رفتن به مطلب

چند سوال و مشکل در رابطه سیستم

H4med-LN
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام..

پوزش اگر جای نادرستی سوالاتم رو مطرح میکنم.ممنون میشم در رابطه با سوالات زیر راهنماییم کنید.

مشخصات سیستمم به شرح زیره:

مادربرد گیگابایت GA-EP41T-UD3L

رم Geil 4GB DDR3 1600 (مدل دراگون)

سی پی یو اینتل e8400

فن DeepCooL Gamma Archer

گرافیک Nvidia GForce gs 7100 (قدیمیه، 128 مگابایت)

هارد 500 گیگ ساتا

1- در حالت کار عادی دمای هسته ها بین 44 تا 50 درجه هستن. با این کولر که گفتم دما باید چقدر باشه(در حالت لود و عادی)؟؟؟

2- چه مدل پاوری براش خوبه؟؟ قیمت نو و دست دومش چقدره؟؟

3- رم باس 1600 هست ولی مادربرد فقط تا 1333 ساپورت میکنه. این مشکلی ایجاد میکنه؟؟

یک نفر بهم گفت که یه فن بچسبون روی هیتسینک مادربرد خنکش کنه. منم یه فن کوچیک چسبوندم.

ممنون میشم راهنماییم کنید و اگر نکته ای هست بهم بگید.

لینک به دیدگاه

1 - کولر deep cool archer تقریبا مشابه کولر استوک خود اینتل هست و خیلی تفاوتی نداره با این حال دما طبیعی هست مقداری تهویه کیس رو بهتر کنید و اگر مدت زیادی که خمیر سیلیکون رو تعویض نکردید اقدام به تعویض اون با یه خمیر با کیفیت کنید با انجام دمای کلی سیستم یه مقداری پائین تر میاد ولی در کل دمای فعلی هم آنچنان بالا نیست و جای نگرانی نداره.

2 - این سیستم با توجه به کارت گرافیکی که داره مصرف آنچنانی نداره و یه پاور 330 گرین هم به خوبی جوابگوی نیاز این سیستم هست گرچه اگه مشکل بودجه دارین پاور های متفرقه هم می تونن کارتون رو راه بندازن البته خیلی توصیه نمی شه ولی با اینحال اونقدرها هم واسه این سیستم مشکلی پیش نمیاد. 

3- خیر مشکلی ایجاد نمی کنه تنها مشکلی که دارین اینه که نمی تونید از حد اکثر توان رم ها استفاده کنید ولی در کل مشکلی واسه سیستم ایجاد نمی شه .

4- خیلی این مادربرد دمایی تولید نمی کنه که نیاز به خنک کردن پل شمالی داشته باشه ولی در کل چسبوندن یک فن روی هیت سینک پل شمالی در صورتی که صدای مزاحمی ایجاد نمی کنه ضرری نداره و بی لطف هم نیست. 

لینک به دیدگاه

1 - کولر deep cool archer تقریبا مشابه کولر استوک خود اینتل هست و خیلی تفاوتی نداره با این حال دما طبیعی هست مقداری تهویه کیس رو بهتر کنید و اگر مدت زیادی که خمیر سیلیکون رو تعویض نکردید اقدام به تعویض اون با یه خمیر با کیفیت کنید با انجام دمای کلی سیستم یه مقداری پائین تر میاد ولی در کل دمای فعلی هم آنچنان بالا نیست و جای نگرانی نداره.

2 - این سیستم با توجه به کارت گرافیکی که داره مصرف آنچنانی نداره و یه پاور 330 گرین هم به خوبی جوابگوی نیاز این سیستم هست گرچه اگه مشکل بودجه دارین پاور های متفرقه هم می تونن کارتون رو راه بندازن البته خیلی توصیه نمی شه ولی با اینحال اونقدرها هم واسه این سیستم مشکلی پیش نمیاد. 

3- خیر مشکلی ایجاد نمی کنه تنها مشکلی که دارین اینه که نمی تونید از حد اکثر توان رم ها استفاده کنید ولی در کل مشکلی واسه سیستم ایجاد نمی شه .

