رفتن به مطلب

تاپیک جامع اموزش های رزبری پای

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام

یکی از دوستان از من خواستند این تاپیک رو بزنم و کل کارایی که با رزبریای کوچولو و دوست داشتنی 35 دلاری میشه کرد رو اینجا اموزش بدم

خلاصه هرکاری که بگید با این برد میشه کرد از سرور دانلود گرفته تا ست تاپ باکس یا دی وی دی پلیر ارزان برای تلویزیون یا حتی دی وی ار برای دوربین 

یا سیستمی برای کنترل منزل که از امشب من این اموزش هارو اینجا قرار میدم 

@};-  @};-  @};-  @};-

raspberry-logo.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کنترل هوشمند منزل    این قسمت : کنترل نور با موبایل یا کامپیوتر

قسمت بعد : کنترل هوشمند توسط سنسور حساس به نور

وسایل مورد نیاز : <

> یک عدد برد رزبری پای

FBITK0CH8TTNRY5.MEDIUM.jpg 

تهیه یک ماژول مادون قرمزفقط 1 دلار هست قیمتش من توایران خریدم 5 هزار تومن 

IMGA0502.JPG

و خرید یک پریز ریموت دار اکثر الکتریکی ها دارند بپرسید 10 تومن هست فقط پریز رو بخرید ریموت لازم نداریم 

f7ac95327e44055ca748651150f0efa4e3d13190

طراحی یک نرم افزار حالا تحت وب یا تحت اندروید یا ....

FYL6RKUH8TTNS0P.MEDIUM.jpg

مثل این روی هر دستگاهی میشه اجراش کرد و نیازی به برنامه نداره تحت وب هست سورس کدش موجود هست :

http://www.instructables.com/files/orig/FQ1/3R8Y/H8RK8Q4L/FQ13R8YH8RK8Q4L.zip

خب ما پریز رو نصب میکنیم ! برای من دو پل داره یعنی دو قسمت از چراغ اتاق رو روشن میکنه یکی خود لوستر و یکی هم چراغ های هالوژن

من رزبری رو اماده کردم و وب سرور هم نصب کردم و یک از یک کارت شبکه بیسیم هم براش استفاده کردم 

edimax-pi3.png

خب همه چیز امادست و من رزبری رو میزارم یه گوشه ای مثلا تو کشوی کاغذ ها و با ایپی که گرفته وارد محیط تحت وب میشم

خب این کد ما چند سیگنال رو تست میکنه هرکدوم کار کرد تیکش رو میزنید و ثبتش میکنید و براش یک کلید میسازید 

مثلا اینم از نمای موبایل 

F5D5JGUH8TTNSIK.MEDIUM.jpg

ویرایش شده توسط +Extreme
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست دارید یک سینمای خانگی  با کلی فیلم به صورت ارشیو شده و کاور شیک و جذاب همراه با زیرنویس حرفه ای  داشته باشید ؟

xbmc1.png

xbmc2.png

xbmc11.jpg

Plex-7-597x398.jpg

نیاز به خرید دستگاه های چند میلیونی ندارید !

فقط یک هارد 1 ترابایت و یک رزبری کوچولو 35 دلاری !

خب اخر کار ما یه همچین چیزی میشه و کسی هم چیزی رو نمیبینه و فکر میکنه ما تلیوزیون هوشمند داریم :D

986_MED.jpg

خب برای شروع :

وارد سایت رزبری میشیم قسمت دانلود 

http://www.raspberrypi.org/downloads/

OPENELEC

یا 

RASPBMC

رو دانلود میکنیم فرق زیادی ندارند یکیش کانفیگ نشده و یکی کامل کانفیگ شده مثل openelec

بعد محتویات دانلود شده رو روی یک sd میریزیم و میزاریم روی رزبری و دستگاه رو روشن میکنیم !

یک هارد اکسترنال یا اینترنال یا ssd به دستگاه میزنیم 

کابل hdmi رو هم وصل میکنیم تا تصویر بیاد ! 

البته نیاز به یک ریموت کنترل هم دارید حالا میتونید از نرم افزار اندروید استفاده کنید که با بلوتوث یا وایرلس کارمیکنه و یا از کنترل بلوتوث محصول xbmc که سازنده این نرم افزار هست استفاده کنید 10 دلار قیمتش هست .

