رفتن به مطلب

از موقعیت اجتماعی و شغلیت راضی هستی؟

Agent47
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

به نام اهورای نیکی آفرین :)

16618253335272413688.png

یه سوال از همه عزیزان لیون کامپیوتر داشتم و اونم اینه که آیا از موقعیت شغلی و اجتماعی فعلی که در اون به سر میبرید راضی هستید؟

با توضیح مختصر @};-

برای استارت:

بنده خودم اصلا راضی نیسم نه اینکه ناشکری باشه ها نه.ولی میتونسم بنظرم خیلی از این بهتر باشه موقعیتم و با اینکه سن کمی دارم تقریبا ولی موقعیتهای خوبی رو به خاطر خامی و بچگیم از دست دادم و فقط برام افسوسش مونده و البته به تجربم افزوده شده @};-

ممنون بابت یاری سبزتان :x

ویرایش شده توسط Agent47
لینک به دیدگاه

در این لحظه که حرف میزنم نه اوضا مالی خوبی ندارم خونه ماشین کلا هیچی ول همگانی هستم  =))  :D

اما خوب کارم دوست دارم 4 سال روش وقت گذاشتم کم کم داره رشد میکنه امیدوارم سال دیگه موقعیت اجتماعیم هم بهتر بشه

این روزها موقعیت ها را هم  پول تایین میکند :D

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

برای من در هیچ صورت نه. %-(

اصلا مگه توی ایران رضایت منیدی هم داریم؟  :laughing:

لینک به دیدگاه

فعلا نتایج 100% منفی :D :D :D

لینک به دیدگاه

ناشکری نمیکنم نه اصلا راضی نیستم . دارم تلاش میکنم از ایران خارج بشم . شرایط خوبی ندارم نه کاری نه درامدی :(  . به کدامین امید در اینجا زندگی کنیم ؟! 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

از موقعیت الانم هزاران بار شکر خدا و راضی هستم نسبت به گذشته و در مقابل آیندم نه، باید تلاش کنم و امید به خدا داشته باشم تا انشاالله به اون خواسته هایی که دارم برسم و تا اینجاش هم فقط لطف خدا و دعای خیر خانوادم بودش و تاجایی هم میتونستم تلاش کردم./ برخی اوقات هم از رو تنبلی فرصتهایی رو از دست دادم که هرگز تکرار نشدن !!!! 

انشاالله همه موفق و عاقبت بخیر بشن و منم همراه شما، الهی آمین @};- @};- :x @};- @};-

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اومدم یچیزی بگم بعد چیزی نگم بهتره...  :D

لینک به دیدگاه

الحمدلله ^_^

همین که تن سالم دارم، سایه پدر و مادر بالا سرمه، یه سقفی هست که زیرش بخوابم، محیط خانواده، دوستان، اقوام.

به قول ال جی: Life's good (:

خوشبختی، به مایه داری و شغل و موقعیت اجتماعی نیست؛ شاید اونی که حقوق ماهیانه اش، بیشتر از 750000 تومن هم نیست، زندگی دلچسب تری داشته باشه نسبت به اونی که ماهی چند میلیون تومن درآمد داره.

لینک به دیدگاه

سلامتی و خانواده بهترین چیزه و فقط و فقط باید خداروشکر کرد

و این تاپیک از موقعیت اجتماعی و شغلی پرسیده که توی ایران شاید 95 درصد جوونا جوابشون منفیه

لینک به دیدگاه

ا

خوشبختی، به مایه داری و شغل و موقعیت اجتماعی نیست؛ شاید اونی که حقوق ماهیانه اش، بیشتر از 750000 تومن هم نیست، زندگی دلچسب تری داشته باشه نسبت به اونی که ماهی چند میلیون تومن درآمد داره.

نیست دوست من نیست

750 برای یه فرد بدون خونه(مستاجر) و متاهل بودن میدونی یعنی چی!!والله اگه بدونی(دوست من داری شعار میدی)

من  نه متاهل هست نه مستاجر درامد بیشتری هم نسبت به 750 دارم

ولی این مقدار فلاکته!!!!!!!! :laughing: :crying:

در هر صورت چی میتونیم بگیم غیر از این که شکر

اینو نیگیم چی بیگم!