4- خیلی این مادربرد دمایی تولید نمی کنه که نیاز به خنک کردن پل شمالی داشته باشه ولی در کل چسبوندن یک فن روی هیت سینک پل شمالی در صورتی که صدای مزاحمی ایجاد نمی کنه ضرری نداره و بی لطف هم نیست. 

خیلی ممنون بابت پاسخ کامل و خوبتون..

خمیر رو تازه زدم، از خمیری که داخل جعبه ی کولر بود استفاده کردم(نمیدونم دیگه کیفیتش در چه حدی هست.)

میشه لطفا مدل دقیق پاور رو بگید؟؟ لینک هم بدید ازش ممنونتون میشم. قیمتش چقدر هست؟؟‌ نو و دست دوم.

بازم تشکر میکنم. لطف کردین.

یه عکس از سیستمت میزاری لطفا ؟

والا خجالت میکشم عکس بذارم،‌ سیستم خیلی قدیمی و داغونه. اصلا هم مرتب نیست.

این عکس خدمت شما :blush: (ضمیمه کردم)

post-18374-0-13392800-1423241633_thumb.jpg

ویرایش شده توسط H4med-LN
لینک به دیدگاه

سلام داداش گلم

مادربرد شما بیشتر از 1333 پشتیبانی نمی کنه چرا که توی معماری CPU وChipset شما فرکانس پایه و نهاییش 1333 هستش وبرای رسیدن به 1600 باید اورکلاک کنی

cpu شما دماش عادیه چراکه از فناوری 45 نانومتره اما این دما خیلی زیاده شاید خمیر cpu پاک شده یا از پایه cpu شما شل باشه ویا تهویه مناسبی برای کیستون قرار ندادین اما این نکته بگم مادربرد با چپ p45 یکم گرمه واین گرما مال پل شمالی شماس توصیه میکنم پل شمالیتون رو خنک نگهدارید و تهویه کیستون رو درست کنید

متاسفانه کیس خوبی ندارید و سمت چپ کیستون جای دوتا فن 8 هستش حتما این فن هارو تهیه کنید که هوای گرم ازش خروچ کنه و ی فن جلوی کیستون بزاردی که هوای سرد رو به داخل کیستون وارد کنه

لینک به دیدگاه

سلام داداش گلم

مادربرد شما بیشتر از 1333 پشتیبانی نمی کنه چرا که توی معماری CPU وChipset شما فرکانس پایه و نهاییش 1333 هستش وبرای رسیدن به 1600 باید اورکلاک کنی

cpu شما دماش عادیه چراکه از فناوری 45 نانومتره اما این دما خیلی زیاده شاید خمیر cpu پاک شده یا از پایه cpu شما شل باشه ویا تهویه مناسبی برای کیستون قرار ندادین اما این نکته بگم مادربرد با چپ p45 یکم گرمه واین گرما مال پل شمالی شماس توصیه میکنم پل شمالیتون رو خنک نگهدارید و تهویه کیستون رو درست کنید

متاسفانه کیس خوبی ندارید و سمت چپ کیستون جای دوتا فن 8 هستش حتما این فن هارو تهیه کنید که هوای گرم ازش خروچ کنه و ی فن جلوی کیستون بزاردی که هوای سرد رو به داخل کیستون وارد کنه

خیلی ممنون داداش.. لطف کردی.

خیالم راحت شد که مشکلی پیش نمیاد. والا فن که نوعِ نوع هستش اولین باره بستمش و خمیر رو هم مرتب زدم. فن روی سی پی یو محکم بسته شده از این بابت مطمئنم.

ولی به نظرم هوا خوب نمیره داخل کیس! کیس هم همونطور که گفتین بدرد نخور و قدیمیه. خودم هم تصمیم دارم اون دوتا فن رو بذارم رو کیس ولی احساس میکنم صدای فنها خیلی زیاد بشه! متاسفانه جلوی کیس جایی برای بستن فن نداره که هوا رو بکشه تو،‌ ممنون میشم کمکم کنید کیس رو خنک ترش کنم.