حالا xbmc مثل یک کنسول بازی میمونه قالب داره میتونید عوض کنید به اینترنت وصل میشه میتونید تلویزیون اینترنتی ببینید و حتی میتونید براش کارت dvb هم بگیرید و تلیوزیون هم ببینید

برای اینکه برای فیلم هاتون کتابخونه درست کنید چند راه دارید ! یا نصب افزونه های انلاین که وقتی پوشه فیلم هاتون رو به xbmc دادید میاد خودش کاور میزاره و لیست زیرنویس هم میاره و هم اینکه میتونید دستی اوکی کنید

به نظر من افزونه بهتره چون خلاصه فیلم و .. کلی امکانات دیگه رو براتون میاره 

برای موزیک ها هم به همین شکل میتونید عمل کنید

قابلیت اضافه کردن کاور دستی برای موزیک هم دارید 

ویرایش شده توسط +Extreme
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

لطفا پست سه رو مرحله به مرحله راهنمایی کنید 

ممنونم بابت مطالب بسیار موفیدتان 

:clapping: 

سلام بله حتما 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واقعا ممنون از اموزش 

خواهش میکنم :X

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

ساخت سرور دانلود با رزبری پای 

9bngxuku5enzqdrv34ur.png

با ما همراه باشید ...

لینک به دیدگاه

تشکر تایپک خوبیه  @};- اموزش ها داخل نت منابع فارسی اصلا کاملا نبودن 

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

بزودی با اموزش های اردوینو همراه هستیم 

لینک به دیدگاه

• 9 ماه بعد...

سلام من سیستم اوبونتو ماته رو نصب کردم روی رم هشت گیگ رزبری اما الان فضای اشغالی 3.8 گیگ و فضای باقی مانده 300 مگ هست با ایتکه رمم 8 گیگه از لینوکس هم سر در نمیارم می تونید راهنماییم کنید؟ چه طور اون فضا رو بازیابی کنم؟

ویرایش شده توسط noori1379
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام من سیستم اوبونتو ماته رو نصب کردم روی رم هشت گیگ رزبری اما الان فضای اشغالی 3.8 گیگ و فضای باقی مانده 300 مگ هست با ایتکه رمم 8 گیگه از لینوکس هم سر در نمیارم می تونید راهنماییم کنید؟ چه طور اون فضا رو بازیابی کنم؟

سلام 

بقیه فضای خالی مموری شما هنوز پارتیشن بندی نشده باید پارتیشن بندی کنید بنظر من gparted رو نصب کنید

یا از دستور fdisk استفاده کنید 

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست گرامی بابت تاپیک بی نظیرتون تشکر می کنم

با توجه به اندازه فوق العاده و قیمت بسیار مناسب این  " مینی کامپیوتر همه کاره "

امیدوارم که ما رو از ادامه آموزش ها محروم نکنید.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

اگه میشه آموزشها رو بیشتر کنید

لطفا :x  :clapping:  :clapping:  :x  :D ^_^  :x

:x  :x  :x  :x  :x  :x  :x  :x

لینک به دیدگاه

ممنون بابت تاپیک

من میخواستم ازش به عنوان مدیا پلیر استفاده کنم و روش openelec نصب کنم :-?  ولی به علت هزینه ها پشیمون شدم و یه گیرنده دیجیتال خریدم  ~x(

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

من روش open elec نصب کردم و خوب جواب میده ولی همه ی زیرنویس های فارسی رو نمی خونه بعضیهارو یه حروف دیگه میاره جای زیر نویس یه سری حروف بی معنی می یاره می خواستم بدونم باید سیستمو تنظیم کنم یا زیر نویس رو ادیت کنم هر کدوم هست راهنماییم کنید باتشکر

یه نمونش زیرنویس فیلم جنگ ستازگان 2015

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من روش open elec نصب کردم و خوب جواب میده ولی همه ی زیرنویس های فارسی رو نمی خونه بعضیهارو یه حروف دیگه میاره جای زیر نویس یه سری حروف بی معنی می یاره می خواستم بدونم باید سیستمو تنظیم کنم یا زیر نویس رو ادیت کنم هر کدوم هست راهنماییم کنید باتشکر

اگه فقط بعضی کلمات رو نمیتونه بخونه باید یک فونت خوب نصب کنید واون فونت رو برای زیرنویس انتخواب کنید مشکل حل میشه یا باید UTF-8 تنظیم بشه

اگر بازهم مشکل بود باید زیرنویس رو UTF-8 کنید بعضی سایت ها به صورت انلاین اینکارو انجام میدن

