رفتن به مطلب

دلیل ریست شدن سیستم

Ralf
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان چند وقتیه که سیستمم خود به خود ریست میشه طوری که اگر از خود کیس ریست کنیم خاموش میشه بعد 2 ثانیه روشن میشه اول فکر کردم مشکل از ویندوز هست ویندوز رو عوض کردم ولی حالا بازم همون مشکل رو دارم و سیستم خود به خود ریست میشه . مشکل از چی میتونه باشه لطفا اساتید راهنمایی کنن.

لینک به دیدگاه

یک دور بایوس رو ریست کن عزیز . ممکنه ایراد بایوس باشه . آپدیت کردی بایوس رو ؟

لینک به دیدگاه

اول از همه کلید پاور و ریست و سیمها شونو بهمراه سوکتی که وصل میشند رو چک کن 

مین برد رو چک کن که جایی اتصال بدنه نداده باشه 

دوم شما مطمین شو جایی که داری ازش برق میگیری توان این سیستم رو داره میتونی پریز رو باز کنی و از روی ضحامت سیم بفمهی 

یا اگر از این 3 راهی های که داری ضربه گیر ولتاز هست استفاده میکنی خیلی هاشون ایراد دارند و بعد از یک مدت این داستانها رو درست میکنند 

سوم خود پاور رو ولتازهاشو چک کن  و ببین درست هست 

چهارم میزان دماهای قطعات رو درسیستم چک کن 

ویرایش شده توسط Analyser
لینک به دیدگاه

یک دور بایوس رو ریست کن عزیز . ممکنه ایراد بایوس باشه . آپدیت کردی بایوس رو ؟

سلام الان بایوس رو ریست میکنم ولی اپدیتشو بلد نیستم. خبر میدم.

لینک به دیدگاه

اول از همه کلید پاور و ریست و سیمها شونو بهمراه سوکتی که وصل میشند رو چک کن 

مین برد رو چک کن که جایی اتصال بدنه نداده باشه 

دوم شما مطمین شو جایی که داری ازش برق میگیری توان این سیستم رو داره میتونی پریز رو باز کنی و از روی ضحامت سیم بفمهی 

یا اگر از این 3 راهی های که داری ضربه گیر ولتاز هست استفاده میکنی خیلی هاشون ایراد دارند و بعد از یک مدت این داستانها رو درست میکنند 

سوم خود پاور رو ولتازهاشو چک کن  و ببین درست هست 

چهارم میزان دماهای قطعات رو درسیستم چک کن 

سلام مرسی فعلا کارای بایوس رو انجام میدم اگه نشد این کارارو انجام میدم دمای قطعات همه نرماله.

لینک به دیدگاه

فعلا بایوس رو ریست کردم اگه مشکلی پیش نیومد که هیچی اگه بازم ریست شد بایوس رو با کمک شما اپدیت میکنم.

لینک به دیدگاه

فک کنم منم این مشکل رو بعضی وقت ها داشته باشم. بایوس رو چطور باید ریست کرد؟

لینک به دیدگاه

فک کنم منم این مشکل رو بعضی وقت ها داشته باشم. بایوس رو چطور باید ریست کرد؟

یاباجامپر باید ریست کنی رو مادربرده

یا برق پاورکل بکش باطری دربیار ودوپلت بهم اتصال بده دکمه پاور بزن ریست میشه فقط حواست باشه کابل برق کشیده باشی از سیستم

لینک به دیدگاه

یاباجامپر باید ریست کنی رو مادربرده

یا برق پاورکل بکش باطری دربیار ودوپلت بهم اتصال بده دکمه پاور بزن ریست میشه فقط حواست باشه کابل برق کشیده باشی از سیستم

کدوم راحت تر و بهتره؟!

باطری رو دربیارم دوپلت بهم اتصال بدم یعنی چی؟ یعنی برعکس بزنمش؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام اگر جامپر رو پیدا نمیکنید همون باتری دربیارید اون پایه زیر باتری بابدنه فلزیش رو با پیچ گوشتی یا رسانا دیگه چند احظه ای بهم اتصال  کوتاه بدهید  حله! 

لینک به دیدگاه

کدوم راحت تر و بهتره؟!

باطری رو دربیارم دوپلت بهم اتصال بدم یعنی چی؟ یعنی برعکس بزنمش؟

جامپر پیدا کنی راحتره اون یکی هم

با یک رسانا بهم اتصال بده

لینک به دیدگاه

دوستان مشکل من هنوز پابرجاست. بایوس رو از تو خود سیستم ریست کردم. اپدیت هم میخواد حتما؟

لینک به دیدگاه

شما اتصالات سیستمت رو چک کن مخصوصا اتصالات مربوط به پاور. اگر همه چی اوکی بود بایوس ات رو اپدیت کن انشالا که حل بشه. مدل مادربوردت چیه؟

لینک به دیدگاه

شما اتصالات سیستمت رو چک کن مخصوصا اتصالات مربوط به پاور. اگر همه چی اوکی بود بایوس ات رو اپدیت کن انشالا که حل بشه. مدل مادربوردت چیه؟

باشه مرسی مدلش تو امضام هست vii hero

ویرایش شده توسط Ralf
لینک به دیدگاه

آها الان دیدم رفته سمت راست صفحه ندیده بودم :D

اگر لینک زیر مدل مادربودر شما هست فایل بایوس رو دانلود کن. جهت اطمینان فایل رو روی یک فلش مموری فرمت شده FAT32 بریز و نگه دار.