اگر بخواید عکس از کل ظاهر کیس میذارم.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز فن 3 سیم هست یا 4 سیم ؟

فنی هم که برای چیپست بستس فن خوبی نیست باید فن 4x4 بولبرینگی بخری و با چست مایع رازی بچسبونی

دمای پردازنده ای که داری در حالت معمولی باید بین 25 تا 29 درجه باشه پس مشکل داره

یکی از دلایل بالا بودن دمای پردازنده فقدان رم کافی هست و اینکه رم در حالت Single کار میکنه

من Q6600 داشتم در حالت عادی دماش 23 تا 27 درجه بود با فن خود Intel

ایا در مواقعی که سیستم بیکار هست نگاه کردی ببینی پردازنده تا چه حدی درگیر هست و چند درصد لود شده ؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز فن 3 سیم هست یا 4 سیم ؟

فنی هم که برای چیپست بستس فن خوبی نیست باید فن 4x4 بولبرینگی بخری و با چست مایع رازی بچسبونی

دمای پردازنده ای که داری در حالت معمولی باید بین 25 تا 29 درجه باشه پس مشکل داره

یکی از دلایل بالا بودن دمای پردازنده فقدان رم کافی هست و اینکه رم در حالت Single کار میکنه

من Q6600 داشتم در حالت عادی دماش 23 تا 27 درجه بود با فن خود Intel

ایا در مواقعی که سیستم بیکار هست نگاه کردی ببینی پردازنده تا چه حدی درگیر هست و چند درصد لود شده ؟

فن سه سیم هستش.

فن روی چیپست کند کار میکنه! مستقیم وصلش کردم به پاور.(۵ولت)

چطور میشه فهمید رم سینگل کار میکنه یا نه؟

در مواقع بیکاری پردازنده بین ۲ تا ۶ درصد حدودا درگیره.

ویرایش شده توسط H4med-LN
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز :cool:

همون کولر DeepCool Gamma Archer مجهز به D.A.C هست و خودش رم و چیپست رو خنک میکنه؛ بنابر این اصلاً نیازی به کولر جداگانه برای چیپست نیست. [-X

دمای پردازنده تون هم یه مقدار بالاست که ناشی از عدم تهویه هوای کیسه. :-t

شدیداً توصیه میشه اون 2 تا فن 8 سانتی رو خریداری و نصب کنید.  :excl:

ترجیحاً از برند های معتبر مثل DeepCool که هم فشار هوای خوب و هم نویز کمی داشته باشه. :)

برای سیستم شما هم یه پاور 330 وات گرین کافی هست که آکبندش 105 تومن و دست دومش حدود 40 تومن در میاد. ^_^

در رابطه با رم هم مشکلی نیست؛ ولی دقت کنید که فرکانس پردازنده ی شما حداکثر 1333 هست؛ ولی مادربرد شما به صورت پیشفرض رم رو با فرکانس 1066 میشناسه، بنابراین باید از تو بایوس فرکانس رم رو از روی خودکار بردارین و دستی بذارین رو 1333 تا از حداکثر قدرت پردازنده استفاده بشه و این بالاترین فرکانسی هست که سیستم شما از پسش برمیاد. -_-

ویرایش شده توسط Poori_CAPITAL
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز :cool:

همون کولر DeepCool Gamma Archer مجهز به D.A.C هست و خودش رم و چیپست رو خنک میکنه؛ بنابر این اصلاً نیازی به کولر جداگانه برای چیپست نیست. [-X

دمای پردازنده تون هم یه مقدار بالاست که ناشی از عدم تهویه هوای کیسه. :-t

شدیداً توصیه میشه اون 2 تا فن 8 سانتی رو خریداری و نصب کنید.  :excl:

ترجیحاً از برند های معتبر مثل DeepCool که هم فشار هوای خوب و هم نویز کمی داشته باشه. :)

