رفتن به مطلب

با directx12 سیستمی با استفاده همزمان از کارتهای amd و nvidia داشته باشید!

indianboy
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

AMD-CrossFire-nvidia-sli,H-B-248159-13.j

بنابر اطلاعاتی که وب سایت tomshardware از یکی از منابع اطلاعاتی اش بدست آورده معلوم شده که با استفاده از جدیدترین ورژن directx یعنی directx12 که در ویندور 10 به طور کامل مورد استفاده قرار خواهد گرفت کاربران قادر خواهند بود که  سیستمی که هردو کارت amd و nvidia رو به طور همزمان مورد استفاده قرار میده داشته باشند.

این مسئله به این معنیه که یک سیسیتم میتونه همزمان برای پردازش یک بازی از هردو کارت رقیب به طور همزمان استفاده کنه.

نکته بسیار مهم در این مورد اینه که یک سیستم میتونه از قابلیت های منحصر به فرد هر کارتی به طور همزمان استفاده کنه!  به طور مثال اگر شما میخواید که از نرم افزار geforce experience و 3d vision استفاده کنید ولی علاقه مند هستید که به طور همزمان از قابلیت انحصاری true audio و freesync استفاده کنید این مشکل در directx به طور کامل حل شده!

چیزی که در حقیقت رخ میده اینه که شما یک کارت رو به عنوان کارت اصلی master استفاده میکنید و از کارت دیگه برای قدرت بیشتر استفاده میکنید.

چیزی که مشاهده میشه اینه که directx 12 این قابلیت رو داره که به مناسب ترین شکل از منابع گرافیکی در کنار هم استفاده کنه چه منابع محاسبه ای و چه حافظه.

باید در نظر داشت که این قابلیت فقط برای سیستم های دسک تاپ مفید نیست بلکه برای لپ تاپ هایی که از دو کارت گرافیک در کنار هم استفاده میکنند و یا سیستم هایی که از یک apu و یک gpu در کنار هم استفاده میکنند هم مفید خواهد بود. به نظر میرسه که این قابلیت در آینده ای نه چندان دور تکنولوژی هایی مثل crossfire و sli رو منسوخ خواهد کرد.

منبع : tomshardware

ویرایش شده توسط indianboy
لینک به دیدگاه

خبر خیلی خوبیه

امیدوارم این مهم تحقق پیدا کنه

البته فقط directx تایین کننده نیست

ممکنه شرکت ها نخوان از این کار حمایت کنن و درایورهاشون رو هماهنگ نکنن

ممنون بابت خبر

لینک به دیدگاه

انصافا خبری خوبی بود من برم تو انبار ببینم کارت AMD چی دارم :D

لینک به دیدگاه

فکر نکنم این قدرت SLI یا Crossfire رو داشته باشه، ولی باز هم خیلی خوبه، یه کارت رده پایین از اون یکی شرکت می خریم و از قابلیتهاش استفاده میکنیم.

لینک به دیدگاه

خیلی خوب میشه

کارت amd با physx nvidia رو ی سیستم :D

ویرایش شده توسط S.morteza
لینک به دیدگاه

بله. من هم امیدوارم directx 12 بتونه خیلی از مشکلاتی که در گذشته وجود داشته رو حل کنه. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

متاسفانه قبلا داشت این حرکت شکل می گرفت که این دو شرکت باهم مخالفت کردند و این حرکت صورت نپذیرفت...

اگه یادتون باشه قبلا amd داران می اومدند فیزیک بازی رو از یک کارت انویدا می کشیدن درخالی که کارت اصلی amd بود... خلاصه که اون زمان اولین استارت استفاده دو کارت از دو شرکت کنار هم خورد اما بعدا این کار منتفی شد... حالا هم همونه دو شرکت باید با هم توافق کنند کارتهاشون باهم سازگاری پیدا کنه و گرنه باز بی فایده میشه...  :D

اینجوری که من میبینم این قابلت برای استفاده از گرافیک cpu و گرافیک اصلی باهم ایجاد شده و برای کارت گرافیک های amd و انویدیا هم امکان ایجاد و بسترش مهیا هست اما انجام نمیشه... فکر کن یلحظه مهندسین این دو شرکت بیان با هم همکاری کنند...  :D

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

به خون هم تشنه ان

انویدیا برای چی باید فیزیکس رو بده AMD

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیزم

فکر نمی کنم ای قابلیت مستقیما به انویدیا و AMDربط داشته باشه چون این API قرار منابع رو به هم پیوند بده.