بیخیال

ویرایش شده توسط mehrxad( مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

فقط یه داستانی بگم شاید به درد بخوره.

آمریکایی: چه آرزو هایی توی زندگیت داری؟

آسیایی: خونه ، شغل درست حسابی ، تن سالم ، بتونم ازدواج کنم ، یه ماشین بگیرم ، از پس مخارج خودم بربیام.

آمریکایی: من نگفت نیاز های اولیه زندگیت چیه ، گفتم چه آرزو هایی داری.

لینک به دیدگاه

نیست دوست من نیست

750 برای یه فرد بدون خونه(مستاجر) و متاهل بودن میدونی یعنی چی!!والا اگه بدونی(دوست من داری شعار میدی)

من  نه متاهل هست نه مستاجر درامد بیشتری هم نسبت به 750 دارم

ولی این مقدار فلاکته!!!!!!!! :laughing: :crying:

در هر صورت چی میتونیم بگیم غیر از این که شکر

اینو نیگیم چی بیگم!

بیخیال

میتونم تصور کنم یعنی چی..

شعار؟ شما اینجوری برداشت میکنی؟ -_-

چند وقت پیش، رفته بودم یه مغازه لوازم التحریری، طرف از دوستان هستند و افتخار داشتیم دو سال هم شاگرد ایشون بودیم. ^_^

میگفت خودش ماهانه یه چی حدود 1400 میگیره، خانمش هم که مدیر مدرسه ابتدایی دخترانه است، مغازه هم که دارن؛ یعنی تقریبا ماهی 3 میلیون تومن درآمد این خانواده است، با جمعیت 5 نفر، که البته به تازگی، پسرش ازدواج کرده به سلامتی. ^_^

اینجاشو بخون: میگفت یه مدت پیش یکی اومده بوده پیشش که یکی دو تومن (یکی دو هزار تومن) ازش قرض کنه، یعنی کارش گیر یکی دو تومن بوده، و میگفت باورم نمیشد! تا این که بعدش، برا خودشم یه همچین چیزی رخ میده.

یعنی طرف تا حالا کارش به جایی نرسیده که به یکی دو تومن محتاج بشه! جالبش اینه که باورشم نمیشده همچین چیزیو!! :|

مثه این که بعضیامون به زیر دست نگاه نمیکنیم؛ مثه اینکه بعضیامون خیلی حسرت بالا دستیا رو میخوریم، خیلی به فکر چیزای بهتریم، خیلی آرزوی مال و منال و چیزای دنیوی رو داریم... حرص و طمعمون بالاست، قناعتمون کم..

لینک به دیدگاه

درود  من قبلا هم یه تاپیک در مورد شغلمون زده بودم ... به هر حال  کارم دکوراسیون داخلی و خیلی شکر خدا راضیم

لینک به دیدگاه

چند وقت پیش، رفته بودم یه مغازه لوازم التحریری، طرف از دوستان هستند و افتخار داشتیم دو سال هم شاگرد ایشون بودیم. ^_^

میگفت خودش ماهانه یه چی حدود 1400 میگیره، خانمش هم که مدیر مدرسه ابتدایی دخترانه است، مغازه هم که دارن؛ یعنی تقریبا ماهی 3 میلیون تومن درآمد این خانواده است، با جمعیت 5 نفر، که البته به تازگی، پسرش ازدواج کرده به سلامتی. ^_^

اینجاشو بخون: میگفت یه مدت پیش یکی اومده بوده پیشش که یکی دو تومن (یکی دو هزار تومن) ازش قرض کنه، یعنی کارش گیر یکی دو تومن بوده، و میگفت باورم نمیشد! تا این که بعدش، برا خودشم یه همچین چیزی رخ میده.