بعد از داخل نرم افزار AI Suite 3 به قسمت EZ update برو و ادرس فایل رو که دانلود کردی بهش بده و Flash رو بزن.

حتما مدل مادربوردت رو چک کن و حتما فایل رو داخل فلش نگه دار که اگر اپدیت به مشکل خورد بتونی سیستم رو برگردونی

http://www.asus.com/Motherboards/MAXIMUS_VII_HERO/HelpDesk_Download/

ویرایش شده توسط Black Boy
لینک به دیدگاه

آها الان دیدم رفته سمت راست صفحه ندیده بودم :D

اگر لینک زیر مدل مادربودر شما هست فایل بایوس رو دانلود کن. جهت اطمینان فایل رو روی یک فلش مموری فرمت شده FAT32 بریز و نگه دار.

بعد از داخل نرم افزار AI Suite 3 به قسمت EZ update برو و ادرس فایل رو که دانلود کردی بهش بده و Flash رو بزن.

حتما مدل مادربوردت رو چک کن و حتما فایل رو داخل فلش نگه دار که اگر اپدیت به مشکل خورد بتونی سیستم رو برگردونی

http://www.asus.com/Motherboards/MAXIMUS_VII_HERO/HelpDesk_Download/

باشه عزیز این کارو میکنم

لینک به دیدگاه

دوستان وقتی سیستم ریست میشه 2 بار پیش اومده که وقتی ریست میشه 2 ثانیه بعد اینکه دوباره روشن میشه ریست میشه پشت سر هم و در نهایت سیستم خاموش میشه و روشن نمیشه و باید سه راهی برق رو خاموش روشن کنم بعد 60 ثانیه ای که 3 راهه داره دوباره سیستمو روشن میکنم روشن میشه. به من گفتن امکان داره از پاور باشه.

لینک به دیدگاه

اون سه راهی برق ، محافظه ؟ اون شاید مشکل داشته باشه . میتونی یکی دیگه بذاری و یا اینکه یه مدت بدون اون استفاده کنی ؟ البته سعی کن زیاد نباشه . شاید برق خونه نوسان داره .

لینک به دیدگاه

اون سه راهی برق ، محافظه ؟ اون شاید مشکل داشته باشه . میتونی یکی دیگه بذاری و یا اینکه یه مدت بدون اون استفاده کنی ؟ البته سعی کن زیاد نباشه . شاید برق خونه نوسان داره .

اخه اگه اشتباه نکنم سه راهه یا برق مشکل داشته باشه باید اسپیکر و مانیتور هم همزمان خاموش شن ولی اینطور نیست فقط سیستم ریست میشه

لینک به دیدگاه

شاید دکمه ر.شن کردن یا ریست کردن کیس مشکل داره اگر میتونی دوباره سیمها را وصل کنی سر جاشون اونها را از مادربرد جدا کن و دستی مادربرد را روشن کن اگه نمیتونی و مقدور هست از سیمها عکس بگیر بعد جداشون کن که بعدا از روی عکس بتونی همون جایی که بودن نصبشون کنی

لینک به دیدگاه

شاید دکمه ر.شن کردن یا ریست کردن کیس مشکل داره اگر میتونی دوباره سیمها را وصل کنی سر جاشون اونها را از مادربرد جدا کن و دستی مادربرد را روشن کن اگه نمیتونی و مقدور هست از سیمها عکس بگیر بعد جداشون کن که بعدا از روی عکس بتونی همون جایی که بودن نصبشون کنی

اگه حتما این مشکلش باشه  این کارو انجام میدم ولی 2 بار پشت سر هم ریست شد بعد هم دیگه روشن نشد تا محافظ برقو خاموش روشن کنم

لینک به دیدگاه

امتحان کن شاید مشکل از همونجا باشه فقط یا رنگهای سیمها را با جایی که قرار دارن یادداشت کن یا عکس بگیر از چینش سیمها که بعدا راحت بزاری سر جاشون

هر وسیله USB هم داری از سیستم جدا کن و یک بار هم بدون اونها سیستم را روشن کن

با دقت داخل پرتهای USB را نگاه کن شاید یکی از پورتها اتصالی داشته باشه البته بقیه پرتها را هم نگاه کن این مورد برای یه نفر پیش اومده بود که حلش کردم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...