ممنون بابت خبرسانی تون @};-

ویرایش شده توسط Le Boy Fatale
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به خون هم تشنه ان

انویدیا برای چی باید فیزیکس رو بده AMD

درود خدمت شما

راسیتش خیلی هم به انویدیا بد نمی گذشت اینجوری همه میرفتن یک کارت انویدیا تهیه می کردن و فروشش بالا میرفت...  :D

بعدم انویدیا نمی داد اینو کاربران اختراع کردن که میرفتن درایور ها رو هر دو رو نصب می کردن بعد تو درایور انویدیا بار پردازش فیزکس رو می انداختند رو کارت انویدیا بجای cpu، و گرافیک بازی رو هم کارت amd بر عهده داشت، یجورایی برد - برد بود، بعد دو شرکت اومدن این کار رو در آپدیت های بعدی جلوگیری کردند بعد بازی های فیزیکس ساپورت کمتر شد و ضرر بزرگی به انویدیا خورد... !  ^_^

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

امیدوارم فنهای انودیا ناراحت نشن ولی شرکت انودیا خیلی مغروره اون از انحصاری کردناش،دولا پهنا حساب کردن قیمتاش وتا amd دست بکار نشه مقاومت میکنه یه نمونه titanz و این مورد آخری 970 که به هیچ عنوان زیر بار نمی رفت تا پاش به دادگاه باز شد با غرور تمام گفت دیگه تکرار نمیشه دریغ از یک تشکر خشک و خالی و برعکس ازین طرف amd تمام ابداعاتشو به رایگان در اختیار همه میزاره یه نمونه مانتل قیمتها شو مقرون به صرفه میده و هر چند وقت یک بار off میده وتا حالا با مشخصات دروغین سر هیچ کاربری رو کلاه نذاشته.( اینم بگم من فن هیچ برندی نه تو کامپیوتر نه موبایل نیستم و از تمامی محصولات شرکتها استفاده کردم من شخصا موقع خرید هرچیزی به امکانات و قیمت نگاه میکنم هرکدوم که نسبت به قیمت کارای بهتر دارن اون محصول رو انتخاب می کنم)

لینک به دیدگاه

یادمه قدیم یه درایور مود شد(تغییر کرده) بود که میشد از هر 2 مدل کارت استفاده کرد اما خیلی دردسر داشت و این درایور خیلی قدیمی بود با بازیهای روز بهینه نبود.

لینک به دیدگاه

یادمه قدیم یه درایور مود شد(تغییر کرده) بود که میشد از هر 2 مدل کارت استفاده کرد اما خیلی دردسر داشت و این درایور خیلی قدیمی بود با بازیهای روز بهینه نبود.

یعنی میشد همزمان از قدرت هر دو کارت استفاده کرد؟ لینکی ازش دارید؟

لینک به دیدگاه

بیل گیتس داره بین amd و nvidia ریش سفیدی میکنه آشتیشون بده :D

لینک به دیدگاه

بیل گیتس داره بین amd و nvidia ریش سفیدی میکنه آشتیشون بده :D

:laughing: :laughing: =))  بنده خدا از بس ریشش سفیده که نامرئی شده :D

ویرایش شده توسط Haj Moji
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:laughing: :laughing: =))  بنده خدا از بس ریشش سفیده که نامرئی شده :D

نه فکر کنم ریشش رو گرو گذاشته...  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیزم

فکر نمی کنم ای قابلیت مستقیما به انویدیا و AMDربط داشته باشه چون این API قرار منابع رو به هم پیوند بده.

ممنون بابت خبرسانی تون @};-

خباث جان، راه انداز کارتهای گرافیکی باید نصب بشه که بشه ازشون استفاده کرد...

هر قدر هم مایکروسافت بتونه هماهنگی رو بین کارتهای انویدیا و AMD بوجود بیاره باز هم نسل های مختلف کارتهای گرافیک و تکنولوژی های مختلفی که دارن، حتی فکر همچین قضیه ای رو خنده دار میکنه...

البته این بحث من رو یاد فرق DX و منتل میندازه که پردازش محیط بازی رو بهینه میکرد و اگه بشه پردازش قسمتهای مختلف یک بازی رو طوری مشخص کرد توسط API که هر قسمت با کارت گرافیک مختص که انویدیا یا AMD یا اینتل انجام بشه، که طراحیش واقعا از پایه باید انجام شده باشه یعنی طراح بازی، و واقعا کدنویسی خیلی سنگینی میخواد که بعید میدونم که سازنده های بازیها این هزینه اضافی رو قبول کنن...

قبلا هایبرید کراس فایر وجود داشت که درایورهای جدید انویدیا این قابلیت رو میگرفت، البته بعدش برای درایورهای جدید یک Hack Tool هم اومد که باز هم اونقدر جواب نمیداد...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ویرایش... @};-

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

یعنی میشد همزمان از قدرت هر دو کارت استفاده کرد؟ لینکی ازش دارید؟

نه میشد به عنوان فیزیک استفاده کرد.

الان لینکی در دست رس ندارم اما یادمه حتی تو این فروم هم بحثی در موردش بود فکر میکنم.

دوستان قدیمی اگه کسی اطلاعی داره راهنمایی کنه

برای زمانی بود که من 4870 داشتم.

ویرایش:

یه چیزایی پیدا کردم

http://forum.bazicenter.com/thread29383/

ویرایش شده توسط ramin9500
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...