برای سیستم شما هم یه پاور 330 وات گرین کافی هست که آکبندش 105 تومن و دست دومش حدود 40 تومن در میاد. ^_^

در رابطه با رم هم مشکلی نیست؛ ولی دقت کنید که فرکانس پردازنده ی شما حداکثر 1333 هست؛ ولی مادربرد شما به صورت پیشفرض رم رو با فرکانس 1066 میشناسه، بنابراین باید از تو بایوس فرکانس رم رو از روی خودکار بردارین و دستی بذارین رو 1333 تا از حداکثر قدرت پردازنده استفاده بشه و این بالاترین فرکانسی هست که سیستم شما از پسش برمیاد. -_-

خیلی ممنون از راهنماییتون.

من در آینده کارت گرافیک رو ارتقا میدم. متاسفانه اینجا پاور گرین ۳۳۰ نیست، ولی ۳۸۰ هست. مشکلی نداره ۳۸۰ بگیرم؟؟؟

از فیمت فن های ۸ سانتیمتری دیپکول خبر دارین؟؟

این فنها باید به مادربرد وصل بشن یا پاور؟؟

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از راهنماییتون.

من در آینده کارت گرافیک رو ارتقا میدم. متاسفانه اینجا پاور گرین ۳۳۰ نیست، ولی ۳۸۰ هست. مشکلی نداره ۳۸۰ بگیرم؟؟؟

از فیمت فن های ۸ سانتیمتری دیپکول خبر دارین؟؟

این فنها باید به مادربرد وصل بشن یا پاور؟؟

نه اتفاقاً گرفتن پاور 380 وات بهتر هست و راندمان پاور رو بالاتر میبره!  ^_^ ولی دقت کنید که باید پاور رو با توجه به کارت گرافیکی که میخواین بگیرین بخرین که پاور کم نیاره. :huh:

گرافیک مورد نظرتون چی هست؟ :confused:

مادربرد شما علاوه بر کولر پردازنده، از 2 تا فن دیگه هم پشتیبانی میکنه و بهتره فن ها رو به مادربرد وصل کنید. :)

اینم لینک قطعات + قیمتشون خدمت شما:

GREEN GP330A-HE

Green GP380A-HE

DEEPCOOL Case Fan XFAN 80

DEEPCOOL Case Fan XFAN 80U O/G

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون داداش.. لطف کردی.

خیالم راحت شد که مشکلی پیش نمیاد. والا فن که نوعِ نوع هستش اولین باره بستمش و خمیر رو هم مرتب زدم. فن روی سی پی یو محکم بسته شده از این بابت مطمئنم.

ولی به نظرم هوا خوب نمیره داخل کیس! کیس هم همونطور که گفتین بدرد نخور و قدیمیه. خودم هم تصمیم دارم اون دوتا فن رو بذارم رو کیس ولی احساس میکنم صدای فنها خیلی زیاد بشه! متاسفانه جلوی کیس جایی برای بستن فن نداره که هوا رو بکشه تو،‌ ممنون میشم کمکم کنید کیس رو خنک ترش کنم.

اگر بخواید عکس از کل ظاهر کیس میذارم.

خواهش میکنم دادش گلم

بزرگترین اشتاه بچه ها اینکه نمیدونن خمیر سیلیکون برای چیه؟ خمیر برای اینکه سطح cpu و cooler صاف ی دست نیست برای اتصال و هموار کردن ناهمواری ها و رسانا کردنش استفاده میشه که خیمر باید بطورت کرم دست استفاده بشه یعنی نه زیاد که بشه عایق گرما نه کم که  رسانا نشه اما بطوری باشه این ناهمواری های میکروسکوبی هموار بشه

بعد سیستم شما خیلی نا مرتبه کابل هارو منیج کنید

وطبق عکس میتونید فن هارو قرار بدین

برای فهمیدن میزان درست منبع تغذیه می تونید به این سایت برید و توصیه من به شما اینکه هر چقدر پاور پیشنهاد داد بین 50 تا 70 وات بیشتر بگیرد

http://green.ir/%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%DA%AF%D8%B1.aspx

