رفتن به مطلب

ویندوز 8.1 نسخه Enterprise یا pro?(سوال)

digital_2015
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت همه

اگه جایی مناسبی این تایپکو نزدم معذرت می خوام یک سوال داشتم بچه ها

آیا نخسه Enterprise ویندوز 8.1 بهتره یا pro؟؟؟؟ :-?

تا اونجایی که شنیدم نخسه pro برای مصارف خانگی خوبه و Enterprise برای شرکت ها است بیشتر

حالا شما کدوم را پیشنهاد می کنید در حال حاظر بنده pro دارم

با تشکر

موفق باشین :x :x

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز همیشه سیستمهای عامل بنا به نیاز مصرف کنندگان به چند نسخه متفاوت تقسیم میشن و در اختیار مصرف کنندگان قرار میگیرن که قیمتشون هم بر اساس کارایی و قابلیتهاشون با هم فرق میکنه Windows 8.1 Enterprise را میشه گفت تقریبا از تمام خصوصیات ویندوز سرور 2012 برخوذدار هست ولی خوب باز هم مقداری محدودیت داره ولی اگر بخوای با نسخه Pro مقایسه کنی هیچ محدودیتی نداره من خودم Enterprise استفاده میکنم و در حال Download کردن Windows Server 2012 DataCenter هستم تا به عنوان سیستم عامل شماره 2 بر روی سیستمم نسب کنم چون تستش کردم و خیلی خوشم اومد سریعتر از Windows 8.x هست

لینک به دیدگاه

دوست عزیز همیشه سیستمهای عامل بنا به نیاز مصرف کنندگان به چند نسخه متفاوت تقسیم میشن و در اختیار مصرف کنندگان قرار میگیرن که قیمتشون هم بر اساس کارایی و قابلیتهاشون با هم فرق میکنه Windows 8.1 Enterprise را میشه گفت تقریبا از تمام خصوصیات ویندوز سرور 2012 برخوذدار هست ولی خوب باز هم مقداری محدودیت داره ولی اگر بخوای با نسخه Pro مقایسه کنی هیچ محدودیتی نداره من خودم Enterprise استفاده میکنم و در حال Download کردن Windows Server 2012 DataCenter هستم تا به عنوان سیستم عامل شماره 2 بر روی سیستمم نسب کنم چون تستش کردم و خیلی خوشم اومد سریعتر از Windows 8.x هست

سلامی دوباره و تشکر

حالا شما نخسه Enterprise را پیشنهاد می کنید یا pro را الان بنده pro دارم آیا Enterprise بهتره و من بیشتر هم بازی دارم و هم نرم افزار؟ :-? :-?یک دلیل قانع کننده بهم بدهید که کدوم بهتره چون می گن pro برای مصارف خانگی و بازی ها بهتره

ممنون میشم راهنماییم کنید

موفق باشین :x :x :x

ممنون از شما

شما کدوم نخسه را پیشنهاد می کنید و چرا؟

موفق باشی :x :x

ویرایش شده توسط digital_2015
لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز اگه روی پی سی داری نصب میکنی و اهل گیم هستی و کاربری هستی که به یک سری از امکانات و جاهای  ویندوز زیاد سرک میکشی و استفاده میکنی

از ویندوز سون استفاده کن

ویندوز 8 واقعا مشکلات زیادی تو مواردی که گفتم برات ایجاد میکنه

البته اگه کاربر حرفه ای باشی

ویرایش شده توسط xboyiut
لینک به دیدگاه

دوست عزیز Enterprise و Pro برای مصارف روزمره و بازی فرقی با هم ندارن و چون فرقی ندارن شما Enterprise را نصب کن که قابلیتهای بیشتری نسبت به نسخه Professional داره

لینک به دیدگاه

دوست عزیز Enterprise و Pro برای مصارف روزمره و بازی فرقی با هم ندارن و چون فرقی ندارن شما Enterprise را نصب کن که قابلیتهای بیشتری نسبت به نسخه Professional داره

سلام و با تشکر از شما میشه قابلیت های Enterprise را نسبت به pro بگید؟یکی از بچه ها لینکشو گذاشته بود انگلیسی بود نفهمیدم :D

داداش یعنی می گی pro الانم را پاک کنم و Enterprise دانلود و نصب کنم؟مشکلی پیش نمیاد :-?

