رفتن به مطلب

Radeon R9 390X بین پنج تا شش هفته دیگر پا به میدان می گزارد

AORUS
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

AMD در آستانه معرفی نسل آتی پردازنده های گرافیکی خود قرار گرفته و جدیدترین خبرها از Radeon R9 390X حاکی از آن است که این محصول با کولر مایع ساخت کولرمستر عرضه می شود.

43517_02_amd-radeon-r9-390x-reportedly-s

طبق گزارشی AMD  مدل مرجع Radeon R9 390X را با خنک کننده یکپارچه ساخت کولر مستر عرضه می کند اما شرکایی نظیر SAPPHIRE و  XFX  هریک خنک کننده های اختصاصی خود را بکار می گیرند.وب سایت WCCFTech  اکنون می گوید سری Radeon 300 و بویژه پرچمدار آن یعنی Radeon R9 390X طی "پنج تا شش هفته" آینده ،یعنی اواخر ماه مارس تا اوایل آوریل عرضه می شود.    

منبع خبر:tweaktown

ویرایش شده توسط Le Boy Fatale
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مگر چه مصرفی و چه دمایی داره که با چنین کولری قراره درست بشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بنظر منم از این کولر میشه این برداشت رو کرد برای گرفتن نتیجه و عملکرد بهتر اومدن یک اور اضافی کردن و این خنک کننده رو به کارت تحمیل کردن...  :D

با اینحال باید صبر کرد دید چند می فروشن و چقدر کارایی داره !!!  :-?

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

با چه عملیاتی میشه از حداکثر توانایی این کارت یا مثلا کارت R9 295X2 استفاده کرد؟

لینک به دیدگاه

زودتر عرضه بشه ببینیم چه میکنه قیمت البته خیلی مهم هست 

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

درود  @};-

چه   شَود.......

ویرایش شده توسط W/!\NTED
لینک به دیدگاه

ببین چقدر حرارت تولید میکنه که مدل مرجع از واتر کولر استفاده میکنه خدا به خیر کنه

ولی با مشخصاتی که ازش درز پیدا کرده باید شاهد کارایی بالاتری نسبت به 980 باشیم ولی از لحاظ مصرف فکرنکنم مثل 980 باشه

ویرایش شده توسط amin-nvidia
لینک به دیدگاه

ای با با اگه قیمتش کم باشه تو ایران که بیاد میشه چند برابر! مثل 280X  که تازه قیمتش 1 میلیون بعد از ..............

لینک به دیدگاه

تو سایت WCCFTech  بنده دیده بودم یکی از اعضای ان نوشته بود :

What I expect being realistic is:

Fiji XT 50% faster than 380X, gaming power consumption 280W. 599$. Fiji Pro 499$
R9 380X 4GB, Hawaii XT clocked at 1050 MHz, 250W max gaming. 319$

R9 370X 3GB, Tonga XT clocked at 1000 MHz, 175W max gaming, 10% faster than Tahiti XT. 249$
لینک به دیدگاه

ولی خداییش این طور که به نظر میرسه قیمتش تو ایران زیره 2800 فکر نکنم باشه با این کولری خفنی که براش در نظر گرفتن تازه به گفته این خبر خنک کننده شرکت های دیگه فرق میکنه خدا بخیر کنه تا کارت می خواد دست ما برسه معلوم نی قیمتش چند بشه  :)

لینک به دیدگاه

کی میشه یک روزما هم از این کارت های حر فه ای  داشته باشیم *dry#

لینک به دیدگاه

فقط خدا کنه این خنک کننده مایع رو نداشته باشه !!!

اگه داشته باشه مجبور میشم کیس رو عوض کنم جایی نصب 2تا خنک کننده مایع ندارم دیکه :crying: :crying:

بی صبرانه منتظر هستم فقط خدا کنه قیمنتش هم خوب باشه.

در غیر این صورت 380X رو باید انتخاب کرد.

ویرایش شده توسط ramin9500
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا کارتهای 380 و 380X کارتهای Rebrand (البته با معماری جدید) همون 290 و 290X هستن و کارتهای 390 و 390X مدل های جدید به نظر میرسن...