لینک به دیدگاه

نه اتفاقاً گرفتن پاور 380 وات بهتر هست و راندمان پاور رو بالاتر میبره!  ^_^ ولی دقت کنید که باید پاور رو با توجه به کارت گرافیکی که میخواین بگیرین بخرین که پاور کم نیاره. :huh:

گرافیک مورد نظرتون چی هست؟ :confused:

مادربرد شما علاوه بر کولر پردازنده، از 2 تا فن دیگه هم پشتیبانی میکنه و بهتره فن ها رو به مادربرد وصل کنید. :)

اینم لینک قطعات + قیمتشون خدمت شما:

GREEN GP330A-HE

Green GP380A-HE

DEEPCOOL Case Fan XFAN 80

واقعا ممنونم..

گرافیک خاصی مد نظرم نیست،‌ ولی چیز زیاد قوی نمیگیرم. در حد یه گرافیک 130 تا 150 تومنی! یه گرافیک مناسب هم معرفی کنید برای خرید در آینده ممنون میشم.

بابت لینک ها هم تشکر :) خیلی لطف کردین کدوم مدل فن رو از بین این دوتا پیشنهاد میکنید؟؟

راستی اینا باید هوا رو به بیرون کیس بدن دیگه؟؟

خواهش میکنم دادش گلم

بزرگترین اشتاه بچه ها اینکه نمیدونن خمیر سیلیکون برای چیه؟ خمیر برای اینکه سطح cpu و cooler صاف ی دست نیست برای اتصال و هموار کردن ناهمواری ها و رسانا کردنش استفاده میشه که خیمر باید بطورت کرم دست استفاده بشه یعنی نه زیاد که بشه عایق گرما نه کم که  رسانا نشه اما بطوری باشه این ناهمواری های میکروسکوبی هموار بشه

بعد سیستم شما خیلی نا مرتبه کابل هارو منیج کنید

وطبق عکس میتونید فن هارو قرار بدین

برای فهمیدن میزان درست منبع تغذیه می تونید به این سایت برید و توصیه من به شما اینکه هر چقدر پاور پیشنهاد داد بین 50 تا 70 وات بیشتر بگیرد

http://green.ir/%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%DA%AF%D8%B1.aspx

عزیزی داداش..

والا راستش خودم اصلا با بهم ریختگی کنار نمیام و غیرقابل تحمله :| ! ولی متاسفانه کابلها و سیمها کوتا هستن و این اصلا جالب نیست! برای همین مرتب کردنشون سخته. منتظرم پاور جدید رو بگیرم تا مرتبش کنم کیس رو.

ویرایش شده توسط H4med-LN
لینک به دیدگاه

دوست عزیز من توی عکس یک ماژول رم میبینم پس سیستم شما Single Channel هست

از داخل بایوس گزینه Smart Controler فن پردازنده را از کار بنداز تا دور فن بالا بره و پردازنده خنک بشه چون فنی که خریی 3 سیم هست و برای سیستم Smart طراحی نشده که فن در صورت نیاز دورش بالا بره

فن کوچیک را هم باز کن بدرد نمیخوره فقط نویز میندازه توی مدار و به پاور و مادربرد فشار میاره ( فن بولبرینگی این مشکل را نداره )

همون اول هم حدس زدم که فن پردازنده 3 سیم هست که اینقدر گرم کار میکنه

به قول دوستان کیس هم جای تهویه هوا نداره پس در کیس را هم باز بزار

لینک به دیدگاه

واقعا ممنونم..

گرافیک خاصی مد نظرم نیست،‌ ولی چیز زیاد قوی نمیگیرم. در حد یه گرافیک 130 تا 150 تومنی! یه گرافیک مناسب هم معرفی کنید برای خرید در آینده ممنون میشم.