این سوال ذهنمو درگیر کرده که چرا می گفتن pro برای مصارف خانگی خوبه و تنها فرقش با Enterprise اینه که ویندوز مدیا سنتر داره و یک سری نرم افزار تجاری هم روش نصبه که نمی دونم این گفته چقدر حقیقت داره :-?

ممنون از شما

موفق باشی :x :x :x

لینک به دیدگاه

اشتباه نکنم یکی از موارد مربوط به Start Screen و سیستم Metro هست که در Enterprise هیچ محدودیتی نداره ولی برای Pro باید بصورت جداگانه بخرید و نصب کنید تا این محدودیتها را وردارید

تفاوت بعدی در قسمت امنیتی هست که باز هم Enterprise بهتر هست و اون را بصورت پیشفرز در خودش داره ولی برای Pro نمیتونید تهیه کنید

سیستم امنیتی قفل کردن نرم افزارها که فقط Enterprise داره

بقیه هم که قابلیتهای کنترل شبکه هست 

در اصل بیشتر تفاوتها در قسمتهایی هست که Enterprise را به سیستم عامل سروری تبدیا میکنه ولی در هر صورت از Pro بهتر هست

فعلا نیازی نداری که پاک کنی و نسخه Enterprise را نصب کنی ولی دفعه بعد کع خواستی نصب کنی حتما این را نصب کن

لینک به دیدگاه

اشتباه نکنم یکی از موارد مربوط به Start Screen و سیستم Metro هست که در Enterprise هیچ محدودیتی نداره ولی برای Pro باید بصورت جداگانه بخرید و نصب کنید تا این محدودیتها را وردارید

تفاوت بعدی در قسمت امنیتی هست که باز هم Enterprise بهتر هست و اون را بصورت پیشفرز در خودش داره ولی برای Pro نمیتونید تهیه کنید

سیستم امنیتی قفل کردن نرم افزارها که فقط Enterprise داره

بقیه هم که قابلیتهای کنترل شبکه هست 

در اصل بیشتر تفاوتها در قسمتهایی هست که Enterprise را به سیستم عامل سروری تبدیا میکنه ولی در هر صورت از Pro بهتر هست

فعلا نیازی نداری که پاک کنی و نسخه Enterprise را نصب کنی ولی دفعه بعد کع خواستی نصب کنی حتما این را نصب کن

سلامی دوباره

ممنون داداش

یک سوال دیگه شکل ظاهری اش مثل pro است یا فرق داره؟

بقیه ی بچه ها هم این نظرو دارن یعنی من Enterprise نصب کنم؟

ببخشی داداش قصد توهین ندارم می خوام ببینم بقیه ی بچه ها چه نظری دارن :)

ممنون

موفق باشی داداش :x :x :x

لینک به دیدگاه

سلام به خانواده لیون

بنظر بهترین مقایسه تفاوت های اوناس - همه دوستان حرف زدن من تصاویر میزارم گویا همه حرفهاست من به شخصه Enterprise  استفاده میکنم هیچ محدودیتی نداره و عالیه وبسیار سبک و انعطاف پذیر در مقابل برنامه ها

محک Windows 7 و Windows 8

http://www.tomshardware.com/reviews/windows-8-bulldozer-performance,3289-3.html

تصاویر تفاوت های  Widnows و Windows Server

Windows 7

post-17517-0-04863300-1423027661_thumb.png

Windows 8.1

post-17517-0-25367200-1423027061_thumb.png

Windows 8

post-17517-0-86824400-1423027107_thumb.gif

Windows Server

post-17517-0-58702200-1423027142_thumb.pngpost-17517-0-96994400-1423027742_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Abolfazl-like
لینک به دیدگاه