یعنی طرف تا حالا کارش به جایی نرسیده که به یکی دو تومن محتاج بشه! جالبش اینه که باورشم نمیشده همچین چیزیو!! :|

مثه این که بعضیامون به زیر دست نگاه نمیکنیم؛ مثه اینکه بعضیامون خیلی حسرت بالا دستیا رو میخوریم، خیلی به فکر چیزای بهتریم، خیلی آرزوی مال و منال و چیزای دنیوی رو داریم... حرص و طمعمون بالاست، قناعتمون کم..

100% وقتی فقر که باشه در کنارش دزدی ، فحشا ، رشوخواری ، اختلاس هم میاد. البته منظورم این نیست که هرکی از نظر مالی وضعیت خوبی نداره دزد هست(من غلت بکنم همچین حرفی بزنم).

ولی وقتی از یه در فقر وارد بشه از در دیگه ایمان خارج میشه.

در کل یک لحضه پیش خودتون فکر کنید یی پسر 18 ساله که فقط یه دیپلم داشته باشه و بخواد از 0 شروع کنه چند سال باید کار کنه تا فقط یه خونه برای خودش بخره؟(میگم 0 یعنی نه پدر مادری داره نه سرپناهی نه پولی به طور کل 0 )(البته گفتم پسر  حالا بماند که برای یه دختر خیلی سخت تر هست)

منظور من اینه این جا پیشرفت خیلی سخته.

در آخر شما فقط دارید از نگاه اسلامی به قضیه نگاه میکنید(البته من خودم مسلمون هستم) ولی این جا برای یه آدم بی دین یا سکولار به طور جدی یه جهنمه چون همه چیزش رو با پول میسنجه .

[-X [-X [-X [-X [-X [-X

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

درود

اومدم یچیزی بگم بعد چیزی نگم بهتره...  :D

عشقوم بگو نا محرم نداریم اینجا :دی

لینک به دیدگاه

راضی چی؟

نزدیک 20 ساله خیر سرم تولید کننده قطعه هستم .نه حمایتی میشم نه کمکی فقت دست گدایی و سنگ اندازی به سمت تولید کننده هست 

از اداره دارایی که این بار دوم هست که لطفش امسال  شامل من هم شد 

تا کمیته امداد و تامین اجتمایی 

دخل و خرج اصلا با هم برابر نیست .این کشور رو تبدیل کردن کشور کارمندپرور و دکتر باد کن . رشته های مهندسی توی این کشور خوار و ضعیف هستند 

اگر دوباره دنیا بیام هرگز رشته های مهندسی رو انتخاب نمیکنم یا رشته های پزشکی و یا رشته های دینی 

ویرایش شده توسط Analyser
لینک به دیدگاه

بعله دوست من داری شعار میدی

شرم اوره از زندگیم بگم(روم نمیشه)

خدات انقده بزرگه که نمیزاره بایت 2 هزار تومن بمونی(پول 10 تا نون)حتی به دشمنت تو این دوره زمونه بابت این مقدار رو بزنی خجالت میکشه بت میده(حتی با گدایی میتونی از یه نفر(فکر کن گدایی اونم فقط از یه نفر) جورش کنی)

من تو 5 میلیون پول از این دوستو اون دوست نموندم و جورش کردم بعد شما مثالت 2 هزار تومنه

شما حتی داری برا اثبات حرفت این داستان مزحکو میگی(کمی بیخیال غرورت شو و ول این که یه پست دادی حلا یکی پیدا شده خلافشو میگه ,واقعیتو ببین)

فقط فک کن 750 درامد ماهیانه

400 تومن بزار برا کرایه خونه

50 هزار تومن بزا برا پول برق

50 هزار تاشو بزار بزار برا خط موبایل تلفونو خونه و پول اب

250 هزار تومن باقی مونده رو بزار برا خوردو خوراکی(والا اگه کسی بتونه خوردو خراک یه خونواده 3 نفره رو جوری جمع کنه بشه 250)

پس کو پول لباس زنو بچه

کو پول سرویس زنو بچه(مخصوصا مدرسه بچه)

پس کو پول میوه

پس کو پول شیرنی وقتی مهمون میاد خجالت نکشی

پس کو پول گشتن تو تعطیلت

پس کو پول شهریه 1 کلاس فرعی و تقویتی برای رشد استعداد بچه

پس کو پول زمانی که بچه یه اسبابزی ازت طلب میکنه

بله من خودم این معادله رو حل میکنم

باید تو یه خونه زندگی کنی کرایش از 400 تومن کمتر شه(پوال پیش هم نخاد)