لینک به دیدگاه

اگه داشته باشه مجبور میشم کیس رو عوض کنم جایی نصب 2تا خنک کننده مایع ندارم دیکه :crying: :crying:

دوست عزیز میتونم بپرسم مورد استفادتون چی هست که حتما کارتی با این قدرت نیاز دارید؟

لینک به دیدگاه

خدا کنه مصرفش پایین باشه!  :crying:

البته....

ویرایش شده توسط AJOR
لینک به دیدگاه

دوست عزیز میتونم بپرسم مورد استفادتون چی هست که حتما کارتی با این قدرت نیاز دارید؟

مورد استفاده من گیم هست.

منظور از 2تا یکی H80iکه رو CPU هست ویکی این کارت390X

نه 2تا 390X

تازه 390X در صورتی که قیمت مناسبی داشته باشه.

ویرایش شده توسط ramin9500
لینک به دیدگاه

ولی چه فایده amd تموم توانش رو به کار میگیره بعد انویدیا میاد 980ti رو معرفی میکنه متأسفانه انویدیا یه قدم جلو تره خیلی راحت میتونه نقشه amd رو حدس بزنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ولی چه فایده amd تموم توانش رو به کار میگیره بعد انویدیا میاد 980ti رو معرفی میکنه متأسفانه انویدیا یه قدم جلو تره خیلی راحت میتونه نقشه amd رو حدس بزنه

درود

فایدش که قاعدتا به ماها میرسه چرخه افزایش کارایی و قدرت pc هست که قرار نیست همیشه یک شرکت پیش باشه یمدت این یمدت اون تو بازار مطرح میشن و فروش می کنند...  ^_^

............

بعدم از ای کارتها برای گیم استفاده میشه هر کی پولش برسه اینو می خره و منو چندین نفر دیگه که نمی تونن بودجه 2-3 میلیونی بزارن برای کارت گرافیک مجبور میشن برن یک رده پایین تر و به 390 یا 380x رو بیارن...   :(

لینک به دیدگاه

درود

این حرفو قبلا تو یه تاپیک من زدم که خیلیا براشون جالب نیست کارت واتر بلاک داشته باشه

همه زدن تو صورتم چه منطقی داری اصلا نابود کردی منطقو واتر کولر خودش مزیته

بهتر بود اجازه میدادن پارتنر ها بتونن کولر ایر قوی روی کارتها اعمال کنن

گیگابایت میتونست کنار 980G1 یه 295x2 G1 Gaming بزنه برای کیسهایی که جا ندارن این کولر شاهکار خنک کنندگی رو ایر

لینک به دیدگاه

با چه عملیاتی میشه از حداکثر توانایی این کارت یا مثلا کارت R9 295X2 استفاده کرد؟

عملیات قدس 2 :دی

عمده استفاده این کارت ها در رزولوشن و AA بالاست.

مثل 4K یا چند مانیتوره مثل 3240x1920

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

این حرفو قبلا تو یه تاپیک من زدم که خیلیا براشون جالب نیست کارت واتر بلاک داشته باشه

همه زدن تو صورتم چه منطقی داری اصلا نابود کردی منطقو واتر کولر خودش مزیته

بهتر بود اجازه میدادن پارتنر ها بتونن کولر ایر قوی روی کارتها اعمال کنن

گیگابایت میتونست کنار 980G1 یه 295x2 G1 Gaming بزنه برای کیسهایی که جا ندارن این کولر شاهکار خنک کنندگی رو ایر