سلام به خانواده لیون

بنظر بهترین مقایسه تفاوت های اوناس - همه دوستان حرف زدن من تصاویر میزارم گویا همه حرفهاست من به شخصه Enterprise  استفاده میکنم هیچ محدودیتی نداره و عالیه وبسیار سبک و انعطاف پذیر در مقابل برنامه ها

تصاویر تفاوت های  Widnows و Windows Server

Windows 8.1

attachicon.gifFeatures Windows 8.1.png

Windows 8

attachicon.gifFeatures Windows 8.gif

Windows Server

attachicon.gifWindows Server 2008.png

سلام ممنون داداش تو تصاویر معلومه که امکانات Enterprise خیلی بیشتره

فقط این مدیا سنتر چی است؟و کجا قرار داره تو نخسه pro و چیز مهمی است

ممنون داداش

لینک به دیدگاه

یک سوال دیگه داداش آیا مثل pro واسش آپدیت منتشر میشه آخه آخرین آپدیت مال pro بوده:

Microsoft Windows 8.1 Professional Integrated January 2015

ولی برای Enterprise چیزی نبود؟ :-? :-?

اگه آخرین آپدیت مربوط به امسال است یعنی فوریه را لینک دانلودش را بهم بدهید که دانلود کنم تا از نو نرم تو بخش آپدیت ویندوز دوباره از نو آپدیت کنم و گیگمو الکی تمام بکنم :x

Windows.8.1.Enterprise.with

ممنون داداش

موفق باشی :x :x @};- @};-

ویرایش شده توسط digital_2015
لینک به دیدگاه

سلام ممنون داداش تو تصاویر معلومه که امکانات Enterprise خیلی بیشتره

فقط این مدیا سنتر چی است؟و کجا قرار داره تو نخسه pro و چیز مهمی است

ممنون داداش

خواهش میکنم Media Center به مجمع نرم افزار ها میگن که میتونی تصاویر رو بصورت آلبوم دید یا اونارو تبدیل آلبوم تصاویر کرد در کل برای کسایه که کار تدوین تصویر میکنن - کافیه تو ویندوز سرچ بزنی و من بشخصه همیشه غیر فعالش میکنم

یک سوال دیگه داداش آیا مثل pro واسش آپدیت منتشر میشه آخه آخرین آپدیت مال pro بوده:

Microsoft Windows 8.1 Professional Integrated January 2015

ولی برای Enterprise چیزی نبود؟ :-? :-?

اگه آخرین آپدیت مربوط به امسال است یعنی فوریه را لینک دانلودش را بهم بدهید که دانلود کنم تا از نو نرم تو بخش آپدیت ویندوز دوباره از نو آپدیت کنم و گیگمو الکی تمام بکنم :x

ممنون داداش

موفق باشی :x :x @};- @};-

خواهش بله نسخه آپدیت میشه و این ویندوزی که لینک به شما دادم آپدیت های هستن که وقتی شما ویندوز رو آپدیت میکنید از اولین نسخه تا آخرین نسخه آپیدت میکنید حالا این در داخل ویندوزه و نیاز به نصب آپدیت ها قبل نیست و شما دیگه آپدیت های جدید رو آپیدیت میکنی

ویندوز وقتی نسخه Build می یاد دیگه کد نویسش بسته میشه و بخاطر اینه شما وقتی ویندوز نصب میکنی مثلا ویندوز 7 نوشته 2009 یعنی سال 2009 تولید شده و از اون پس فقط آپدیت براش می یاد