سعی کنی پول برقت هم کمتر از این بیاد

سعی کنی پول باقی چیزا هم کمتر از این بیاد

سعی کنی از هم چیز زنو بچت بگذری و فقط زندگی کنی

به همین راحتی حل شد !خیلی سادس :laughing: :crying:

ویرایش شده توسط mehrxad( مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

100% وقتی فقر که باشه در کنارش دزدی ، فحشا ، رشوخواری ، اختلاس هم میاد. البته منظورم این نیست که هرکی از نظر مالی وضعیت خوبی نداره دزد هست(من غلت بکنم همچین حرفی بزنم).

ولی وقتی از یه در فقر وارد بشه از در دیگه ایمان خارج میشه.

در کل یک لحضه پیش خودتون فکر کنید یی پسر 18 ساله که فقط یه دیپلم داشته باشه و بخواد از 0 شروع کنه چند سال باید کار کنه تا فقط یه خونه برای خودش بخره؟(میگم 0 یعنی نه پدر مادری داره نه سرپناهی نه پولی به طور کل 0 )(البته گفتم پسر  حالا بماند که برای یه دختر خیلی سخت تر هست)

منظور من اینه این جا پیشرفت خیلی سخته.

در آخر شما فقط دارید از نگاه اسلامی به قضیه نگاه میکنید(البته من خودم مسلمون هستم) ولی این جا برای یه آدم بی دین یا سکولار به طور جدی یه جهنمه چون همه چیزش رو با پول میسنجه .

[-X [-X [-X [-X [-X [-X

بله، فقر سخته. طلبکار داشتن سخته.. قبول دارم. ولی دلیل بر این نیست که من از دیوار خونه مردم بالا برم.

شاید توی این مملکت، که 20-22 سال بیشتر نیست که تونسته وایسه روی پای خودش، هنوز جایگاهی برای اینجور زندگیای سخت، مهیا نشده. البته کمیته امام و نمیدونم بهزیستی و یارانه و اینا هست، ولی شاید کافی نیست.

سربازی هم هست تازه!

بله، همونطور که گفتم: قبول دارم.

از نگاه اسلامی؟... این بحثو با یکی دیگه هم داشتم یه جا دیگه چند وقت پیش، به طرف میگفتم عزیزم آپتیمیستیک باش! طرف زرتی رفت سراغ مسائل مذهبی و دینی و این چیزا. آخه مثبت نگر بودن، چه ربط (خاصی) به دین داره؟ حالا شما که دیگه «دین» رو محدودش هم کردین؛ میگین «اسلامی»، مگه حرف از «دنیوی» و «غیر دنیوی»، فقط محصور شده به اسلام؟ مگه مسیحیت به این چیزا اعتقاد نداره؟

بعدشم، برادر من، لپ کلام بنده، اون قسمت آخرش بود: «حرص و طمعمون بالاست، قناعتمون کم..»

و در ضمن، به دیندار بودن یا نبودن نیستش که؛ به ایمانه، به عمل صالحه، و اینا الزاما دیندار بودن رو نشون نمیدن.

به هر حال، منم نمیگم «همیشه» آپتیمیستیک باش!؛ چون خودمم نمیتونم، یعنی تا الآنش که نتونستم، ولی آدمی میتونه به کمال برسونه خودشو.

اگه هم سوالی براتون پیش اومده و مبهمه در باب اعتقادی و اینا، برین از اونایی که در این زمینه اطلاعات معتبر دارن، سوال کنید. مثلا: [ لینک ]

لینک به دیدگاه

به نظر من اینکه آدم سعی کنه خودشو با حرفایی مثل قناعت و ... گول بزنه حرف درستی نیست. قناعت نسبت به خود آدم کار خوبیه. ولی برای خونواده باید خرج کرد و زندگی مناسبی تهیه کرد. اونها چه گناهی کردن که به آتیش ما بسوزن؟!