درود

اخه این کارت تک هسته ای هست اون دوهسته ای بود از کارتی پرحرات  و واتر کولر برای کارت های اون رده با توجه به قیمتشون منطق استفاده از واتر وجود داره چون خریداران خاص خودشو داره و محدودند اما برای کارت تک هسته ای همچین منطقی نیست که بیان از واتر استفاده کنند و معمولا بعضی از شرکت ها مثل evga میومد واتر دار ارائه میداد با قیمتی نسبتا بالا در کنار کارت های با ایر کولر، از همون اول چون بقولی سوگلی هر سری قویترین کارت تک هسته ای اون سری هست و با اینکار منطق خرید برای عموم مردم و کابرا کم میشه مگر اینکه بیان یک قیمت معقولتر برای عرضه در نظر بگیرند... البته هنوز واقعا معلوم نیست این خبر راست باشه... و هنوز در شایعه بسر میبره و باید منتظر موند تا رسما معرفی بشه !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اخه این کارت تک هسته ای هست اون دوهسته ای بود از کارتی پرحرات  و واتر کولر برای کارت های اون رده با توجه به قیمتشون منطق استفاده از واتر وجود داره چون خریداران خاص خودشو داره و محدودند اما برای کارت تک هسته ای همچین منطقی نیست که بیان از واتر استفاده کنند و معمولا بعضی از شرکت ها مثل evga میومد واتر دار ارائه میداد با قیمتی نسبتا بالا در کنار کارت های با ایر کولر، از همون اول چون بقولی سوگلی هر سری قویترین کارت تک هسته ای اون سری هست و با اینکار منطق خرید برای عموم مردم و کابرا کم میشه مگر اینکه بیان یک قیمت معقولتر برای عرضه در نظر بگیرند... البته هنوز واقعا معلوم نیست این خبر راست باشه... و هنوز در شایعه بسر میبره و باید منتظر موند تا رسما معرفی بشه !

درود

بله درسته که ممکنه کارتی که قراره بیاد هم پر مصرف وحرارتی باشه ولی اگر تاکید میکنم اگر این کارت بتونه کارایی حداقل 50 در صدی بالاتر از 980 ارائه بده (که در نوع خودش  میتونه جالب باشه ) با همون حداکثر مصرف 300 وات با توجه به کارایی دوبرابری قطعا حرارت تولیدی هم بالا خواهد رفت و واقعا اینجا استفاده از واتر کولینگ یک امر ضروری تبدیل میشه  و واقعا کسی که به دنبال خرید این کارت باشه شک نکنید که کیس مورد استفادش هم جای نصب واتر کول رو داره 

دیر یا زود (مثل استاندارد 4k برای مانیتورها که داره فراگیر میشه )استفاده از واتر کولینگ هم به مرور جای سیستم air کولینگ رو خواهد گرفت و به یک استاندارد تبدیل خواهد شد 

ویرایش شده توسط HD5870
لینک به دیدگاه

درود

بله درسته که ممکنه کارتی که قراره بیاد هم پر مصرف وحرارتی باشه ولی اگر تاکید میکنم اگر این کارت بتونه کارایی حداقل 50 در صدی بالاتر از 980 ارائه بده (که در نوع خودش  میتونه جالب باشه ) با همون حداکثر مصرف 300 وات با توجه به کارایی دوبرابری قطعا حرارت تولیدی هم بالا خواهد رفت و واقعا اینجا استفاده از واتر کولینگ یک امر ضروری تبدیل میشه  و واقعا کسی که به دنبال خرید این کارت باشه شک نکنید که کیس مورد استفادش هم جای نصب واتر کول رو داره 

دیر یا زود (مثل استاندارد 4k برای مانیتورها که داره فراگیر میشه )استفاده از واتر کولینگ هم به مرور جای سیستم air کولینگ رو خواهد گرفت و به یک استاندارد تبدیل خواهد شد 

این درش شکی نیست که دیر یا زود مثل 4K استاندارد میشه  اما بهتر بود طوری طراحی میشد که میشد یه پک کاستوم بست به طور مثال من کهH80i برای cpu دارم و اگه به طور مثال 390Xهم بگیرم این ها طوری طراحی میشد که بشه وصل کرد به یک رادیات 280

اما در این صورت دیگه شرکت های طراحی کولینگ open loopجم میکردن میرفتن

ولی اگه طوری طراحی بشه که هرکس خواست بازده بیشتر از کارت بگیر بتونه واتر کولینگ بهش اضافه کنه خیلی بهتر هست.

لینک به دیدگاه

سلام

باز جدا از همه قيمتش مهمه كه دوستان ميگن خدا كنه با قيمت خوب و پايين قيمت گذاري شه در حالي كه به نظر من بايد خدا خدا كرد كه به قيمت واقعيش فقط وارد بشه كافيه

چه فايده همه خوشحال بودن كه ٩٧٠ با اون قدرت بالاش ٣٣٠ دلار قيمت گذاري شد ولي براي ما همون بالاي ٤٠٠ دلار داره وارد ميشه

كلا اگه با مصرف پايين و قيمت عالي هم تو همه جا بياد اين وارد كننده هاي عزيز قيمت خودشونو ميزارن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...