همشه ویندوز تک نسخه دانلود کن نه ویندوز های دست کاری شده 20in1 AIO

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم Media Center به مجمع نرم افزار ها میگن که میتونی تصاویر رو بصورت آلبوم دید یا اونارو تبدیل آلبوم تصاویر کرد در کل برای کسایه که کار تدوین تصویر میکنن - کافیه تو ویندوز سرچ بزنی و من بشخصه همیشه غیر فعالش میکنم

خواهش بله نسخه آپدیت میشه و این ویندوزی که لینک به شما دادم آپدیت های هستن که وقتی شما ویندوز رو آپدیت میکنید از اولین نسخه تا آخرین نسخه آپیدت میکنید حالا این در داخل ویندوزه و نیاز به نصب آپدیت ها قبل نیست و شما دیگه آپدیت های جدید رو آپیدیت میکنی

ویندوز وقتی نسخه Build می یاد دیگه کد نویسش بسته میشه و بخاطر اینه شما وقتی ویندوز نصب میکنی مثلا ویندوز 7 نوشته 2009 یعنی سال 2009 تولید شده و از اون پس فقط آپدیت براش می یاد

همشه ویندوز تک نسخه دانلود کن نه ویندوز های دست کاری شده 20in1 AIO

سلام ممنون داداش ابوالفضل هم اسم خودمی :D

داداش پس این نخسه را دانلود می کنم؟

بعدش آپدیت های نخسه دی و بهمن رو از طریق آپدیت ویندوز انجام می دهم چطوره؟اینطوری بهتره درسته؟ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست عزیز وقتی داری از پرو استفاده می کنی و مشکلی نداری چرا بی خود سری که درد نمی کنه می خوای دستمال ببندی...

این قابلیت هایی هم که اضافه تر داره اصلا بکار ما کاربران نمیاد... عمرا کسی ازش استفاده کرده باشه من تو دوستام ندیدم حتی اونایی که بصورت حرفه ای استفاده می کنند... 

کلا بنظر من شما همینی که داری خوبه تازه می تونی مدیا سنتر هم بهش اضافه کنی ... خلاصه من که راضیم از ویندوزم...  ^_^

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز وقتی داری از پرو استفاده می کنی و مشکلی نداری چرا بی خود سری که درد نمی کنه می خوای دستمال ببندی...

این قابلیت هایی هم که اضافه تر داره اصلا بکار ما کاربران نمیاد... عمرا کسی ازش استفاده کرده باشه من تو دوستام ندیدم حتی اونایی که بصورت حرفه ای استفاده می کنند... 

کلا بنظر من شما همینی که داری خوبه تازه می تونی مدیا سنتر هم بهش اضافه کنی ... خلاصه من که راضیم از ویندوزم...  ^_^

سلام داداش

نه من به نرم افزارهاش کاری ندارم مهم برای من رون بودن و کامل بودنه که بچه ها میگه Enterprise داره و رون ترم است فکر کنم و چون من بیشتر با نت سروکار دارم فکر کنم به درد بخوره ولی بازم نمی دونم خواهش با دلیل بگو چرا pro و چرا Enterprise نه :-?

بازم هم نمی دونم :-? :-?

ممنون داداش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام داداش

نه من به نرم افزارهاش کاری ندارم مهم برای من رون بودن و کامل بودنه که بچه ها میگه Enterprise داره و رون ترم است فکر کنم و چون من بیشتر با نت سروکار دارم فکر کنم به درد بخوره ولی بازم نمی دونم خواهش با دلیل بگو چرا pro و چرا Enterprise نه :-?

بازم هم نمی دونم :-? :-?

ممنون داداش

دوست عزیز باید یچیزی داشته باشه اضافه تر که بگیم بخاطر فلان قابلیت روون تره، وقتی ویندوز همونه شرکت سازنده همونه چجوری دوستتون میگه روون، اصلا به این حرفا توجه نکنید بنظر من...  ^_^

وگرنه ممکنه بخاطر ssd یا قطعات پرسرعت تری نسبت به شما داشته باشه که از شما روونتر باشه سیستمش وگرنه ویندوزهاتون تاثیری تو این موارد نداره و حتی چون اون چندتا چیزو نداره عقل میگه باید ویندوز سبکتری و روون تر داشته باشی با pro ...