بابت لینک ها هم تشکر :) خیلی لطف کردین کدوم مدل فن رو از بین این دوتا پیشنهاد میکنید؟؟

راستی اینا باید هوا رو به بیرون کیس بدن دیگه؟؟

تو این رنج قیمت فقط چیپ های GT 210 و HD 5450 هستن که ضعیف ان و چنگی به دل نمیزنن! *dry#

البته GT 610 هم هست که اونم خیلی توان قابل توجهی نداره؛ ولی اگه یه کم بیای بالاتر و یه GT 720 بگیری؛ اون وقت یه حرف هایی برای گفتن هست. :)

هر دو مدل فنی که معرفی کردم از قدرت تقریباً یکسانی برخوردارن، ولی پیشنهاد من مدل LED دار هست؛ چون علاوه بر مبحث زیبایی بخاطر تفاوت در طراحی پره ها خروجی بهتری میده. ^_^

دقیقاً، فن های پشتی باید هوا رو به بیرون مکش کنن. ;)

اینم لینک ها خدمت شما:

ASUS Geforce N210 1GB DDR3

Sapphire HD5450 1GB DDR3

Sapphire HD5450 2GB DDR3

Galaxy GT 610 2GB DDR3

Palit GT 720 2GB DDR3

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من توی عکس یک ماژول رم میبینم پس سیستم شما Single Channel هست

از داخل بایوس گزینه Smart Controler فن پردازنده را از کار بنداز تا دور فن بالا بره و پردازنده خنک بشه چون فنی که خریی 3 سیم هست و برای سیستم Smart طراحی نشده که فن در صورت نیاز دورش بالا بره

فن کوچیک را هم باز کن بدرد نمیخوره فقط نویز میندازه توی مدار و به پاور و مادربرد فشار میاره ( فن بولبرینگی این مشکل را نداره )

همون اول هم حدس زدم که فن پردازنده 3 سیم هست که اینقدر گرم کار میکنه

به قول دوستان کیس هم جای تهویه هوا نداره پس در کیس را هم باز بزار

بله دقیقا یک ماژول هست(در آینده دوتاش میکنم ولی نه ب این زودیا) ، خیلی ممنون، پس حالت کنترل هوشمند فن رو غیرفعال میکنم.

اون فن بلبرینگی که گفتید رو از کجا میتونم گیر بیارم؟؟ میشه لینکی ازش بدید؟؟

درسته، تهویه ی کیس جالب نیست. درش رو باز گذاشتم.

لینک به دیدگاه

تو این رنج قیمت فقط چیپ های GT 210 و HD 5450 هستن که ضعیف ان و چنگی به دل نمیزنن! *dry#

البته GT 610 هم هست که اونم خیلی توان قابل توجهی نداره؛ ولی اگه یه کم بیای بالاتر و یه GT 720 بگیری؛ اون وقت یه حرف هایی برای گفتن هست. :)

هر دو مدل فنی که معرفی کردم از قدرت تقریباً یکسانی برخوردارن، ولی پیشنهاد من مدل LED دار هست؛ چون علاوه بر مبحث زیبایی بخاطر تفاوت در طراحی پره ها خروجی بهتری میده. ^_^

دقیقاً، فن های پشتی باید هوا رو به بیرون مکش کنن. ;)

اینم لینک ها خدمت شما:

ASUS Geforce N210 1GB DDR3

Sapphire HD5450 1GB DDR3

Sapphire HD5450 2GB DDR3

Galaxy GT 610 2GB DDR3

Palit GT 720 2GB DDR3

این سیستم ارزش هزینه ی زیاد رو نداره به نظرم، مدل ۶۱۰ فکر کنم کافی باشه، چون کار خاصی انجام نمیدم، در حد فتوشاپ و کارای گرافیکی و گاهی اوقات بازی(برای برادرم).