خود حضرت علی «ع» که آخر قناعت و سخاوت و کرم بودن از پولدار ترین آدم های زمونه خودشون بودن و حسابی سرمایه دار بودن! ولی برای خودشون خرج نمیکردن.

لینک به دیدگاه

خدات انقده بزرگه که نمیزاره بایت 2 هزار تومن بمونی(پول 10 تا نون)حتی به دشمنت تو این دوره زمونه بابت این مقدار رو بزنی خجالت میکشه بت میده(حتی با گدایی میتونی از یه نفر(فکر کن گدایی اونم فقط از یه نفر) جورش کنی)

من تو 5 میلیون پول از این دوستو اون دوست نموندم و جورش کردم بعد شما مثالت 2 هزار تومنه

شما حتی داری برا اثبات حرفت این داستان مزحکو میگی(کمی بیخیال غرورت شو و ول این که یه پست دادی حلا یکی پیدا شده خلافشو میگه ,واقعیتو ببین)

250 هزار تومن باقی مونده رو بزار برا خوردو خوراکی(والا اگه کسی بتونه خوردو خراک یه خونواده 3 نفره رو جوری جمع کنه بشه 250)

پس کو پول لباس زنو بچه

پس کو پول میوه

پس کو پول گشتن تو تعطیلت

شعار؟ غرور؟ اونم یه مثال بود فقط.

گفتید خودتون: « :laughing: :crying: »

لینک به دیدگاه

پس کو پول لباس زنو بچه

پس کو پول میوه

پس کو پول گشتن تو تعطیلت

لایک +  :)

لینک به دیدگاه

به نظر من اینکه آدم سعی کنه خودشو با حرفایی مثل قناعت و ... گول بزنه حرف درستی نیست. قناعت نسبت به خود آدم کار خوبیه. ولی برای خونواده باید خرج کرد و زندگی مناسبی تهیه کرد. اونها چه گناهی کردن که به آتیش ما بسوزن؟!

خود حضرت علی «ع» که آخر قناعت و سخاوت و کرم بودن از پولدار ترین آدم های زمونه خودشون بودن و حسابی سرمایه دار بودن! ولی برای خودشون خرج نمیکردن.

فکر کنم بستگی داره به این که وقتی یکی میگه «قناعت»، شما پیش خودتون چه معنا و مفهومی رو در نظر میگیرین.

فکر کنم اگه به این که شب، محتاج یه تکه نون نیستید، شاکر و قانع باشید، این، گول زدن خویشتن نیست!

لینک به دیدگاه

شاید توی این مملکت، که 20-22 سال بیشتر نیست که تونسته وایسه روی پای خودش، هنوز جایگاهی برای اینجور زندگیای سخت، مهیا نشده. البته کمیته امام و نمیدونم بهزیستی و یارانه و اینا هست، ولی شاید کافی نیست.

کمیته امداد =))

میدونی مقدار پولی که کیته امداد برا هر نفر معین کرده چقدر؟!(حداقل بدون چقدره بعد خجالت نکشی همچن مثالی زدی) :laughing:

دوست من از هیچی خبر نداری

من همشو تجربه دارم

به قول یک دوست فرافکنی نکنید :laughing:

لینک به دیدگاه

بله! بستگی به معنای قناعت داره! آیا شاکر و قانع بودن به معنای اینه که وقتی نون شب رو داشتیم دیگه سراغ پول بیشتر درآوردن نریم؟ قانع بودن با تلاش کردن و سعی برای پول درآوردن هیچ منافاتی نداره! ولی متاسفانه معنای اشتباهی از قناعت برداشت میشه در جامعه. یعنی وقتی نون شب رو داشتی دیگه زیاد به فکر بیشتر از اون نباش! 

معنای قناعت اینه که نهایت زحمت و تلاشت رو برای پول درآوردن انجام بده! ولی هرچی درآوردی راضی باش و دنبال راه های خلاف نرو! 

معنای اشتباهش اینه که هرچی درآوردی بخور و راضی باش و دیگه زیاد دنبال پول نرو! چه از راه حلال چه حرام!

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...