اما در کل هیچ فرقی نداره هرکدومو ریختی ریختی... :D

ویرایش شده توسط Nima Mazrouie
لینک به دیدگاه

دوست عزیز باید یچیزی داشته باشه اضافه تر که بگیم بخاطر فلان قابلیت روون تره، وقتی ویندوز همونه شرکت سازنده همونه چجوری دوستتون میگه روون، اصلا به این حرفا توجه نکنید بنظر من...  ^_^

وگرنه ممکنه بخاطر ssd یا قطعات پرسرعت تری نسبت به شما داشته باشه که از شما روونتر باشه سیستمش وگرنه ویندوزهاتون تاثیری تو این موارد نداره و حتی چون اون چندتا چیزو نداره عقل میگه باید ویندوز سبکتری و روون تر داشته باشی با pro ...

سلام داداشم

خداوکیلی پست نمیدادی و مخالفت نمیکردی می گفتم این نیما نیست! :D

داداشم چرا اینقدر مخالف نظر کلی بچه های!!!!!!! ^_^ :-? :x :x

ویندوز Enterprise  بخاطر داششن کدهای رجستری الگوریتم های Branch Cache  و Direct Access و vdi enhancements به واقع بهتر تو شبکه خودشو نشون دادره و می تونید تو اینترنت سرچ بزنی نگید این دیگه متعصبه هرچی خودش داره خوب جلوش میده - بعد کلمه Enterprise یعنی نهایی و به واقعا کدهاش کاملا مثلا پشتیبانی گسترده از کدهای برنامه ها از جمله X86  و X64   میتونی ای حرف منو امتحان کنی و Enterprise بی شک کاملترین ویندوزه و این نکته بگم چون در خارج قیمتش بالا و کاربران خانگی توان خرید ندارن و مثل ما قانون کپی رایت دارن!!!!!!!!!!! :D :wub:  میگن نسخه pro استفاده کنید چون ارزون تر و کافیتونه!

ما مخلصیم داش نیما شوخی باهات کردم دوس ندارم ازم نارحت بشی @};-

لینک به دیدگاه

ممنون داداش نمیا

چون خیلی وقته الان دارم pro استفاده می کنم یک تجدید نظر می کنم و میرم به سمت Enterprise :D

همنظور که داداش ابوالفضل عزیز گفته ویندوزش کامله منم استفاده می کنم تا یک مدت یک چیز تکراری را تجربه نکرده باشم کلان دوست دارم یک چیز تازه همیشه تجربه کنم :D

خلاصه ممنون داداش نمیاد عزیز و داداش ابوالفضل عزیز هر دوتون و بقیه خیلی کمک کردید

موفق باشین بچه ها و سلامت هیچ چیزی بهتر از سلامتی نیست وگرنه این ها می گذره و میره :D :x :x @};- @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام داداشم

خداوکیلی پست نمیدادی و مخالفت نمیکردی می گفتم این نیما نیست! :D

داداشم چرا اینقدر مخالف نظر کلی بچه های!!!!!!! ^_^ :-? :x :x

ویندوز Enterprise  بخاطر داششن کدهای رجستری الگوریتم های Branch Cache  و Direct Access و vdi enhancements به واقع بهتر تو شبکه خودشو نشون دادره و می تونید تو اینترنت سرچ بزنی نگید این دیگه متعصبه هرچی خودش داره خوب جلوش میده - بعد کلمه Enterprise یعنی نهایی و به واقعا کدهاش کاملا مثلا پشتیبانی گسترده از کدهای برنامه ها از جمله X86  و X64   میتونی ای حرف منو امتحان کنی و Enterprise بی شک کاملترین ویندوزه و این نکته بگم چون در خارج قیمتش بالا و کاربران خانگی توان خرید ندارن و مثل ما قانون کپی رایت دارن!!!!!!!!!!! :D :wub:  میگن نسخه pro استفاده کنید چون ارزون تر و کافیتونه!