فقط اینکه رو این سیستم با پاور ۳۸۰ گرین این گرافیک جواب میده؟؟

بابت لینک ها هم خیلی ممنون. پس فعلا از همون فن شیشه ای دوتاشو میگیرم. متشکرم :)

ویرایش شده توسط H4med-LN
لینک به دیدگاه

اگر تهران هستی از پاساژ امجد در خیابان جمهوری اگر در شهرستان هستی شاید بتونی از مغازهایی که تو کار هواکش و تهویه فعالیت میکنن تهیه کنی زیاد هم ضروری نیست

لینک به دیدگاه

اون فن بلبرینگی که گفتید رو از کجا میتونم گیر بیارم؟؟ میشه لینکی ازش بدید؟؟

به هیچ وجه نیازی به خنک کننده برای چیپ مادربرد نیست، شما فقط رو خنک کنندگی کیس تمرکز کنید. [-X

این سیستم ارزش هزینه ی زیاد رو نداره به نظرم، مدل ۶۱۰ فکر کنم کافی باشه، چون کار خاصی انجام نمیدم، در حد فتوشاپ و کارای گرافیکی و گاهی اوقات بازی(برای برادرم).

فقط اینکه رو این سیستم با پاور ۳۸۰ گرین این گرافیک جواب میده؟؟

بابت لینک ها هم خیلی ممنون. پس فعلا از همون فن شیشه ای دوتاشو میگیرم. متشکرم :)

مدل 610 برای فتوشاپ و کارای گرافیکی قابل قبوله؛ ولی اینکه برای بازی جواب بده یا نه به نوع بازی و دقت تصویر مانیتور بستگی داره. :)

باهاش بیشتر میشه رو بازی های سبک مانور داد؛ ولی صد البته که از کارت فعلی شما خیلی قوی تره! ^_^

این سیستم با پاور 330 وات هم جواب میده؛ ولی توصیه میشه از پاور 380 وات استفاده کنید تا فشار کاری کمتر و راندمان بیشتر بشه. ;)

لینک به دیدگاه

اگر تهران هستی از پاساژ امجد در خیابان جمهوری اگر در شهرستان هستی شاید بتونی از مغازهایی که تو کار هواکش و تهویه فعالیت میکنن تهیه کنی زیاد هم ضروری نیست

متاسفانه مغازه های اینجا .... بگذریم :D

اگر بگید چطور میتونم،تشخیص بدم که بلبرینگی هست یا معمولی لطف بزرگی کردید. غیر از خرید برای دونستنش خیلی،کنجکاوم.

لینک به دیدگاه

به هیچ وجه نیازی به خنک کننده برای چیپ مادربرد نیست، شما فقط رو خنک کنندگی کیس تمرکز کنید. [-X

مدل 610 برای فتوشاپ و کارای گرافیکی قابل قبوله؛ ولی اینکه برای بازی جواب بده یا نه به نوع بازی و دقت تصویر مانیتور بستگی داره. :)

باهاش بیشتر میشه رو بازی های سبک مانور داد؛ ولی صد البته که از کارت فعلی شما خیلی قوی تره! ^_^

این سیستم با پاور 330 وات هم جواب میده؛ ولی توصیه میشه از پاور 380 وات استفاده کنید تا فشار کاری کمتر و راندمان بیشتر بشه. ;)

اطلاعات فن بلبرینگی رو بیشتر برای دونستن خودم میخوام، خیلی کنجکاو شدم.

برای خنک کردن کیس راه حلی دارید؟؟؟

مشکل من بیشتر با جلوی کیس هست که ورودی هوا نداره!

در مورد گرافیک هم ممنون.

راستی امروز بعد کلی گشتن فن بلبرینگی ۸*۸ با یه برند نا آشنا پیدا کردم. البته سیمش کوتاه بود خودمم موندم اگه از اونا بخرم چجوری برسونمش به مادربرد!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز باید از فروشنده بپرسی خودش راهنمایی میکنه و اینکه برندهای خاصی هستن و از کیفیتشون هم میشه فهمید کمی هم سنگین هستن نسبت به فنهای معمولی

لینک به دیدگاه

دوست عزیز باید از فروشنده بپرسی خودش راهنمایی میکنه و اینکه برندهای خاصی هستن و از کیفیتشون هم میشه فهمید کمی هم سنگین هستن نسبت به فنهای معمولی

خیلی ممنون. امروز یک نمونه 8*8شو تو دستم گرفتم سنگین بود واقعا!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...