رفتن به مطلب

انتخاب رم 2*4 گیگ یا 4*2 گیگ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

دوستان من تاپیک های زیادی رو دیدم  هر کی یه نظر شخصی میگه

میخوام بدونم کسی تست زده که 4تا 2 گیگ بهتره بصورت دوال  یا 2تا 4 گیگ دوال  مصرفش مهم نیست  فقط کارایی

البته خودم احساس میکنم 4تا 2 گیگ بصورت دوال بهتر باشه  ولی بازم نظر اساتید رو میخوام بدونمپ

با تشکر

لینک به دیدگاه

درود بر شما  میخوام با دلیل و تست باشه

نظر زیاد دیدم تو سایتا  کسی تست کرده با دلیل بگه که ما هم روشن بشیم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز سواله خوبیه من شاید بهتر بتونم راهنمایی کنم

4 تا رم 8 گیگ دارم برای سیستم سوکت 2011 و 8 تا 4 گیگ جمعا هر سری 32 گیگ هست

قبلا از 8 تا 4 گیگ استفاده میکردم حالا از 4 تا 8 گیگ و احساس میکنم سیستم توی بارگیری کند شده وقتی برای مثال یه بازی را اجرا میکنم چند لحظه ای دیرتر لود میکنه ولی وقتی لود میشه هیچ فرقی نداره یعنی فقط موقعی که میخوای برنامه ای را اجرا کنی به دلیله زیاد بودن چیپها کمی سرعتش بیشتر هست و روانتر کار میکنه

رمهای فرکانس 1866 HyperX Fury سرعت خواندن و نوشتن نسبتا بالاتری در مقایسه با رمهای Geil Evo Potenza  2666 دارن در سرعت 1866 و Timing 9-9-9-24 سرعت را پایین اوردم چون نیازی به فرکانس بالاتر ندارم و بصورت استاندارد استفاده میکنم

ولی سیستم شما چون 4 تا اسلات رم داره شما 2 تا 4 گیگ بخری بهتر هست چون فرق زیادی نداره و فقط اسلاتها الکی پر میشن

لینک به دیدگاه

سلام

تعداد رم رو پهنای باند سیستم(پارامتر مهمی ک سرعت ارتباط بین cpu و رم روتعین میکنه)تاثیر زیادی داره هر اسلات اشغال شده در DIMM میتونه 64bit ب پهنای اضافه کنه

البته من این رو نمیدونستم :D . در این تاپیک خوندم،بعد تست متوجه شدم همینطوره

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=39125&hl=

ویرایش شده توسط S.morteza
لینک به دیدگاه

ممنون از شما که نظر میدین

ولی با کامپیوتر فقط بازی نمیکنم من بعضی وقتا کانورتهای 2-3 ساعته انجام میدم یا رندر گیری

همین الان هم رو سیستم ها بیشتر از 8 گیگ نیازی نداره 

ولی از اونجایی که 2 تا دوال چنل میتونم استفاده کنم  دلم میخواد از تمام توان مینم استفاده کنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هی تفاوتی نمیبینید 

مگر این که از سوکت X79 یا x99 استفاده کنید که کواد چنل ثاپورت باشن 

لینک به دیدگاه

سلام

بهتره از 2تا4 گیگ استفاده کنید چون اگه هم تفاوتی باشه بسیار اندک و ناچیز هستش و اگه در آینده بخوانید سیستم و ارتقاء بدید دچار مشکل نمیشید.

مثلا اگه بخواهید رمها رو ارتقا بدید میتونید با تهیه دوتا رم دیگه این کارو انجام بدید در غیر اینصورت باید رم ها رو بفروشید و رم جدید تهیه کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...