ما مخلصیم داش نیما شوخی باهات کردم دوس ندارم ازم نارحت بشی @};-

درود

ممنون دوست عزیز از پاسختون من اطلاع نداشتم از این موضوع اگه اینی که میگین درست باشه پس بهتر هست از اینترپرایز استفاده کرد بطبع چون واقعا یه چیزایی اضافه تر داره که کاربردیه... ممنون از شما

شما جایی سراغ دارید حالا که نشون بده عملکرد بهتری داره؟؟؟  :D

ویرایش شده توسط Nima Mazrouie
لینک به دیدگاه

با اجازه داداش گلم منم یه سوال می پرسم. @};-

دوستان فرق بین این دو تا چیه؟! :-?

http://soft98.ir/os/windows-7/2113-Microsoft-Windows-7-Ultimate-SP1-x64.html

http://soft98.ir/os/windows-7/17059-microsoft-windows-7-sp1-aio-v2.html

کدوم بهتره کلا؟

ویرایش شده توسط Man V To
لینک به دیدگاه

سلام ممنون داداش ابوالفضل هم اسم خودمی :D

داداش پس این نخسه را دانلود می کنم؟

بعدش آپدیت های نخسه دی و بهمن رو از طریق آپدیت ویندوز انجام می دهم چطوره؟اینطوری بهتره درسته؟ممنون

خواهش میکنم باعث افتخاره @};-

نه اینو دانلود کن

http://p30download.com/fa/entry/45711/

همه آپیدت های قدیمی رو خودش اتوماتیک نصب میکنه و وقتی نصب تمامی نرم افزارها تموم شده اونو آپدیت بزن

post-17517-0-58893200-1423035896_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

درود

ممنون دوست عزیز از پاسختون من اطلاع نداشتم از این موضوع اگه اینی که میگین درست باشه پس بهتر هست از اینترپرایز استفاده کرد بطبع چون واقعا یه چیزایی اضافه تر داره که کاربردیه... ممنون از شما

شما جایی سراغ دارید حالا که نشون بده عملکرد بهتری داره؟؟؟  :D

مخلص داداش کافیه تو google سرچ بزنی  benchmark windows یا windows 8.1 features

لینک به دیدگاه

با اجازه داداش گلم منم یه سوال می پرسم. @};-

دوستان فرق بین این دو تا چیه؟! :-?

http://soft98.ir/os/windows-7/2113-Microsoft-Windows-7-Ultimate-SP1-x64.html

http://soft98.ir/os/windows-7/17059-microsoft-windows-7-sp1-aio-v2.html

کدوم بهتره کلا؟

خواهش میکنم توی ویندوز 7 بهترین نسخه و کاملترینش Ultimate هستش

می تونی از این سایت بگیری چر که کرک رجستری داره

http://p30download.com/fa/entry/14156/

اگه اینو دانلود کردی موقه نصب 3 گزینه داره

1.نصب ویندوز عالی و بدون کرم

2.نصب ویندوز با کرک کارخه قطعات OEM

3.نصب ویندوز با کرک رجستری Per

اینم تفاوت های ویندوز 7

post-17517-0-30579800-1423036256_thumb.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مخلص داداش کافیه تو google سرچ بزنی  benchmark windows یا windows 8.1 features

والا من هرچی سرچ کردم فقط نوشتن این چندتا چیز رو اضافه تر داره خب این چندتا چیز عملکردشون رو یکی نیومده تست بزاره بگه ایناهاش ، درکل بنظر من فقط همون ویندوز تو گو گزینه کاربردی تری هست و اون چندتا بکار ما نمیاد و برای توصعه دهندگان هست نه کاربران...  :-?

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...