Kodi هم خوبه بجای openelec

لینک به دیدگاه

تو تنظیمات تو قسمت ویدئو>زیرنویس (subtitle)  ببین character set روی arabic windows باشه

اگه فقط بعضی کلمات رو نمیتونه بخونه باید یک فونت خوب نصب کنید واون فونت رو برای زیرنویس انتخواب کنید مشکل حل میشه یا باید UTF-8 تنظیم بشه

اگر بازهم مشکل بود باید زیرنویس رو UTF-8 کنید بعضی سایت ها به صورت انلاین اینکارو انجام میدن

Kodi هم خوبه بجای openelec

openelec بهترین و ساده ترین توزیع لینوکس برای استفاده از kodi محسوب میشه ;)

لینک به دیدگاه

شما باید زیرنویس رو توی برنامه notepad++ بازکنید و واز بالان برنامه برید تو enconding و convert to utf-8 رو بزینید بعد سیو کنید .

مشکلم اینطوری حل شد

لینک به دیدگاه

درود ، اول تشکر می کنم بابت ایجاد این تاپیک .

یه سوال داشتم ، من می خواستم بدونم کدوم مدل رزبری قوی تره ؟

قیمتش چقدره ؟

همچنین می خوام بدونم چه سیستم عامل هایی روی این دستگاه نصب میشه ؟ میشه از لینوکس اوبونتو ، مینت یا کالی استفاده کرد ؟ ویندوز چی ؟ چون می خوام از این دستگاه کنار یک تلویزیون هوشمند سامسونگ استفاده کنم و بعضی اوقات می خوام فیلم پخش کنم از طریق این دستگاه ، این امکان وجود داره یا خیر .

Sent from my GT-S6312 using Tapatalk

ویرایش شده توسط Mohammad Ali X
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود ، اول تشکر می کنم بابت ایجاد این تاپیک .

یه سوال داشتم ، من می خواستم بدونم کدوم مدل رزبری قوی تره ؟

قیمتش چقدره ؟

همچنین می خوام بدونم چه سیستم عامل هایی روی این دستگاه نصب میشه ؟ میشه از لینوکس اوبونتو ، مینت یا کالی استفاده کرد ؟ ویندوز چی ؟ چون می خوام از این دستگاه کنار یک تلویزیون هوشمند سامسونگ استفاده کنم و بعضی اوقات می خوام فیلم پخش کنم از طریق این دستگاه ، این امکان وجود داره یا خیر .

برای چه منظور میخواهید ؟ اگه صرفا کارتخصصی نمیخواهید انجام بدهید قیمت raspberry pi 3 که جدیدترین و قدرتمند ترین نسخه هست از اپل تی وی گرونتر هست پیشنهاد میکنم اپل تی وی تهیه کنید 

لینک به دیدگاه

یکمی بیشتر توضیح بدید و لطفغا عکس ها رو هم در لیونکامپیوتر آپلود کنید در ادامه...

عالی بود با تشکر.

لینک به دیدگاه

برای چه منظور میخواهید ؟ اگه صرفا کارتخصصی نمیخواهید انجام بدهید قیمت raspberry pi 3 که جدیدترین و قدرتمند ترین نسخه هست از اپل تی وی گرونتر هست پیشنهاد میکنم اپل تی وی تهیه کنید

درود قیمتش چقدره ؟ نسخه دومش چه قیمتی داره ؟

برای دیدن فیلم ، وبگردی ، برنامه نویسی ساده .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود قیمتش چقدره ؟ نسخه دومش چه قیمتی داره ؟

برای دیدن فیلم ، وبگردی ، برنامه نویسی ساده .

نسخه 3 ساخت uk قیمتش 300 هزارتومن هست ساخت چین هم 230 و 250 دیدم و نسخه دو هم قیمتش 150 هست 

لینک به دیدگاه

نسخه 3 ساخت uk قیمتش 300 هزارتومن هست ساخت چین هم 230 و 250 دیدم و نسخه دو هم قیمتش 150 هست

بسیار ممنون از وقتی که می گذارید .

قیمت اپل تی وی چنده ؟ چون گفتین ارزان تر از نسخه سوم رزبری هستش . و برای کارهایی که گفتم جوابگو هست ؟

لینک به دیدگاه

تاپیک بسیار خوبی هست لطفا بازم مطالب بزارید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...