضعیت کارتهای 370 و 380 بهتر باشه، احتمالا پس از سال ها یه AMD بگیرم.

لینک به دیدگاه

از نظره من ک باید صبر کرد تا این کارت عرضه بشه بعد در موردش تصمیم گرفت و نظر داد ب این شایعات نمیشه پسنده کرد(چون اکثرا برا جو سازی نمیدونم بازدید بیشتر از سایتو ایناهاس...(ی وقت برادران فن ناراحت نشن))

اینم فراموش نکنیم مطمئنن ک انویدیا پاسخی داره ک بده

حالا خوبیشو بدیشو ب زودی خاهیم دید (منظور عرضه ی کارت های جدیده و بنچمارکه  همشون هست) @};-

اما هر چی رقابت بیشتر باشه کی سود میبره >ما< :x

لینک به دیدگاه

ممنون از خبر خبات جان

بی شک Nvidia مثل همیشه جوابی داره، Nvidia روی حافظه های 3D Memory با همکاری سامسونگ کار میکنه که به گفت سایت رسمیش کمترین سرعت در کارت های میان قیمت 450 گیگابایت و برای ردهای حرفه ی و فوق حرفیه بین 700 تا 1200گیگابایت با معماری وحشتناک پاسکال که به جرعت میتونم بگم یک انقلاب صنعتی در کارت های گرافیک خواهد بود  - چرا که نسل 4 فیزیک و CUDA و الگورتم کد گذاری و کد گشای تصویر و تکچر فوق العاد وجود اره  و نوید ی رقابت جانان رو میده امیدواریم این رقابت ها سخت بشن ما ندونیم کدوم رو انتخاب میکنیم

ویرایش شده توسط Abolfazl-like
لینک به دیدگاه

بنچهای جدید. ( شایعه )

http://www.guru3d.com/news-story/amd-r3xx-benchmarks.html

ged68ii76kmf8ah9ou9x.png

ویرایش شده توسط Core_i6
لینک به دیدگاه

بنچهای جدید. ( شایعه )

http://www.guru3d.com/news-story/amd-r3xx-benchmarks.html

ged68ii76kmf8ah9ou9x.png

اگه این بنج مارک واقعی باشه عجب قدرتی داره .ولی چه فایده من دیگه 290گرفتم واگه بفروشم ضرر زیادی میکنه  :(

لینک به دیدگاه

AMD بجای شایعه پراکنی بهتر هست یک فکری بحال درایور کارتهاش بکنه 

مشکلات ساختاری AMD با استاندارها کم نیست و خیلی راحت میشه گوگل کرد 

همیشه انویدیا با MICROSOFT-IBM -INTEL و حتی حوزه لینوکس بهتر کار کرده 

بهر حال امیداورم روزی برسه که AMD هم بتونه برابر با NVIDIA رقابت کنه ولی با 

وضعیت فعلی این شرکت بعید میدونم 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...